Temat założony przez Chris,
20 zdjęć, 51 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Chris
#1

Witam.
Jestem nowym Poziomkowiczem na forum.
Mam za cel spełnić marzenie o własnym domku - wypadło na Poziomkę 3 (G).
Dopiero co zaczynam (na forum), a w praktyce od stycznia 09.
Jestm na etapie adaptacji projektu (mapa geodezyjna+warunki techniczne przyłączy itp.)
Prosiłbym bardzo o wpisy i pomoc oraz uwagi (porady) zawansowanych jak i poczatkujących "Poziomkowuczów"
:)

Default avatar
Napisany przez Chris
#2

Witam. Jak narazie nikt nie dopisał się do mojego postu. Cóż mogę powiedzieć ?....Może o adaptacji projektu.Zmieniłem: - likwidacja wykusza i poszerzenie domu o 1m (czyli razem ok 18 m zyskał więcej domek) - podniesienie ściany kolankowej o 1-2 pustaki ceramiczne (porotherm)- drzwi balkonowe (tarasowe) w miejsce byłego wykusza, a tam gdzie tarasowe - okno - Likwidacja kotłowni  w domu ... porzedłużenie garażu i na końcu pomieszczenie gosp. i tam kotłownia (więcej miejsca na pom. gosp. w domu i likwidacja zapachu dymu)- likwidacja okien na podaszu (oprócz łazienki), ale własnie z żoną zastanawiamy się  czy nie lepiej je zostawić(?)- komin wentylacyjny obok kominka (2 kominy z jednej strony)  Ogrzewanie chyba: komin z płaszczem wodnym oraz kotłowani na węgiel z wymiennym rusztem.Woda- bojler na prąd  .Ścieki : oczyszczalniaWoda: podłączenie do rury sąsiadów (teściów)Prąd: słup 160 mOgrodzenie: siatka + bama stalowa w przyszłości z przodu  .   

Default avatar
Napisany przez biedroneczka
#3

Witam! My z mężem też jesteśmy na tym samym etapie co Pan - tylko tyle, że będziemy budować Poziomkę 4. Sprawy papierkowe załatwiam od września 2008. Mamy trochę utrudnień bo jako piersi budujemy poza linią zabudowy. Musimy ciągnąć nową linię energetyczną i mamy trochę skomplikowane problemy techniczne z uzbrojeniem działki. W naszym projekcie zmieniliśmy następujące rzeczy: podwyższyliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki, zlikwidowaliśmy okna dachowe, zrobiliśmy aneks jadalniany - wykusz tak jak w Poziomce 3. Teraz czekamy na pozwolenie ze Starostwa i chyba będzie można zaczynać! Przesyłamy pozdrowiemia i życzymy cierpliwości - bo to chyba najgorszy etap - sprawy papierkowe w procesie budowy domu!!!

Default avatar
Napisany przez kulka
#4

Witam!
No gratulacje wyboru! ;)
My z żonką jestesmy na etapie budowy poziomki. Obecnie zakonczono u nas zalewanie stropu nad parterem a z koncem czerwca bedziemy juz miec dach pokryty .
My wlasciwie nie wprowadzalismy zbyt wielu zmian poza podniesieniem o 2 pustaki oraz zamiany daszku nad wykuszem na balkonik do sypialni .
Cieszymy sie bardzo ,glownie z powodu spadkow cen materialow budowlanych :) a takze dostepnoscia ekip - co jeszcze 1-1,5 roku temu bylo prawdziwym horrorem .
Kosztorys podany przez archon jest jak najbardziej realny a wlasciwie mozna spokojnie zejsc ponizej tych kalkulacji . Prawdopodobnie stan s.zamkniety u nas wyniesie ok 120 tys czyli 15 tys mniej a nizeli kalkulacje archonu .
Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez Chris
#5

Witam dziękuje serdecznie za wpisy....
Cały czas czekamy...tzn projekt jest w adaptacji u projektanta, który będzie kier.budowy i pomoże w przejściu konserwatora zabytków oraz polzwolenie. Zobaczym co z tego wyjdzie :) ?
Cały czas zastanwaim się nad przejściem z kotłowni ( nie ma tam już pieca tylko w przedłużce garażu)do garażu? Czy robić drzwi? Projektant mi doradzał, że nie-ponieważ garaż ma być zimny i chodzi też o zapach benzyny, smaru i spalin....Sam nie wiem duża wygoda(?)
Chcieliśmy zlikwidować na górze okna dachow (cięcia kosztów) ale ceny tak spadły,że chyba zostawimy bo już za 500zł moża kupić z płaszcem otaczającym. Myśle,że to wyjdzie "w praniu".
Mam pytanie do innch Poziomkowiczów ( a zwłaszcza do biedroneczki i kulki-bo tyko oni odpisali ;0 ):
Czy rzeczywiście można zejść w dół z kosztów podanyh w kosztorysie?
Jakie polecacie rozwiązanie jeżeli chodzi o CO i CWU??? Głównie chodzi mi o paliwa stałe.
Przypomnę my planujemy kominek z płaszem + kotłaowania na ekogr. z wymiennym rusztem-połączone razem w całość.
POZDRAWIAM
P.S. Przybliżcei swoje koszta ( m/w wszystkie etapy). Z góry dziękuje.

Default avatar
Napisany przez kulka
#6

Co do kosztow to tak jak pisalem my jak narazie nic sami nie robimy na budowie (wszystko firma wynajeta ) i raczej spokojnie zmiescimy sie za stan s.zamkniety w 120 tys natomiast archon podaje 136 tys. . Nie robimy zadnych oszczednosci wszystko tak jak w projekcie te same materialy. Dokladne koszty bede pewnie wiedzial pod koniec miesiaca bo narazie trudno sie w tym ogarnac a jeszcze musimy dachowke wybrac (ceramiczna)
U nas ekipa wziela 35 tys za st s.otwarty oczywiscie dach tez pokryja .Byla tez za 28 tys ale jakas malokonkretna wiec zrezygnowalismy
Co do instalacji to ja ta nie mam wielkiej wiedzy odnosnie tego wiec sam kozystam z ocen i porad fachowcow . Wstepnie u nas bedzie piec gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem +solara na dach + ogzewanie podlogowe w kuchni ,salonie i holu to wszystko z pozostalymi grzejnikami rurkami i tego typu bajerami ,odplywami i wraz z robocizna za wszytko to koszt na dzis 55 tys zl
Czekamy na wycene kolejnego elektryka bo pierwszy dal cene 15000 (material i robocizna)
Nie wiemy ile tynki w srodku i na zewn wraz z ociepleniem no ale to dopiero przed nami .
Generalnie warto brac ceny ,wyceny od wielu osob czy hurtowni bo ekip wiele a i w hurtowniach towar zalega.
PS: tak dla przykladu to w grudniu za pustaka mielismy zaklepane po 5.30 zl szt a w kwietniu w tej samej hurtowni zrobilismy jeszcze raz wycene i poszedl po 4 .97 ;) wiec warto pytac
POZDRAWIAM

Default avatar
Napisany przez Chris
#7

Witam.Dawno mnie nie było na forum. Dziękuję "kulce" za odpowiedz.A mam pytanie do innych:  Jakie są wasze koszty budowy??? :1. Fundament2. Ściany,strop3. Dach  Ewentualnie stanami : otwartym lub zamkniętym4. Instalacje5. HydraulikaZ góry dziękuje!!!!!  P.S. Jestem już przy końcu papirków: tzn czekam na odebranie pozwolenia (może w tym tygodniu)...Narazie nie mam wody (będzie beczka 1000litrowa) i prądu (agregat) Ponoć energia ma 11 miesięcy na realizację - a od słupa jest ok 150metrów więc kierownik mówi , że może nawet i 2 lata .....!!!!wow     ;(    Lenie!!!!

Default avatar
Napisany przez Chris
#8

A tak wyglądają zmiany narysowane w Paincie (   ;)     )...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 15921
Default avatar
Napisany przez Aga M
#9

Witam wszystkich poziomkowiczów. My jesteśmy na etapie dachu. Konkretnie w sobote wieszmy wiechę. Mam pytanie do kulki. Zstanawiałam sie nad kominkiem z płaszczem wodnym. Podobno jest bardzo trudno zsynchronizować kominek z piecem gazowym. Moi znajomi którzy własnie skończyli budowę nie podjeli sie kominka z płaszczem wodnym ponieważ powiedziano im że bardzo trudno jest to razem ze sobą zegrać (kominek i ogrzewanie gazowe)?! Jesli to możliwe powiedz mi jaki jest koszt takiego podłączenia i czy masz jakiegos fachowca który Ci to podłączy. A jeszcze jedno. Też zastanawiałam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie i kuchni czy jest to duzy koszt? Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez
#10

Witam!
Apropo plaszcza i pieca gazowego to nic mi nie wiadomo o jakis problemach z synchronizacja ,my przynajmniej nie dostaliśmy zadnych sygnałów od hydraulika.
Co do kosztow to zagladam wlasnie do faktury i:
Kominek z plaszczem wodym kosztuje nas 10 tys a jego podlaczenie ,wykonanie to 1100
Ogrzewanie podłogowe 5200zl +instalacja 2600 zaznaczam ze podłogówkę będziemy mieli na goze w lazience i właściwie na calym dole tj hol,wiatrolap,salon,kuchnia i lazienka
Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez
#11

Witam, dzięki za odpowiedź. Ale znów mam pytanko. Powiedz mi jaki macie kominek. Szczerz mówiąc to strasznie wysoka cena. Co on takiegom w sobie ma. Na co zwracać szczególną uwagę. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez agula
#12

Cześć. Czy ktoś już pobudował poziomkie 3g w okolicach Iławy na mazurach ? Bo chciałabym zobaczyć już skończony. Mąż mówi że wybrałam kurnik nie dom.

Default avatar
Napisany przez Chris
#13

Wita,Dawno nie pisałem.....Wkońcu po 62 dniach mam pozwolenie na budowe!!!!Mieliśmy cyrki z Konserwatorem Zabytków i Archeologiem..... 1200 zł za papier i wpis Archeologa....normalnie cuda w tym kraju!!!!!!!!!!!!! MAM PYTANIE DO INNCH: Czy ktoś ma zamontowaną Pompę Ciepła w Poziomce lub podobnym domku....???? My mam w projekcie kotłownie i kominek z płaszczem.... ale ostatnio zastanawiamy sie poważnie nad Pompą Ciepła.....bardzo duży koszt instalacyjny itd. ale komfort i małe zużycie.... no i nie tzreba stawią kominów (2-ch)... Prosiłbym o podzielenie się informacją(????? )Ponawiam drugie pytanie:Jakie są wasze koszty Stanu Otwartego itd....?

Default avatar
Napisany przez kulka
#14

Gratuluje pozwolenia na budowe !
Co do twojego pytania odnosnie stanu s.otwartego to u nas wyszlo to ok 107 tys zl .
Natomiast okna firmy oknoplus zaplacilismy 9 700 .
Drzwi sosnowe panelowe z zamkami antywlamaniowymi 4 000
Obecnie u nas hydraulik i elektryk dzialaja pelna parą i jak dobrze pojdzie to za 2 tyg tynki i wylewki ,wiec bede mial kolejne konkretne kosztorysy .
Pozdrawiam !

Default avatar
Napisany przez Chris
#15

Witam..... Kurcze mam dylemat ...czy montować pompę ciepła koszto ok. 50 tys. (nie ma dofinansowania) - wziąłbym na to kredyt tylko czy pompy rzeczywiście są warte tej cenny?!Pomóżcie doradzić!Co do kosztów mam już wycene stanu otwartego.Firma chcę za otwarty z dachem 42 tys. To dużo czy mało...???A jak u was wyszły: koszty firmy ?                           koszty materiałów ?  PODPOWIEDZCIE >>>PILNE ;)  

Default avatar
Napisany przez Anna
#16

Chris trudno powiedzieć czy firma chce dużo czy mało- to chyba zależy od danego regionu w kraju. Powiem Ci tak....u nas na podkarpaciu za domek w stanie surowym otwartym (z dachem, fundamentami, kominami) firma bierze od nas 20-22 tys. ...... ale były i takie co wołały 40 tys. ...Co do pompy niestety nie pomogę Ci....:-((( Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Chris
#17

Witam.Udało sie wynegocjować do 40 tys. Stan Otwarty.W praktyce pewnie i tak wyjdzie więcej-schody,wylewki itp.Mam pytanie dalej co do ogrzewania:Jakie wybrac?-Nowocześnie : Pompę Ciepła lub Instalacje Solankową (kolektory z piecem c.o.)-Tradycyjnie: Piec na paliwo stałe (ekogroch, węgiel itp)???? Doradcie ????? P.S. Oto zdjęcia ziemi....na, którym maja stanąć "marzenia"       !Narazie jest Ściernisko ;)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17169
Default avatar
Napisany przez Chris
#18

Woda od teściów.... (jeszcze nie płynie-formalności i dokumentacja), a siła rąk i chęci czekają i już by chciały ;)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17170
Default avatar
Napisany przez Chris
#19

Kopu, kopu...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17172
Default avatar
Napisany przez Chris
#20

Kopu...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17173
Default avatar
Napisany przez Chris
#21

Zasypywanko.....(formalności i papiery wciąż załatwiane - zanim woda popłynie, będziemy lali do betoniarki mineralną gazowaną ;) ZAPRASZAM PRZY OKAZJI NA BLOGA, KTÓREGO WŁASNIE ZAŁOŻYŁEM I NA KTÓRYM POSTARAM SIĘ  PISAĆ I OPISYWAĆ JAK TYLKO CZAS POZWOLIwww.domwpoziomkach3g.mojabudowa.pl   

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17174
Default avatar
Napisany przez rafi
#22

witam. chris jakie zmiany przeprowadziłeś w środku poziomki???

Default avatar
Napisany przez Chris
#23

Witam Rafi.Co do zmian ...to musisz się cofnąć do początku postu...Wszystko tam opisałem + zdjęcie z rzutem.Pozdrawiam. 

Default avatar
Napisany przez Chris
#24

Dziś były lane ławy na zbrojenie... 

Default avatar
Napisany przez Chris
#25

JAKIE SA WASZE KOSZTY POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW:Fundament: ile?Ściany: ile?Strop:ile?Dach: ile?Itd................

Default avatar
Napisany przez kulka
#26

Poszczegolnych etapow poza dachem nie jestem w stanie rozdzielic .
Natomiast stan surowy otwarty wyszedl nas 106 tys .

Dach = 28 600 ( dachowka ceramiczna sirius 13 ,rynny ,4 veluxy,wiezba )

Okna = 9700 .

Elektryka = 6500 .

Tynki = 11000.

Wylewki = 5500 .

Pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez Chris
#27

Fundament

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17776
Default avatar
Napisany przez Chris
#28

Fundament wyszedł nam prawie 170 cm WOW!Działka jest troche pod skosem.....jeszcze z 2 pustaki do góry i piwnica pod domem jak znalazł ;(Niestety nie da rady w projekcjei - piwnicy nie ma a wykop był za płytki.Natomiast piwniczkę (ziemniankę ) pod garażem udało sie....Dziś zasypywanie i lanie -chudziaka..... 

Default avatar
Napisany przez rafi
#29

witam Chris czy możesz napisać jakie są koszty fundamentów i chudziaka z góry dziękuje pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Chris
#30

Witaj. Właśnie zakończyłem etap pt" Fundament"Całość wyszło ok 32 tyś. !!!!Musiałem podnieść fundament do metra , potem o ok 30 cm...Cena to  materiał + robocizna +piach do zasypywania (min.10 wywrotek piachu po ok. 380 zł) + robocizna z materiałem do zrobienia piwniczki pod garażem ...Wyszło dużo , ale moja ekipa nie jest zbyt tania , przedłużony garaż o 1m i dom o 1m więc wyszło ok 7 tys. więcej.....Myśleliśmy,że wyjdzie 28-29 tys. .....Idziemy dalej ...od poniedziałku sciany (ok 1920 sztuk porotonu).POZDRAWIAM 

Default avatar
Napisany przez rafi
#31

no troszke się nazbierało a wszystko kosztuje chciałbym jeszcze wiedzieć w jakim regionie Polski budujecie swoją poziomke?

Default avatar
Napisany przez Chris
#32

Region: Dolny Śląsk , ok.35 km od Wrocławia. Zdj. Piwniczka pod garażem. 

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17836
Default avatar
Napisany przez Chris
#33

Fundament.Zdj. Od strony garażu-wejście do piwniczki. 

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17838
Default avatar
Napisany przez Chris
#34

Fundament-zalany chudziak.Do Rafi - za chudziak wyszło 10,5 Kubika Betonu=2900zł + pompą (w tym terriva na garaż 1500zł) podsypka 3000 zł za piasek ..... rury kanalizacjne ok 700 zł folia na chudziak 300 zł ubijak (skoczek) 100zł, koparka  zasypująca 800 zł (8 godzin )Robocizna chudziak z kanalizacją 1000 zł

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 17839
Default avatar
Napisany przez Rafi
#35

Dzieki za informacje trafiłem już na twoją stronke www wiec jestem na bierząco. powodzenia

Default avatar
Napisany przez Chris
#36

Witam.Dawno nie pisałem.... Aktualnie rozpoczął  się etap "zadaszania budynku" -wieżba dachowa... z powodów technicznych - rozstanie się z ekipą budowlaną - czas budowy wydłużył się o ok miesiąc.  Aktualnie dach stawia wujek - dekarz. Robi powolutku, ale dokładnie.Zastała nas zima - mrozy do - 15*C i ściegi...Tak to wygląda...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 18895
Default avatar
Napisany przez Chris
#37

Przód - zmniejszyło się okienko - schody poszły wyżej (podniesienie stropu o jedną warstwe Porotonu = 11 warstw) i bardziej zabiegowe.

Default avatar
Napisany przez Chris
#38

Przód

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 18896
Default avatar
Napisany przez Chris
#39

Schody- parter

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 18897
Default avatar
Napisany przez Chris
#40

Schody - piętro

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w poziomkach 3 (G) obrazek 18898
oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w poziomkach 3 (G)
KOD: DOM200
Dom w poziomkach 3 (G)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
88,99 +17,24 +3,23
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 239 600 zł
Cena z kodem DOM200
3 710 zł (3 016,26 zł netto)
Kod ważny do 25.04.2024 r. godz. 16:00
Cena regularna 3 910 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 660 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?