1 do 34 z 201 projektów domów parterowych na wąską działkę
Pinezka gotowy projekt Dom w renklodach 3
- 450 zł
Dom w renklodach 3
jednorodzinny parterowy, z garażem jednostanowiskowym
87,68 + 19,28 + 6,98
Koszty : 267 700 zł
Cena: 3 540 zł 3 090 zł (2 512,20 zł netto)
gotowy projekt Dom w lulo
- 450 zł
Dom w lulo
jednorodzinny parterowy
96,49 + 3,09
Koszty : 221 500 zł
Cena: 3 540 zł 3 090 zł (2 512,20 zł netto)
Korzystny kredyt hipoteczny
gotowy projekt Dom w bazylii 2
- 450 zł
Dom w bazylii 2
jednorodzinny parterowy
119,45 + 5,48
Koszty : 276 700 zł
Cena: 3 780 zł 3 330 zł (2 707,32 zł netto)
gotowy projekt Dom w kostrzewach 4 (G)
- 450 zł
Dom w kostrzewach 4 (G)
jednorodzinny parterowy, z garażem jednostanowiskowym
99,12 + 20,62 + 7,06
Koszty : 278 200 zł
Cena: 3 780 zł 3 330 zł (2 707,32 zł netto)
gotowy projekt Dom pod lipką
- 450 zł
Dom pod lipką
jednorodzinny parterowy
72,72 + 3,77
Koszty : 193 100 zł
Cena: 3 210 zł 2 760 zł (2 243,90 zł netto)
oglądasz stronę   z 6

Projekty domów parterowych na wąską działkę w ofercie ARCHON+

Decyzja o budowie domu poprzedzona jest decyzją o zakupie odpowiedniej działki budowlanej. Aby na wybranej działce mógł zostać wybudowany komfortowy dom, musi ona spełniać kilka warunków. Profesjonaliści zwracają uwagę, że przed zakupem działki należy sprawdzić zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego określające przeznaczenie działki i wymogi dotyczące jej zabudowy. Warto również przeanalizować jej wielkość pod względem usytuowania przyszłego domu, rodzaj gruntów, ukształtowanie i uzbrojenie terenu, usytuowanie względem stron świata, okoliczną zabudowę, dojazd oraz możliwości dotarcia do interesujących nas instytucji czy sklepów. Jeżeli planujemy budować dom na wąskiej działce, musimy dopasować do niej odpowiedni projekt, tak aby zachować wymagane prawem minimalne odległości od granic sąsiedniej działki. Dla właścicieli takich właśnie działek przygotowaliśmy w naszej ofercie obok projektów domów z poddaszem oraz piętrowych, interesujące parterowe domy na wąską działkę. W ramach kategorii parterowe projekty domów jednorodzinnych na wąską działkę znajdziecie m.in.: domy parterowe z garażem na wąską działkę, proste i tanie domy parterowe na wąską działkę, projekty domów nowoczesnych na wąską działkę, a także wąskie domy parterowe w stylu tradycyjnym. Duża różnorodność naszej kolekcji sprawia, że parterowe projekty domów na wąską działkę ARCHON+ spełnią oczekiwania estetyczne i funkcjonalne wielu Klientów. Poznajcie bliżej nasze projekty domów na małą działkę, z pewnością znajdziecie wśród nich odpowiedni wąski dom parterowy. Zatem, jaki wybrać projekt domu parterowego na wąską działkę?

Projekty domów parterowych na wąską działkę - co trzeba wiedzieć?

Wszystkie projekty, w tym także projekty na wąską działkę muszą spełniać wymagania prawne. Aby dostać niezbędne do rozpoczęcia budowy pozwolenie na budowę, projekt domu na wąską działkę, a więc również dom parterowy na wąską działkę musi być zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i/lub Warunkami Zabudowy. Dokumenty te określają, jak może wyglądać przyszły dom w zależności od terenu, na którym zlokalizowana jest działka, a który jest objęty powyższymi przepisami lokalnymi. Bardzo ważną kwestią jest zachowanie właściwych odległości między domem a granicą działki. Każdy dom, w tym też dom parterowy na wąską działkę musi być odpowiednio do niej dopasowany: minimalne odległości pomiędzy domem a granicą działki wynoszą: 4 metry, gdy na ścianie są okna lub/i drzwi oraz 3 metry, gdy ściana nie ma otworów okiennych i drzwiowych. Projekty domów na wąską działkę do 16m w świetle obowiązującego prawa traktowane są inaczej. Prawo zezwala na zmniejszenie odległości pomiędzy granicą działki a ścianą domu do 1,5 metra, pod warunkiem, że ściana ta pozbawiona jest okien i drzwi.

Parterowy dom na wąską działkę - dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb inwestora

Po zakupie gotowego projektu domu Inwestorzy mogą na etapie adaptacji wprowadzić modyfikacje, które pozwolą im dopasować dom parterowy na wąską działkę do indywidualnych oczekiwań i stylu życia. Są to na przykład zmiana wielkości i usytuowania okien i drzwi, zmiana układu funkcjonalnego. Istnieje również możliwość zmiany gabarytów budynku, dostosowująca go do jeszcze węższej działki. Więcej informacji o wyborze projektu domu na wąską działkę oraz adaptacji projektu do działki o szerokości do 16metrów można znaleźć w artykule: Dom na wąską działkę - jaki wybrać?

Jakie parterowe projekty na wąską działkę wybrać?

Posiadając wąską działkę, warto rozważyć czy wejście do domu, wjazd do garażu chcemy zlokalizować od strony frontowej działki czy z boku. Często decyzja o bocznej lokalizacji wejścia znacznie ułatwia wybór projektu. Decydując się na parterowy dom na małą działkę, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie ona daje w kontekście umiejscowienia domu względem stron świata. Najbardziej komfortowy jest taki układ, gdy od strony południa, zachodu znajduje się strefa dzienna, która skąpana w słońcu umila domownikom spędzanie czasu w salonie.

W Pracowni ARCHON+ Klienci znajdą parterowe projekty wąskich domów, które oferują komfortowe i funkcjonalne programy użytkowe. Odpowiednio zaprojektowany układ pomieszczeń, uwzględniający potrzeby inwestora gwarantuje, że dom na wąską działkę będzie wygodny i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Wśród propozycji z kolekcji: domy parterowe na wąską działkę znajdują się także parterowe projekty małych domów na wąską działkę, projekty domów parterowych do 100m² na wąską działkę, projekty domów na wąską działkę z garażem, w tym także z garażem dwustanowiskowym. Jeżeli Waszym marzeniem jest parterowy nowoczesny dom na wąską działkę, a może tradycyjny dom na działkę o niewielkiej szerokości to również mamy takie propozycje.

Poznaj naszą pełną ofertą z prezentowanej kategorii i wybierz najlepszy dom parterowy na wąską działkę.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?