Kolekcje - projekty domów ARCHON+
1 do 35 z 161 projektów domów
gotowy projekt Willa Maja
do 70m² zabudowy
Willa Maja
jednorodzinny piętrowy
96,93 +3,02
Koszty budowy : 204 600 zł
3 720 zł
(3 024,39 zł netto)
gotowy projekt Willa Gaja
do 70m² zabudowy
Willa Gaja
jednorodzinny piętrowy
99,84
Koszty budowy : 204 300 zł
3 720 zł
(3 024,39 zł netto)
oglądasz stronę   z 5

Zobacz również

newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów z dachem czterospadowym bez garażu

Inwestorzy poszukujący klasycznych i eleganckich projektów często sięgają do kolekcji domów z dachem czterospadowym bez garażu. Tego typu projekty domów doskonale wpisują się w niewielkie wymiary działki, w tym także w wąską działkę, a równocześnie odznaczają się wyjątkową urodą i stylem. Dach czterospadowy to nic innego jak dach kopertowy, którego cztery połacie zbiegają się u szczytu. W niezwykle ciekawy sposób mogą go rozrzeźbiać lukarny (czytaj także: Lukarna - więcej światła na poddaszu. Wady i zalety takiego rozwiązania) oraz ryzality. Czterospadowy dach to klasyka rodzimej architektury, czyli polskiego dworu z jego charakterystyczną białą parterową bryłą. We współczesnym budownictwie wychodzimy jednak daleko poza ten schemat, proponując różne warianty zastosowania dachu kopertowego w domach jednorodzinnych. O ile więc projekty domów z dachem kopertowym są niezawodną propozycją dla tradycjonalistów, o tyle warto przekonać się, jak ten typ zadaszenia sprawdza się w przypadku bardziej nowoczesnych opcji projektowych.

Wysokość budynku zwieńczonego dachem czterospadowym może być różna. Posiadamy w swojej ofercie gotowe projekty domów przewidujące zarówno jedną, jak i dwie kondygnacje lub nawet trzy, łącznie z piwnicą. Tym samym znajdą Państwo w prezentowanej kolekcji propozycje domów z dachem czterospadowym bez garażu, w których powierzchnia użytkowa jest bardzo zróżnicowana. Wiele z nich to projekty domów z poddaszem użytkowym, piętrowe projekty domów w charakterze willi, a także efektowne projekty domów parterowych. Oferujemy również projekty domów z dachem czterospadowym bez garażu w wersjach do zabudowy bliźniaczej i szeregowej.

Specyfika domów z dachem czterospadowym bez garażu

Popularność projektów domów z dachem kopertowym bierze się stąd, że są to efektowne i bardzo stabilne konstrukcje. Odpowiednio dopasowany kąt nachylenia dachu czterospadowego wspaniale podkreśli charakter bryły i nada jej reprezentacyjny wygląd. O ile zostanie wykonany ze starannością, nie będzie wymagał napraw przez długie lata i będzie stanowić stylową ozdobę bryły budynku. Im jest ona prostsza, tym łatwiejsza w realizacji będzie budowa dachu, która wymaga jednak nieco większych nakładów finansowych i umiejętności niż prosty dach dwuspadowy.

Projekty domów z dachem kopertowym bez garażu – uniwersalne i różnorodne

Czterospadowym dachem można przekryć różne typy budynków, od małych parterowych domów jednorodzinnych począwszy, poprzez efektowne domy z poddaszem użytkowym, po nowoczesne piętrowe domy w charakterze willi. Wśród projektów z dachem kopertowym bez garażu posiadamy również projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji, które dzięki uwzględnieniu takiej opcji na etapie tworzenia koncepcji, umożliwiają zwiększenie powierzchni użytkowej domu parterowego bez konieczności przebudowy i wprowadzania zmian w konstrukcji budynku.

Jeżeli projekt domu nie przewiduje wpisania garażu w bryłę budynku, parter i strefa dzienna zyskują bardziej przestronny charakter. Większą powierzchnię parteru można przeznaczyć na dodatkowy pokój, czy inne dodatkowe pomieszczenia, w wielu projektach sytuuje się też na tym poziomie nawet odrębny apartament, który może z powodzeniem spełniać funkcję senioratki. Decydując się na dom piętrowy lub z poddaszem zyskujemy z kolei przestrzeń na przemyślaną aranżację strefy nocnej, która ma charakter prywatnego azylu. Niemniej istotne są rozwiązania służące optymalizacji użytkowania strefy gospodarczej, a więc spiżarni, pralni, suszarni czy garderoby. Wśród gotowych projektów domów z dachem kopertowym bez garażu ARCHON+ znajdą Państwo różne sposoby ulokowania tego rodzaju pomieszczeń i połączenia ich z pozostałą częścią programu użytkowego domu. Dokładamy starań, by był on maksymalnie czytelny i dostosowany do specyfiki danego projektu.

oglądasz stronę   z 5
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?