Kolekcje - projekty domów ARCHON+
1 do 35 z 878 projektów domów
oglądasz stronę   z 26

Zobacz również

newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów z dachem dwuspadowym bez garażu

Budowa domu to przedsięwzięcie, z którym wiążą się spore wydatki, jednak można je w racjonalny sposób ograniczyć. Wybór odpowiedniego projektu musi być zgodny z uwarunkowaniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub z Warunkami Zabudowy, dostosowany do potrzeb użytkowników, a także budżetu zaplanowanego na realizację inwestycji. Projekty domów z dachem dwuspadowym bez garażu to liczna kolekcja, w której wymarzony dom znajdą również Inwestorzy, którym zależy na zminimalizowaniu kosztów budowy. Wiele spośród zaprezentowanych w niej propozycji to właśnie projekty domów tanich w budowie. W kolekcji zgromadziliśmy projekty spełniające różnorodne wymagania MPZP/WZ w zakresie dopuszczalnej liczby kondygnacji, wysokości budynku, z różnym kątem nachylenia dachu. Znajdziecie tutaj: projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym bez garażu, projekty domów z poddaszem i dachem dwuspadowym bez garażu, domy piętrowe z dachem dwuspadowym bez garażu, w tym również projekty domów dwurodzinnych z dachem dwuspadowym bez garażu, projekty bliźniaków z dachem dwuspadowym bez garażu, szeregówki z dachem dwuspadowym bez garażu, a także projekty domów wielorodzinnych z dachem dwuspadowym bez garażu. Zapraszamy do obejrzenia całej kolekcji.

Domy z dachem dwuspadowym bez garażu – ekonomiczne w budowie i eksploatacji

Domy z dwuspadowym dachem mogą być realizowane jako budynki parterowe, z poddaszem użytkowym lub piętrowe. Inwestorzy chętnie wybierają projekty domów z dachem dwuspadowym, ponieważ jego prosta konstrukcja umożliwia sprawne poprowadzenie inwestycji oraz zracjonalizowanie wydatków. Wykonanie dachu dwuspadowego trwa krócej, co przekłada się na niższe koszty robocizny, ponadto nie powoduje dużych strat materiału pokryciowego i nie wymaga stosowania tak wielu kosztownych elementów wykończeniowych, jak w przypadku dachów czterospadowych, czy dachów wielopłaszczyznowych. Koszty budowy domu o prostej bryle z dwuspadowym dachem można jeszcze bardziej ograniczyć, wybierając projekt w wersji bez garażu. Uproszczona bryła, to zgodna z najnowszymi trendami forma, która jednocześnie dzięki niewielkiej liczbie przegród zewnętrznych wykazuje bardzo dobre parametry energetyczne i zapewnia niskie koszty eksploatacyjne. Aby sprawdzić i porównać rzeczywiste koszty budowy domu jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze projektu, warto zajrzeć na stronie danego projektu do zakładki kosztorys, w której dostępne są aktualne, skrócone zestawienia kosztów budowy.

Kiedy warto wybrać projekt domu z dachem dwuspadowym bez garażu?

Dach dwuspadowy doskonale prezentuje się w projektach domów o różnorodnym stylu architektonicznym. Odpowiednio dopasowany do bryły kąt nachylenia dachu dwuspadowego zapewni jej piękne proporcje i atrakcyjny wygląd. Dom z dachem dwuspadowym bez garażu to dobry wybór, jeżeli poszukujemy projektu ekonomicznego w realizacji, ale również, jeżeli wymiary działki nie pozwolą nam na budowę domu o bardziej rozłożystej formie, bądź też nie chcemy ograniczać powierzchni użytkowej domu poprzez lokalizację garażu w bryle. Powierzchnię, którą zajmowałyby garaż, można wykorzystać na dodatkowy pokój, który w zależności od potrzeb rodziny spełniać może różne funkcje. Wiele projektów domów z dachem dwuspadowym bez garażu to projekty na wąską działkę, wśród nich oferujemy efektowne parterówki, domy z poddaszem i piętrowe. Jeżeli chcemy zbudować na wąskiej działce dom z dachem dwuspadowym bez garażu o większej powierzchni użytkowej, to najwięcej propozycji dostępnych jest pośród budynków z poddaszem użytkowym oraz piętrowych. Dach dwuspadowy w domach z poddaszem daje możliwość zaprojektowania w ścianach szczytowych wysokich przeszkleń, które zapewnią w pomieszczeniach dużą ilość naturalnego światła. Są też tacy Inwestorzy, którzy dysponują dużą działką i decydują się na budowę domu bez garażu, ponieważ wolą postawić garaż wolno stojący lub alternatywnie wybierają projekt wiaty garażowej.

oglądasz stronę   z 26
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?