1 do 12 z 12 projektów garaży
newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty garaży jednostanowiskowych

Prezentujemy Państwu kolekcję projektów garaży jednostanowiskowych, które doskonale sprawdzą się w realizacjach na różnych działkach, w tym także jako uzupełnienie zabudowy na działkach długich i wąskich. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie z łatwością można je dopasować do swoich preferencji. Garaże jednostanowiskowe różnią się od siebie nie tylko stylem. Różna może być także ich powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, szerokość czy kąt nachylenia dachu i jego rodzaj: dach dwuspadowy, czterospadowy czy płaski.

Garaż jednostanowiskowy wolnostojący będzie doskonałym uzupełnieniem potrzeb Klientów, którzy z jednej strony potrzebują garażu z jednym miejscem parkingowym, ale jednocześnie zależy im na lokalizacji garażu poza bryłą domu i uzyskaniu większej przestrzeni użytkowej na parterze domu. Projekty domów bez garażu i garaż jednostanowiskowy wolnostojący będą tu doskonałym duetem.

Projekty garaży jednostanowiskowych – oferta dopasowana do zróżnicowanych potrzeb Inwestorów

Gotowe projekty garaży różnią się swoim wyglądem, wymiarami i dodatkowymi funkcjami. Garaż oprócz pełnienia podstawowej funkcji, jaką jest ochrona samochodu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, sprawdzi się także jako miejsce do przechowywania sprzętów sezonowych, rowerów, narzędzi czy drewna do kominka. W zależności od potrzeb, Klienci mogą zdecydować się na projekt garażu jednostanowiskowego z pomieszczeniem gospodarczym, garaż jednostanowiskowy z wiatą, garaż murowany jednostanowiskowy, czy garaż jednostanowiskowy z altaną. Bez względu na to, jaki projekt garażu wybierze Inwestor, zobowiązany jest dopełnić obowiązkowych formalności przed rozpoczęciem budowy garażu.

Formalności przy budowie garażu

Garaż wolnostojący można wybudować, uzyskując pozwolenie na budowę lub korzystając z procedury zgłoszenia. Budowa garażu o powierzchni zabudowy do 35 m 2 wymaga jedynie zgłoszenia. Przepis ten dotyczy budynków wolnostojących, o ile ich liczba łącznie z altanami oraz oranżeriami nie przekracza dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Procedura uprawomocnienia zgłoszenia trwa 21 dni. Jeśli po upłynięciu tego czasu urzędnicy nie prześlą Inwestorowi dodatkowych zapytań ani sprzeciwu, można rozpocząć budowę. Sytuacja zmienia się, jeżeli powierzchnia zabudowy garażu jest większa niż 35 m2, a projekt garażu jest bardziej skomplikowany (np. projekt garażu z poddaszem). Wówczas Inwestor musi ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Wygodny garaż jednostanowiskowy - wymiary, które warto znać

Przed budową garażu warto zastanowić się nad naszymi wymaganiami względem obiektu po to, aby finalnie użytkować wygodną i funkcjonalną przestrzeń. Przepisy prawa określają minimalne wymiary garażu jednostanowiskowego. Według zapisów, miejsce do parkowania w garażu powinno mieć szerokość co najmniej 2,5 m i długość 5 m, a odległość boku samochodu do ściany musi wynosić przynajmniej 0,3 m. Czy te parametry sprawią, że będzie to wygodny garaż jednostanowiskowy? Aby tak było, wymiary powinny być zawsze dostosowane do gabarytów auta, które różnią się w zależności od marki i rodzaju samochodu.

Garaż jednostanowiskowy - projekty i koszty budowy garażu

Koszt budowy garażu jednostanowiskowego może być różny i zależy m.in. od wielkości powierzchni i rodzaju dachu projektu. Garaż jednostanowiskowy parterowy o powierzchni zabudowy do 35m2, o prostej bryle z dachem dwuspadowym, będzie prawdopodobnie tańszy w realizacji od garażu jednostanowiskowego z poddaszem użytkowym.

Poznaj kolekcję: projekty garaży jednostanowiskowych oraz sprawdź ich koszty budowy, które dostępne są w zakładce kosztorys na stronie danego projektu garażu. Jeśli interesuje Cię większy garaż, sprawdź naszą kolekcję Projekty garaży dwustanowiskowych.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?