1 do 22 z 22 projektów garaży
newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty garaży dwustanowiskowych

Garaż dwustanowiskowy to z całą pewnością bardzo komfortowe rozwiązanie. Jeśli tylko pozwalają na to wymiary działki Inwestora, warto rozważyć jego budowę. Dobrze zaprojektowany garaż dwustanowiskowy będzie nie tylko chronił auta, ale także będzie doskonałym miejscem do przechowywania sprzętu sportowego i ogrodniczego, jest także przestrzenią odpowiednią do aranżacji małego warsztatu do majsterkowania. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami z kolekcji: projekty garaży dwustanowiskowych, które idealnie komponują się z kolekcją Projekty domów bez garażu.

Projekt garażu dwustanowiskowego z pomieszczeniem gospodarczym, czyli funkcjonalna przestrzeń z dużymi możliwościami

Wymiary działki oraz potrzeby Inwestora determinują rozwiązania, jakie w kwestii budowy garażu może on wziąć pod uwagę. Różnorodność propozycji projektów garaży dwustanowiskowych ARCHON+ sprawia, że Inwestor z całą pewnością znajdzie taki, który sprosta jego oczekiwaniom i będzie dostosowany do uwarunkowań jego działki. Powierzchnia zabudowy, wymiary budynku, powierzchnia użytkowa, czy kąt nachylenia dachu to tylko niektóre z parametrów, jakimi cechuje się projekt garażu. Inwestorzy, którzy planują stworzyć w garażu dodatkową, użytkową przestrzeń często wybierają projekty garażu dwustanowiskowego z wygospodarowanym miejscem na przechowywanie, na przykład garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym lub garaż dwustanowiskowy z poddaszem. Takie rozwiązanie ułatwi przechowywanie nieużywanych na co dzień rzeczy, w tym sprzętu zimowego czy ogrodniczego, ułatwiając w ten sposób porządkowanie przestrzeni.

Projekty dwustanowiskowych garaży - jakie wymiary powinien mieć dwustanowiskowy garaż

Decydując się na garaż dwustanowiskowy, dobrze wcześniej oszacować możliwe wymiary projektu i poznać obowiązujące przepisy. Garaż dwustanowiskowy musi dobrze komponować się na działce Inwestora, ale także być dostosowany do wymiarów aut, które Inwestor planuje w nim parkować. Wymiar garażu dwustanowiskowego określają Warunki Techniczne i tak, minimalne wymiary miejsca postojowego dla samochodów osobowych wynoszą 2,5 metra szerokości i 5 metrów długości, a odległość od ściany lub słupa co najmniej 0,3 metra. Zgodnie z tą zasadą, szerokość garażu dwustanowiskowego powinna wynosić minimum 5,6 metra szerokości, czyli 2 stanowiska po 2,5 metra szerokości plus 2 odstępy po 0,3 metra.

Dwustanowiskowe garaże - projekty dopasowane do potrzeb Inwestora i obowiązujące przepisy

Koszt budowy garażu dwustanowiskowego może być różny w zależności od projektu wybranego przez Inwestora, w tym także wybranego rodzaju bramy wjazdowej. Różne mogą być też procedury pozwalające na rozpoczęcie budowy inwestycji. Garaż dwustanowiskowy do 35m2, bez względu na to, czy będzie to garaż dwustanowiskowy murowany, czy garaż dwustanowiskowy blaszany wymaga zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji. Dotyczy to garaży wolnostojących, o ile ich liczba łącznie z altanami, oranżeriami nie przekracza dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. W przypadku garaży o większej powierzchni, niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie należy zapominać, że aby korzystanie w garażu było w pełni możliwe, należy zainstalować w nim odpowiednie oświetlenie, wentylację oraz kratkę ściekową.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami z kolekcji projektów garaży dwustanowiskowych. Jeśli szukasz mniejszego garażu, sprawdź nasze Projekty garaży jednostanowiskowych.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?