1 do 4 z 4 projektów garaży
newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty garaży trzystanowiskowych

Prezentujemy Państwu kolekcję garaży trzystanowiskowych ARCHON+, spośród której możecie wybrać projekty garaży dopasowane do obowiązujących przepisów prawa miejscowego, działki oraz preferencji funkcjonalnych i stylistycznych.

Trzystanowiskowe garaże - projekty dopasowane do potrzeb Inwestora

Garaż trzystanowiskowy, często oprócz funkcji ochronnej dla samochodów pełni także rolę miejsca do przechowywania, czy przestrzeni użytkowej do organizacji warsztatu. W zależności od tego, nad jakimi projektami zastanawia się Inwestor, mimo że na pierwszy rzut oka mogą to być podobne projekty, różna może być powierzchnia użytkowa inwestycji, powierzchnia zabudowy, wymiar bramy garażowej, kąt nachylenia dachu czy wysokość budynku. Wymiary garażu i parametry każdy Inwestor powinien dopasować do lokalnych przepisów prawa, wymiarów działki i własnych oczekiwań, decydując i określając wcześniej funkcję pomieszczeń. Zapraszamy także do zapoznania się z kolekcją: projekty garaży jednostanowiskowych oraz projekty garaży dwustanowiskowych

Prawo budowlane określa minimalne wymiary garażu, a mianowicie: stanowisko do parkowania w garażu powinno mieć szerokość co najmniej 2,5 m i długość 5 m, a odległość od boku samochodu do ściany lub słupa musi wynosić przynajmniej 0,3 m. Klienci ARCHON+ mają do wyboru gotowe projekty garaży w tym: garaż trzystanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym, garaż trzystanowiskowy z pomieszczeniami (np. może posiadać 2 pom. gospodarcze), garaż trzystanowiskowy z poddaszem lub wiatą, a do nich dach dwuspadowy i czterospadowy. Projekt garażu, którego nie ma w ofercie gotowych projektów garaży, Inwestor może zamówić w formie projektu indywidualnego, decydując się na przykład na garaż trzystanowiskowy z dachem jednospadowym. Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Projekty garaży trzystanowiskowych - formalności przed rozpoczęciem budowy

Budowa garażu czy to drewnianego, blaszanego czy takiego, który posiada ściany zewnętrzne nośne murowane, możliwa jest zarówno na zgłoszenie lub na pozwolenie na budowę. Przy czym uproszczona procedura możliwa jest przy spełnieniu dodatkowych wymagań. Na zgłoszenie można wybudować garaż o powierzchni zabudowy do 35 m2, pod warunkiem, że łączna liczba wraz z altanami oraz oranżeriami nie jest większa niż dwa obiekty na każde 500 m2 powierzchni działki. W przypadku, kiedy powierzchnia zabudowy garażu przekracza 35m2, niezbędne jest przeprowadzenie procedury uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku realizacji większego projektu, jakim jest garaż trzystanowiskowy, właśnie ta procedura będzie obowiązywać Inwestora, ponieważ powierzchnia zabudowy garaży trzystanowiskowych przekracza wspomniane 35m2.

Projekt trzystanowiskowego garażu z kosztorysem

Do każdego zakupionego w ARCHON+ projektu, Klient może zamówić szczegółowy kosztorys, dzięki któremu będzie mógł dokładnie zaplanować budowę, szybko porównać oferty różnych wykonawców, poznać dokładny zakres robót, ustalić właściwy harmonogram prac i dopilnować prawidłowego postępu robót. Podstawowe parametry odnoszące się do budowy wybranego projektu, dostępne są na stronach poszczególnych produktów. W zakładce kosztorys można sprawdzić rzeczywiste wyceny, które określają orientacyjny koszt budowy za stan surowy zamknięty, w ujęciu według stawek minimalnych i średnich. Dodatkowo informacje o technologii i konstrukcji, w tym także do pobrania PDF z przedmiarem robót do wydruku, zawierający zestawienia materiałów, w tym zestawienie stali, drewna i stolarki okienno drzwiowej.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą, polecamy również nasze artykuły poradnikowe, przydatne na różnych etapach budowy, wśród nich także te związane z tematyką: systemy ociepleń.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?