12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+

Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych współczesnych domów jednorodzinnych zrealizowanych według projektów ARCHON+.Wśród nich znajdują się zarówno domy małe i tanie w budowie, wyjątkowe domy parterowe i z poddaszem, w tym również rezydencje dla Inwestorów, poszukujących przestrzeni połączonej z oryginalną architekturą. Zobacz, jak inni spełnili marzenia o własnym domu i zainspiruj się wyjątkowymi aranżacjami.

Dom w amarylisach
Dom w amarylisach
Dom w amarylisach
Dom w amarylisach
Dom w amarylisach

 

"Dom w amarylisach" to idealna propozycja dla Inwestorów poszukujących niedużego i funkcjonalnego z kolekcji projekty domów z poddaszem użytkowym. Prosta bryła domu zyskuje na atrakcyjności dzięki nowoczesnym geometrycznym lukarnom z płaskim daszkiem oraz dużym przeszkleniom elewacji bocznej oraz chromowanym balustradom. Dwuspadowy dach pokryto dekoracyjną i modną blachą na rąbek stojący. W przedstawionej realizacji Inwestorzy połączyli biały tynk z dekoracyjnym kamieniem elewacyjnym, który podkreśla nowoczesną stylizację. Atutem "Domu w Amarylisach" jest taras, który zajmuje przestrzeń nad garażem, dostępny z sypialni rodziców. Takie rozwiązanie podnosi estetykę budynku. Sprawdzi się jako dodatkowa strefa relaksu, miejsce zabaw dla dzieci pod okiem rodziców, lub może zostać zaaranżowany jako mini ogród.

Wnętrze domu to bogaty program funkcjonalny zaprojektowany z dbałością o komfort i wygodę mieszkańców. Otwarta strefa dzienna to nowoczesne rozwiązanie, które sprzyja integracji rodziny i podnosi atrakcyjność wnętrza. Została doskonale doświetlona oknami z trzech stron. Właściciele zastosowali jasne kolory ścian, które wzmacniają poczucie przestrzeni i pięknie komponują się z naturalną, drewnianą podłogą. W centrum strefy dziennej stoi nowoczesny kominek. Wnęka obok została bardzo praktycznie zagospodarowana jako miejsce na drewno do kominka. Cała kompozycja dała dekoracyjny efekt i stworzyła przytulny klimat we wnętrzu. Centralne umiejscowienie kominka pozwoliło również naturalnie oddzielić część wypoczynkową z narożną sofą od kuchni i jadalni. Funkcjonalnie zaaranżowana kuchnia wykorzystuje maksymalnie powierzchnię. Na ścianie z kominkiem usytuowano piekarnik oraz półki na przyprawy. Długi blat roboczy tworzy wygodne miejsce do przygotowywania posiłków. Aranżacja kuchni wypełnia również przestrzeń nad oknami, gdzie wkomponowano ciąg szafek kuchennych. Kompozycja zabudowy kuchennej w kształcie litery L pozwala optycznie oddzielić kuchnię od przylegającej jadalni. Niewielkie pomieszczenie obok kuchni to spiżarnia, będąca dodatkowym miejscem do przechowywania przetworów i zapasów spożywczych. W przedstawionej realizacji właściciele wykorzystali również miejsce w wiatrołapie na zamontowanie wygodnej szafy na ubrania i obuwie.

"Dom w Amarylisach" dostępny w naszej ofercie to idealna propozycja do realizacji na działkach z wjazdem od południa.

Dom w akebiach 2
Dom w akebiach 2
Dom w akebiach 2
Dom w akebiach 2
Dom w akebiach 2

 

"Dom w akebiach 2" to okazały i reprezentacyjny projekt domu parterowego o rozbudowanym programie funkcjonalnym. Mistrzowska realizacja projektu podkreśla walory użytkowe domu i może być inspirującym wzorcem dla Inwestorów poszukujących niedużego domu parterowego w eleganckiej, nowoczesnej odsłonie. Niska, rozłożysta bryła przyciąga uwagę piękną elewacją. Tekstura białego tynku została miejscami okraszona dekoracyjnymi płytami z piaskowca tworząc efekt subtelnej i ponadczasowej elegancji. Całości dopełnia czterospadowy dach pokryty wysokiej jakości grafitową dachówką. Dom znakomicie prezentuje się na tle pięknie urządzonego i wypielęgnowanego ogrodu. Duży, w całości zadaszony taras tworzy wygodną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców, a wypoczynek na świeżym powietrzu w upalne dni uprzyjemni chłodząca kąpiel w basenie. W prezentowanej realizacji obok domu dobudowano niewielki budynek gospodarczy, w którym można przechowywać narzędzia ogrodnicze czy grill.

Wnętrze domu zaprojektowano zgodnie z założeniem zachowania jak najwięcej wolnej przestrzeni. W uzyskaniu efektu głębi i przestronności zdecydowanie sprzyja kompozycja domów parterowych. Jeden poziom sprawia, że cały dom mamy w zasięgu wzroku, a przeszklenia naturalnie łączą wnętrze z ogrodem. Z drugiej strony otwarta powierzchnia wymaga stworzenia spójnej koncepcji zaaranżowania całego wnętrza. Właściciele zdecydowali się na jasne, naturalne desenie, co w połączeniu z naturalnym światłem wzmaga wrażenie przestronności. Dom wydaje się jeszcze bardziej otwarty. Podłogę wyłożono jasnym, polerowanym gresem, uzyskując efekt jednolitej lustrzanej powierzchni. Biel w czystym odcieniu pojawia się w otwartej kuchni. Zaaranżowano w niej zabudowę z lakierowanymi frontami, stwarzając wrażenie sterylnej czystości. Pojemne szafki pomieszczą nie tylko produkty spożywcze, ale również sprzęt AGD, a długi blat roboczy będzie wygodnym miejscem do przyrządzania posiłków.

Sercem domu jest reprezentacyjny duży salon urządzony z wyjątkową elegancją. Duże okna tarasowe zapewniają kontakt z ogrodem oraz wpuszczają mnóstwo naturalnego światła, dzięki czemu wnętrze jest lekkie i rozświetlone. Aby mieszkańcy mogli cieszyć się przestrzenią domu parterowego w przedstawionej aranżacji obowiązuje zasada umiaru, a nawet minimalizmu. Ograniczona ilość wysokiej jakości mebli daje efekt wysmakowanej elegancji i porządku. Niezwykły kontrast tworzy w salonie ściana wykonana z ręcznie barwionych płyt o różnych rozmiarach, która wyznacza jednocześnie przytulną część wypoczynkową. Odpowiednio rozplanowane oświetlenie spełnia funkcję dekoracyjną, ale również użytkową; wyznacza i podkreśla funkcjonalność poszczególnych stref oraz nadaje wnętrzu niepowtarzany charakter. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu oświetlenia w salonie zarysowano granicę między częścią wypoczynkową a jadalnią. Światło podkreśla wybrane detale oraz tworzy klimat odpowiedni dla danej części.

Inwestorzy wykorzystali przestrzeń strychu nad częścią mieszkalną i stworzyli tam komfortową strefę rekreacyjną. Tworzy ją sauna wraz z przylegającą łazienką oraz wygodna część wypoczynkowa z ażurową sofą i fotelami. Połaciowe okna doskonale doświetlają tę część domu. Znakomita aranżacja "Dom w Akebiach 2" wykorzystuje wszystkie walory domu parterowego, pozwala mieszkańcom cieszyć się przestrzenią i jednocześnie wyraźnie wyznacza poszczególne strefy.

ARCHON+
ARCHON+
ARCHON+
ARCHON+
ARCHON+
ARCHON+

 

"Dom w zefirantach (G2)" to niezwykle efektowny, przestronny projekt domu z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem z kolekcji projekty małych rezydencji. Ze względu na wielkość, projekt tego domu z łatwością znajdziemy również w kolekcji projekty domów średnich 150-200 m2. Gustowne wykończenie elewacji podkreśla nowoczesny charakter domu. Oryginalną, miękką linię okapu wyłożono ciemnym drewnem oraz zamontowano subtelne punktowe oświetlenie, dzięki czemu nocą bryła rezydencji została pięknie wyeksponowana. Rozłożysty wielospadowy dach z lukarnami pokryto wysokiej jakości dachówką, uzyskując efektowny kontrast z białym tynkiem elewacji. Nowoczesną stylistykę domu podkreślają kamienne okładziny, którymi wyłożono narożniki domu. Duży i pięknie zaaranżowany taras jest dla mieszkańców idealnym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Niezwykłym walorem projektu "Dom w Zefirantach (G2)" są wytworne narożne przeszklenia łukowe oraz szklany wykusz, które tworzą wyjątkową atmosferę we wnętrzu rezydencji. W prezentowanej realizacji Inwestorzy zaaranżowali wnętrze w modnej, stonowanej kolorystyce. Biel i szarość w zestawieniu z naturalnym drewnem prezentuje się wyjątkowo szlachetnie, a w połączeniu z dużymi oknami wydobywa przestrzeń i podkreśla reprezentacyjny charakter strefy dziennej. Narożne przeszklenie otwiera dom na ogród i daje możliwość nieskrępowanego obserwowania przyrody z każdego miejsca w salonie. Prawdziwą ozdobą są futurystyczne formy wyposażenia i dodatków, które tworzą niepowtarzalny, ultranowoczesny klimat.

W centralnej części parteru usytuowano kominek, a w powstałej z boku wnęce podkreślonej dodatkowym oświetleniem zaaranżowano miejsce na kino domowe. W przeszklonym wykuszu wydzielono osobną przestrzeń na jadalnię, którą dodatkowo optycznie odgranicza od salonu ażurowy, nowoczesny stelaż. Wykusz urozmaica i powiększa przestrzeń domu oraz sprawia, że wnętrze jest pięknie otwarte na widok ogród. Jadalnia płynnie łączy się z kuchnią. Jej otwarty układ pozwolił na zaaranżowanie wysokiej zabudowy, a także długie, wygodne blaty do przygotowywania posiłków doskonale doświetlone narożnym oknem. Kolorystyka kuchni - biel i drewno - idealnie koresponduje z częścią wypoczynkową strefy dziennej tego wyjątkowego domu w stylu małej rezydencji. Atutem projektu jest dodatkowy pokój na parterze. Reprezentacyjne schody prowadzą do strefy prywatnej na poddaszu.

Dom w idaredach
Dom w idaredach
Dom w idaredach
Dom w idaredach
Dom w idaredach
Dom w idaredach
Dom w idaredach

 

"Dom w idaredach" to komfortowy i bardzo funkcjonalny projekt domu z poddaszem użytkowym, pochodzący z popularnej kolekcji: projekty domów tanich w budowie. Prosta bryła łączy w sobie ciekawe detale architektoniczne wraz z ekonomicznymi rozwiązaniami projektowymi. Nowoczesny charakter domu Inwestorzy podkreślili modną jasną elewacją w połączeniu naturalnym drewnem, którym między innymi zaakcentowano garaż w bryle domu oraz chromowanymi balustradami na balkonach. Bardzo elegancko prezentuje się dach pokryty wysokiej jakości blachą łączoną na rąbek stojący. Okna dachowe doskonale doświetlają położone na poddaszu pomieszczenia. Atrakcyjność bryły podkreśla narożne okno na elewacji frontowej. Na ścianie bocznej w miejscu zaprojektowanych port-fenetrów Inwestorzy zdecydowali się na na budowę balkonu. Częściowo zadaszony taras, pozwala przebywać na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Dodatkowo zabezpiecza wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem w upalne dni.

Wnętrze urządzono z wyjątkową elegancją i starannością w doborze dodatków. Otwarta strefa dzienna sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne oraz sprzyja integracji rodziny. Centralne miejsce parteru zajmuje wolnostojący, narożny kominek, który wyznacza naturalną granicę pomiędzy klatką schodową, salonem i kuchnią. Odrębność poszczególnych części zaakcentowano dodatkowo za pomocą różnorodnego oświetlenia. W ścianie kominkowej zaaranżowano wysoką wnękę na drewno. To praktyczne rozwiązanie stało się prawdziwą ozdobą wnętrza. Duże narożne przeszklenie w salonie oraz duże okna balkonowe w jadalni pięknie doświetlają całą przestrzeń z trzech stron naturalnym światłem, tworząc wyjątkową i przytulną atmosferę we wnętrzu. W oknach Inwestorzy zainstalowali automatyczne rolety, które zabezpieczają przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem latem oraz pozwalają na spore oszczędności w ogrzewaniu zimą. Jadalnia z dużym, nowoczesnym stołem rodzinnym płynnie łączy się z kuchnią. Przy oknie umieszczono strefę zmywania. Wysoka zabudowa tworzy wygodne miejsce do przechowywania. Wkomponowano w nią piekarnik oraz dużą lodówkę. Ponadczasowa biel frontów na wysoki połysk daje poczucie czystości i wprowadza wyjątkową elegancję. Nad niewielkim półwyspem z płytą grzejną, oddzielającym kuchnię od jadalni zamontowano oryginalny, futurystyczny okap. Cała przestrzeń strefy dziennej to wyjątkowa harmonia nowoczesnej aranżacji, wykorzystująca wszelkie walory funkcjonalności projektu. Bardzo elegancko zaaranżowana klatka schodowa prowadząca do strefy prywatnej to jednobiegowe schody dywanowe wykończone egzotycznym drewnem i zabezpieczone szklaną balustradą.

Projekt "Dom w idaredach" polecany również do realizacji na działkach z wejściem od południa.

Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7
Dom w klematisach 7

 

"Dom w klematisach 7" to bardzo funkcjonalny projekt domu bliźniaczego lub do zabudowy szeregowej, dostępny również w wersji jako projekt domu dwurodzinnego. Prostą bryłę urozmaicają efektowne lukarny oraz prostokątny wykusz na bocznej elewacji, który we wnętrzu domu zwiększa przestrzeń kuchni i jadalni. Jednostanowiskowy garaż został nieznacznie wysunięty przed frontową elewację, a strefa wejściowa została praktycznie zadaszona. Bardzo atrakcyjnie zaaranżowano elewację ogrodową z dużymi przeszkleniami doświetlającymi salon i przestronnym lukarnami na poddaszu. Fragmenty ścian wyłożono naturalnym kamieniem w odcieniu piaskowca, który doskonale komponuje się z jasnym tynkiem elewacji, szklanymi balustradami balkonów eksponując nowoczesną stylizację budynku. Południowy taras jest znakomitym miejscem do wspólnego wypoczynku mieszkańców na świeżym powietrzu. Całości dopełnia ciemna płaska dachówka.

Wnętrze domu to bardzo funkcjonalnie i racjonalnie rozplanowana powierzchnia, gwarantująca komfort użytkowania. Interesujący efekt minimalistycznego stylu uzyskano dzięki zastosowaniu prostych i eleganckich form wyposażenia, wyważonym proporcjom oraz ponadczasowej kompozycji kolorów: bieli i szarości. Nastrój w nowocześnie zaaranżowanej strefie dziennej tworzy kominek oraz bardzo duże przeszklenia otwierające dom na przestronny taras. Przestrzeń pod schodami wykorzystano jako miejsce do przechowywania drewna. W części wypoczynkowej, nad telewizorem, zamontowano praktyczne i pięknie zaprojektowane szafki. Szklany wykusz to idealne miejsce na jadalnię z dużym rodzinnym stołem i kuchnię. Takie rozmieszczenie sprawia również wrażenie osobnej przestrzeni. Ścianę w jadalni pokryto farbą tablicową, a pod sufitem zmontowano klimatyzator. W wysoką zabudowę kuchni wkomponowano piekarnik oraz strefę przygotowywania posiłków i gotowania. Na ścianie z oknem zaaranżowano oddzielny blat roboczy ze zlewozmywakiem, natomiast w pozostałą część wykusza wkomponowano praktyczne półki.

Nowoczesne schody zabiegowe, zabezpieczone szklaną balustradą, prowadzą na poddasze do strefy prywatnej. W dobrze doświetlonej sypialni zamontowano praktyczną szafę. Największy pokój pełni funkcję pracowni, z wygodnym stołem i dużą ilością miejsca do przechowywania dokumentów. Okno w połaci dachu zapewnia idealne warunki do pracy. W sypialni, w przestrzeń pod skosem wkomponowano duże łóżko, a w przylegającej garderobie zamontowano liczne półki i praktyczne szuflady. Uzupełnieniem poddasza jest nowocześnie urządzona komfortowa łazienka.

Przedstawiona realizacja może być ciekawą inspiracją dla Inwestorów, którzy zdecydują się na budowę "Domu w klematisach 7".

Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2
Dom w kalateach 2

 

"Dom w kalateach 2" to piękny i okazały projekt domu z poddaszem użytkowym. Znajdziemy go również w kolekcji projekty domów z garażem dwustanowiskowym oraz w kolekcji projekty małych rezydencji. Wyjątkowo prezentuje się na przestronnej działce. Nowoczesną stylizację przedstawionej realizacji Inwestorzy zaakcentowali elegancką, stonowaną kolorystyką elewacji w połączeniu elementami drewna oraz chromowanymi i przeszklonymi balustradami. Gustownie dobrano stolarkę okienną, a wielospadowy dach pokryto wysokiej jakości dachówką ceramiczną. Wysunięcie garażu przed elewację frontową stworzyło zaciszną strefę wejściową. Ozdobą ściany frontowej jest lukarna z portfenetrem. Bryłę domu wzbogacają nowoczesne wykusze, które dodatkowo doświetlają i powiększają wnętrze domu. Zaprojektowanie na elewacji ogrodowej dużej lukarny z balkonem pozwoliło dodatkowo zwiększyć przestrzeń jednego z pokoi na poddaszu. Szeroki taras, częściowo zadaszony, wyłożono eleganckimi płytami, a stylowo zaaranżowany ogród, z drewnianą altaną, mini placem zabaw dla dzieci jest idealnym miejscem do wypoczynku w gronie rodziny.

Wnętrze domu zaprojektowano niezwykle wytwornie, łącząc nowoczesny design z zasadami funkcjonalności i ergonomii. Centralnie umieszczony kominek został wyłożony modnym betonem dekoracyjnym. Otwarta strefa dzienna zachowuje odrębność poszczególnych jej części. Kuchnię od jadalni oddziela barek śniadaniowy wyeksponowany dodatkowym oświetleniem. Przestronna kuchnia mieści wysoką zabudowę, w której umieszczono lodówkę, piekarnik oraz kuchenkę mikrofalową. W dodatkowej przestrzeni w wykuszu zaaranżowano wygodną strefę zmywania. W osobny blat do przygotowywania posiłków wkomponowano płytę ceramiczną, nad którą zamontowano nowoczesny okap. System nowoczesnych szafek i szuflad zdecydowanie ułatwia przechowywanie produktów. Stylowo zaaranżowana i dobrze doświetlona jadalnia, z dużym rodzinnym stołem, płynnie łączy się ze strefą wypoczynkową. Przestrzeń salonu z wygodną narożną sofą oraz specjalnym miejscem na kino domowe została bardzo funkcjonalnie urządzona. Duże rozsuwane drzwi balkonowe dają możliwość pełnego otwarcia domu na taras sprawiając wrażenie wzajemnego przenikania przestrzeni domu i ogrodu. Wyjątkowo prezentuje się klatka schodowa prowadząca na poddasze domu. Schody wyłożone drewnianymi stopniami w połączeniu z chromowanymi barierkami tworzą elegancką i nowoczesną kompozycję, spójną z aranżacją całego wnętrza podkreślającą charakter rezydencji.

Dom w amarantusach
Dom w amarantusach
Dom w amarantusach
Dom w amarantusach
Dom w amarantusach

 

"Dom w amarantusach" to komfortowy, projekt domu parterowego o bogatym programie funkcjonalnym. Popularny również w kolekcji projekty domów z garażem dwustanowiskowym . Nowoczesny charakter inwestycji podkreślają oryginalne detale architektoniczne oraz liczne przeszklenia, które łączą każdą cześć domu z ogrodem, dając mieszkańcom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Jasna kolorystyka elewacji w połączeniu z białą stolarką okienną dodają bryle lekkości i eleganckiego wyglądu. Rozłożysty dach pokryto wysokiej jakości dachówką w kolorze grafitowym zyskując ciekawy efekt kontrastu. Dom doskonale prezentuje się na dużej działce, jego niska bryła pięknie komponuje się z zielenią wypielęgnowanego ogrodu. Wokół budynku wyznaczono miejsce na krzewy i drzewa. Pięknie zaaranżowany taras, basen zadaszony półokrągłą kopułą tworzą komfortową strefą relaksu dla mieszkańców.

Przemyślany układ równomiernie doświetlonych pomieszczeń umożliwił skomponowanie wygodnego i rozbudowanego programu funkcjonalnego z wyraźnie wyodrębnionymi strefami. Rozległą przestrzeń domu urządzono w nowoczesnym i eleganckim stylu. Jasne tonacje kolorów, polerowana na wysoki połysk podłoga i duże przeszklenia dają efekt rozświetlonego wnętrza. Wysokiej jakości materiały, oryginalne dodatki budują wyjątkową atmosferę. Centralnie wkomponowany kominek, obłożony szlachetnym kamieniem, oddziela optycznie salon od jadalni i kuchni. Salon wysunięto nieco w głąb ogrodu, zyskując dodatkową powierzchnię wypoczynkową. Jadalnia z dużym rodzinnym stołem łączy się z kuchnią. Przestronna kuchnia z efektownym narożnym oknem mieści wysoką zabudowę z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową oraz wygodny blat do przygotowywania posiłków. Centralne miejsce kuchni to duża wyspa ze zlewozmywakiem i płytą grzejną oraz ciekawie wkomponowanym barkiem śniadaniowym. Uwagę zwracają oryginalnie zaaranżowane sufity, ich zróżnicowane poziomy, kształty w połączeniu z pięknym oświetleniem akcentują wyodrębnione strefy, tworząc wyjątkowy nastrój.

Dom pod iwą
Dom pod iwą
Dom pod iwą
Dom pod iwą
Dom pod iwą
Dom pod iwą

 

"Dom pod iwą" to wyjątkowa propozycja projektu domu z poddaszem użytkowym, który zainteresuje Inwestorów ceniących nowoczesność w architekturze.  Znajdziemy go również w coraz bardziej popularnej kolekcji projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły. Minimalistyczna bryła o wydłużonej formie kryje w sobie przestronne i funkcjonalnie zaaranżowane wnętrze. W przedstawionej realizacji zastosowano bardzo modną, oszczędną kompozycję kolorów w postaci białego tynku oraz szarości dachu i stolarki okiennej. "Dom pod Iwą" zwraca uwagę oryginalnie zaprojektowanym dwuspadowym dachem bez okapów, pokrytym wysokiej jakości blachą na rąbek stojący. Pokrycie dachowe płynnie przechodzi na ścianki kolankowe poddasza i wizualnie odgranicza kondygnacje domu.

Ciekawym rozwiązaniem projektowym jest narożne przeszklenie w podcieniu na elewacji ogrodowej. Duże przesuwne okna tworzą szerokie otwarcie na taras i ogród, uatrakcyjniają wnętrze, ale także sprzyjają dobremu wykorzystaniu energii słonecznej. Subtelny akcent architektoniczny w prezentowanej realizacji stanowią nowoczesne portfenetry na poddaszu, które doskonale doświetlają położone tam sypialnie. Geometryczna lukarna na ścianie północnej domu mieści wygodną, lekko wysuniętą klatkę schodową. Powstałe pod lukarną zadaszenie wykorzystano jako praktyczne miejsce do przechowywania narządzi ogrodniczych.

Dom stanowi estetyczną, spójnie zaaranżowaną i funkcjonalną przestrzeń. Dominuje biel, która dodaje lekkości i świeżości. Doskonale komponuje się z jasną, nowoczesną posadzką żywiczną. Wnętrze jest spokojne, bez nadmiaru przedmiotów, a każdy mebel pełni określoną funkcję. Przytulny odbiór zapewniają naturalne tkaniny obiciowe oraz dekoracyjne rośliny. Wyjątkowy klimat a zarazem akcent kolorystyczny tworzy oryginalnie wkomponowany księgozbiór. Centralnie umieszczony, modernistyczny kominek łączy strefę wypoczynkową z kuchnią i holem. W minimalistyczny charakter wnętrza bardzo dobrze wpisuje się prosta, wręcz surowa klatka schodowa, która prowadzi do pomieszczeń prywatnych na poddaszu.

Ta wyjątkowa aranżacja tworzy sympatyczne miejsce sprzyjające wypoczynkowi.

Dom pod liczi
Dom pod liczi
Dom pod liczi
Dom pod liczi

 

"Dom pod liczi" to wygodny, funkcjonalny projekt domu z poddaszem użytkowym i jednocześnie projekt domu z garażem jednostanowiskowym w bryle pochodzi z popularnej i lubianej przez Inwestorów kolekcji projekty małych domów. Idealna propozycja dla 4-osobowej rodziny. Z zewnątrz urzeka prosta kompaktowa bryła o nowocześnie wykończonej linii. Efektowne połączenie tynku elewacyjnego z okładziną klinkierową, elementami drewna i metalu podkreślają charakter stylizacji i podnoszą walory estetyczne. Nieduże wysunięcie garażu przed linię elewacji frontowej utworzyło eleganckie zadaszenie nad wejściem. Oryginalny geometryczny wykusz w bryle domu od strony ogrodu powiększył powierzchnię salonu, a jego przedłużenie tworzy na poddaszu ciekawą zabudowę balkonu. W salonie powstał atrakcyjny aneks wypoczynkowy, z dużym panoramicznym oknem i dodatkowym przeszkleniem po bokach. Kompozycja okien strefy dziennej doskonale doświetla wnętrze i zachwyci najbardziej wymagających. W oknach zamontowano rolety zabezpieczające dom przed nadmiernym nagrzaniem w lecie. Narożny taras jest wygodnym miejscem relaksu dla mieszkańców.

Otwarta strefa dzienna łączy pomieszczenia o rożnym przeznaczeniu i sprzyja integracji rodziny. Nowoczesny kominek oraz pięknie zaaranżowane i wykonane schody na poddasze stanowią prawdziwą ozdobę domu. W kuchni wygospodarowano miejsce na wysoką zabudowę z piekarnikiem oraz lodówką. Pod narożnym oknem umieszczono blat do przygotowywania posiłków, a na drugiej ścianie mieści się zlewozmywak i płyta grzejna. Nad blatem zawieszono ciąg szafek do przechowywania produktów. Zabudowę kuchni kończy barek śniadaniowy, który jednocześnie oddziela ją optycznie od jadalni. Zaaranżowane wnętrze to komfortowa i ergonomiczna przestrzeń.

Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach
Rezydencja w nerterach

 

"Rezydencja w nerterach" to wyjątkowo reprezentacyjna, nowoczesna posiadłość jednorodzinna o oryginalnej formie architektonicznej oraz efektownie zaprojektowanym wnętrzu, z kolekcji projekty willi i rezydencji. Projekt ten można znaleźć także w kolekcji projekty domów dużych pow. 200 m2. Okazała bryła zachwyca od pierwszego spojrzenia, pomimo sporej powierzchni zachowuje właściwe proporcje i nie przytłacza otoczenia. Architekci bardzo pomysłowo ją rozrzeźbili. Wzdłuż osi symetrii wycięto z bryły nieco przestrzeni: z przodu na lekkie wycofanie głównego wejścia do domu, a od ogrodu na spory taras. Stworzono przytulną, osłoniętą z trzech stron strefę wypoczynku na świeżym powietrzu. W efekcie powstały dwa skrzydła domu połączone przez środek. Dodatkowo urozmaicono elewację frontową wysokim na całą kondygnację murkiem, przysłaniającym wejście, który stanowi przedłużenie ściany skrzydła. Duże przeszklenia parteru oraz ciekawe okna kolankowe na poddaszu dodają bryle lekkości i podkreślają nowoczesny charakter rezydencji. Interesująco prezentuje się środkowa część elewacji ogrodowej, w całości wypełniona efektownym oknem podzielonym na poziome segmenty. Jasną elewację pięknie skomponowano z antracytowym kolorem wysokogatunkowej dachówki. Elementem ozdabiającym elewację jest odcięcie poniżej dachu, zaakcentowane szarym tynkiem oraz zmianą szerokości traktu.

Wnętrze rezydencji stanowi perfekcyjnie zaaranżowaną całość. Uzyskano imponujący efekt nowoczesnej minimalistycznej elegancji przy zastosowaniu prostych geometrycznych form i oszczędnej barwy. W domu króluje chłodna, czysta biel, którą przełamano przyjemnym, ciepłym brązem. Liczne przeszklenia wspaniale rozświetlają wnętrze, potęgując wrażenie przestrzeni. W centrum strefy dziennej usytuowano kominek odgraniczający część wypoczynkową z nowoczesną sofą i kinem domowym od jadalni i kuchni. Palenisko kominka widoczne z dwóch stron to niezwykle ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Bardzo interesująco zaprojektowano kuchnię, której praktyczną część stanowi centralnie położona okazała wyspa. Mieści ona strefę zmywania oraz gotowania wraz z pojemnymi szafkami do przechowywania zastawy obiadowej. Wygodna strefa przygotowywania posiłków to długi blat kuchenny doświetlony narożnym oknem. W wysokiej zabudowie umieszczono lodówkę, piekarnik oraz kuchenkę mikrofalową. Obok kuchni wydzielono praktyczną spiżarnię do przechowywania produktów spożywczych i przetworów. Uwagę zwraca również bardzo oryginalnie zaprojektowana zabudowa sufitu. Przestronna jadalnia z nowoczesnym stołem zachęca do rodzinnych spotkań. Środkową część rezydencji tworzą bardzo atrakcyjnie zaaranżowane schody. Nowoczesna konstrukcja ze stali nierdzewnej, szklane balustrady dały imponujący, industrialny efekt wizualny. Dzięki szerokiemu otwarciu poddasza z antresoli rozciąga się widok na całą strefę dzienną. Bardzo efektownie prezentuje się połączenie schodów z antresolą w formie kładki zawieszonej pomiędzy dwoma skrzydłami domu. W rezydencji zainstalowano system "inteligenty dom" sterujący większością domowych instalacji.

"Rezydencja w nerterach" to doskonała propozycja dla wymagających Inwestorów, poszukujących komfortu, przestrzeni oraz oryginalnej architektury o nowoczesnej linii.

Dom w aksamitkach
Dom w aksamitkach
Dom w aksamitkach
Dom w aksamitkach
Dom w aksamitkach
Dom w aksamitkach

 

Inwestorów, którzy poszukują niedużego, komfortowego i funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, w stylu tradycyjnym, z pewnością zainteresuje "Dom w aksamitkach". Sprawdzi się on idealnie jako projekt domu na wąską działkę, a także jako projekt domu z wejściem od południa. Uwagę zwracają doskonałe proporcje klasycznej bryły z elegancko wyeksponowaną, zadaszoną strefą wejściową oraz wspartym na kolumnach balkonem. Centralnie umieszczona lukarna dobrze doświetla pomieszczenia na poddaszu. Pastelowa tonacja elewacji, klasyczne boniowanie wraz z białymi opaskami wokół okien podkreślają tradycyjny charakter stylizacji. Całość wieńczy czterospadowy dach wykonany z wysokogatunkowej dachówki ceramicznej, której kolor ciekawie kontrastuje z elewacją.

Niewielkie zamiany w adaptacji projektu pozwoliły Inwestorom idealnie dopasować dom do potrzeb wszystkich mieszkańców. Aranżacja wnętrza to harmonia przemyślanej i gustownej koncepcji wykorzystującej walory funkcjonalności projektu. Dom jest wspaniale uporządkowaną przestrzenią, a jasne i delikatne barwy sprawiają, że przebywając we wnętrzu czujemy się wyciszeni i zrelaksowani. Estetykę znacząco podnoszą duże przeszklenia, rozświetlające strefę parteru naturalnym światłem. Słońce nie tylko poprawia samopoczucie mieszkańców, ale również pozwala na spore oszczędności w ogrzewaniu domu zimą.

W części dziennej stworzono komfortową strefę wypoczynkową z eleganckim zestawem mebli i kinem domowym. Zamiast tradycyjnego kominka Inwestorzy wybrali bardzo oryginalny piec wolnostojący. Przedłużeniem salonu jest taras sąsiadujący z boczną elewacją domu, który wraz z wypielęgnowanym ogrodem jest idealnym miejscem wspólnego relaksu mieszkańców i zabaw dla dzieci. W dobrze doświetlonym wykuszu wyeksponowano jadalnię, która płynnie łączy się z pięknie zaaranżowaną otwartą kuchnią. Interesująco prezentuje się piękna kompozycja kolorystyczna bieli w odcieniu kości słoniowej oraz drewna. W kuchni wygospodarowano miejsce na funkcjonalną wyspę z płytą indukcyjną, a od strony salonu wyspa pełni również rolę praktycznego barku śniadaniowego. Na ścianie z oknem umieszczono blat roboczy oraz zlewozmywak, a obok wkomponowano piekarnik i kuchenkę mikrofalową. Dodatkowa wysoka zabudowa w kuchni zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Do strefy nocnej na poddaszu prowadzą eleganckie schody zabiegowe wykończone drewnem. Miejsce pod schodami wykorzystano na praktyczny schowek.

Aranżacja wnętrza tworzy piękną i spójną stylistyczie całość spełniającą zasady komfortu i funkcjonalności.

Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)

 

"Dom w jabłonkach G2" to atrakcyjny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, którego gotowy projekt gwarantuje szybką i ekonomiczną realizację. Pochodzi z kolekcji projekty domów małych oraz projekty domów tanich w budowie i jest idealną propozycję dla Inwestorów pragnących wybudować dom w cenie mieszkania. Domy tanie w budowie wyróżniają niedrogie w realizacji rozwiązania architektoniczne z jednoczesnym zachowaniem walorów estetycznych i funkcjonalnych budynku. "Dom w Jabłonkach G2" charakteryzuje się prostą i oszczędną bryłą zwieńczoną klasycznym dwuspadowym dachem. Stonowana kolorystyka, narożne okna podkreślają nowoczesny charakter domu. Duże okno na elewacji ogrodowej, z bezpośrednim wyjściem na częściowo zadaszony taras, zapewnia dobre doświetlenie wnętrza. Dwustanowiskowy garaż wysunięto przez linię strefy wejściowej, tworząc praktyczne zadaszenie osłaniające przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Nowocześnie i gustownie zaaranżowane wnętrze jest doskonałym przykładem połączenia walorów estetycznych i ergonomicznych. Otwarta i dobrze doświetlona narożnym oknem kuchnia mieści wysoką zabudowę z lodówką, piekarnikiem, kuchenką mikrofalową oraz wygodne blaty kuchenne z wydzielonymi strefami zmywania i gotowania. Zastosowana przez Inwestorów kompozycja bieli i szarości stworzyła nowoczesną i niezwykle elegancką harmonię kolorów. Dobrze doświetlona jadalnia łączy się z salonem, w którym naroża sofa i kino domowe zapewniają domownikom komfortowe warunki do wypoczynku i relaksu. Przytulny nastrój tworzy pięknie zaaranżowany i wykonany nowoczesny kominek. Dywanowe schody zabezpieczone szklaną balustradą prowadzą do strefy poddasza.

Przedstawiona realizacja to połączenie dobrze zaprojektowanego domu, pięknej aranżacji wnętrza i perfekcyjnego wykonania.

Zapraszamy do obejrzenia naszej pełnej galerii realizacji, polecamy zdjęcia oraz wirtualne spacery po wyjątkowych inwestycjach, które powstały na podstawie projektów ARCHON+.

 

*W artykule wykorzystano realizacje: Dom w akebiach 2 (fot. Archiwum ARCHON+), Dom w amarylisach 2 (fot. jankosmieja@wp.pl), Dom w zefirantach (G2) (fot. KS), Dom w idaredach (fot. Kobylański Łukasz), Dom w klematisach 7 (fot. Archiwum ARCHON+), Dom w kalateach (fot. EJS), Dom w amarantusach (fot. ABAKON), Dom pod iwą (fot. Archiwum ARCHON+), Dom w jabłonkach (G2) (fot. Agnieszka M.).

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?