Najpiękniejsze projekty domów z kominkiem - poznaj 12 najciekawszych propozycji

Kominek w domu to miejsce, wokół którego skupia się życie rodzinne, jest rozwiązaniem często stosowanym w projektach domów, wprowadza do wnętrz klimat i przytulność. W tym artykule przyjrzymy się różnym projektom domów, stworzonym z myślą o praktycznej i estetycznej funkcji kominka, który nadaje wnętrzom wyjątkowy charakter. Od klasycznych po nowoczesne domy – każdy projekt ARCHON+ urzeka przemyślanym połączeniem architektonicznej formy z funkcjonalnością wnętrz, dowodząc, że kominek może być zarówno użytecznym, jak i stylowym dodatkiem do każdej przestrzeni.

Znaczenie kominka w nowoczesnym domu

Kominek w domu pełni wiele istotnych funkcji, zarówno praktycznych, jak i estetycznych:

Źródło ciepła: Obok nowoczesnych systemów ogrzewania, kominek jest efektywnym, dodatkowym źródłem ciepła, szczególnie docenianym przez mieszkańców podczas chłodniejszych dni. Wprowadza do domu klimat i przytulność, które są trudne do osiągnięcia za pomocą standardowych metod ogrzewania.

Estetyczne centrum domu: Kominek często stanowi centralny punkt salonu lub innych wspólnych przestrzeni. Jego odpowiednie umiejscowienie oraz przemyślana aranżacja wzbogacają estetykę całego wnętrza.

Tworzenie atmosfery: Kominek tworzy wyjątkową atmosferę, która jest kojarzona z ciepłem domowego ogniska, komfortem i relaksem. Strefa z kominkiem to miejsce, które sprzyja rodzinnym spotkaniom i odpoczynkowi.

Zwiększenie wartości domu: Dom z kominkiem często jest postrzegany jako bardziej luksusowy i pożądany na rynku nieruchomości. Kominek może zatem zwiększyć wartość rynkową domu.

Wsparcie w awaryjnych sytuacjach: W przypadku awarii prądu lub gazu kominek zapewni ciepło we wnętrzu.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!

Dom w malinówkach 11 KOD: 400NOWYDOM
Dom w malinówkach 11
Dom w renklodach 15 (G2) KOD: 400NOWYDOM
Dom w renklodach 15 (G2)
Dom w kosaćcach 2 (N) KOD: 400NOWYDOM
Dom w kosaćcach 2 (N)

Zobacz więcej projektów

Kominek jako serce domu - jak kominek wpływa na atmosferę i funkcjonalność wnętrza?

Kominek w domu odgrywa istotną rolę w tworzeniu klimatycznej atmosfery, może także wpływać na funkcjonalność pomieszczeń, co ma znaczenie w kontekście projektowania domów. W przypadku domów parterowych, których układ funkcjonalny rozplanowany jest na jednym poziomie, kominek może stać się centralnym punktem strefy dziennej lub całego wnętrza, pozwalającym także wizualnie podkreślić odrębność strefy dziennej od nocnej. W projektach domów z użytkowym poddaszem oraz piętrowych kominek lokalizowany jest w przestrzeni dziennej parteru. Odpowiednio przemyślane umiejscowienie sprawia, że klimatyczną aurę zyska cała strefa dzienna. Kominek znakomicie komponuje się zarówno z aranżacjami w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. W przypadku zyskujących dużą popularność projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły, gdzie dominują proste formy i duże przeszklenia, kominek  dodaje ciepła, ale także stanowi wspaniały element dekoracyjny. W wielu projektach domów kominek może być umiejscowiony tak, aby był widoczny z różnych części przestrzeni mieszkalnej, co zwiększa jego wpływ na atmosferę całego wnętrza. W kontekście energooszczędnych rozwiązań kominek może również wspomagać nowoczesne systemy ogrzewania, takie jak pompa ciepła, co zwiększa efektywność energetyczną domu. 

Podsumowując, kominek w domu, niezależnie od tego, czy jest to dom parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowy, w stylu tradycyjnym, czy też w stylu nowoczesnej stodoły, odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu przytulnej atmosfery. Jest on nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, wspomagającym główny system ogrzewania przewidziany w budynku, ale także elementem, który zapewnia wyjątkowy klimat. W projektach domów z kominkiem odpowiednio przemyślany układ pomieszczeń pozwala maksymalnie wykorzystać jego potencjał. W kolekcji gotowych projektów domów z kominkiem ARCHON+ Klienci z pewnością znajdą wiele inspirujących rozwiązań, o czym w dalszej części artykułu.

Wybór idealnego kominka do domu

Wybór idealnego kominka do domu jest ważnym zadaniem, wpływającym na komfort i atmosferę. Przy wyborze kominka do domu lub będąc w trakcie podejmowania decyzji o budowie domu i rozważając projekty domów z kominkiem, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Określając optymalną powierzchnię użytkową domu, warto mieć na uwadze, że w dużym salonie z kominkiem można pozwolić sobie na większy i bardziej dekoracyjny kominek, z kolei w małym salonie lepiej sprawdzi się kompaktowy model. W projektach domów z kominkiem, częstym rozwiązaniem jest kominek zlokalizowany centralnie w ramach strefy dziennej, wówczas może być on także elementem, który pozwoli wizualnie rozgraniczyć części o różnym przeznaczeniu. Popularną opcją jest także lokalizacja kominka w rogu pomieszczenia, co pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i jest istotne zwłaszcza w niewielkich wnętrzach. Istotną kwestią jest efektywne rozprowadzenie ciepła z kominka po wnętrzu. W przypadku domów jednorodzinnych z kominkiem należy zadbać o dobór odpowiednich systemów, które zapewnią wydajną pracę instalacji.

Warto również zastanowić się nad typem kominka. Dla wielu Inwestorów atrakcyjnym rozwiązaniem może być kominek dwustronny, pozwalający obserwować palenisko z dwóch różnych pomieszczeń. Taki kominek będzie stanowić wyjątkową ozdobę przestrzeni. Warto także wspomnieć o kominkach zewnętrznych, które mogą być świetnym pomysłem, by dodać klimatu strefie tarasowej i korzystać z przyjemnego relaksu na świeżym powietrzu także podczas chłodniejszych dni. W kolekcji gotowych projektów domów ARCHON+ dostępne są projekty, w których przewidziano możliwość integracji kominka wewnętrznego z kominkiem zewnętrznym na tarasie.

Elegancja i przestronność - nowoczesny dom z kominkiem dwustronnym lub trójstronnym

Kominek dwustronny, często spotykany w nowoczesnych domach, to rodzaj kominka, który ma palenisko dostępne z dwóch stron. Takie rozwiązanie sprawia, że kominek może być widoczny i użyteczny w dwóch sąsiadujących pomieszczeniach jednocześnie. Jest to szczególnie atrakcyjne w otwartych planach domów, gdzie kominek dwustronny może oddzielać na przykład salon od jadalni, jednocześnie łącząc te przestrzenie i zapewniając im ciepło oraz przytulną atmosferę. Oto propozycje projektów domów z kominkiem dwustronnym z kolekcji ARCHON+ oraz pełne inspiracji zdjęcia z realizacji. 

To wyjątkowa propozycja dla osób, poszukujących komfortu w nowoczesnym stylu. Ten dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym oferuje bogaty program funkcjonalny, idealny dla rodzin ceniących przestronne wnętrza. Zaprojektowano w nim sześć pokoi, wśród nich luksusowy apartament, kuchnię, trzy łazienki, spiżarnię, jadalnię, toaletę, kotłownię, garderoby, antresolę oraz dwustanowiskowy garaż. 

Dom w pigwowcach 3

Atuty projektu, możliwości aranżacyjne wnętrz, wyjątkową urodę nowoczesnych przeszkleń oraz kominka można odkryć, oglądając zdjęcia z realizacji, nagrodzonej w konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”. Dach czterospadowy Inwestorzy wykończyli dachówką ceramiczną w antracytowym kolorze, który idealnie komponuje się z jasnym tynkiem i drewnianą okładziną. We wnętrzu elementem, który przyciąga spojrzenia, jest właśnie efektownie zaaranżowany kominek. Centralne umiejscowienie  i widoczne z trzech stron palenisko sprawia, że kominek jest prawdziwą ozdobą całego wnętrza, zapewnia ciepło i tworzy niepowtarzalny klimat.

To wspaniała propozycja dla Inwestorów, którzy poszukują luksusu w nowoczesnym stylu. Zaprojektowany z myślą o komforcie dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym oferuje bogaty układ funkcjonalny, starannie rozplanowany w ramach łącznej powierzchni ok. 280 m², spełniający oczekiwania najbardziej wymagających Inwestorów. Projekt elewacji łączy nowoczesność z elegancją, oferując śmiałą formę architektoniczną i efektownie ukształtowaną przestrzeń wewnętrzną. Eleganckie linie, duże przeszklenia i harmonijne połączenie materiałów tworzą wyjątkowy i nowoczesny charakter budynku.

Rezydencja w nerterach 2

Centralnym punktem tego domu jest duży salon z kominkiem, który stanowi nie tylko dodatkowe źródło ciepła, ale także jest klimatycznym akcentem strefy dziennej. W prezentowanej realizacji projektu domu Inwestorzy postawili na nowoczesny, dwustronny model kominka, dzięki czemu dodaje blasku zarówno przestrzeni salonu, jak i jadalni, zapewniając nie tylko przyjemne ciepło, ale także stanowiąc wyjątkowy element dekoracyjny. Jego obecność podkreśla elegancję i styl wnętrza.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu - klasyczny dom z centralnie umieszczonym kominkiem

Klasyczny dom z centralnie umieszczonym kominkiem to koncepcja, która łączy w sobie najlepsze aspekty tradycyjnej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Inwestorzy wybierają gotowy projekt domu, dopasowują decyzję do preferencji, budżetu, a także przepisów lokalnego prawa i uwarunkowań działki, wybierając odpowiednio domy parterowe, piętrowe lub decydując się na budowę domu z poddaszem użytkowym. Każdy z nich oferuje możliwość aranżacji komfortowych przestrzeni w wymarzonym stylu, a ciekawie wyeksponowany kominek będzie stanowić efektowny element wnętrza. W gotowych projektach domów ARCHON+ powierzchnia użytkowa domu jest bardzo starannie planowana, z uwzględnieniem optymalnej lokalizacji kominka. Bryła budynku z centralnie umieszczonym kominkiem łączy w sobie tradycyjną estetykę z nowoczesnymi elementami, tworząc harmonijną i przytulną przestrzeń do życia. Zapraszamy do poznania kilku wybranych projektów domów z kominkiem w centrum od ARCHON+.

Propozycja z kolekcji: gotowe projekty domów parterowych ARCHON+, łącząca w sobie klasyczną formę z nowoczesną oprawą wykończenia i funkcjonalnością. Jest to pełna uroku parterówka z garażem jednostanowiskowym, która oferuje w ramach powierzchni ok. 100 m² optymalnie zorganizowany układ funkcjonalny. Wyróżnia się prostą, klasyczną bryłą z dwuspadowym dachem i panoramicznym przeszkleniem na elewacji ogrodowej, co dodaje wizualnej lekkości.

Dom w lulo (G)

Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie i funkcjonalności, a możliwości aranżacyjne przestrzeni odkrywa prezentowana realizacja. Kominek zajmuje odpowiednio wyeksponowane miejsce w salonie, jego blask uprzyjemnia rodzinny relaks przed kinem domowym, jest widoczny także z jadalni oraz z kuchni. Spójny charakter otwartej przestrzeni dziennej podkreślono poprzez zastosowaną kolorystykę i rodzaj materiałów wykończeniowych. Ażurowy zegar w kształcie koła jest ciekawą, stylizowaną ozdobą wnętrza, umieszczony został na ścianie kominkowej. Z korytarza domownicy mają dostęp do strefy prywatnej, w której znajduje się sypialnia rodziców z wyjściem na taras, dwa pokoje dla dzieci oraz łazienka.

Ciekawą propozycją jest także ten dom z kominkiem o klasycznej formie bryły z dwuspadowym dachem, której kompozycja materiałów wykończeniowych dodaje charakteru. To budynek z użytkowym poddaszem, w którym na parterze znajduje się przestronna strefa dzienna, obejmująca salon z jadalnią oraz kuchnię. Strefa ta stanowi otwartą i przyjazną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. W jej centralnym punkcie umiejscowiono kominek, który skupia uwagę domowników i gości, jednocześnie subtelnie oddziela część wypoczynkową domu od kuchni. Właściciele prezentowanej inwestycji wybrali model kominka z narożnym przeszkleniem i bardzo ciekawie zaaranżowali ścianę kominkową, której ozdobą są wkomponowane elementy drewniane.  Przestrzeń poddasza „Domu w idaredach (G2)” oferuje cztery komfortowe sypialnie, w tym główną z garderobą.  Poddasze mieści także drugą garderobę, łazienkę i pralnię, co zwiększa funkcjonalność tej strefy. Z bryłą domu połączono obszerny, dwustanowiskowy garaż, odpowiednio oddzielony od części mieszkalnej.

Dom w idaredach (G2)

Funkcjonalność na małej powierzchni - mały dom z efektownym kominkiem

Minimalizm i funkcjonalność to kluczowe cechy, które definiują nowoczesne projekty domów. Wśród nich interesująca ofertę stanowią małe domy z kominkiem, łączące kompaktowe rozmiary z ciepłem i przytulnością, stanowiące idealne miejsce do życia dla tych, którzy cenią sobie prostotę i wygodę. W takim domu salon z kominkiem staje się wyjątkowo przytulną strefą wypoczynku, idealną na rodzinny relaks. Kominek w małym salonie nie tylko efektywnie dogrzewa przestrzeń, ale także tworzy wyjątkową atmosferę.

To dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym z kolekcji: projekty domów małych, wyróżniający się nowoczesnym stylem wykończenia elewacji, z akcentami drewnianych okładzin i przeszklonymi balustradami portfenetrów, które nadają całości elegancki i współczesny charakter. Stonowane kolory tynków harmonijnie komponują się z otoczeniem, a wnętrze domu oferuje odpowiednio przemyślany układ funkcjonalny obejmujący pięć pokoi, w tym przestronny salon w strefie dziennej, której klimatycznego piękna i ciepła dodaje kominek. 

Dom w malinówkach 4

Ciekawym przykładem nowoczesnej aranżacji jest prezentowana realizacja. Monochromatyczna paleta kolorów podkreśla minimalistyczny design przestrzeni, którą w wyjątkowy sposób ociepla i uatrakcyjnia blask kominka, odbijający się dodatkowo w wykończonej polerowanym gresem posadzce. Jest on widoczny zarówno z salonu, jak i z zaprojektowanej w pobliżu jadalni. 

Program funkcjonalny parteru "Domu w malinówkach 4" uzupełnia sypialnia gościnna i łazienka, a poddasze oferuje trzy komfortowe pokoje, dużą łazienkę, garderobę oraz pralnię.

Kolejnym pomysłem na nowoczesny dom z kominkiem o prostej bryle z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym jest „Dom pod liczi”, oferujący stosunkowo niewielkie wnętrze z wygodnym układem funkcjonalnym, a także jednostanowiskowy garaż. Przestronny salon z jadalnią oraz kuchnia, współtworzą otwartą, ustawną strefę dzienną. Jednym z kluczowych elementów tego projektu jest efektowny kominek, umieszczony w salonie. Tworzy przytulną atmosferę, będąc jednocześnie stylowym elementem dekoracyjnym. 

Inwestorzy prezentowanej realizacji zastosowali kominek z narożnym przeszkleniem, a całą ścianę kominkową wyłożyli białym kamieniem o subtelnie błyszczącej strukturze. Kamień pięknie komponuje się z resztą wnętrza, ale również odbija światło, tworząc efekt przestronności i elegancji. W jadalni, umiejscowionej blisko salonu, rodzina i goście mogą cieszyć się posiłkami w blasku kominka, co dodaje każdemu spotkaniu wyjątkowej atmosfery. 

Dom pod liczi

Atrakcyjności wnętrzu dodają duże przeszklenia, otwierające widok na zieleń ogrodu, który stał się także pięknym, naturalnym akcentem aranżacyjnym. Poddasze użytkowe oferuje trzy funkcjonalne pokoje, dwie garderoby oraz przestronną łazienkę, w której programie można zastosować prysznic oraz narożną wannę. 

Góralski azyl z kominkiem w roli głównej

Wśród gotowych projektów domów z kominkiem, dostępnych w kolekcji ARCHON+, wiele wspaniałych propozycji odnajdą Inwestorzy, których marzeniem jest budowa domu w górskiej okolicy. O tym, jak stworzyć wyjątkowy górski azyl, któremu nie zabraknie zarówno nowoczesności, jak i tradycyjnego ciepła, decydują nie tylko materiały i lokalizacja, ale również przemyślany design i funkcjonalność. Projekty domów z kolekcji ARCHON+ także idealnie wpisują się w malownicze krajobrazy górskie, oferując przytulne wnętrza z kominkami. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkańcy mogą podziwiać okolicę, co sprawia, że każdy dom staje się wyjątkowym miejscem odpoczynku i relaksu. Inspirujące aranżacje i praktyczne, energooszczędne rozwiązania sprawiają, że stworzenie górskiego azylu z projektem z kolekcji ARCHON+ jest marzeniem w zasięgu ręki.

To wyjątkowa inspiracja dla miłośników górskich krajobrazów, poszukujących projektu domu, który harmonijnie wkomponuje się w otoczenie. „Dom w papawerach” z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, nawiązuje do stylistyki nowoczesnej stodoły i zaprojektowany został z myślą o maksymalnym wykorzystaniu naturalnego światła i wyjątkowych widoków za oknem. Architektura "Domu w papawerach" doskonale komponuje się z górskim krajobrazem. Dach dwuspadowy, o stromym nachyleniu, nie tylko podkreśla charakter budynku, ale także jest rozwiązaniem popularnym w takich terenach.

Dom w papawerach

Wspaniale otwarta na ogród strefa dzienna to komfortowa przestrzeń, w której salon płynnie łączy się jadalnią, a w granicy kuchni można zaaranżować duży półwysep z barkiem śniadaniowym. Takie rozwiązanie zastosowali także właściciele prezentowanej, wyjątkowej inwestycji. Kominek we wnętrzu tego domu jest ważnym elementem, został umiejscowiony w taki sposób, aby być widocznym z różnych części strefy dziennej. Wnęka w ścianie jest idealnym miejscem do przechowywania drewna kominkowego, które samo w sobie jest pięknym, dekoracyjnym akcentem. Na poddaszu zaprojektowano przestronną sypialnię główną z indywidualnymi garderobami, dwa pokoje dla dzieci oraz łazienkę. 

"Dom w papawerach" to idealny wybór dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesny styl życia z bliskością natury. Jest to dom, który oferuje nie tylko komfort i funkcjonalność, ale także niepowtarzalne wrażenia estetyczne, będąc jednocześnie idealnym miejscem do życia dla rodziny ceniącej spokój i piękno krajobrazów.

To interesująca propozycja dla Inwestorów, ceniących nowoczesny design, który doskonale komponuje się z otoczeniem. Dach dwuspadowy oraz ryzalit z dwukondygnacyjnymi przeszkleniami podkreślają charakter budynku. Atrakcyjności i przestronności strefie dziennej dodaje efektowne otwarcie stropu do połaci dachowej nad częścią wypoczynkową, o czym można przekonać się, oglądając zdjęcia tej wyjątkowej realizacji. 

Detalem, który przyciąga spojrzenia we wnętrzu tego domu, jest nowoczesny kominek typu „koza”, który umiejscowiony został w salonie, na wykończonej cegłą ścianie, pomiędzy wysokimi przeszkleniami, co pozwoliło znakomicie podkreślić jego formę. Ta unikalna konstrukcja kominka, w połączeniu z surowością ceglanej ściany i elegancją wysokich przeszkleń, tworzy niepowtarzalną kompozycję w salonie. Dodaje to wnętrzu wyrafinowanego stylu, a jednocześnie zachowuje przytulną atmosferę, która jest tak ważna w domowym zaciszu oraz czyni dom nie tylko funkcjonalnym, ale i estetycznie wyjątkowym miejscem do życia. 

Dom pod soforą 3

Układ funkcjonalny parteru uzupełnia gabinet, łazienka z prysznicem oraz pomieszczenie rekreacyjne. Z kolei na poddaszu zaprojektowano dwa pokoje dla dzieci, sypialnię główną z garderobą, a także luksusową łazienkę z sauną oraz pralnię. 

"Dom pod soforą 3" to idealny wybór dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesny styl życia z bliskością natury. Jest to dom, który oferuje nie tylko komfort i funkcjonalność, ale także niepowtarzalne wrażenie estetyczne, będąc jednocześnie idealnym miejscem do życia dla rodziny ceniącej spokój i piękno naturalnego krajobrazu.

Luksus i przestrzeń - nowoczesny dom z kominkiem jako centrum rodzinnego życia

To komfortowy dom z poddaszem użytkowym o imponującej bryle z bezokapowym dachem dwuspadowym, która łączy w sobie elegancję i nowoczesność. Spełni oczekiwania osób, ceniących przestronne i komfortowe w użytkowaniu wnętrza, dające możliwość realizacji oryginalnych aranżacyjnych koncepcji. Z bryłą domu połączono dwustanowiskowy garaż, przewidziano także wspaniałą strefę tarasową z klimatyczną pergolą. 

Centralnym punktem strefy dziennej domu jest kominek, który stanowi kluczowy element dekoracyjny, nadając wnętrzu luksusowy i wyjątkowy charakter. Właściciele prezentowanej realizacji w znakomity sposób podkreślili jego rolę we wnętrzu. Kominek w oprawie betonowych płyt idealnie harmonizuje z resztą wystroju, tworząc spójny i estetyczny obraz perfekcyjnie urządzonego wnętrza. Jego blask jest doskonale widoczny z salonu oraz przestronnej jadalni, co pozwala cieszyć się ciepłem i urokiem kominka podczas rodzinnych posiłków. Sprawia, że każdy moment spędzony w tej przestrzeni jest wyjątkowy.

Dom w santini 3(G2)

Układ funkcjonalny parteru „Domu w santini 3 (G2)” wzbogaca spiżarnia przy kuchni oraz dodatkowy pokój, w którego pobliżu mieści się garderoba i łazienka. Przestrzeń poddasza obejmuje luksusowy apartament z dużą garderobą i łazienką, dwa pokoje dla dzieci oraz ogólną, w pełni wyposażoną łazienkę. Antresola jest idealnym miejscem na kącik rekreacyjny. 

To wspaniała propozycja dla osób, których marzeniem jest budowa komfortowego domu parterowego z czterospadowym dachem, dwustanowiskowym garażem oraz klimatycznym kominkiem we wnętrzu. Projekt w idealny sposób łączy w sobie elegancję i funkcjonalność jednokondygnacyjnej przestrzeni. Charakterystyczną cechą elewacji jest nowoczesna estetyka zewnętrzna i kompozycja, w której biały tynk harmonijnie koresponduje z okładziną o strukturze betonu, a elegancka, płaska dachówka ceramiczna dopełnia całość. 

Dom w renklodach 6 (G2)

Znakomicie doświetlona strefa dzienna mieści przestronny salon, który oferuje bezpośrednie połączenie z tarasem i ogrodem poprzez szerokie, przesuwne przeszklenie. Już od wejścia do domu zauważyć można blask kominka. Możliwości aranżacyjne otwartej strefy dziennej znakomicie wykorzystali właściciele prezentowanej inwestycji, podkreślając nowoczesny charakter całej przestrzeni. Kominek w połączeniu z płytami o strukturze betonu tworzy idealną kompozycję, która łączy w sobie ciepło domowego ogniska z surową nowoczesnością, nadając wnętrzu unikatowy, współczesny wygląd. Narożne przeszklenie kominka pozwala obserwować blask kominka z salonu, jadalni oraz kuchni. Całość aranżacji, odzwierciedlająca osobiste upodobania estetyczne właścicieli, jest jednocześnie przykładem tego, jak można zharmonizować nowoczesne wzornictwo z funkcjonalnością i komfortem użytkowania. W efekcie salon z kominkiem stał się sercem domu, miejscem relaksu i spędzania czasu z rodziną, które emanuje stylem i nowoczesnością. 

W ramach części nocnej „Dom w renklodach 6 (G2)” oferuje trzy sypialnie, garderobę przy pokoju rodziców oraz komfortową łazienkę z miejscem na wannę i prysznic, a także zestaw umywalek.

Rustykalny urok - wiejski domek z tradycyjnym kominkiem

Ten projekt z pewnością przypadnie do gustu Inwestorom, poszukującym kompaktowej, prostej parterówki z racjonalnie zorganizowanym wnętrzem, które oferuje możliwość zaaranżowania przestrzeni w stylu rustykalnym, z centralnym punktem w postaci tradycyjnego kominka. 

Inspirujących pomysłów na wyjątkową aranżację parterowej przestrzeni dostarcza prezentowana realizacja. Inwestorzy stworzyli cudowne wnętrze, w którym każdy detal został starannie przemyślany i dopasowany. Kominek w salonie zapewnia klimatyczne wieczory w gronie rodziny,  tworzy niepowtarzalną atmosferę ciepła i spokoju. Charakteru dodaje mu stylizowana rama, na której wsparto przyciągające uwagę lustro. Rustykalne akcenty, wplecione w nowoczesne wnętrze, zapewniają poczucie tradycji i przytulności, jednocześnie zachowując współczesną elegancję. Sztukaterie na ścianach dodają wnętrzu głębi i charakteru, a starannie dobrane kolory i dodatki tworzą spójną całość. Ta realizacja dowodzi, jak pięknie można połączyć nowoczesność z elementami tradycyjnymi, tworząc przestrzeń, która jest równocześnie stylowa, praktyczna i pełna ciepła domowego.  

Dom w kostrzewach 4

W strefie nocnej, usytuowanej w drugiej części domu, zaprojektowano trzy zaciszne sypialnie, garderobę, a dopełnieniem układu funkcjonalnego są: łazienka i  toaleta. 

„Dom w kostrzewach 4” idealnie łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, stając się wzorem domu, który jest zarówno kompaktowy, jak i pełen charakteru. Doskonale zorganizowane wnętrze tworzy idealne miejsce do życia, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, zapewniając komfort i ciepło domowe. 

Interesujący projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym, którego ozdobą jest lukarna ogrodowa oraz frontowe okno narożne, zaakcentowane wysuniętą z linii elewacji ramą. Jasny tynk w zestawieniu ze strukturą betonu, naturalnym drewnem i antracytową dachówką stanowią efektowną kompozycję. Z bryłą domu połączono dwustanowiskowy garaż, w odpowiedni sposób oddzielony od części mieszkalnej domu.

Dom w szmaragdach (G2)

Właściciele prezentowanej realizacji postawili na niezwykle interesującą aranżację z elementami nawiązującymi do tradycji. Jednym z nich jest ceglana ściana w salonie, która wprowadza stylowy akcent, który komponuje się z wyposażeniem, tworząc harmonijną całość. Starannie dobrane dekoracje i tekstylia dopełniają wnętrze, nadając mu przytulności oraz unikatowego charakteru. Kominek z trójstronnym przeszkleniem stanowi ważny punkt salonu. Właściciele uzupełnili wnętrze także o rośliny doniczkowe, które nie tylko dodają uroku i świeżości, ale także tworzą przyjemny kontrast z ceglaną ścianą. Zieleń roślin doskonale wtapia się w całość aranżacji, wprowadzając element natury do domowego zacisza. 

Atuty tego projektu to m.in. tarasowy podcień, efektownie otwarta na widok ogrodu jadalnia oraz dodatkowy pokój, który sprawdzi się jako gabinet lub gościnna sypialnia. Na poddaszu domownicy mają do dyspozycji trzy komfortowe sypialnie, wśród nich pokój rodziców z pojemną garderobą, a ponadto także przestronną łazienkę z wanną i prysznicem, pralnię oraz duże pomieszczenie rekreacyjne, idealne na domową siłownię.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?