Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Jeżeli masz ograniczony budżet i myślisz, że stać cię tylko na mieszkanie - koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź nasze projekty domów!

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu i o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Dom, czyli niezależność i komfort.

Gotowe projekty domów

Życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że z utęsknieniem czekamy na urlop, żeby choć na chwilę wyjechać i odpocząć z dala od hałasu i zgiełku. Budując swój dom, najlepiej poza miastem, codziennie mamy możliwość relaksu po ciężkim dniu w otoczeniu przyrody, we własnym ogrodzie lub na tarasie. I wcale nie jest to luksus zarezerwowany dla najzamożniejszych. Okazuje się, że koszt budowy własnego domu, może być porównywalny z wydatkiem na zakup 3-pokojowego mieszkania w bloku.

O zaletach płynących z posiadania domu nie trzeba nikogo przekonywać, ale zwróćmy uwagę na te najistotniejsze. Dom to samodzielna i niezależna przestrzeń, którą Inwestor od początku kreuje samodzielnie. Jej zaaranżowanie i sposób użytkowania będzie zależeć od potrzeb i wyobraźni właścicieli. To oni wybiorą projekt domu dostosowany do indywidualnych potrzeb, zdecydują o powierzchni domu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. Podczas budowy Inwestor nie musi godzić się na żadne kompromisy, nie musi rezygnować z "jednego kosztem drugiego", ani dostosowywać się do zastanej sytuacji. Większość gotowych projektów domów posiada wygospodarowane bardzo praktyczne, samodzielne garderoby, pralnie - pomieszczenia o których większość mieszkańców bloków, czy kamienic może tylko pomarzyć.

Właściciel domu samodzielnie też zarządza swoją nieruchomością, jest zwolniony z czynszu oraz wielu innych opłat wspólnych, które z reguły z roku na rok są wyższe.

Życie we własnym domu daje przede wszystkim swobodę i poczucie intymności. Mniejsza ilość sąsiadów, oddalonych co najmniej o kilka lub kilkanaście metrów sprawi, że nawet wielbiciele głośnej muzyki, czy spotkań przy grilu nie będą naruszać naszej prywatności. Własny dom to także własny ogród, w którym będą rosły ulubione kwiaty, a dzieci bawiące się na trawie będziemy doglądać pijąc kawę na tarasie. Nie zapominajmy też o zawsze wolnym miejscu parkingowym czy garażu.

Porównajmy ceny

Analiza danych przeprowadzonych przez portal Bankier.pl na podstawie ogłoszeń z rynku nieruchomości udostępnionych przez serwis otodom.pl pokazuje na jakim poziomie kształtują się średnie ceny mieszkań w wybranych miastach w Polsce. Wyliczenia odnoszą się do kwietnia 2022 r., dla lokali o metrażu od 60 - 90 m2 i zostały oparte na średnich cenach ofertowych sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego zamieszczonych w serwisie otodom.pl*.
 

MIASTO
śr. cena mieszkań z rynku pierwotnego (zł/m2)
śr. cena mieszkań z rynku wtórnego (zł/m2)
Gdańsk

11 196

12 010

Katowice

8 436

7 305

Kraków

11 143

11 786

Lublin

7 916

8 069

Łódź

7 829

6 976

Poznań

8 855

8 605

Szczecin

8 744

7 848

Warszawa

12 268

13 431

Wrocław

9 798

9 761

 

Chcąc kupić nowe 3-pokojowe mieszkanie od dewelopera o metrażu 75 m2 średnio musielibyśmy zapłacić: Gdańsk – 839 700 zł, Katowice – 632 700 zł, Kraków – 835 725 zł, Lublin – 593 700 zł, Łódź – 587 175 zł, Poznań – 664 125 zł, Szczecin – 655 800 zł, Warszawa – 920 100 zł, Wrocław 734 850 zł.

 

Istnieje cała gama projektów domów prostych i tanich w budowie, w których zastosowane rozwiązania architektoniczne gwarantują szybką i ekonomiczną realizację budowy.

Jest wiele możliwości, by ograniczyć koszty i wybudować niedrogi dom w cenie mieszkania. Każdy Inwestor może mieć własne pomysły na zoptymalizowanie wydatków. Jednak istnieją pewne podstawowe i sprawdzone rozwiązania.

 

Źródło:
*
bankier.pl, na podstawie danych z serwisu otodom.pl, 
 

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Połowa sukcesu to dobry, gotowy projekt domu.

Gotowe projekty domów

Kupno gotowego projektu domu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż opracowania indywidualne i już na początku pozwoli co najmniej na kilka tysięcy złotych oszczędności. Decyzja o jego wyborze będzie wpływać na cały proces budowy, dlatego bardzo ważne jest, by jego autorem była rzetelna i doświadczona pracownia architektoniczna. Wybór dobrego projektu pozwoli uniknąć wielu trudności i niepotrzebnych wydatków podczas budowy. Taką gwarancję daje wybór projektów sprawdzonych przez wielu Inwestorów i zaprojektowanych przez architektów bazujących na kilkunastoletnich doświadczeniach. Inwestorzy, którzy chcą wybudować dom zamiast kupować mieszkanie powinni przede wszystkim skupić się na wyborze z kolekcji:  projekty domów tanich w budowie. Wyróżniają się one ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. To domy o zwartej bryle z nieskomplikowanym dachem, bez zbędnych detali podnoszących koszty takich jak lukarny czy wykusze. Prostą elegancję podkreślają zazwyczaj ciekawe elementy wykończenia elewacji, różne tekstury tynków, drewniane i kamienne okładziny.

Przedmiotem wnikliwej analizy potrzeb i upodobań mieszkańców powinna być wielkość powierzchni mieszkalnej oraz rozkład pomieszczeń. Ograniczenie metrażu i wybudowanie domu wielkościowo dostosowanego do własnych potrzeb to najprostszy sposób na ograniczenie kosztów budowy, ale także na niższe koszty użytkowania domu w przyszłości.

Dobry kosztorys to zaoszczędzony czas i pieniądze.

Sposób poprowadzenia budowy to potencjalne źródło największych oszczędności. „System gospodarczy” jest najpopularniejszą formą realizacji inwestycji, zdecydowanie tańszą niż budowa zlecona specjalistycznej firmie. Wymaga on od Inwestora znacznie większego zaangażowania w proces budowy oraz wiedzy z zakresu budownictwa. Osobiście będzie musiał szukać i zatrudniać fachowców, a większość prac wykonać samodzielnie. Sam też będzie odpowiedzialny za zakup materiałów budowlanych czy wynajem specjalistycznego sprzętu. Aby zminimalizować ryzyko niewłaściwych decyzji, dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie kompetentnego kierownika budowy, który zapewni właściwy przebieg prac i fachowo sprawdzi jakość wykonanych robót.

W sytuacji prowadzenia budowy w systemie gospodarczym niezwykle ważne jest sporządzenie harmonogramu prac i kosztorysu. Warto na etapie wyboru projektu zwrócić uwagę, czy pracownia architektoniczna oferuje wraz z nim profesjonalnie opracowany kosztorys. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które pozwoli Inwestorowi na dobrą organizację pracy i optymalizację procesu realizacji inwestycji. Dzięki niemu można określić całkowity koszt inwestycji z rozbiciem na poszczególne etapy, ustalić kolejność wykonywania prac oraz kontrolować ich przebieg.

"Nasze kosztorysy są opracowane w wersji elektronicznej i umożliwiają Inwestorowi szybkie dostosowanie stawek podanych w kosztorysie do cen obowiązujących w regionie" - mówi architekt Monika Lisowska - Łętocha z ARCHON+.

Inwestor może dowolnie zmienić ceny poszczególnych materiałów oraz wskaźników, które mają zasadniczy wpływ na końcowe koszty budowy (roboczogodzina, koszty pośrednie, koszty zakupu, zysk itp.) Wszystkie wprowadzone zmiany przeliczają się na bieżąco automatycznie.

"Podstawowa zaleta kosztorysów ARCHON+ to ich regularna, kwartalna aktualizacja, na podstawie cen krajowych publikowanych w zeszytach SEKOCENBUD. Dzięki temu kosztorysy te zawierają zawsze rzeczywiste wyceny sprzętu, materiałów i robocizny" - dodaje architekt.

Bardzo przydatnym narzędziem w procesie poszukiwania wykonawców budowy jest tzw. kosztorys ślepy, który zawiera dokładną listę prac koniecznych do wybudowania domu wraz z ich zakresem i opisem sposobu oraz kolejnością wykonania. Pełni on funkcję pomocniczą dla Inwestora i pozwala wyłonić najlepszą ofertę zaproponowaną przez wykonawców. Jest to dokument, do którego potencjalni wykonawcy wprowadzają proponowane przez siebie ceny za konkretne prace, które Inwestor może szybko i obiektywnie porównać oraz dokonać wyboru najtańszej i jednocześnie najlepszej oferty.

Zobacz także: "Projekty domów z kosztorysem budowlanym"

Pobierz przykładowy kosztorys budowlany:

Kosztorys budowlany w formacie RODOS
Kosztorys budowlany w formacie EXCEL

Kosztorys budowlany w formacie PDF

Gotowe projekty domów w cenie mieszkania.

Dla wszystkich Inwestorów, którzy zdecydują, że chcą zamieszkać we własnym domu, pięknie zaprojektowanym, ekonomicznym w budowie, energooszczędnym w użytkowaniu oraz chcieliby go zrealizować w systemie gospodarczym, przedstawiamy poniżej ciekawe projekty, do których opracowano profesjonalne kosztorysy. Są to gotowe projekty domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym, o powierzchni do 120 m2, które stanowią idealną alternatywę dla kupna mieszkania w bloku.

Gotowy projekt Dom w malinówkach 11 - front
Gotowy projekt Dom w malinówkach 11 - ogród

Ekonomiczny w realizacji projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym o powierzchni 114,68 m2 (+ powierzchnia kotłowni 4,04 m2). Prostą bryłę z dwuspadowym dachem podkreśla nowoczesne wykończenie elewacji. W otwartej strefie dziennej salon płynnie łączy się jadalnią, która posiada bezpośrednie wyjście na taras, a funkcjonalna kuchnia dysponuje również praktyczną spiżarnią. Dodatkowy pokój na parterze może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. W jego sąsiedztwie znajduje się łazienka. Z wiatrołapu z zaprojektowanym miejscem do przechowywania dostępna jest kotłownia. Strefa nocna na poddaszu obejmuje trzy sypialnie, łazienkę z bogatym programem funkcjonalnym oraz pralnię.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 196 300,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  403 600,00 zł - systemem zleconym
  300 880,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w zielistkach - front
Gotowy projekt Dom w zielistkach - ogród

Komfortowy i ekonomiczny w budowie dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 109,64 m2 + kotłownia na paliwo stałe 7,38 m2, zapewni wygodę dla czteroosobowej rodziny. Prosta bryła harmonijnie komponuje się z jasną elewacją i drewnianymi okładzinami. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonalności pomieszczeń. Otwarty salon z wyjściem na taras płynnie łączy się z jadalnią. Zaletą dobrze doświetlonej kuchni będą wygodne blaty kuchenne. W dodatkowym pokoju na parterze można zaaranżować bibliotekę lub pokój gościnny. Strefa prywatna mieści dwa jasne pokoje dla dzieci i sypialnię rodziców z własną garderobą oraz łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 176 500,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  366 500,00 zł - systemem zleconym
  271 620,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kostrzewach 4
Gotowy projekt Dom w kostrzewach 4

Projekt małego domu parterowego o powierzchni 94,70 m2 (+ powierzchnia kotłowni 5,50 m2). Centralnie usytuowane wejście główne akcentuje drewniana okładzina połączona z szarym tynkiem dekoracyjnym. Prostą bryłę wieńczy dwuspadowy dach w antracytowym kolorze. We wnętrzu zastosowano wygodny program funkcjonalny z czytelnym podziałem na część dzienną i nocną. Salon zachwyca szerokim przeszkleniem, które pięknie otwiera dom na taras, a jadalnia z widokiem na ogród i miejscem na duży stół sąsiaduje z optymalnie zaprojektowaną kuchnią. Prywatna strefa domowników mieści dwa pokoje dla dzieci, sypialnię rodziców, garderobę oraz łazienkę. Z wiatrołapu dostępna jest kotłownia.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 217 400,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  415 100,00 zł - systemem zleconym
  306 380,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w malinówkach 2 - front
Gotowy projekt Dom w malinówkach 2 - ogród

Projekt nowoczesnego domu z popularnej rodziny „Malinówek” o powierzchni 99,70 m2 + kotłownia 3,06 m2. Niewielkie, ale funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze zapewnia mieszkańcom wygodę użytkowania. Dom jest ekonomiczny w realizacji i użytkowaniu, wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym wyglądem elewacji. Strefa dzienna została otwarta na narożny taras, pokój oraz łazienka na parterze zapewniają komfortowe warunki dla nocujących gości. Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne sypialnie oraz w pełni wyposażoną łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 198 700,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  390 300,00 zł - systemem zleconym
  290 620,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w zdrojówkach 11 - front
Gotowy projekt Dom w zdrojówkach 11 - ogród

Projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym o powierzchni 108,89 m2 (+ powierzchnia garażu 18,88 m2, + powierzchnia kotłowni 6,83 m2). To dom tani w budowie, którego atutem są także ekonomiczne koszty użytkowania. Ozdobą elewacji frontowej są naturalne okładziny, a wejście główne dodatkowo zaakcentowano podcieniem, który tworzy praktyczne zadaszenie. Parter domu to jasna przestrzeń, w której salon z narożną sofą łączy się z zaprojektowaną pomiędzy dużymi przeszkleniami jadalnią. Wspólne posiłki urozmaica piękny widok na ogród. Z wyraźnie wyodrębnionej kuchni domownicy mają możliwość bezpośredniego wyjścia na taras. Program funkcjonalny parteru dopełnia toaleta i kotłownia. Strefę prywatną na poddaszu doskonale doświetlają okna połaciowe i portfenetry. Cztery ustawne pokoje, w tym dwa pokoje dla dzieci, gabinet i główna sypialnia z garderobą są jasne i komfortowe. Program funkcjonalny poddasza uzupełnia w pełni wyposażona łazienka oraz pralnia.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 228 500,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  456 800,00 zł - systemem zleconym
  340 320,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kostrzewach
Gotowy projekt Dom w kostrzewach

Dom o pow. 86,85 m2 (+ kotłownia 3,14 m2). Z pewnością spodoba się osobom ceniącym wygodę życia na jednej kondygnacji. Zgrabna bryła o wydłużonej formie mieści funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Mimo niedużego metrażu dom będzie wygodny dla czteroosobowej rodziny. Strefę dzienną powiększają optycznie duże przeszklenia, które naturalnie łączą dom z ogrodem. Dużym atutem projektu jest zadaszony taras. Elegancką jasną elewację frontową zdobi centralnie usytuowane wejście w podcieniu, podkreślone drewnianą okładziną.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 199 600,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  383 800,00 zł - systemem zleconym
  281 880,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom pod lipką - front
Gotowy projekt Dom pod lipką - ogród

Kolejna propozycja projektu domu parterowego o niedużej powierzchni, zaledwie 72,72 m2 + kotłownia 3,77 m2. Nowoczesną stylizację prostej bryły podkreślaja naturalna, drewniana okładzina elewacyjna. Przestronny i jasny salon z jadalnią otwiera dom na taras i zieleń ogrodu. Bardzo czytelnie oddzielono strefę dzienną od nocnej, którą tworzą dwa wygodne pokoje i łazienka. W każdym pokoju przewidziano miejsce na dużą szafę, biurko i łóżko.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 199 800,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  376 700,00 zł - systemem zleconym
  280 140,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w pulmeriach - front
Gotowy projekt Dom w pulmeriach - ogród

Wyjątkowy projekt domu parterowego o powierzchni 82,28 m2, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze. Wyjątkowo ekonomiczny w budowie i eksploatacji. Stworzony z myślą o Inwestorach ceniących minimalizm i nowoczesność. Kubiczna bryła z płaskim dachem urzeka prostotą i elegancją. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej stanowi ochronę przed deszczem i płynnie przechodzi w pomysłowe zadaszenie wzdłuż ściany bocznej domu. Kuchnia z narożnym oknem tworzy wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną, doświetloną dużym przeszkleniem. Część prywatna to dwa pokoje dla dzieci i komfortowa sypialnia rodziców, z własną garderobą.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 205 900,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  386 200,00 zł - systemem zleconym
  284 600,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom pod jarząbem 7 - front
Gotowy projekt Dom pod jarząbem 7 - ogród

Wygodny dom parterowy o powierzchni 86,88 m2 + kotłownia 4,49 m2. Łączy klasyczną bryłę budynku z nowoczesnym wykończeniem. Oryginalnie zaprojektowane wejście z gustownym zadaszeniem nadaje budynkowi wyjątkowy charakter. Funkcjonalna i przestronna strefa dzienna to jasna kuchnia z praktyczną spiżarnią, jadalnia w przeszklonym wykuszu oraz salon otwierający wnętrze domu na taras i ogród. W części nocnej zaprojektowano trzy sypialnie i łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 222 500,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  403 600,00 zł - systemem zleconym
  314 400,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 2 - front
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 2 - ogród

Mały dom parterowy o powierzchni 56,89 m2. W funkcjonalnie zagospodarowanym wnętrzu zastosowano układ o czytelnie rozgraniczonych strefach użytkowych. Część dzienna została dobrze doświetlona i otwarta na taras. Program kuchni uzupełnia praktyczna spiżarnia. W strefie nocnej mieszczą się dwie sypialnie oraz jasna łazienka. Pomimo niewielkiego metrażu dom jest bardzo funkcjonalny, przewidziano w nim wiele miejsc pod montaż szaf ubraniowych.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 155 800,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  282 600,00 zł - systemem zleconym
  221 560,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom Miniaturka (N) - front
Gotowy projekt Dom Miniaturka (N) - ogród

Budynek o powierzchni 97,48 m2 + kotłownia 4,15 m2. Jest to przytulny i ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Nowoczesny charakter klasycznej bryle nadają drewniane elementy wykończenia wyróżniające się na tle jasnego tynku oraz szkalne balustrady. Poza stylową elewacją zewnętrzną projekt cechuje dobrze przemyślany układ funkcjonalny wnętrza. Wygodną część dzienną stanowi narożny salon z kominkiem oraz półotwarta kuchnia z miejscem jadalnym. Dodatkowy pokój na parterze sprawdzi się jako gabinet lub pokój gościnny. W kotłowni wygospodarowano miejsce na pralnię. Poddasze to dwa ustawne pokoje dla dzieci, sypialnia rodziców z garderobą i komfortowa łazienka.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 190 200,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  379 500,00 zł - systemem zleconym
  277 100,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w zielistkach 5 - front
Gotowy projekt Dom w zielistkach 5 - ogród

Komfortowy dom o powierzchni 112,34 m2 + kotłownia 7,02 m2, spełni oczekiwania funkcjonalne, estetyczne i finansowe Inwestorów. Jest ekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Prosta i niedroga w realizacji bryła utrzymana jest w modnej, jasnej tonacji, subtelnie podkreślonej drewnianą okładziną i szklanymi balustradami. Efektowna strefa wejściowa została wzbogacona lukarną. Funkcjonalnie rozplanowany parter mieści ustawną kuchnię, jadalnię i wygodny salon z otwarciem na zadaszony taras oraz dodatkowy pokój i kotłownię na paliwo stałe. Strefa prywatna na poddaszu mieści dwa pokoje dla dzieci, wygodną sypialnie rodziców z garderobą oraz łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 222 400,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  439 500,00 zł - systemem zleconym
  325 500,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w lucernie 4 - front
Gotowy projekt Dom w lucernie 4 - ogród

To projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 92,97 m2 + garaż 18,04 m2 + kotłownia 5,42 m2. Prostą, klasyczną bryłę domu urozmaica ciekawie skomponowana elewacja, naturalne okładziny podkreślają nowoczesny charakter. Parter domu, wygodnie zaprojektowana przestrzeń strefy dziennej, łączy wygodny salon z jadalnią i kuchnią, doskonale doświetlona i optycznie powiększona szerokim przeszkleniem. Z poziomu parteru można przejść do garażu oraz kotłowni na paliwo stałe. Na poddaszu, o wysokiej ściance kolankowej, zaprojektowano przestronną sypialnię rodziców z własną garderobą, dwa pokoje dla dzieci oraz komfortową łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 224 700,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  431 300,00 zł - systemem zleconym
  322 340,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w rododendronach 11 (N) - front
Gotowy projekt Dom w rododendronach 11 (N) - ogród

Kompaktowy i ekonomiczny projekt domu jednorodzinnego o powierzchni 87,70 m2 + kotłownia 4,90 m2, w nowoczesnej stylistyce. Polecany również do realizacji na wąskich działkach. Prosta bryła z dwuspadowym dachem umożliwi szybką i tanią realizację. Praktyczne rozwiązania architektoniczne pozwoliły maksymalnie wykorzystać przestrzeń wnętrza. Na parterze znajduje się otwarta na taras strefa dzienna, w której salon, jadalnia oraz kuchnia płynnie łączą się ze sobą. Pokój z widokiem na ogród może pełnić funkcję dodatkowej sypialni, w pobliżu której znajduje się łazienka. Na poddaszu mieszczą się trzy wygodne sypialnie i łazienka z narożną wanną.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 186 100,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  361 200,00 zł - systemem zleconym
  269 600,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w poziomkach 3 - front
Gotowy projekt Dom w poziomkach 3 - ogród

Nowoczesny i funkcjonalnie zaprojektowany dom dla czteroosobowej rodziny o powierzchni 87,39 m2 + kotłownia 3,23 m2, bardzo ekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Ciekawie zaprojektowana strefa wejściowa prowadzi do funkcjonalnej przestrzeni parteru, którą tworzy dobrze doświetlony salon z jadalnią, wygodna kuchnia oraz pokój gościnny. Z holu dostępna jest również łazienka i kotłownia. W strefie nocnej znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 167 200,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  347 400,00 zł - systemem zleconym
  254 440,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kroplikach (W) - front
Gotowy projekt Dom w kroplikach (W) - ogród

Niewielki, nowoczesny dom o powierzchni 100,08 m2 + kotłownia 5,03 m2. Projekt polecany na wąskie działki oraz działki z wjazdem od południa. Wykończenia prostej bryły oparto na połączeniu tynku z klinkierową okładziną, charakter podkreślają portfenetry z przeszklonymi balustradami. Otwarty układ strefy dziennej oraz duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze zyskuje na przestronności. Funkcjonalna kuchnia dysponuje podręczną spiżarnią, a miejsce pod schodami można przeznaczyć na pralnię. Dodatkowy pokój na parterze oraz łazienka zapewniają komfortowe warunki dla nocujących gości. Na poddaszu mieszczą się dwa pokoje dla dzieci, sypialnia główna z garderobą oraz łazienka z miejscem na wannę i prysznic.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 201 000,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  404 400,00 zł - systemem zleconym
  302 240,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w lukrecji 4 - front
Gotowy projekt Dom w lukrecji 4 - ogród

Prosty, tradycyjnie wykończony dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 87,77 m2 + kotłownia 3,52 m2. Projekt sprawdzi się w realizacji na wąskich działkach oraz działkach z wejściem od południa. Frontowa elewacja została podkreślona lukarną, wzdłuż bocznej ściany zaprojektowano taras, oferujący relaks na świeżym powietrzu. Strefa dzienna jest pięknie doświetlona naturalnym światłem, kuchnia posiada wygodny układ funkcjonalny, na parterze wygospodarowano też miejsce na jasną toaletę. Strefa nocna na poddaszu obejmuje trzy ustawne sypialnie i dużą łazienkę.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 186 400,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  366 300,00 zł - systemem zleconym
  271 980,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w winogronach 7 - front
Gotowy projekt Dom w winogronach 7 - ogród

Mały, ekonomiczny i funkcjonalny dom jednorodzinny o powierzchni 79,09 m2 + kotłownia 4,48 m2. Projekt idealny do realizacji na wąskich działkach. Naturalne okładziny, nowoczesny detal podkreślają charakter domu, a racjonalna organizacja wnętrza zapewnia komfort użytkowania. Dzięki licznym przeszkleniom wnętrze jest doskonale doświetlone, przestrzeń jadalni poszerza wykusz. Na parterze przewidziano osobną toaletę. W strefie nocnej mieszczą się trzy pokoje oraz jasna łazienka z wanną i prysznicem.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 183 700,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  348 300,00 zł - systemem zleconym
  258 940,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 4 - front
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 4 - ogród

Jednorodzinny dom parterowy o powierzchni 77,81 m2. Jasna elewacja z akcentami szarego tynku, drewnianą okładziną oraz antracytowym dachem prezentuje się bardzo nowocześnie. Strefa dzienna obejmuje salon z bezpośrednim wyjściem na taras i centralnie usytuowanym kominkiem, jadalnię z miejscem na duży stół, a także funkcjonalnie zaprojektowaną kuchnię. W części nocnej program użytkowy domu obejmuje dodatkowo dwa pokoje dla dzieci, główną sypialnię dla rodziców oraz naturalnie doświetlone oknem osobną łazienkę i toaletę

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 152 500,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  323 600,00 zł - systemem zleconym
  237 440,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 3 (A) - front
Gotowy projekt Dom w kruszczykach 3 (A) - ogród

Niewielki dom parterowy o powierzchni 64,61 m2, którego nowoczesny charakter podkreśla wykończenie elewacji. Zastosowana na niej drewniana okładzina oraz antracytowy kolor dachówki pięknie komponuje się z jasną fasadą. Ciekawym detalem jest pergola nad tarasem. W pięknie doświetlonej strefie dziennej znajduje się narożna sofa, kominek oraz stół jadalniany. Zabudowa kuchni w kształcie litery U pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, oferując sporą ilość miejsca do przechowywania i przygotowywania posiłków. Strefa nocna domowników składa się z dwóch pokoi dla dzieci oraz głównej sypialni rodziców. Znaczącym udogodnieniem są przewidziane w pokojach oraz na korytarzu pojemne szafy ubraniowe. Program funkcjonalny domu uzupełnia łazienka.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 177 100,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  320 000,00 zł - systemem zleconym
  250 00,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w zielistkach 11 - front
Gotowy projekt Dom w zielistkach 11 - ogród

Komfortowy dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 104,51m2 (+ powierzchnia kotłowni 5,05 m2), którego prosta bryła umożliwia sprawną i ekonomiczną budowę. Jasny tynk z ozdobnym boniowaniem dodaje elewacji stylu. Portfenetry z nowoczesnymi balustradami szklanymi doskonale doświetlają wnętrza na poddaszu. Otwarta przestrzeń dzienna to salon z bezpośrednim wyjściem na taras oraz klimatycznym kominkiem, jadalnia i sąsiadująca z nią kuchnia. Przestrzeń pod schodami prowadzącymi na poddasze można przeznaczyć na praktyczną spiżarnię. Program parteru uzupełnia dodatkowy pokój, łazienka i kotłownia. Strefa nocna na poddaszu oferuje trzy pokoje, w tym jeden z garderobą oraz wygodną łazienkę z wanną i prysznicem, oraz miejscem na dwie umywalki.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 194 400,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  393 100,00 zł - systemem zleconym
  291 020,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w motylkach - front
Gotowy projekt Dom w motylkach - ogród

To projekt domu z poddaszem użytkowym, gwarantujący mieszkańcom funkcjonalną i wygodną przestrzeń na powierzchni 99,93 m2 (+ powierzchnia kotłowni 5,27 m2). Wykończenie elewacji z jasnego i grafitowego tynku oraz okładzina drewniana, podkreślająca wejście główne, zapewniają nowoczesny wygląd domu. Wrażenie robią duże przeszklenia oraz taras z modną pergolą. Salon z miejscem na dwie sofy i centralnie zlokalizowanym kominkiem oraz jadalnia zostały oddzielone od kuchni okazałym, wielofunkcyjnym półwyspem, przy którym można także zaaranżować barek śniadaniowy. Na parterze znajduje się również toaleta, spiżarnia oraz kotłownia. Trzy sypialnie zlokalizowane na poddaszu są doskonale doświetlone dzięki szerokim portfenetrom, do sypialni głównej przynależy garderoba. Program strefy prywatnej uzupełnia łazienka z oknem.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 220 800,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  418 600,00 zł - systemem zleconym
  315 720,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w wisteriach 8 - front
Gotowy projekt Dom w wisteriach 8 - ogród

To prosty w budowie i ekonomiczny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni domu to 119,85 m2 (+ powierzchnia kotłowni 4,81 m2). Uwagę zwraca elewacja frontowa z drewnianą okładziną oraz dużym, narożnym przeszkleniem. Wykończenie elewacji podkreśla nowoczesny charakter domu. Przemyślane rozplanowanie okien zapewnia we wnętrzu dużą ilość naturalnego światła. Strefa dzienna to salon z narożną sofą, kominkiem oraz bezpośrednim wyjściem na taras, przestronna jadalnia w narożniku z widokiem na ogród oraz kuchnia z wyspą i miejscem na wysoką zabudowę. Program parteru uzupełnia łazienka, spiżarnia oraz kotłownia połączona z funkcją pralni. Na poddaszu mieści się strefa nocna domowników, do której należy sypialnia główna z garderobą, dwa bliźniacze pokoje dzieci oraz łazienka z miejscem na wannę i prysznic.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 220 800,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  437 600,00 zł - systemem zleconym
  326 160,00 zł - systemem gospodarczym
Gotowy projekt Dom w lucernie 10 - front
Gotowy projekt Dom w lucernie 10 - ogród

Mały dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym o powierzchni 99,68 m2 (+ powierzchnia garażu 18,46 m2, + powierzchnia kotłowni 6,72 m2), odpowiedni do realizacji na niewielkich działkach. Drewniana okładzina elewacyjna pięknie komponuje się z jasnym tynkiem oraz kontrastującym z nim tynkiem grafitowym, podkreślającym kondygnację poddasza. Otwarta strefa dzienna łączy w sobie funkcję salonu, jadalni i kuchni. Z salonu dostępny jest taras z uroczą, drewnianą pergolą. Program funkcjonalny parteru uzupełnia toaleta i kotłownia. Poddasze oferuje domownikom trzy doskonale doświetlone sypialnie z dużą ilością miejsca do przechowywania, łazienkę z narożną wanną i prysznicem oraz pralnię.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych II kwartał 2022r.):

 • Stan surowy zamknięty: 218 300,00 zł
 • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*
  430 800,00 zł - systemem zleconym
  318 960,00 zł - systemem gospodarczym


*Całkowity koszt robót budowlanych na podstawie kosztorysów szczegółowych na II kwartał 2022 roku wg minimalnych stawek krajowych z uwzględnieniem kosztów instalacji.


Zrealizuj marzenia o własnym domu! Kup gotowy projekt domu z kosztorysem i zbuduj nieduży dom w cenie mieszkania. To naprawdę możliwe!

Zobacz całą kolekcję: projekty domów tanich i budowie

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?