Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Jeżeli masz ograniczony budżet i myślisz, że stać cię tylko na mieszkanie - koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź nasze projekty domów!

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu i o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Dom, czyli niezależność i komfort.

Archon+ Projekty Domów

Życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że z utęsknieniem czekamy na urlop, żeby choć na chwilę wyjechać i odpocząć z dala od hałasu i zgiełku. Budując swój dom, najlepiej poza miastem, codziennie mamy możliwość relaksu po ciężkim dniu w otoczeniu przyrody, we własnym ogrodzie lub na tarasie. I wcale nie jest to luksus zarezerwowany dla najzamożniejszych. Czasami koszt budowy własnego domu, może się okazać porównywalny z wydatkiem na zakup 3-pokojowego mieszkania w bloku.

O zaletach płynących z posiadania domu nie trzeba nikogo przekonywać, ale zwróćmy uwagę na te najistotniejsze. Dom to samodzielna i niezależna przestrzeń, którą Inwestor od początku kreuje samodzielnie. Jej zaaranżowanie i sposób użytkowania będzie zależeć od potrzeb i wyobraźni właścicieli. To oni wybiorą projekt domu dostosowany do indywidualnych potrzeb, zdecydują o powierzchni domu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. Podczas budowy Inwestor nie musi godzić się na żadne kompromisy, nie musi rezygnować z "jednego kosztem drugiego", ani dostosowywać się do zastanej sytuacji. Większość gotowych projektów domów posiada wygospodarowane bardzo praktyczne, samodzielne garderoby, pralnie - pomieszczenia o których większość mieszkańców bloków, czy kamienic może tylko pomarzyć.

Właściciel domu samodzielnie też zarządza swoją nieruchomością, jest zwolniony z czynszu oraz wielu innych opłat wspólnych, które z reguły z roku na rok są wyższe.

Życie we własnym domu daje przede wszystkim swobodę i poczucie intymności. Mniejsza ilość sąsiadów, oddalonych co najmniej o kilka lub kilkanaście metrów sprawi, że nawet wielbiciele głośnej muzyki, czy spotkań przy grilu nie będą naruszać naszej prywatności. Własny dom to także własny ogród, w którym będą rosły ulubione kwiaty, a dzieci bawiące się na trawie będziemy doglądać pijąc kawę na tarasie. Nie zapominajmy też o zawsze wolnym miejscu parkingowym czy garażu.

Porównajmy ceny

Analiza danych przeprowadzonych przez portal Bankier.pl na podstawie ogłoszeń z rynku nieruchomości udostępnionych przez serwis otodom.pl pokazuje na jakim poziomie kształtują się średnie ceny mieszkań w wybranych miastach w Polsce. Wyliczenia odnoszą się do lutego 2018 r. i zostały oparte na średnich cenach ofertowych sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego zamieszczonych w serwisie otodom.pl*.
 

MIASTO
śr. cena mieszkań z rynku pierwotnego (zł/m2)
śr. cena mieszkań z rynku wtórnego (zł/m2)
Gdańsk
6.926,00 8.268,00
Katowice
5.469,00 4.636,00
Kraków
7.205,00 8.032,00
Lublin
5.435,00 5.335,00
Łódź
5.209,00 4.345,00
Poznań
6.494,00 6.484,00
Szczecin
5.225,00 5.107,00
Warszawa
7.754,00 9.168,00
Wrocław
6.488,00 6.661,00

 

Chcąc kupić nowe 3-pokojowe mieszkanie od dewelopera o metrażu 75 m2 średnio musielibyśmy zapłacić: Gdańsk – 519.450 zł, Katowice – 410.175 zł, Kraków – 540.375 zł, Lublin – 407.625 zł, Łódź – 390.675 zł, Poznań – 485.050 zł, Szczecin – 391.875 zł, Warszawa – 581.550 zł, Wrocław 486.600 zł.

 

Istnieje cała gama projektów domów prostych i tanich w budowie, w których zastosowane rozwiązania architektoniczne gwarantują szybką i ekonomiczną realizację budowy.

Jest wiele możliwości, by ograniczyć koszty i wybudować niedrogi dom w cenie mieszkania. Każdy Inwestor może mieć własne pomysły na zoptymalizowanie wydatków. Jednak istnieją pewne podstawowe i sprawdzone rozwiązania.

 

Źródło:
*
bankier.pl, na podstawie danych z serwisu otodom.pl, Raport z rynku mieszkań marzec 2018
 

Połowa sukcesu to dobry, gotowy projekt domu.

Archon+ Projekty Domów

Kupno gotowego projektu domu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż opracowania indywidualne i już na początku pozwoli co najmniej na kilka tysięcy złotych oszczędności. Decyzja o jego wyborze będzie wpływać na cały proces budowy, dlatego bardzo ważne jest, by jego autorem była rzetelna i doświadczona pracownia architektoniczna. Wybór dobrego projektu pozwoli uniknąć wielu trudności i niepotrzebnych wydatków podczas budowy. Taką gwarancję daje wybór projektów sprawdzonych przez wielu Inwestorów i zaprojektowanych przez architektów bazujących na kilkunastoletnich doświadczeniach. Inwestorzy, którzy chcą wybudować dom zamiast kupować mieszkanie powinni przede wszystkim skupić się na wyborze z kolekcji gotowych projektów domów tanich w budowie. Wyróżniają się one ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. To domy o zwartej bryle z nieskomplikowanym dachem, bez zbędnych detali podnoszących koszty takich jak lukarny czy wykusze. Prostą elegancję podkreślają zazwyczaj ciekawe elementy wykończenia elewacji, różne tekstury tynków, drewniane i kamienne okładziny.

Przedmiotem wnikliwej analizy potrzeb i upodobań mieszkańców powinna być wielkość powierzchni mieszkalnej oraz rozkład pomieszczeń. Ograniczenie metrażu i wybudowanie domu wielkościowo dostosowanego do własnych potrzeb to najprostszy sposób na ograniczenie kosztów budowy, ale także na niższe koszty użytkowania domu w przyszłości.

Dobry kosztorys to zaoszczędzony czas i pieniądze.

Sposób poprowadzenia budowy to potencjalne źródło największych oszczędności. „System gospodarczy” jest najpopularniejszą formą realizacji inwestycji, zdecydowanie tańszą niż budowa zlecona specjalistycznej firmie. Wymaga on od Inwestora znacznie większego zaangażowania w proces budowy oraz wiedzy z zakresu budownictwa. Osobiście będzie musiał szukać i zatrudniać fachowców, a większość prac wykonać samodzielnie. Sam też będzie odpowiedzialny za zakup materiałów budowlanych czy wynajem specjalistycznego sprzętu. Aby zminimalizować ryzyko niewłaściwych decyzji, dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie kompetentnego kierownika budowy, który zapewni właściwy przebieg prac i fachowo sprawdzi jakość wykonanych robót.

W sytuacji prowadzenia budowy w systemie gospodarczym niezwykle ważne jest sporządzenie harmonogramu prac i kosztorysu. Warto na etapie wyboru projektu zwrócić uwagę, czy pracownia architektoniczna oferuje wraz z nim profesjonalnie opracowany kosztorys. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które pozwoli Inwestorowi na dobrą organizację pracy i optymalizację procesu realizacji inwestycji. Dzięki niemu można określić całkowity koszt inwestycji z rozbiciem na poszczególne etapy, ustalić kolejność wykonywania prac oraz kontrolować ich przebieg.

"Nasze kosztorysy są opracowane w wersji elektronicznej na płycie CD i umożliwiają Inwestorowi szybkie dostosowanie stawek podanych w kosztorysie do cen obowiązujących w regionie" - mówi architekt Monika Lisowska - Łętocha z ARCHON+.

Inwestor może dowolnie zmienić ceny poszczególnych materiałów oraz wskaźników, które mają zasadniczy wpływ na końcowe koszty budowy (roboczogodzina, koszty pośrednie, koszty zakupu, zysk itp.) Wszystkie wprowadzone zmiany przeliczają się na bieżąco automatycznie.

"Podstawowa zaleta kosztorysów ARCHON+ to ich regularna, kwartalna aktualizacja, na podstawie cen krajowych publikowanych w zeszytach SEKOCENBUD. Dzięki temu kosztorysy te zawierają zawsze rzeczywiste wyceny sprzętu, materiałów i robocizny" - dodaje architekt.

Bardzo przydatnym narzędziem w procesie poszukiwania wykonawców budowy jest tzw. kosztorys ślepy, który zawiera dokładną listę prac koniecznych do wybudowania domu wraz z ich zakresem i opisem sposobu oraz kolejnością wykonania. Pełni on funkcję pomocniczą dla Inwestora i pozwala wyłonić najlepszą ofertę zaproponowaną przez wykonawców. Jest to dokument, do którego potencjalni wykonawcy wprowadzają proponowane przez siebie ceny za konkretne prace, które Inwestor może szybko i obiektywnie porównać oraz dokonać wyboru najtańszej i jednocześnie najlepszej oferty.

Zobacz także: "Projekty domów z kosztorysem budowlanym na CD"

Pobierz przykładowy kosztorys budowlany:

Rodos
Excel

PDF

Gotowe projekty domów w cenie mieszkania.

Dla wszystkich Inwestorów, którzy zdecydują, że chcą zamieszkać we własnym domu, pięknie zaprojektowanym, ekonomicznym w budowie, energooszczędnym w użytkowaniu oraz chcieliby go zrealizować w systemie gospodarczym, przedstawiamy poniżej ciekawe projekty, do których opracowano profesjonalne kosztorysy. Są to gotowe projekty domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym, o powierzchni do 120 m2, które stanowią idealną alternatywę dla kupna mieszkania w bloku.

Dom w kostrzewach

Dom o pow. 86,85 m2 (+ kotłownia 3,14 m2). Z pewnością spodoba się osobom ceniącym wygodę życia na jednej kondygnacji. Zgrabna bryła o wydłużonej formie mieści funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Mimo niedużego metrażu dom będzie wygodny dla czteroosobowej rodziny. Strefę dzienną powiększają optycznie duże przeszklenia, które naturalnie łączą dom z ogrodem. Dużym atutem projektu jest zadaszony taras. Elegancką jasną elewację frontową zdobi centralnie usytuowane wejście w podcieniu, podkreślone drewnianą okładziną.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 232.700,00 zł netto - systemem zleconym
 • 174.200,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom pod lipką

Kolejna propozycja projektu domu parterowego o niedużej powierzchni, zaledwie 72,72 m2 + kotłownia 3,77 m2. Nowoczesną stylizację prostej bryły podkreślaja naturalna, drewniana okładzina elewacyjna. Przestronny i jasny salon z jadalnią otwiera dom na taras i zieleń ogrodu. Bardzo czytelnie oddzielono strefę dzienną od nocnej, którą tworzą dwa wygodne pokoje i łazienka. W każdym pokoju przewidziano miejsce na dużą szafę, biurko i łóżko.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 215.700,00 zł netto - systemem zleconym
 • 160.340,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w pulmeriach

Wyjątkowy projekt domu parterowego o powierzchni 82,28 m2, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze. Wyjątkowo ekonomiczny w budowie i eksploatacji. Stworzony z myślą o Inwestorach ceniących minimalizm i nowoczesność. Kubiczna bryła z płaskim dachem urzeka prostotą i elegancją. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej stanowi ochronę przed deszczem i płynnie przechodzi w pomysłowe zadaszenie wzdłuż ściany bocznej domu. Kuchnia z narożnym oknem tworzy wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną, doświetloną dużym przeszkleniem. Część prywatna to dwa pokoje dla dzieci i komfortowa sypialnia rodziców, z własną garderobą.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 227.100,00 zł netto - systemem zleconym
 • 167.820,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom pod jarząbem 7

Wygodny dom parterowy o powierzchni 86,88 m2 + kotłownia 4,49 m2. Łączy klasyczną bryłę budynku z nowoczesnym wykończeniem. Oryginalnie zaprojektowane wejście z gustownym zadaszeniem nadaje budynkowi wyjątkowy charakter. Funkcjonalna i przestronna strefa dzienna to jasna kuchnia z praktyczną spiżarnią, jadalnia w przeszklonym wykuszu oraz salon otwierający wnętrze domu na taras i ogród. W części nocnej zaprojektowano trzy sypialnie i łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 245.900,00 zł netto - systemem zleconym
 • 183.740,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w kruszczykach 2

Mały dom parterowy o powierzchni 56,89 m2. W funkcjonalnie zagospodarowanym wnętrzu zastosowano układ o czytelnie rozgraniczonych strefach użytkowych. Część dzienna została dobrze doświetlona i otwarta na taras. Program kuchni uzupełnia praktyczna spiżarnia. W strefie nocnej mieszczą się dwie sypialnie oraz jasna łazienka. Pomimo niewielkiego metrażu dom jest bardzo funkcjonalny, przewidziano w nim wiele miejsc pod montaż szaf ubraniowych.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 152.500,00 zł netto - systemem zleconym
 • 118.020,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w zielistkach

Komfortowy i ekonomiczny w budowie dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 107 m2 + kotłownia na paliwo stałe 8,91 m2, zapewni wygodę dla czteroosobowej rodziny. Prosta bryła harmonijnie komponuje się z jasną elewacją i drewnianymi okładzinami. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonalności pomieszczeń. Otwarty salon z wyjściem na taras płynnie łączy się z jadalnią. Zaletą dobrze doświetlonej kuchni będą wygodne blaty kuchenne. W dodatkowym pokoju na parterze można zaaranżować bibliotekę lub pokój gościnny. Strefa prywatna mieści dwa jasne pokoje dla dzieci i sypialnię rodziców z własną garderobą oraz łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 216.000,00 zł netto - systemem zleconym
 • 160.560,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom Miniaturka (N)

Budynek o powierzchni 97,48 m2 + kotłownia 4,15 m2. Jest to przytulny i ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Nowoczesny charakter klasycznej bryle nadają drewniane elementy wykończenia wyróżniające się na tle jasnego tynku oraz szkalne balustrady. Poza stylową elewacją zewnętrzną projekt cechuje dobrze przemyślany układ funkcjonalny wnętrza. Wygodną część dzienną stanowi narożny salon z kominkiem oraz półotwarta kuchnia z miejscem jadalnym. Dodatkowy pokój na parterze sprawdzi się jako gabinet lub pokój gościnny. W kotłowni wygospodarowano miejsce na pralnię. Poddasze to dwa ustawne pokoje dla dzieci, sypialnia rodziców z garderobą i komfortowa łazienka.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 228.300,00 zł netto - systemem zleconym
 • 168.620,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w zielistkach 5

Komfortowy dom o powierzchni 112,34 m2 + kotłownia 7,02 m2, spełni oczekiwania funkcjonalne, estetyczne i finansowe Inwestorów. Jest ekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Prosta i niedroga w realizacji bryła utrzymana jest w modnej, jasnej tonacji, subtelnie podkreślonej drewnianą okładziną i szklanymi balustradami. Efektowna strefa wejściowa została wzbogacona lukarną. Funkcjonalnie rozplanowany parter mieści ustawną kuchnię, jadalnię i wygodny salon z otwarciem na zadaszony taras oraz dodatkowy pokój i kotłownię na paliwo stałe. Strefa prywatna na poddaszu mieści dwa pokoje dla dzieci, wygodną sypialnie rodziców z garderobą oraz łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 262.000,00 zł netto - systemem zleconym
 • 195.840,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w lucernie 4

To projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 92,97 m2 + garaż 18,04 m2 + kotłownia 5,42 m2. Prostą, klasyczną bryłę domu urozmaica ciekawie skomponowana elewacja, naturalne okładziny podkreślają nowoczesny charakter. Parter domu, wygodnie zaprojektowana przestrzeń strefy dziennej, łączy wygodny salon z jadalnią i kuchnią, doskonale doświetlona i optycznie powiększona szerokim przeszkleniem. Z poziomu parteru można przejść do garażu oraz kotłowni na paliwo stałe. Na poddaszu, o wysokiej ściance kolankowej, zaprojektowano przestronną sypialnię rodziców z własną garderobą, dwa pokoje dla dzieci oraz komfortową łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 263.000,00 zł netto - systemem zleconym
 • 200.840,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w rododendronach 11 (N)

Kompaktowy i ekonomiczny projekt domu jednorodzinnego o powierzchni 87,70 m2 + kotłownia 4,90 m2, w nowoczesnej stylistyce. Polecany również do realizacji na wąskich działkach. Prosta bryła z dwuspadowym dachem umożliwi szybką i tanią realizację. Praktyczne rozwiązania architektoniczne pozwoliły maksymalnie wykorzystać przestrzeń wnętrza. Na parterze znajduje się otwarta na taras strefa dzienna, w której salon, jadalnia oraz kuchnia płynnie łączą się ze sobą. Pokój z widokiem na ogród może pełnić funkcję dodatkowej sypialni, w pobliżu której znajduje się łazienka. Na poddaszu mieszczą się trzy wygodne sypialnie i łazienka z narożną wanną.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 215.600,00 zł netto - systemem zleconym
 • 162.400,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w borówkach

Przytulny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 61,87 m2 + kotłownia 3,56 m2 w tradycyjnym stylu. Mimo małego metrażu spełni warunki komfortowego użytkowania. Zwarta bryła i prosty dwuspadowy dach, pozwolą na realizację przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych. Jasny salon z kominkiem otwiera dom na taras i zieleń ogrodu. Ustawna kuchnia z aneksem jadalnym pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków. Na poddaszu zaprojektowano dwie przytulne i jasne sypialnie oraz łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 174.300,00 zł netto - systemem zleconym
 • 130.140,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w poziomkach 3

Nowoczesny i funkcjonalnie zaprojektowany dom dla czteroosobowej rodziny o powierzchni 87,39 m2 + kotłownia 3,23 m2, bardzo ekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Ciekawie zaprojektowana strefa wejściowa prowadzi do funkcjonalnej przestrzeni parteru, którą tworzy dobrze doświetlony salon z jadalnią, wygodna kuchnia oraz pokój gościnny. Z holu dostępna jest również łazienka i kotłownia. W strefie nocnej znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 210.800,00 zł netto - systemem zleconym
 • 154.800,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w kroplikach (W)

Niewielki, nowoczesny dom o powierzchni 100,08 m2 + kotłownia 5,03 m2. Projekt polecany na wąskie działki oraz działki z wjazdem od południa. Wykończenia prostej bryły oparto na połączeniu tynku z klinkierową okładziną, charakter podkreślają portfenetry z przeszklonymi balustradami. Otwarty układ strefy dziennej oraz duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze zyskuje na przestronności. Funkcjonalna kuchnia dysponuje podręczną spiżarnią, a miejsce pod schodami można przeznaczyć na pralnię. Dodatkowy pokój na parterze oraz łazienka zapewniają komfortowe warunki dla nocujących gości. Na poddaszu mieszczą się dwa pokoje dla dzieci, sypialnia główna z garderobą oraz łazienka z miejscem na wannę i prysznic.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 242.300,00 zł netto - systemem zleconym
 • 183.180,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w lukrecji 4

Prosty, tradycyjnie wykończony dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 87,77 m2 + kotłownia 3,52 m2. Projekt sprawdzi się w realizacji na wąskich działkach oraz działkach z wejściem od południa. Frontowa elewacja została podkreślona lukarną, wzdłuż bocznej ściany zaprojektowano taras, oferujący relaks na świeżym powietrzu. Strefa dzienna jest pięknie doświetlona naturalnym światłem, kuchnia posiada wygodny układ funkcjonalny, na parterze wygospodarowano też miejsce na jasną toaletę. Strefa nocna na poddaszu obejmuje trzy ustawne sypialnie i dużą łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 226.200,00 zł netto - systemem zleconym
 • 168.760,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w malinówkach 2

Projekt nowoczesnego domu z popularnej rodziny „Malinówek” o powierzchni 99,70 m2 + kotłownia 3,06 m2. Niewielkie, ale funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze zapewnia mieszkańcom wygodę użytkowania. Dom jest ekonomiczny w realizacji i użytkowaniu, wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym wyglądem elewacji. Strefa dzienna została otwarta na narożny taras, pokój oraz łazienka na parterze zapewniają komfortowe warunki dla nocujących gości. Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne sypialnie oraz w pełni wyposażoną łazienkę.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 240.100,00 zł netto - systemem zleconym
 • 182.340,00 zł netto - systemem gospodarczym

Dom w winogronach 7

Mały, ekonomiczny i funkcjonalny dom jednorodzinny o powierzchni 79,09 m2 + kotłownia 4,48 m2. Projekt idealny do realizacji na wąskich działkach. Naturalne okładziny, nowoczesny detal podkreślają charakter domu, a racjonalna organizacja wnętrza zapewnia komfort użytkowania. Dzięki licznym przeszkleniom wnętrze jest doskonale doświetlone, przestrzeń jadalni poszerza wykusz. Na parterze przewidziano osobną toaletę. W strefie nocnej mieszczą się trzy pokoje oraz jasna łazienka z wanną i prysznicem.

Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

 • 208.800,00 zł netto - systemem zleconym
 • 157.040,00 zł netto - systemem gospodarczym


*Całkowity koszt robót budowlanych na podstawie kosztorysów szczegółowych na I kwartał 2018 roku wg minimalnych stawek krajowych z uwzględnieniem kosztów instalacji.


Jeżeli nadal marzysz o domu to właśnie nadszedł czas na jego realizację. Kup gotowy projekt domu z kosztorysem i zbuduj nieduży dom w cenie mieszkania. To naprawdę możliwe!

Zobacz całą kolekcję: projekty domów tanich i budowie

Wybieramy projekt domu


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

250 245 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?