Profesjonalna obsługa Dewelopera

Zespół architektów i doradców projektowych ARCHON+ jest do Państwa dyspozycji! Zbada możliwości inwestycyjne nieruchomości, przygotuje różnokierunkowe opracowania i analizy oraz zaproponuje najlepsze rozwiązania w oparciu o projekty domów z kolekcji ARCHON+.

1. Dobór projektu 

Jaki projekt wybrać? Czym się kierować przy jego wyborze? Na te pytania pomoże Ci odpowiedzieć nasz zespół. 

Szeroka oferta naszej Pracowni sprawia, że wybór właściwego projektu może wydawać się trudny. Jako eksperci pomożemy w doborze projektu, spełniającego wszystkie wymagania lokalizacyjne i prawne (MPZP/WZ), jak również wytyczne Inwestora. W przypadku wyboru tej formy wsparcia oczekujemy przekazania nam: 

1
mapy działki, terenu lub dane lokalizacyjne działki, umożliwiające jej odszukanie w internetowych portalach mapowych,
2
informacji w zakresie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o WZ,
3
wytycznych Inwestora.

 

Na podstawie analizy powyższych dokumentów i wytycznych przedstawimy wyselekcjonowaną grupę projektów, spełniających wszystkie założenia i wymagania. Wykaz proponowanych projektów prześlemy na wskazany adres e-mail. 

Zaplanuj z nami swoją Inwestycję!

Odpowiednio dobrane projekty domów ARCHON+ pozwolą osiągnąć maksymalny zysk ze sprzedaży! W razie potrzeby zaoferujemy modyfikację projektu, tak by w optymalny sposób wykorzystać potencjał działki.

2. Analiza chłonności działki

Chłonność działki to próba odpowiedzi na podstawowe pytanie „Ile budynków można wybudować na działce?”. Zadanie nie jest proste i wymaga przeprowadzenia złożonej analizy, którą właśnie proponujemy.

 

analiza chłonności działki

Na podstawie tej analizy nasz zespół określi maksymalne możliwości zabudowy działki, tak by Inwestycja spełniała nie tylko oczekiwania Inwestora, ale również wymagania prawne (MPZP/WZ) i lokalizacyjne. W ramach tej formy pomocy określamy możliwości zabudowy działki dla wskazanego lub dobranego przez nas projektu ARCHON+. 

Sporządzenie opracowania wymaga udostępnienia nam dokumentów i wytycznych opisanych w informacji związanej z doborem projektu. Przeanalizujemy wszystkie ograniczenia zabudowy, wynikające z zapisów, zawartych w przekazanych dokumentach (MPZP lub WZ) oraz konfiguracji działki. 
 

Przeprowadzimy analizę chłonności działki.

Określimy optymalną liczbę budynków, które wg wybranego projektu będzie można zrealizować na wskazanej działce.

3. Koncepcja zagospodarowania terenu

Dobry projekt i ciekawe zagospodarowanie działki to droga do sukcesu Dewelopera i powodzenia inwestycji wśród Klientów. 
Wykonanie przez nasz zespół koncepcji zagospodarowania działki pomoże osiągnąć ten cel.

Koncepcja zagospodarowania terenu to opracowanie graficzne, obrazujące usytuowanie budynków na działce wraz z jej urządzeniem, czyli przedstawieniem przebiegu drogi wewnętrznej, miejsc postojowych i innych utwardzeń w otoczeniu zieleni.  

Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wymaga przekazania niezbędnych dokumentów takich jak: 

  1. mapy z działkami, na których ma być prowadzona inwestycja (mapa w wersji cyfrowej (*.dwg lub *.dxf) lub precyzyjny skan mapy z możliwością określenia odległości np. z krzyżami geodezyjnymi a w ostateczności z dokładnymi wymiarami boków działek),
  2. informacje w zakresie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy,
  3. wytyczne Inwestora.

W przygotowywanej koncepcji uwzględniane są przepisy prawa lokalnego, jak również przepisy budowlane.

Dodatkowo do opracowania graficznego załączamy zestawienie tabelaryczne, zawierające bilans terenów oraz parametry architektoniczne. To zestawienie jest potwierdzeniem zgodności wybranego projektu i sposobu zagospodarowania z wytycznymi MPZP lub decyzji o WZ. 

Wykonamy dla Państwa koncepcję zagospodarowania terenu.

Oferta na opracowanie koncepcji zagospodarowania działki przygotowywana jest indywidualnie, a cena za tę usługę zależy od liczby budynków i powierzchni nieruchomości objętej tym opracowaniem. Zapraszamy do kontaktu!

4. Pomoc w przygotowaniu wniosku o decyzję o WZ

Działka położona w obszarze zabudowanym, ale nie jest objęta ustaleniami MPZP. Czy istnieje możliwość jej zabudowy? Na podstawie jakiego dokumentu możemy starać się o otrzymanie pozwolenia na budowę?

Pomoc w przygotowaniu wniosku o wydanie decyzji o Warunkach Zabudowy jest kolejną formą wsparcia naszego zespołu dla Deweloperów, którzy chcą zainwestować w takim terenie. Wymaganymi załącznikami do wniosku o wydanie decyzji WZ jest charakterystyka inwestycji, wykonana w formie opisowej i graficznej. W tym zakresie nasz zespół także może zaoferować pomoc. 

Charakterystyka inwestycji wymaga podania założeń projektowych i wykonania załącznika graficznego, które są związane z przyszłą inwestycją.

Nasz zespół może przygotować założenia do wniosku dla wybranego projektu/projektów lub pomóc w ich doborze. Parametry architektoniczne wybranego projektu i określone na podstawie załącznika graficznego wskaźniki urbanistyczne będą pomocne w złożeniu wniosku o wydanie decyzji WZ. 

Nasze wsparcie ogranicza się jednak jedynie do pomocy w przygotowaniu wniosku o wydanie decyzji WZ, której celem jest zabudowa działki, a nie zabudowa wraz z jej podziałem. W takim przypadku załącznik graficzny do decyzji musi być przygotowany w konsultacji z uprawnionym geodetą. 

Pomożemy w przygotowaniu wniosku o wydanie decyzji o Warunkach Zabudowy.

Sporządzenie opracowania wymaga udostępnienia nam dokumentów i wytycznych opisanych w informacji związanej z doborem projektu. Przeanalizujemy wszystkie ograniczenia zabudowy, wynikające z zapisów, zawartych w przekazanych dokumentach (MPZP lub WZ) oraz konfiguracji działki. Zapraszamy do kontaktu!

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?