Większy PUM to większy zysk z Twojej Inwestycji!

Sprzedaż lokali i budynków mieszkalnych to inwestycja, która wymaga dostosowania oferty do oczekiwań nabywców, analizy potrzeb na rynku nieruchomości oraz znajomości aktualnych standardów w budownictwie. Obok tak istotnych aspektów, jak lokalizacja czy okoliczna infrastruktura, bardzo duże znaczenie ma właściwie dobrany projekt architektoniczny. To on zapewni atrakcyjną estetykę zabudowy, odpowiednią strukturę i funkcjonalność mieszkań, które wraz z pozostałymi elementami zagwarantują powodzenie oferty wśród Klientów.

Oferta ARCHON+ skierowana do deweloperów i osób inwestujących w budynki mieszkalne to różnorodne projekty domów oraz budynków wielorodzinnych, które doskonale wpisują się zarówno w miejską, jak i podmiejską zabudowę. Powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz systematyczną obserwację rynku budowlanego i nieruchomości. Dodatkowo koncepcje budynków wielorodzinnych zostały w wielu aspektach zoptymalizowane i dopracowane, dzięki czemu zapewniają wysoką rentowność inwestycji. Powierzchnia użytkowa w projektach ARCHON+ jest optymalnie zagospodarowana, tak, aby do minimum ograniczyć przestrzeń, której Inwestor nie będzie mógł sprzedać. Z projektem ARCHON+ Deweloper może uzyskać większą ilość „PUM-u” (powierzchni użytkowej mieszkalnej) w powierzchni netto lub powierzchni całkowitej.

Dobry projekt = większy „PUM” = większy zysk

Należy podkreślić, że dobrze zaprojektowany budynek mieszkalny charakteryzuje się wysokim poziomem rentowności, który pozwoli Inwestorowi osiągnąć większy zysk ze sprzedaży mieszkań. Opracowanie indywidualnego projektu osiedla można zlecić wybranej pracowni projektowej. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z większym wydatkiem oraz dłuższym czasem oczekiwania na przygotowanie dokumentacji technicznej. Zdecydowanie szybszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego, gotowego projektu domu czy budynku wielorodzinnego z oferty katalogowej Biura Projektów ARCHON+, które oferuje ponad 2800 autorskich projektów domów i budynków wielorodzinnych.

Zdaniem dewelopera
"Dobrze zaprojektowany budynek wielorodzinny to estetyczna, zoptymalizowana koncepcja architektoniczna, zawierająca proste, ekonomiczne rozwiązania konstrukcyjne oraz praktyczne układy funkcjonalne. Umożliwiają one sprawne poprowadzenie inwestycji, pozwalając jednocześnie na uzyskanie większego „PUM-u”, czyli powierzchni użytkowej mieszkalnej w stosunku do powierzchni netto lub całkowitej. Budowa w oparciu o dobry projekt pozwoli zwiększyć zysk bez podnoszenia ceny sprzedaży mieszkań"

Gotowy projekt Dom przy skwerze 2Dom przy skwerze 2
Gotowy projekt Dom przy plantach 9Dom przy plantach 9
Gotowy projekt Dom nad bulwarem 18Dom nad bulwarem 18

Co oznacza PUM w budownictwie?

Jedną z ważniejszych powierzchni dla Inwestorów jest „PUM”, czyli Powierzchnia Użytkowa Mieszkalna. PUM to końcowa powierzchnia mieszkań przeznaczonych do sprzedaży, bez części przeznaczonych do wspólnego użytkowania, takich jak korytarze, klatki schodowe itp. Im większa wartość PUM w danym budynku, tym bardziej inwestycja jest rentowna.

Dla przykładu:
W standardowym budynku wielorodzinnym o pow. całkowitej 1000 m2 „PUM” wynosi ok. 700 m2. W projektach charakteryzujących się dobrą rentownością można otrzymać „PUM” większy o ok. 5%, co pozwala Inwestorowi osiągnąć większy zysk ze sprzedaży dodatkowych ok. 35 m2.

Projekty ARCHON+ gwarancją sukcesu Inwestycji!

1 Proste i ekonomiczne rozwiązania konstrukcyjne stosowane w projektach ARCHON+ gwarantują dodatkowe oszczędności na etapie realizacji inwestycji oraz pozwalają na mniejsze zużycie materiałów budowlanych czy niższy nakład pracy. Sprawdzone rozwiązania pozwalają również uniknąć błędów oraz minimalizują ryzyko inwestycyjne.

2 Optymalizacja projektu obejmuje także część instalacyjną budynku np.: poprzez ograniczenie liczby pionów kanalizacyjnych bez uszczerbku na jakości i poprawności funkcjonowania, z zachowaniem obowiązujących wymogów norm i warunków technicznych.

3 Projekty domów ARCHON+ to eleganckie, estetyczne koncepcje architektoniczne, a ich proste bryły wyróżnia minimalistyczny styl wykończenia, niegenerujący wysokich kosztów wykonania. Nowoczesne elementy wykończeniowe przyciągną uwagę Klientów, a naturalne okładziny pozwolą płynnie wpisać budynek w otaczający go krajobraz.

4 „Elastyczne” układy funkcjonalno – przestrzenne umożliwiają dowolne łączenie segmentów bazowych budynku w zabudowę bliźniaczą lub szeregową. Inwestor ma również możliwość swobodnego łączenia położonych obok siebie mieszkań w lokale o większej powierzchni.

Funkcjonalność oraz komfort lokali mieszkalnych to główny atut projektów domów wielorodzinnych ARCHON+. Ich przemyślane układy funkcjonalne pozwalają nawet na niewielkiej powierzchni użytkowej zagwarantować komfortową przestrzeń mieszkalną. Nasi architekci dbają o to, aby optymalnie zagospodarować cały dostępny metraż oraz wprowadzić czytelny podział na strefę dzienną i nocną, z niezbędną częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu.

Oferujemy Ci możliwość wykonania koncepcji zagospodarowania terenu wraz z doborem projektów, które w optymalny sposób wykorzystają potencjał Twojej działki. Nasi architekci przeprowadzą analizę możliwości inwestycyjnych terenu oraz zweryfikują zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Przygotujemy dla Ciebie obrys budynków wrysowanych w mapę do celów projektowych, który będzie uwzględniał podstawowe informacje na temat ich lokalizacji oraz relacje odległościowe budynków i granic działki. W naszej koncepcji znajdziesz m.in.: bilans terenu, współczynnik intensywności oraz powierzchni zabudowy czy powierzchnię biologicznie czynną. Czytaj więcej

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Wybrane projekty z wysokim poziomem rentowności

Prezentujemy kilka przykładowych projektów domów ARCHON+, których zaletą jest wysoki wskaźnik rentowności, pozwalający na osiągnięcie większych dochodów ze sprzedaży.

Wszyscy Inwestorzy, którzy przystąpią do realizacji inwestycji na podstawie projektu ARCHON+ otrzymają również wsparcie merytoryczne oraz „pakiet narzędzi” do skutecznej promocji i późniejszej sprzedaży mieszkań. Sprawdź pełną ofertę dla osób budujących domy na sprzedaż!

Dom przy skwerze

Gotowy projekt Dom przy skwerze
Gotowy projekt Dom przy skwerze
Gotowy projekt Dom przy skwerze

Budynek wielorodzinny „Dom przy skwerze” charakteryzuje się rekordową rentownością, która sięga 93%! Jego głównym atutem jest możliwość realizacji na terenach zabudowy jednorodzinnej, z dopuszczeniem wznoszenia budynków zawierających do 4 lokali mieszkalnych. W projekcie znajdują się dwa mieszkania dwupokojowe, o powierzchniach od ok. 42 do 45 m2 oraz dwa mieszkania trzypokojowe, o powierzchniach od ok. 55 do 64 m2. Wszystkie lokale posiadają własne balkony lub tarasy.

Dom przy trakcie

Gotowy projekt Dom przy trakcie
Gotowy projekt Dom przy trakcie
Gotowy projekt Dom przy trakcie

Piętrowy budynek wielorodzinny „Dom przy trakcie” wyróżnia się poziomem rentowności na poziomie 93%, a jego dodatkowym atutem jest możliwość realizacji na terenach zabudowy jednorodzinnej (z dopuszczeniem wznoszenia budynków zawierających do 4 lokali mieszkalnych). W budynku mieszczą się 4 mieszkania trzypokojowe o powierzchni od ok. 51 m2 do ok. 59 m2. Zaletą układu funkcjonalnego lokali mieszkalnych jest opcja wymknięcia kuchni i oddzielenia jej od części wypoczynkowej oraz duża ilość przestrzeni składowej. Każde z mieszkań dysponuje balkonem lub tarasem, stanowiącym strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dom przy plantach 10

Gotowy projekt Dom przy plantach 10
Gotowy projekt Dom przy plantach 10
Gotowy projekt Dom przy plantach 10

Piętrowy budynek wielorodzinny „Dom przy plantach 10” to nowoczesny projekt, którego poziom rentowności wynosi 91%. Budynek dysponuje trzema kondygnacjami nadziemnymi, gdzie zaprojektowano 24 mieszkania, z podziałem na: dwupokojowe o powierzchni ok. 41 m2, trzypokojowe o powierzchni ok. 54 m2 oraz czteropokojowe o powierzchni ok. 64 m2. Atutem lokali mieszkalnych jest różnorodność ich układów przestrzennych oraz możliwość modyfikacji funkcji. Wszystkie mieszkania posiadają dostęp do tarasów lub balkonów w formie loggi, zapewniających większą prywatność.

Dom przy pasażu

Gotowy projekt Dom przy pasażu
Gotowy projekt Dom przy pasażu
Gotowy projekt Dom przy pasażu

Piętrowy budynek wielorodzinny „Dom przy pasażu” cechuje ekonomiczna w budowie, prosta bryła oraz znacznie zminimalizowana przestrzeń komunikacyjna. Jego poziom rentowności kształtuje się na poziomie 90%. W budynku mieści się łącznie 17 mieszkań, z podziałem na: trzypokojowe o powierzchni ok. 60 m2 oraz dwupokojowe o powierzchni ok. 39 m2 i ok. 41 m2. Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie gospodarcze oraz schowek na rowery i wózki. W projekcie uwagę zwracają funkcjonalne mieszkania dwupokojowe, popularne na rynku nieruchomości. Zostały one powiększone o przestrzeń zadaszonych balkonów, pełniących funkcję stref wypoczynku na świeżym powietrzu.

Współpraca z doświadczoną pracownią architektoniczną to minimalizacja ryzyka inwestycyjnego, a sprawdzone rozwiązania i duży wybór projektów ARCHON+ pozwolą stworzyć osiedle odpowiadające potrzebom różnych Klientów. Atrakcyjność i wszechstronność naszej oferty potwierdzają setki zrealizowanych osiedli.

Gotowy projekt Dom nad bulwarem 3 (BN) Dom nad bulwarem 3 (BN)
Gotowy projekt Dom w klematisach 9 (B) Dom w klematisach 9 (B)
Gotowy projekt Willa Julia 6 (B) Willa Julia 6 (B)

Poznaj całą ofertę projektów domów oraz budynków wielorodzinnych przygotowaną dla deweloperów i wszystkich osób inwestujących w budynki mieszkalne.

Interesujesz się rynkiem deweloperskim? Sprawdź Jak zostać deweloperem? W tym poradniku znajdziesz najważniejsze wskazówki!

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?