Budowa domków letniskowych na sprzedaż - sposób na dochodowy biznes!

Jesteś Deweloperem, który buduje domy na sprzedaż i zastanawiasz się jakich ofert poszukują aktualnie Twoi klienci? A może dopiero zaczynasz i szukasz dobrego pomysłu na biznes? Mamy dla Ciebie propozycję, której być może nie brałeś wcześniej pod uwagę, a której z pewnością warto przyjrzeć się bliżej. Budowa domków letniskowych na sprzedaż może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że wywołana epidemią izolacja zmieniła nasze podejście do zagranicznych wyjazdów wakacyjnych, a wśród mieszkańców bloków rozbudziła marzenia za kawałkiem własnego, choćby małego ogródka.

Dlaczego rośnie zainteresowanie domkami letniskowymi?

W ciągu ostatnich kilku lat zauważyć można rosnące zainteresowanie domkami letniskowymi. Cenimy sobie możliwość spokojnego wypoczynku z dala od tłumu turystów, a własny domek rekreacyjny zapewnia nam maksimum swobody. Epidemia koronawirusa spowodowała, że Polacy jeszcze bardziej zintensyfikowali swoje poszukiwania. Po tygodniach izolacji, która w szczególny sposób dała się we znaki mieszkańcom blokowisk, własny domek letniskowy poza miastem i przynależny do niego ogród jest dla wielu osób spełnieniem marzeń.

Domek rekreacyjny – idealne miejsce nie tylko na wakacje

Posiadanie własnego domku letniskowego to gwarancja udanego urlopu, na który można pojechać w dowolnym momencie, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji terminu, czy przedpłaty. Mając do dyspozycji własną bazę wypadową, każdy weekend może być czasem ładowania akumulatorów z dala od zgiełku dużego miasta. Domek rekreacyjny to także doskonałe, zaciszne miejsce, z którego zdalnie można wykonywać codzienne obowiązki zawodowe. Warto podkreślić, że model pracy w systemie zdalnym staje się coraz bardziej popularny, a możliwość świadczenia jej z własnego domku rekreacyjnego jest bardzo atrakcyjną, wręcz wymarzoną perspektywą. Cisza i spokój z pewnością będą pozytywnie oddziaływać na kreatywność i efektywność pracy.

Domek letniskowy – dochodowa inwestycja

Z pewnością domek letniskowy może być także dla jego właścicieli inwestycją, która będzie na siebie zarabiać. Posiadając taki obiekt w atrakcyjnej, nadmorskiej czy górskiej okolicy można łączyć przyjemne z pożytecznym i czerpać także spore zyski z jego wynajmu. W najbliższym czasie z pewnością wczasy krajowe zyskają na popularności, co pozwala przewidzieć wysoką rentowność wynajmu takich obiektów.

Domek letniskowy w cienistkach 2 - projekt nowoczesnego domku rekreacyjnego o prostej bryle z dwuspadowym dachem bezokapowym, wspaniale komponować się będzie zarówno z górskim, jak i nadmorskim krajobrazem.

Czy budowa i sprzedaż domków letniskowych się opłaca?

Budowa domków letniskowych na sprzedaż to trafiona, idealna odpowiedź na aktualne potrzeby Polaków. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na takie obiekty rosną szanse na inwestycyjny sukces. Kupno gotowego domku rekreacyjnego daje klientowi możliwość natychmiastowego spełnienia marzeń, bez konieczności organizacji procesu budowy i oczekiwania na zakończenie prac. Dla dewelopera ogromnym atutem tego typu inwestycji jest możliwość szybkiego zysku. Warto zwrócić uwagę, że od 2015 r. obowiązuje uproszczona procedura, która umożliwia postawienie obiektu rekreacyjnego bez pozwolenia na budowę przy założeniu, że będzie to wolno stojący, parterowy budynek o powierzchni zabudowy do 35 m2 oraz że liczba takich obiektów na działce nie będzie większa niż jeden domek na każde 500 m2 działki. W nowelizacji Prawa budowlanego z 2022 r. poszerzono katalog domków rekreacyjnych, które można budować na zgłoszenie i procedurą ta objęto także wolno stojące, parterowe budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy powyżej 35 m2, ale nieprzekraczającej 70 m2, przy rozpiętości elementów konstrukcyjnych nie większej niż 6 m i wysięgu wsporników nie większym niż 2 m. W tym przypadku również obowiązuje wymóg, że liczba takich obiektów na działce nie może by większa niż jeden domek na każde 500 m2 działki. 

Deweloper planujący taką inwestycję może rozpocząć prace budowlane bardzo szybko po zakupie działki, zgłaszając ten fakt w odpowiednim urzędzie. To znacznie przyspiesza proces realizacji, tym samym szybciej domek letniskowy będzie gotowy do sprzedaży, a zysk trafi na konto Dewelopera. Kupując działkę o odpowiedniej wielkości i przeznaczeniu w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, można zrealizować atrakcyjną dla klientów osadę kilku domków rekreacyjnych i pomnożyć zyski ze sprzedaży.

Projekty domków letniskowych na zgłoszenie polecane do realizacji kameralnej osady budynków rekreacyjnych, zastosowany w nich sprawdzony program funkcjonalny zapewni użytkownikom maksimum wygody podczas wakacyjnego wypoczynku. Pergole w ciekawy sposób integrują budynki z naturalnym otoczeniem, a dzięki dużym przeszkleniom przyroda wręcz przenika do wnętrz.

Gdzie budować domki letniskowe na sprzedaż?

O sukcesie całego przedsięwzięcia w dużym stopniu decyduje lokalizacja działki, na której wybudowany zostanie domek oraz jego wygląd i funkcjonalność. Z pewnością za domek położony w malowniczym miejscu nad jeziorem lub z widokiem na góry klient będzie skłonny zapłacić odpowiednio więcej. Jeżeli do atrakcyjnej działki dopasujemy ciekawe projekty domków letniskowych, które zachwycą niebanalnym designem, zwiększymy szanse na szybką sprzedaż i większy zysk. Interesującym wariantem może być także budowa osady domków letniskowych, która położona np.: na nadmorskiej działce z pewnością szybko znajdzie nabywcę, chętnego zainwestować w dochodowy biznes. Wynajem domków na wakacje cieszy się ogromnym zainteresowaniem urlopowiczów, którzy znacznie chętniej wybierają takie oferty niż pokoje hotelowe i to nie tylko w letnich miesiącach, ale także wiosną czy jesienią.

Wybierz odpowiedni projekt domku letniskowego i zwiększ szanse na sukces

Planując budowę domków rekreacyjnych, warto mieć na uwadze, że nie każdy tego typu obiekt można realizować na zgłoszenie. Chcąc skorzystać z szybkiej, uproszczonej procedury należy spełnić kilka warunków. Budowany domek musi być wolno stojącym obiektem parterowym, przeznaczonym do użytkowania rekreacyjnego, o powierzchni zabudowy nie większej niż 35 m2 lub o powierzchni zabudowy większej niż 35 m2, ale nieprzekraczającej 70 m2, przy rozpiętości elementów konstrukcyjnych nie więcej niż 6 m i wysięgu wsporników nie większym niż 2 m. Dodatkowy warunek jest taki, że na każdych 500 m2 działki można postawić tylko jeden taki domek.. 

Domek letniskowy w krokusach 3 - projekt parterowego domku letniskowego bez pozwolenia na budowę, którego niewielkie, ale bardzo funkcjonalne wnętrze spełnia oczekiwania wygody podczas rodzinnego, wakacyjnego wypoczynku. Ozdobnym elementem jest drewniana pergola przesłaniająca przewidziany przy wejściu taras.

Domek letniskowy w krokusach 4 - to projekt ciekawego domku rekreacyjnego z antresolą, która pełni funkcję strefy nocnej i przewidziano na niej miejsce na dwa szerokie łóżka 2-osobowe oraz jedno pojedyncze. Parter to w całości część dzienna z efektownym przesuwnym przeszkleniem tarasowym.

Atrakcyjną ofertą dla klientów poszukujących idealnego domku letniskowego z pewnością będą również nieco większe budynki rekreacyjne oraz takie, które posiadają użytkowe poddasze. Warto rozważyć realizację takiej inwestycji, mając jednocześnie na uwadze fakt, że każdy domek letniskowy z poddaszem użytkowym wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Większa powierzchnia użytkowa daje możliwość zastosowania bardziej rozbudowanego programu funkcjonalnego. Osobna kondygnacja poddasza pozwoli zaaranżować we wnętrzu zaciszną strefę nocną, z której może być także dostępny balkon, otwierający szeroki widok na otaczający krajobraz.

Domek letniskowy w krokusach - projekt domku z poddaszem użytkowym, o tradycyjnej stylistyce elewacji. Uroczym detalem są drewniane okiennice oraz balustrada zabezpieczająca przewidziany na poddaszu balkon. Atutem projektu jest duża funkcjonalność oraz czytelny podział stref użytkowania. W ramach części nocnej na poddaszu mieszczą się dwa jasne i bardzo ustawne pokoje.

Polecane projekty domów letniskowych

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?