Poznaj możliwości projektów domów dwulokalowych  do intensywnej zabudowy jednorodzinnej!

Budynki dwulokalowe, to szczególny rodzaj domów, przeznaczonych dla dwóch rodzin, które mogą być zrealizowane na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Ze względu na niższe koszty zakupu działki, tańszą realizację inwestycji oraz eksploatacji domu, budynki dwulokalowe są bardzo interesującą propozycją zarówno dla inwestorów indywidualnych, jako np. domy wielopokoleniowe, jak i dla Deweloperów oraz osób realizujących domy lub mieszkania na sprzedaż czy wynajem.

Zgodnie z art. 3 pkt. 2a Ustawy Prawo budowlane: budynek jednorodzinny

"to budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekracząjącej 30% powierzchni całkowitej budynku..."

Z zapisu tego wynika, że na działce, na której plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tylko zabudowę jednorodzinną można postawić dom dwurodzinny (czyli jednorodzinny – dwulokalowy), jak również budynek jednorodzinny - dwulokalowy może być także zrealizowany na gruncie, na którym wyklucza się zabudowę bliźniaczą. Tak więc zabudowa jednorodzinna to zarówno domy w zabudowie indywidualnej, jak i budynki dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej, które w bardziej efektywny sposób zagospodarowują dostępną powierzchnię działki.

Współczesne rodziny coraz częściej poszukują mieszkań w kameralnych inwestycjach, w których odnajdą komfort i swobodę porównywalną do budynków wolno stojących. Projekty domów do intensywnej zabudowy jednorodzinnej w pełni wpisują się w te oczekiwania, a różnorodność oferty stwarza Deweloperom szerokie możliwości dopasowania projektu do kształtu i wielkości działki, by realizować atrakcyjne enklawy mieszkań. W ofercie projektów domów dwulokalowych ARCHON+, znajdują się interesujące projekty domów szeregowych, bliźniaczych, a także wolno stojących, których proste formy wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością użytkową wnętrz, gwarantując przyszłym właścicielom lokali maksimum wygody i komfortu. Uwagę zwracają elegancją i stylem dzięki pięknie zakomponowanym elewacjom i właściwie dobranym detalom architektonicznym.

Wybrane projekty domów dwulokalowych
o różnorodnie skonfigurowanych programach funkcjonalnych

Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym, przeznaczony do zabudowy bliźniaczej, w tym także do realizacji na stosunkowo płytkich działkach. Układ funkcjonalny domu zapewnia pełny komfort dwóm rodzinom - lokale zostały wydzielone zgodnie z podziałem na kondygnacje i do każdego prowadzi osobne wejście bezpośrednio z zewnątrz. W budynku zupełnie wyeliminowano przestrzeń, którą mieszkańcy mieliby użytkować wspólnie. Mieszkania mają analogiczny, bardzo czytelnie zaprojektowany program użytkowy, o wyraźnie wyodrębnionej strefie dziennej z salonem, jadalnią i kuchnią oraz nocnej, w której znajdują się dwie sypialnie oraz łazienka. Lokal na parterze dysponuje strefą relaksu na tarasie, natomiast na poddaszu przewidziano dwa balkony. Dzięki ograniczonej ilości skosów mieszkanie na wyższej kondygnacji jest równie wygodne i ustawne.

Elegancki i nowoczesny projekt domu dwulokalowego, także przeznaczony do bliźniaczej zabudowy jednorodzinnej. Dodatkowo umożliwia Inwestorowi połączenie dwóch segmentów, by wybudować budynek czterolokalowy, z których każdy będzie posiadał narożny ogródek. Dzięki naturalnym okładzinom bryła budynku zyskała stylowy i bardzo atrakcyjny wygląd. W segmencie bazowym przewidziano dwa mieszkania z osobnymi wejściami z zewnątrz. Program funkcjonalny każdego z nich to zlokalizowana na parterze strefa dzienna, w której zaprojektowano salon połączony z jadalnią, kuchnię, spiżarnię i toaletę oraz strefa nocna na poddaszu, mieszcząca trzy sypialnie, garderobę i łazienkę. Wysoka ścianka kolankowa zapewni pełną wygodę użytkową poddasza.

Projekt domu dwurodzinnego z poddaszem użytkowym, przeznaczony do zabudowy szeregowej. Wewnątrz segmentu znajdują się dwa samodzielne lokale usytuowane na odrębnych kondygnacjach, z niezależnym wejściem z zewnątrz. To doskonałe połączenie nowoczesnej estetyki i funkcjonalnej wygody. Zwartą bryłę zdobi naturalna okładziny, a na tle jasnego tynku elegancko prezentuje się stolarka w stalowym kolorze. Każde mieszkanie posiada otwartą strefę dzienną z salonem, kuchnią i aneksem jadalnym oraz dwie sypialnie i łazienkę, które tworzą część prywatną domowników. Atutem projektu, który docenią mieszkańcy, jest duża ilość miejsc, przeznaczona pod montaż pojemnych szaf do przechowywania ubrań.

WILLA JULIA 6 (S)

To projekt dwurodzinnego domu piętrowego do zabudowy szeregowej, w charakterze podmiejskiej willi. Bryła o klasycznej formie posiada dwa w pełni komfortowe apartamenty, zaprojektowane na osobnych kondygnacjach, z osobnym wejściem z zewnątrz. Bardzo elegancko wykończone elewacje oparto na kompozycji dwukolorowego tynku z drewnianą okładziną. Dodatkowy, ciekawy efekt wprowadza poziome boniowanie, zastosowane na fragmencie elewacji frontowej. Każdy lokal posiada wspaniale doświetloną, jasna strefę dzienną z dostępnym na parterze tarasem i odpowiednio balkonem na piętrze. Salon z wygodnym zestawem wypoczynkowym płynnie łączy się z jadalnią, a program aneksu kuchennego uzupełnia przylegle pomieszczenie gospodarcze z pralnią. Przestrzeń prywatna to sypialnia rodziców, pokój dla dziecka, garderoba oraz łazienka. Właściciele apartamentu na piętrze mają do dyspozycji dodatkowy balkon, dostępny z holu, a także zaprojektowany na poddaszu willi obszerny strych.

To bardzo interesujący projekt domu dwulokalowego wolnostojącego, z kolekcji: Wille i Rezydencje. Eleganckie, nowoczesne wykończenie elewacji podkreślają naturalne okładziny, pięknie wyeksponowane na tle jasnego tynku. Program wnętrza został bardzo starannie przemyślny, w efektywny sposób wykorzystuje dostępną powierzchnię, uwzględniając także miejsca, w których mieszkańcy mogą zamontować pojemne szafy ubraniowe. Mieszczące się w budynku dwa apartamenty, o poszukiwanej przez Klientów powierzchni ok. 65 m2 , posiadają analogiczny program funkcjonalny, z czytelnie wyodrębnioną strefą dzienną i nocną, który można z dużą swobodą modyfikować. Mieszkania zostały zlokalizowane na osobnych kondygnacjach i każdy z nich posiada osobne wejście z zewnątrz. Apartament na parterze dysponuje strefą relaksu na tarasie, natomiast mieszkańcy lokalu, położonego na piętrze mogą wypoczywać na obszernym balkonie. W przestronnej, doskonale doświetlonej strefie dziennej mieści się wygodny salon z narożną kanapą oraz jadalnia z dużym stołem rodzinnym, która płynnie łączy się z otwartą kuchnią. Przy kuchni przewidziano pomieszczenie gospodarcze. W dostępnej z osobnego korytarza strefie prywatnej zaprojektowano dwie jasne i ustawne sypialnie oraz komfortową łazienkę z oknem w wykuszu.

Więcej projektów domów dwulokalowych znajdziecie w naszych kolekcjach: projekty domów do intensywnej zabudowy jednorodzinnej oraz projekty domów dwurodzinnych.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?