Projekt zagospodarowania działki

Jeżeli wybrali Państwo projekt wymarzonego domu z naszej oferty to znaczy, że jesteście już blisko rozpoczęcia budowy domu. Jednak aby uzyskać pozwolenie, musicie jeszcze wykonać adaptację projektu domu. Polega ona na dostosowaniu go do lokalnych warunków oraz do potrzeb inwestora.

Oznaczenia stosowane w projekcie zagospodarowania działki

Proces adaptacji projektu gotowego można podzielić na dwie części: obowiązkową i dodatkową. Część obowiązkowa obejmuje dostosowanie projektu gotowego do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub w przypadku jego braku do Warunków Zabudowy i Zagospodarowania Terenu, a także do stref obciążeń śniegiem i wiatrem oraz stref przemarzania gruntu i wysokości wód gruntowych. W ramach adaptacji sporządza się również projekt zagospodarowania terenu z uwzględnieniem projektowanego budynku na odpowiedniej mapie geodezyjnej przeznaczonej do celów projektowych. Przy adaptacji możemy również liczyć na pomoc w uzyskaniu wymaganych prawem budowlanym uzgodnień, opinii oraz pozwoleń od odpowiednich urzędów i instytucji.

Część dodatkowa adaptacji to dostosowanie wybranego przez Państwa projektu do indywidualnych potrzeb poprzez przeprojektowanie rozmieszczenia okien, zmianę umiejscowienia tarasu, doprojektowanie lub likwidację garażu, zmianę kąta nachylenia dachu. Dodatkowe zmiany wynikają z usytuowania domu względem stron świata lub ukształtowania terenu (np. doprojektowanie podpiwniczenia do domu zlokalizowanego na stoku).

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Kto może wykonać adaptację projektu domu ARCHON+

Adaptacja projektu

Najlepiej i najwygodniej jest zlecić adaptację architektowi, który pracuje na terenie, gdzie położona jest wybrana działka, ponieważ jest doskonale zorientowany w lokalnych uwarunkowaniach. Musi to być jednak projektant posiadający uprawnienia i należeć do Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa. Dokonując adaptacji projektu domu architekt zatwierdza go poprzez opieczętowanie i podpisanie.

Czytaj również: Adaptacja projektu – na czym polega i jakie obowiązki ma architekt adaptujący

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?