Dom w sansewieriach - efektowna realizacja

„W naszym domu mamy wszystko, czego potrzebujemy – przestronne, jasne wnętrza, idealny program użytkowy i atrakcyjny wygląd, który urzekł nas od pierwszego spojrzenia. Do tego doskonale wpasował się w naszą działkę” - mówią Inwestorzy którzy wybrali projekt „Dom w sansewieriach”.

„Dom w sansewieriach” to jednorodzinny budynek z poddaszem użytkowym, o nowoczesnym wykończeniu elewacji i bogatym programie funkcjonalnym. W przestronnej strefie dziennej centralne miejsce zajmuje jadalnia, jej reprezentacyjny charakter podkreśla duże, przesuwne przeszklenie tarasowe, zapewniające panoramiczny widok na ogród. Jasna, ustawna kuchnia to wygodne miejsce codziennej pracy, w jej programie przewidziano wielofunkcyjny półwysep, wysoką zabudowę oraz spiżarnię. Na parterze znajduje się również łazienka, a przez wiatrołap dostępny jest garaż i kotłownia. Na poddaszu zaprojektowano dwa pokoje dla dzieci, dużą sypialnię główną z garderobą, komfortową łazienkę oraz pralnię z funkcją suszarni. Dodatkowo, w projekcie domu przewidziano strych, przeznaczony do swobodnej adaptacji.

Dom w sansewieriach - widok 1
Dom w sansewieriach - widok 2
Dom w sansewieriach - widok 3
Dom w sansewieriach - widok 4
Dom w sansewieriach - widok 5
Dom w sansewieriach - widok 6
Dom w sansewieriach - widok 7
Dom w sansewieriach - widok 8
Dom w sansewieriach - widok 9
Dom w sansewieriach - widok 10
Dom w sansewieriach - widok 11
Dom w sansewieriach - widok 12
Dom w sansewieriach - widok 13
Dom w sansewieriach - widok 14
Dom w sansewieriach - widok 15
Dom w sansewieriach - widok 16
Dom w sansewieriach - widok 17
Dom w sansewieriach - widok 18
Dom w sansewieriach - widok 19
Dom w sansewieriach - widok 20
Dom w sansewieriach - widok 21
Dom w sansewieriach - widok 22
Dom w sansewieriach - widok 23
Dom w sansewieriach - widok 24
Dom w sansewieriach - widok 25
Dom w sansewieriach - widok 26
Dom w sansewieriach - widok 27
Dom w sansewieriach - widok 28
Dom w sansewieriach - widok 29
Dom w sansewieriach - widok 30
Dom w sansewieriach - widok 31
Dom w sansewieriach - widok 32
Dom w sansewieriach - widok 33
Dom w sansewieriach - widok 34
Dom w sansewieriach - widok 35
Dom w sansewieriach - widok 36
Dom w sansewieriach - widok 37
Dom w sansewieriach - widok 38
Dom w sansewieriach - widok 39
Dom w sansewieriach - widok 40
Dom w sansewieriach - widok 41
Dom w sansewieriach - widok 42
Dom w sansewieriach - widok 43
Dom w sansewieriach - widok 44
Dom w sansewieriach - widok 45
Dom w sansewieriach - widok 46
Dom w sansewieriach - widok 47

ARCHON+: Co sprawiło, że zdecydowaliście się właśnie na ten projekt?

Spośród bogatej oferty projektowej ARCHON+ „Dom w sansewieriach” w pierwszej kolejności zwrócił naszą uwagę i urzekł swoją atrakcyjną, nowoczesną elewacją. Bardzo spodobało nam się zaproponowane w projekcie wykończenie zewnętrzne, wykorzystujące połączenie tynku z naturalnymi okładzinami. Wyobrażaliśmy sobie, jak pięknie ten dom będzie prezentował się na naszej działce, współgrał z otaczającym krajobrazem, zielenią drzew. Bardzo odpowiadał nam układ pomieszczeń i powierzchnia domu, dlatego kiedy okazało się, że idealnie wpasowuje się w wymiary naszej działki, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości, że właśnie ten dom będziemy budować.

A: Czy wprowadziliście w projekcie jakieś zmiany?

Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian w projekcie. Zamiast dwóch przeszkleń tarasowych w strefie dziennej, zostawiliśmy jedno główne wyjście na taras, natomiast drugie zamieniliśmy na tradycyjne okno. Ponadto, delikatnie powiększyliśmy okna dachowe w pralni oraz na strychu.

A: Czy koszty realizacji Waszego domu zmieściły się w przyjętych założeniach finansowych?

Porównując koszty stanu surowego zamkniętego, to jak najbardziej wydatki pokryły się z wyliczeniami kosztorysu wykonanego przez ARCHON+. Jak wiadomo sposób wykończenia domu to indywidualna decyzja każdego Inwestora. My na urządzenie i aranżację wnętrz postanowiliśmy przeznaczyć większą kwotę, ponieważ zależało nam na najwyższej jakości zarówno materiałów, jak i sprzętów.

A: Jakim systemem realizowana była inwestycja – zleconym czy gospodarczym?

Postawiliśmy na sprawdzonych fachowców i cała inwestycja zrealizowana została systemem zleconym. To pozwoliło nam szybko i bezproblemowo przebrnąć przez kolejne etapy budowy i w krótkim czasie mogliśmy wprowadzić się do wymarzonego domu.

A: Na czym warto i nie warto oszczędzać?

Budowa domu to inwestycja na lata i według nas nie warto za wszelką cenę szukać oszczędności. Oczywiście każdy musi w tym przypadku dopasować wydatki do swoich możliwości finansowych i indywidualnie zdecydować o standardzie wykończenia. My postanowiliśmy zainwestować w jakość materiałów oraz fachowe wykonawstwo, dzięki czemu mamy gwarancję ich długotrwałego użytkowania i dodatkowo cieszenia się świetnym efektem wizualnym.

A: Jakie koszty zaskoczyły Was w trakcie realizacji budowy?

Na szczęście nie było niespodziewanych sytuacji, które byłyby finansowym zaskoczeniem. Zdaliśmy sobie jednak sprawę z tego, jak wiele funduszy pochłania samo wykończenie domu i tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Meble, dodatki, dekoracje – to wszystko generuje naprawdę wysokie sumy, ale przecież radość z użytkowania pięknych i komfortowych wnętrz… bezcenna!

A: W jakim czasie powstała inwestycja?

Od momentu rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się minęło dokładnie 9 miesięcy. Profesjonalnie przygotowana dokumentacja techniczna projektu oraz sprawdzeni fachowcy to gwarancja sprawnej i bezproblemowej budowy. No może przyda się jeszcze odrobina szczęścia w postaci sprzyjających warunków pogodowych. :)

A: Czy chcielibyście coś poprawić w Waszym domu?

Właściwie tylko jedną rzecz - zastosowalibyśmy okno dachowe na klatce schodowej. Pomysł ten zrodził się na etapie stanu surowego otwartego i niestety rozstaw krokwi nie pozwolił na zamontowanie okna w tym miejscu.

A: Największa zaleta Waszego domu?

Po prostu – świetny projekt, który odpowiada nam w 100%! Pięknie się prezentuje z zewnątrz oraz zapewnia naszej rodzinie maksymalny komfort i radość z użytkowania.

 

 

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?