
„W naszym domu mamy wszystko, czego potrzebujemy – przestronne, jasne wnętrza, idealny program użytkowy i atrakcyjny wygląd, który urzekł nas od pierwszego spojrzenia. Do tego doskonale wpasował się w naszą działkę” - mówią Inwestorzy którzy wybrali projekt „Dom w sansewieriach”.
„Dom w sansewieriach” to jednorodzinny budynek z poddaszem użytkowym, o nowoczesnym wykończeniu elewacji i bogatym programie funkcjonalnym. W przestronnej strefie dziennej centralne miejsce zajmuje jadalnia, jej reprezentacyjny charakter podkreśla duże, przesuwne przeszklenie tarasowe, zapewniające panoramiczny widok na ogród. Jasna, ustawna kuchnia to wygodne miejsce codziennej pracy, w jej programie przewidziano wielofunkcyjny półwysep, wysoką zabudowę oraz spiżarnię. Na parterze znajduje się również łazienka, a przez wiatrołap dostępny jest garaż i kotłownia. Na poddaszu zaprojektowano dwa pokoje dla dzieci, dużą sypialnię główną z garderobą, komfortową łazienkę oraz pralnię z funkcją suszarni. Dodatkowo, w projekcie domu przewidziano strych, przeznaczony do swobodnej adaptacji.
ARCHON+: Co sprawiło, że zdecydowaliście się właśnie na ten projekt?
Spośród bogatej oferty projektowej ARCHON+ „Dom w sansewieriach” w pierwszej kolejności zwrócił naszą uwagę i urzekł swoją atrakcyjną, nowoczesną elewacją. Bardzo spodobało nam się zaproponowane w projekcie wykończenie zewnętrzne, wykorzystujące połączenie tynku z naturalnymi okładzinami. Wyobrażaliśmy sobie, jak pięknie ten dom będzie prezentował się na naszej działce, współgrał z otaczającym krajobrazem, zielenią drzew. Bardzo odpowiadał nam układ pomieszczeń i powierzchnia domu, dlatego kiedy okazało się, że idealnie wpasowuje się w wymiary naszej działki, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości, że właśnie ten dom będziemy budować.
A: Czy wprowadziliście w projekcie jakieś zmiany?
Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian w projekcie. Zamiast dwóch przeszkleń tarasowych w strefie dziennej, zostawiliśmy jedno główne wyjście na taras, natomiast drugie zamieniliśmy na tradycyjne okno. Ponadto, delikatnie powiększyliśmy okna dachowe w pralni oraz na strychu.
A: Czy koszty realizacji Waszego domu zmieściły się w przyjętych założeniach finansowych?
Porównując koszty stanu surowego zamkniętego, to jak najbardziej wydatki pokryły się z wyliczeniami kosztorysu wykonanego przez ARCHON+. Jak wiadomo sposób wykończenia domu to indywidualna decyzja każdego Inwestora. My na urządzenie i aranżację wnętrz postanowiliśmy przeznaczyć większą kwotę, ponieważ zależało nam na najwyższej jakości zarówno materiałów, jak i sprzętów.
A: Jakim systemem realizowana była inwestycja – zleconym czy gospodarczym?
Postawiliśmy na sprawdzonych fachowców i cała inwestycja zrealizowana została systemem zleconym. To pozwoliło nam szybko i bezproblemowo przebrnąć przez kolejne etapy budowy i w krótkim czasie mogliśmy wprowadzić się do wymarzonego domu.
A: Na czym warto i nie warto oszczędzać?
Budowa domu to inwestycja na lata i według nas nie warto za wszelką cenę szukać oszczędności. Oczywiście każdy musi w tym przypadku dopasować wydatki do swoich możliwości finansowych i indywidualnie zdecydować o standardzie wykończenia. My postanowiliśmy zainwestować w jakość materiałów oraz fachowe wykonawstwo, dzięki czemu mamy gwarancję ich długotrwałego użytkowania i dodatkowo cieszenia się świetnym efektem wizualnym.
A: Jakie koszty zaskoczyły Was w trakcie realizacji budowy?
Na szczęście nie było niespodziewanych sytuacji, które byłyby finansowym zaskoczeniem. Zdaliśmy sobie jednak sprawę z tego, jak wiele funduszy pochłania samo wykończenie domu i tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Meble, dodatki, dekoracje – to wszystko generuje naprawdę wysokie sumy, ale przecież radość z użytkowania pięknych i komfortowych wnętrz… bezcenna!
A: W jakim czasie powstała inwestycja?
Od momentu rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się minęło dokładnie 9 miesięcy. Profesjonalnie przygotowana dokumentacja techniczna projektu oraz sprawdzeni fachowcy to gwarancja sprawnej i bezproblemowej budowy. No może przyda się jeszcze odrobina szczęścia w postaci sprzyjających warunków pogodowych. :)
A: Czy chcielibyście coś poprawić w Waszym domu?
Właściwie tylko jedną rzecz - zastosowalibyśmy okno dachowe na klatce schodowej. Pomysł ten zrodził się na etapie stanu surowego otwartego i niestety rozstaw krokwi nie pozwolił na zamontowanie okna w tym miejscu.
A: Największa zaleta Waszego domu?
Po prostu – świetny projekt, który odpowiada nam w 100%! Pięknie się prezentuje z zewnątrz oraz zapewnia naszej rodzinie maksymalny komfort i radość z użytkowania.
Budowa domu
- Umowa o roboty budowlane – sprawdź, co trzeba wiedzieć!
- Budowa domu krok po kroku - z tymi poradami wszystko się uda!
- Dotacje dla budujących lub remontujących dom – 2020
- Zmiany w prawie budowlanym 2020
- Nowe Prawo budowlane 2020. Zalety dla inwestora i projektanta
- Prawo budowlane 2020. Zmiany w projekcie w trakcie budowy - odstąpienie od projektu
- Co można budować bez pozwolenia i zgłoszenia? Zmiany w prawie budowlanym 2020
- Kiedy można zbudować dom bez pozwolenia na budowę?
- Kredyt hipoteczny a kredyt na budowę domu
- Budowa domku letniskowego na działce rolnej – czy to możliwe?
- Koszt budowy domu 120m2
- Budowa domu pod klucz
- Koszt budowy domu 2020 - ile kosztuje budowa domu?
- KOSZTY BUDOWY POD KONTROLĄ
- Koncepcja zagospodarowania terenu
- Budowa domku letniskowego – sprawdź, co musisz wiedzieć!
- Dom w Rukoli (G2N) to komfortowa i funkcjonalna realizacja
- Tablica budowy - Zamów!
- Poradnik Inwestora
- Projekty architektury ogrodowej
- WIZUALIZACJE osiedli domów | Zareklamuj z nami swoją Inwestycję!
- Dom w jabłonkach (G2) - piękna i funkcjonalna realizacja
- Dom w borrago - realizacja marzeń
- Dom pod liczi - inspirująca realizacja
- Dom w rododendronach 15 (N) - Klasyka w nowoczesnym wydaniu
- Dom w kameliach (G2N) - idealny dom dla naszej rodziny
- Dom w sansewieriach - efektowna realizacja
- Dom w lantanach - rozmowa z inwestorami
- Zamów BEZPŁATNY projekt reklamy
- Zamów BEZPŁATNE materiały graficzne
- Finansowanie budowy
- Dziennik budowy
- Organizacja budowy - jak zaplanować budowę domu?
- Projekty domów z kosztorysem budowlanym
- Strop gęstożebrowy
- Ogrzewanie domu – kotłownia gazowa lub kotłownia na paliwo stałe
- Rodzaje stropów
- Typy ścian zewnętrznych
- Słownik pojęć i terminów