Realizacja projektu domu - wywiad z inwestorem

"Szukając projektu domu oczami wyobraźni widzieliśmy na naszej działce nieduży, nowoczesny dom, z wygodnie rozplanowanym wnętrzem, płynnie połączonym z ogrodem, w którym będą bawić się nasze dzieci. „Dom w jabłonkach (G2)” to dobry wybór." - mówią Inwestorzy, którzy zdecydowali się na realizację tego projektu.

Dom w jabłonkach (G2)” to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, zaaranżowany w nowoczesnej stylistyce. Prosta bryła, dwuspadowy dach zapewniają ekonomiczną realizację budynku. Otwartą strefę dzienną tworzy jasny salon, jadalnia oraz kuchnia. Centralnie usytuowany kominek wprowadza wyjątkowy klimat i uprzyjemnia wspólny relaks. Okna usytuowane z trzech różnych stron wprowadzają dużą ilość naturalnego światła, które sprawia że całe wnętrze jest pełne słońca i potęguje wrażenie przestronności. Przeszklenie w salonie naturalnie łączy dom z ogrodem, a częściowo zadaszony taras zaprasza do relaksu na świeżym powietrzu w każdą pogodę. Układ funkcjonalny kuchni uzupełnia praktyczna spiżarka, usytuowana w pobliżu wejścia, co pozwoli sprawnie rozpakować zakupy. Na parterze zaprojektowano również łazienkę. Zaplecze gospodarcze, dostępne z wiatrołapu stanowi obszerny garaż i kotłownia na paliwo stałe. Komfortowy wypoczynek na poddaszu zapewnią cztery, dobrze doświetlone pokoje. Sypialnia rodziców dysponuje własną garderobą. W strefie prywatnej znajduje się także duża łazienka oraz pralnia.

Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)
Dom w jabłonkach (G2)


1. Jakie były Wasze założenia podczas poszukiwania odpowiedniego projektu domu?

Planując budowę domu prowadziliśmy intensywne poszukiwania projektu, który spełniałby nasze oczekiwania i potrzeby. Zależało nam, by znaleźć projekt domu, który będzie wygodny dla 4-osobowej rodziny, z funkcjonalnie rozplanowanym wnętrzem oraz dużym dwustanowiskowym garażem. Lubimy nowoczesne rozwiązania, otwarte przestrzenie, które są bardzo atrakcyjne estetycznie i dają rodzinie możliwość wspólnego przebywania przez większą część dnia. Szukaliśmy projektu, który w strefie nocnej będzie oferował cztery pokoje, tak by jeden z nich mógł pełnić funkcję sypialni dla gości.

2. Dlaczego wybraliście właśnie ten projekt?

Zastanawialiśmy się na kilkoma projektami z oferty ARCHON+. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na „Dom w jabłonkach (G2)”. Odpowiadał nam metraż, ilość pomieszczeń oraz ich rozmieszczenie w budynku. Tym co w pierwszej kolejności zwróciło naszą uwagę była prosta bryła, nowoczesna i wyjątkowo elegancka, a jednocześnie ekonomiczna w realizacji. Idealnie wpisywała się w naszą działkę.

3. Wprowadziliście zmiany w projekcie? Jakie?

Tak. W porozumieniu z architektem adaptującym projekt wprowadziliśmy kilka istotnych zmian. Dom został poszerzony o 1 metr, dzięki czemu otrzymaliśmy większą przestrzeń w garażu i kotłowni. Dodatkowo, w miejscu dolnej łazienki, powstało pomieszczenie gospodarcze z wejściem od garażu. Usunęliśmy również jedno okno w kotłowni i jedno w garażu. W salonie schody zabiegowe zostały przesunięte o 1 m w stronę kotłowni (w miejsce części łazienki). Dzięki temu otrzymaliśmy więcej miejsca w salonie oraz przestrzeń pod schodami na komodę. Zabudowaliśmy wejście ze spiżarni do kuchni i w jej miejsce zaaranżowaliśmy toaletę. Na poddaszu zamieniliśmy okna balkonowe na zwykłe.

4. Jaki zakładaliście wyjściowy kosztorys (budżet) na realizację?

Zakładaliśmy większe koszty realizacji domu niż te wyszczególnione w kosztorysie otrzymanym z projektem. I zgodnie z naszymi szacunkami, koszt budowy znacznie przewyższył zakładany budżet ze względu na powiększenie metrażu domu oraz aranżację wnętrz przez architekta.

5. Jakim system realizowana była inwestycja – zleconym czy gospodarczym?

Wszystkie prace zostały zlecone i wykonane przez firmy zewnętrzne. Dodatkowo aranżacja wnętrza została zaprojektowana przez architekta.

6. Na czym nie powinniśmy oszczędzać?

Naszym zdaniem materiały zamontowane na stałe takie jak okna, dach, drzwi czy brama garażowa powinny być wysokiej jakości. Na tym nie warto oszczędzać.

7. W jakim czasie powstała inwestycja?

Pierwsze prace zaczęły się w marcu 2014 roku, a budowę zakończyliśmy w maju 2015 roku uwzględniając również aranżację ogrodu.

8. Jak jest największa zaleta Waszego domu?

Nasz dom jest bardzo funkcjonalny. Spełnia potrzeby naszej rodziny, każdy ma własną przestrzeń do wypoczynku, a jednocześnie na parterze możemy w swoim towarzystwie relaksować się w salonie przed telewizorem lub przygotowywać posiłki w kuchni. Największą zaletą naszego domu jest to, że zastosowane rozwiązania projektowe pozwoliły nam bez problemu wprowadzić pewne zmiany na etapie adaptacji, a dzięki perfekcyjnie przygotowanej dokumentacji mogliśmy szybko i naprawdę sprawnie poprowadzić całą budowę.

9. Co chcielibyście poprawić w Waszym domu?

Budując nasz dom raz jeszcze, zdecydowalibyśmy się nieco powiększyć salon.

10. Jakie koszty zaskoczyły Was w trakcie realizacji budowy?

Koszty nas nie zaskoczyły ponieważ przed budową domu przeprowadziliśmy wywiad wśród znajomych, którzy budowę domu mają już za sobą i liczyliśmy się z problemami, utrudnieniami oraz niespodziewanymi kosztami związanymi z inwestycją.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?