Realizacja projektu domu w borrago

„Marzył nam się nowoczesny dom o prostej bryle z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, z dużym, przeszklonym salonem otwartym na ogród, przestronną sypialnią i kuchnią w której stanie duża wyspa” - wspominają Asia i Adam, którzy zdecydowali się na realizację projektu „Dom w borrago”.

"Dom w borrago" to utrzymany w nowoczesnym stylu piętrowy dom z garażem, o śmiałej linii i ciekawych rozwiązaniach projektowych. Z holu roztacza się imponujący widok na strefę dzienną parteru; jasny salon z kominkiem, usytuowaną obok jadalnię oraz otwartą na salon kuchnię. Całość doświetlona przeszkloną, panoramiczną ścianą z wyjściem na taras. Domowe kino zainstalowane na specjalnie w tym celu przewidzianym miejscu dodatkowo zachęca do spędzania tutaj czasu. Sypialnię zaprojektowano w głębi domu i wyposażono we własną łazienkę i garderobę. Stąd można także przejść na taras i dalej do ogrodu. Piętro to strefa prywatna domowników: umieszczono tam dwie sypialnie, wygodną łazienkę oraz garderobę. Reprezentacyjny i ciekawie zaaranżowany dom. Przeszklenia salonu i nowoczesny detal architektoniczny nadają bryle indywidualny charakter.

Tekst alternatywny

To nasze miejsce na ziemi

ARCHON+: Kiedy zaczęła się Wasza przygoda z Domem w borrago? Dlaczego wybraliście właśnie ten projekt?

ASIA i ADAM: Dość długo przeglądaliśmy katalogi i strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedniego projektu, aż w końcu trafiliśmy na stronę Biura Projektów ARCHON+. Wahaliśmy się między dwoma projektami „Dom w borrago” i „Dom w karaganach”. Oba te budynki bardzo nam się podobały, ale po dłuższym zastanowieniu wybraliśmy „Dom w borrago”.

W jakim stopniu dostosowaliście projekt domu do swoich potrzeb?

Zaczęliśmy od doprojektowania piwnicy, co miało na celu usunięcie z powierzchni mieszkalnej kotłowni, zapewniło miejsce na pralnię i kilka dodatkowych pomieszczeń gospodarczych. Na elewacji frontowej pojawiło się dodatkowe, duże okno, które wpuszcza więcej światła do kuchni. Schodu dwubiegowe zastąpiliśmy jednobiegowymi, według nas bardziej pasującymi do nowoczesnej stylistyki budynku. Pozwoliło to na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia na piętrze. Zrezygnowaliśmy z pomieszczenia przeznaczonego na spiżarnię, powiększając kuchnię i przylegającą do niej łazienkę. W sypialni w miejscu kotłowni powstała druga garderoba.

Budowaliście systemem gospodarczym czy szukaliście wykonawcy?

Ze względów finansowych zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Wszystkie prace od piwnicy po dach wykonaliśmy sami, zleciliśmy tylko firmie wstawienie okien i ułożenie membrany dachowej. Praca przy każdym elemencie domu pozwoliła na dokładne przemyślenie wszystkich rozwiązań konstrukcyjnych, układu i wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Budowa własnymi siłami daje o wiele więcej satysfakcji. W efekcie końcowym, tak naprawdę, nie wiemy czy było taniej, ale na pewno było warto.

Skąd czerpiecie pomysły na aranżację wnętrz?

Największą inspiracją były pisma branżowe, wizyty na targach aranżacji wnętrz oraz internet. Całość urządziliśmy w stylu minimalistycznym. Ograniczona ilość mebli eksponuje to co dla nas najważniejsze – piękny widok rozciągający się za wielkimi oknami sypialni i salonu.

Jak Wam się teraz mieszka w Domu w borrago?

Ze względu na spokojną okolicę i nasz piękny dom, codzienne powroty do domu po pracy są jak wyjazd na weekend czy wakacje. To nasze miejsce na ziemi, tutaj odpoczywamy i po dwóch latach budowy jesteśmy pewni, że to był najlepszy projekt jaki mogliśmy wybrać. Bardzo chcieliśmy podziękować rodzinie i sąsiadom (panu Grzegorzowi) za okazaną pomoc oraz Pracowni ARCHON+ za wspaniały projekt.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę.

 

Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)
Dom w borragio (G)

 

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?