Mała, energooszczędna parterówka | Poznaj „Dom w oliwnikach 2 (E) OZE”

Mała, energooszczędna parterówka | Poznaj „Dom w oliwnikach 2 (E) OZE”
projekt

Wyjątkowy projekt domu parterowego o nowoczesnej bryle z bezokapowym dachem, w którym uwzględniono zastosowanie pompy ciepła oraz wentylacji mechanicznej. To także interesująca propozycja do realizacji na wąskich działkach. Efektownie zaprojektowany podcień osłania wejście główne, które prowadzi do funkcjonalnego wnętrza domu. Otwarta do połaci dachu strefa dzienna to komfortowa przestrzeń z przesuwnym przeszkleniem tarasowym. Na osi wiatrołapu znajduje się gabinet, a układ strefy nocnej obejmuje trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Pokoje od strony ogrodu posiadają wyjście na zewnętrzną strefę relaksu. Atutem tego niewielkiego domu są pojemne szafy do przechowywania.


Prawo budowlane 2023 – sprawdź, co może się zmienić

Prawo budowlane 2023 – sprawdź, co może się zmienić
artykuł

Zgodnie z przedstawionymi przez Ministerstwo Technologii i Rozwoju propozycjami zmian w Prawie budowlanym, w wyniku nowelizacji przepisów Prawa budowlanego nastąpić ma uproszczenie procedur oraz przyspieszenie cyfryzacji procesu budowlanego. Planowane zmiany mają m.in. zmniejszyć obciążenia względem Inwestorów oraz organów administracji architektoniczno – budowlanej i nadzoru budowlanego, a także przyczynić się do rozbudowy portalu e-budownictwo. Warto podkreślić, że prace nad ustawą nie zostały jeszcze zakończone, a projekt ustawy pozostaje w procesie opiniowania i konsultacji, trudno więc określić dokładny termin, od kiedy może obowiązywać.


„Dom w bazylii 5” | Mała parterówka ze strychem

„Dom w bazylii 5” | Mała parterówka ze strychem
projekt

Nowoczesny dom parterowy z dachem czterospadowym, urzekający gustownym wykończeniem elewacji oraz funkcjonalnością wnętrz. Strefa wejściowa została wyeksponowana za pomocą drewnianej okładziny i osłonięta podcieniem. W części dziennej szerokie przesuwne przeszklenie zapewnia piękne otwarcie na ogród i taras, nad którym zaprojektowano pergolę. Rodzinny wypoczynek w salonie umila kominek, a z jadalni rozpościera się widok na ogród. W programie kuchni przewidziano wyspę i przyległą spiżarnię. Część prywatna to funkcjonalna przestrzeń, w której znajduje się sypialnia główna z garderobą, dwa pokoje dla dzieci oraz gabinet i łazienka. Nad parterem przewidziano strych do adaptacji.


Tani w budowie „Dom w bluszczu 3” | Idealny do realizacji na wąskich działkach

Tani w budowie „Dom w bluszczu 3” | Idealny do realizacji na wąskich działkach
projekt

Prosta bryła w nowoczesnej oprawie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Stonowaną kolorystykę wykończenia elewacji urozmaicono naturalną okładziną, dodając uroku strefie wejściowej i tarasowej. Otwarta przestrzeń dzienna parteru mieści wygodny salon z przesuwnym przeszkleniem, jadalnię z dużym stołem oraz kuchnię z odpowiednio rozmieszczonymi funkcjami. Przewidziana pod schodami spiżarnia pomieści zapasy spożywcze. Pokój na parterze dysponuje bezpośrednim wyjściem do ogrodu i może pełnić funkcję gabinetu lub sypialni dla gości. W części nocnej na poddaszu mamy do dyspozycji sypialnię główną z garderobą, trzy ustawne pokoje dla dzieci oraz łazienkę.


„Dom w kronselkach (E) OZE” | Nowoczesny projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy

„Dom w kronselkach (E) OZE” | Nowoczesny projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy
projekt

Prosta bryła domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym o modnym wykończeniu na elewacji i dwuspadowym dachu w kolorze antracytu. Projekt domu prezentuje energooszczędne rozwiązania, jakimi są wentylacja mechaniczna oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania domu. Budynek oferuje funkcjonalne wnętrze dostępne przez główne wejście pod zadaszeniem. Strefa dzienna to otwarta przestrzeń łącząca salon z jadalnią i kuchnią. Przedłużeniem strefy wypoczynkowej jest atrakcyjny taras pod pergolą. Gabinet posiada wygodny dostęp do ogrodu, a w niewielkiej odległości znajduje się łazienka i kotłownia. Poddasze mieści sypialnię z garderobą, łazienkę oraz dwa pokoje dla dzieci.


„Dom w kosaćcach (NAE) OZE” | Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną w standardzie

„Dom w kosaćcach (NAE) OZE” | Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Prezentujemy energooszczędny projekt domu z pompą ciepła jako źródłem ogrzewania domu, zwieńczony bezokapowym dachem dwuspadowym. Jasne tynki na elewacji świetnie korespondują z grafitową stolarką i ażurową pergolą zlokalizowaną nad tarasem, od strony ogrodu. Szerokie przeszklenia w projekcie to atut zwiększający komfort życia domownikom. Funkcjonalne wnętrze mieści strefę dzienną obejmującą salon, jadalnię, dwa wygodne wyjścia na taras oraz kuchnię wzbogaconą o wyspę i spiżarnię. Z korytarza można przejść do toalety oraz kotłowni. Drugą strefą w układzie parteru jest nocna strefa mieszcząca dwa pokoje dla dzieci, sypialnię główną z wyjściem na taras oraz łazienkę.


Konkurs "TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE" | Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Konkurs "TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE" | Czekamy na Twoje zgłoszenie!
artykuł

Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym można zdobyć atrakcyjne nagrody. Tym razem ich sponsorem jest Hotel BUKOVINA, który zaprasza laureatów na wspaniały wypoczynek wraz ze śniadaniem, obiadokolacją i nielimitowanym dostępem do term. Nagrodą główną jest weekendowy pobyt rodzinny w pokoju typu SUPERIOR dla dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci (w wieku 4-14 lat), a dla zwycięzców II i III miejsca Weekendowy pobyt dla dwojga w pokoju typu STANDARD. Skorzystaj z okazji, zaprezentuj swój wymarzony dom, zrealizowany na podstawie projektu ARCHON+ i wygraj! Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2023 r.


Dom z widokiem na komfort – drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R

Dom z widokiem na komfort – drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R
artykuł sponsorowany

Doskonałym wzorem idealnych panoramicznych drzwi tarasowych jest system drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R, który bazuje na wąskich profilach i całkowicie ukrytych skrzydłach w profilach ościeżnicy po obwodzie konstrukcji. Jedynym widocznym elementem jest połączenie skrzydeł, które ma zaledwie 25 mm szerokości. System umożliwia zastosowanie drzwi o wysokości do 4 metrów, o ciężarze skrzydła nawet do 1200 kg z zastosowanym ukrytym siłownikiem. Główną cechą MB-SKYLINE TYPE R jest płytka ościeżnica o głębokości tylko 23 mm, co wpływa na komfort użytkowania oraz polepsza aspekty wizualne. Dzięki tzw. zerowemu słupkowi, system pozwala na zastosowanie osłon przeciwsłonecznych od zewnątrz typu żaluzje fasadowe SkyFlow i screeny SkyRoll.


„Dom w jabłonkach 4 (E) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną i pompą ciepła w standardzie

„Dom w jabłonkach 4 (E) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną i pompą ciepła w standardzie
projekt

Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i modną elewacją z biało – szarymi tykami. Atrakcyjnymi dodatkami w projekcie są drewniana okładzina zaakcentowana na ścianach domu oraz dwa balkony dostępne z poddasza. Od strony ogrodu zaplanowano przytulną strefę tarasową pod zadaszeniem. Przestrzeń parteru obejmuje salon z wyjściem na taras, jadalnię oraz kuchnię ze spiżarnią. Kominek dodaje wnętrzu wyjątkowego klimatu. Atutem parteru jest przestronny gabinet, łazienka oraz kotłownia. Nocna strefa na poddaszu oferuje rodzinie dwa pokoje dla dzieci z osobnymi wejściami na balkon, sypialnię główną z garderobą oraz drugim, atrakcyjnym balkonem. Dopełnieniem układu jest łazienka oraz pralnia.


„Dom w lipiennikach (N)” | Nowoczesny projekt domu parterowego z bezokapowym dachem dwuspadowym

„Dom w lipiennikach (N)” | Nowoczesny projekt domu parterowego z bezokapowym dachem dwuspadowym
projekt

Atrakcyjny projekt domu jednorodzinnego o prostej bryle z ciekawie zaprojektowanej kompozycji wykończenia zewnętrznego, z zastosowaniem jasnych tynków i naturalnej okładzin. W części ogrodowej zaprojektowano taras z pergolą, tworząc przytulne miejsce do przyjęć rodzinnych. Główne wejście w podcieniu wprowadza nas do otwartej strefy dziennej mieszczącej salon z kominkiem, jadalnię i kuchnię z barkiem śniadaniowym oraz spiżarnią. Z korytarza dostępna jest toaleta praz kotłownia z funkcją pralni. Układ nocnej strefy domu to świetnie skomunikowana przestrzeń, obejmująca sypialnię rodziców z garderobą oraz wyjściem na taras, dwa pokoje dla dzieci oraz w pełni wyposażoną łazienkę.


Krokwie dachowe – rodzaje, wymiary, zabezpieczenie

Krokwie dachowe – rodzaje, wymiary, zabezpieczenie
artykuł

Jednym z ostatnich etapów budowy domu w zakresie tzw. stanu surowego jest wykonanie dachu. Konstrukcją dachu w większości domów jednorodzinnych jest drewniana więźba dachowa. Jest to konstrukcja ciesielska będąca szkieletem dachu, przenosząca obciążenia z dachu na konstrukcję nośną budynku, czyli na układ ścian konstrukcyjnych. Forma dachu, nachylenie połaci dachowych i inne detale tej konstrukcji są określone w MPZP lub w decyzji o WZ. W naszym artykule przeczytasz o tym, czym są krokwie dachowe, jakie rodzaje krokwi dachowych można wyróżnić i jakie są standardowe wymiary tych elementów. Dowiesz się także jakie drewno nadaje się na krokwie dachowe i jak należy je łączyć.


„Dom nad ruczajem 3 (G)” | Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym

„Dom nad ruczajem 3 (G)” | Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym  i garażem jednostanowiskowym
projekt

Wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym o nowocześnie wykończonej elewacji. Jasne tynki połączono z grafitowymi fragmentami oraz drewnianą okładziną. Garaż jednostanowiskowy wpisany został w bryłę domu, a przedłużenie jego płyty tworzy praktyczne zadaszenie nad strefą wejściową. Przytulnie zaprojektowany taras od strony ogrodu, osłania betonowa pergola. Funkcjonalne wnętrze obejmuje salon z kominkiem, który łączy się z jadalnią posiadająca wygodne wyście na taras. Kuchnia wzbogacona została o spiżarnię, a dopełnieniem parteru jest gabinet, kotłownia oraz łazienka. Nocna strefa na poddaszu mieści apartament, dwa pokoje dla dzieci, łazienkę, pralnię oraz ocieplany strych.


Supertermoizolacyjne schody strychowe FAKRO

Supertermoizolacyjne schody strychowe FAKRO
artykuł sponsorowany

Aranżując poddasze nie zapominajmy o wyborze najbardziej optymalnych schodów strychowych. Ich dobór powinien być podyktowany nie tylko komfortem użytkowania, ale także parametrami technicznymi. Trzeba pamiętać, iż nieużytkowy strych powinien być odpowiednio odizolowany od znajdujących się pod nim ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych, aby w zimie ograniczyć straty ciepła, a latem nie obawiać się przenikania wysokich temperatur. Zadania te spełniają super-termoizolacyjne schody strychowe LWT firmy FAKRO, które doskonale nadają się do montażu w miejscach, gdzie występuje duża różnica temperatur oraz polecane są do budownictwa energooszczędnego.


„Dom w kostrzewach (E) OZE” | Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną oraz pompą ciepła w standardzie

„Dom w kostrzewach (E) OZE” | Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną oraz pompą ciepła w standardzie
projekt

Projekt domu o ciekawej kompozycji kolorów na elewacji, łączących jasne tynki z drewnianą okładziną w ciepłym odcieniu. Bryła o prostej i zwartej formie, zwieńczona została dwuspadowym dachem w kolorze antracytu. Główne wejście zaplanowane zostało w podcieniu, który ochroni tę przestrzeń przed zmienną aurą. Podobne rozwiązanie zaprojektowane zostało nad tarasem od strony ogrodu. Funkcjonalne wnętrze prezentuje czytelny podział na część dzienną i nocną. Słoneczny salon z przesuwnym wyjściem na taras i kominkiem sąsiaduje z jadalnią i kuchnią. W pobliżu znajduje się kotłownia gazowa oraz toaleta. Nocna strefa domu mieści trzy komfortowe sypialnie, łazienkę i garderobę.


Drzwi bezprzylgowe - zalety i wady, różnice z drzwiami przylgowymi

Drzwi bezprzylgowe - zalety i wady, różnice z drzwiami przylgowymi
artykuł

Podczas urządzania wnętrza domu pojawia się wiele kwestii do rozstrzygnięcia, a jedną z nich jest wybór drzwi. Szeroki asortyment i różnorodność dostępnych produktów z jednej strony gwarantują duże możliwości wyboru, jednak z drugiej można czuć się zagubionym w gąszczu dostępnych wariantów i rozwiązań. Jedną z interesujących propozycji mogą okazać się drzwi bezprzylgowe, których zastosowanie pozwoli także podnieść walory wizualne aranżowanego wnętrza. W artykule przeczytasz między innymi o tym, czym charakteryzują się drzwi bezprzylgowe, czym różnią się od drzwi przylgowych, na co zwrócić uwagę podczas montażu drzwi bezprzylgowych i czy można to zrobić samodzielnie.


„Dom w malinówkach 26 (E) OZE” | Energooszczędny projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym

„Dom w malinówkach 26 (E) OZE” | Energooszczędny projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym
projekt

Projekt domu o prostej formie bryły, zwieńczonej dwuspadowym dachem z płaską dachówką w kolorze antracytu, posiada w standardzie wentylację mechaniczną oraz pompę ciepła. Na elewacji znajduje się modne wykończenie łączące białe i szare tynki z naturalną okładziną. Główne wejście znajduje się w podcieniu, a zewnętrzną strefę wypoczynku chroni lekka pergola z drewna. Dzienna część domu mieści salon z klimatycznym kominkiem, komfortowo połączony z jadalnią oferującą wygodne wyjście na taras. Kuchnia wzbogacona została o spiżarnię i półwysep. Gabinet, kotłownia oraz łazienka znajdują się we frontowej część domu. Poddasze obejmuje trzy sypialnie, dwie garderoby i łazienkę.


„Dom w borówkach (NE) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną oraz pompą ciepła w standardzie

„Dom w borówkach (NE) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną oraz pompą ciepła w standardzie
projekt

Nowoczesna bryła domu z poddaszem użytkowym, dwuspadowym dachem oraz modnym designem elewacji. Szerokie przeszklenia doskonale doświetlają wnętrze na obu kondygnacjach oraz dodają lekkości wizualnej budynkowi. Nad głównym wejściem zaprojektowano praktyczne zadaszenie, a nad strefą tarasową znajduje się ażurowa pergola. Parter mieści komfortową przestrzeń strefy dziennej, w której układzie znajduje się salon z wygodną sofą i kominkiem. Sąsiadująca jadalnia płynnie łączy się z kuchnią. Dopełnieniem tej części domu jest toaleta oraz kotłownia. Nocna część na poddaszu mieści sypialnię rodziców, pokój dla dzieci oraz wspólną łazienkę.


„Dom w renklodach 4 (E) OZE” | Reprezentacyjna parterówka z wentylacją mechaniczną w standardzie

„Dom w renklodach 4 (E) OZE” | Reprezentacyjna parterówka z wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Nowocześnie wykończony projekt domu parterowego z czterospadowym dachem w kolorze antracytu i pompą ciepła jako źródło ogrzewania. Praktyczną osłonę nad głównym wejściem zapewnia podcień, podobnie jak nad tarasem zlokalizowanym od strony ogrodu. Strefa dzienna obejmuje słoneczny salon z kominkiem i wyjściem na taras. Duży stół w jadalni ustawiony został przy szerokim przeszkleniu, a program użytkowy kuchni obejmuje barek śniadaniowy oraz przylegającą spiżarnię. Łazienka dla gości dostępna jest z holu, podobnie jak gabinet. Przez korytarz domownicy mogą płynnie przejść do prywatnej części domu. W jej obrębie zaprojektowano trzy komfortowe sypialnie oraz w pełni wyposażoną łazienkę.


„Dom w szyszkowcach 8 (AE) OZE” | Wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym

„Dom w szyszkowcach 8 (AE) OZE” | Wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym
projekt

Nietuzinkowy projekt domu z wentylacją mechaniczną oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania domu. Atrakcyjna elewacja łączy białe i grafitowe tynki z naturalną okładziną z drewna. Projekt posiada panoramiczne przeszklenia, które nadają bryle lekkości wizualnej. Konstrukcja balkonu na bocznej elewacji tworzy praktyczną ochronę nad strefą tarasową. Funkcjonalna strefa dzienna obejmuje otwartą przestrzeń łączącą salon z kominkiem, jadalnię i kuchnię wzbogaconą o spiżarnię. Gabinet, gościnna łazienka oraz kotłownia z funkcją pralni i wyjściem do ogrodu znajduje się po przeciwnej stronie parteru. Nocna strefa na poddaszu obejmuje cztery wygodne sypialnie, dwie garderoby oraz łazienkę.


Działka budowlana a działka zabudowana - poznaj istotne różnice w możliwościach podziału działek

Działka budowlana a działka zabudowana - poznaj istotne różnice w możliwościach podziału działek
artykuł

Działka budowlana i działka budowlana zabudowana to dwa pojęcia z pozoru takie same, a jednak zasadniczo różniące się w kwestii podziału nieruchomości. W artykule podejmujemy próbę przybliżenia tych zagadnień, dotyczą one przecież pierwszego kroku w procesie inwestycyjnym, którego finałem jest wprowadzenie się do wymarzonego domu jednorodzinnego. W artykule podajemy także przepisy prawne, które regulują te kwestie. Sprawdź zatem, co to znaczy, że działka jest budowlana, czym różni się od działki zabudowanej, jakie są warunki podziału działki budowlanej, a także jakie są możliwości wydzielenia działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym. Zapraszamy do lektury.


„Dom pod jarząbem 25” | Nowoczesna parterówka z funkcjonalnym wnętrzem

„Dom pod jarząbem 25” | Nowoczesna parterówka z funkcjonalnym wnętrzem
projekt

Prosta bryła z zaprojektowaną na elewacji modą kompozycją, łączącą białe i szare tynki z drewnianą okładziną. Nad głównym wejściem zaplanowano praktyczne zadaszenie, które osłoni tę strefę przed zmienną pogodą. Funkcjonalne wnętrze obejmuje dwie dobrze ze sobą skomunikowane strefy, dzienną oraz nocną. Jasny salon oferuje wygodne wyjście na taras pod pergolą oraz klimatyczny kominek. Sąsiadująca jadalnia została płynnie połączona z kuchnią, gdzie zaplanowano wyspę i spiżarnię. Toaleta dostępna jest z holu, podobnie jak kotłownia z funkcją pralni i wyjściem do ogrodu. Na układ nocnej strefy domu przypadają trzy sypialnie i łazienka. Główny pokój posiada wygodne wyjście na taras.


„Dom pod grabami 2 (E)” | Energooszczędny projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły

„Dom pod grabami 2 (E)” | Energooszczędny projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły
projekt

Projekt domu z poddaszem użytkowym i wentylacją mechaniczną w standardzie, prezentuje modnie dobraną kolorystykę na elewacji i współgrające z nią pokrycie dachowe. Boczne portfenetry oraz szerokie przeszklenia w obrębie parteru, doskonale oświetlą obie kondygnacje. Dzienna strefa domu mieści salon z wyjściem na taras, kominkiem i otwartym stropem do połaci dachowej. Jadalnia płynnie łączy się z kuchnią wzbogaconą o wyspę i spiżarnię. Po przeciwnej stronie parteru mieści się apartament. Z holu można przejść do gościnnej toalety oraz przez wiatrołap do kotłowni. Na poddaszu, znajduje się nocna strefa domu, mieszcząca cztery wygodne sypialnie, antresolę, łazienkę oraz pralnię.


Konkurs "TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE" | Wygraj pobyt w Hotelu BUKOVINA!

Konkurs "TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE" | Wygraj pobyt w Hotelu BUKOVINA!
artykuł

Trwa kolejna edycja konkursu„TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym na laureatów czekają wspaniałe nagrody. Skorzystaj z okazji, zaprezentuj swój wymarzony dom ARCHON+ i wygraj cudowny wypoczynek w Hotelu BUKOVINA. To sponsor nagród w konkursie, który zaprasza laureatów na niezapomniany relaks w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz ze śniadaniem, obiadokolacją i nielimitowanym dostępem do term. Nagrodą główną jest weekendowy pobyt rodzinny w pokoju typu SUPERIOR dla dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci (w wieku 4-14 lat), a dla zwycięzców II i III miejsca weekendowy pobyt dla dwojga w pokoju typu STANDARD. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2023 r.


„Dom w kosaćcach 11” | Reprezentacyjny projekt domu parterowego

„Dom w kosaćcach 11” | Reprezentacyjny projekt domu parterowego
projekt

Wyjątkowy projekt domu jednorodzinnego z czterospadowym dachem w kolorze antracytu i biało-szarymi tynkami na elewacji. Szerokie przeszklenia oraz akcenty drewnianej okładziny dodają walorów wizualnych bryle. Funkcjonalne wnętrze obejmuje dwie strefy na parterze, wyraźnie oddzielone długim korytarzem. Otwarta część dzienna mieści salon z jadalnią i kuchnią wzbogaconą o spiżarnię. Kominek dodaje przytulnego klimatu wnętrzu. Przedłużeniem strefy wypoczynkowej, jest taras pod ażurową pergolą z pięknym widokiem na ogród. Dopełnieniem strefy jest łazienka i kotłownia z funkcją pralni. Nocna część domu obejmuje trzy sypialnie z wyjściem do ogrodu, gabinet oraz wspólną łazienkę.


Kominek z płaszczem wodnym – czy warto? Wady i zalety tego rozwiązania

Kominek z płaszczem wodnym – czy warto? Wady i zalety tego rozwiązania
artykuł

Wybór sposobu ogrzewania domu oraz montaż urządzeń wspierających i uzupełniających źródło ciepła w domu to ważna decyzja, która może wpłynąć na późniejszą eksploatację budynku oraz na wysokość comiesięcznych rachunków. Podobnie jak projekty domów, tak i projekty instalacji grzewczych różnią się od siebie parametrami i rodzajem ogrzewania. Inwestorzy, których celem jest efektywne wykorzystanie ciepła i ogrzewanie domu kominkiem mogą rozważyć coraz bardziej popularne rozwiązanie, jakim jest kominek z płaszczem wodnym. Co to jest wkład kominkowy z płaszczem wodnym i czy może być jedynym źródłem ciepła? Jak działa kominek i jaki kominek z płaszczem wodnym wybrać?


„Dom w zdrojówkach (E) OZE” | Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i pompą ciepła jako źródło ogrzewania

„Dom w zdrojówkach (E) OZE” | Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i pompą ciepła jako źródło ogrzewania
projekt

Projekt posiada w standardzie wentylację mechaniczną, a bryła prezentuje modne wykończenie łączące jasne tynki z dodatkiem klinkierowej okładziny. Zwieńczeniem jest dwuspadowy dach w kolorze antracytu. Atrakcyjne portfenetry zaprojektowane na bocznych ścianach pięknie doświetlą poddasze, a szerokie przeszklenia dodają lekkości wizualnej bryle. Garaż jednostanowiskowy wpisany został w bryłę domu, a główne wejście znajduje się w podcieniu. Parter obejmuje przestronny salon z kominkiem, jadalnię z sąsiadującym wyjściem na taras oraz kuchnię ze spiżarnią. Z holu dostępna jest toaleta, a kotłownia z garażu. Nocna strefa na poddaszu mieści trzy sypialnie, garderobę, pralnię i łazienkę.


Folia paroizolacyjna – właściwości, zastosowanie i montaż

Folia paroizolacyjna – właściwości, zastosowanie i montaż
artykuł

Podczas budowy domu niezbędne są różne materiały, a jednym z nich jest folia paroizolacyjna, stosowana do izolacji dachów i uszczelnienia ścian budynków. Chroni przed wilgocią, rozrostem pleśni i grzybów, wspomaga również proces prawidłowej wentylacji budynku. W naszym artykule przeczytasz o tym, co to jest folia paroizolacyjna, jakie są rodzaje i właściwości folii paroizolacyjnej, czym folia paroizolacyjna różni się od folii paroprzepuszczalnej, a także dowiesz się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wyboru folii i jak należy położyć folię paroizolacyjną krok po kroku. Zapraszamy do lektury.


INNOVIEW – nowe spojrzenie na domową przestrzeń

INNOVIEW – nowe spojrzenie na domową przestrzeń
artykuł sponsorowany

Innowacyjne połączenie drewna i aluminium to inżynieria jutra, którą możesz cieszyć się już dziś. Okna, drzwi tarasowe, drzwi zewnętrzne czy bramy, których zalety to nie tylko trwałość, bezpieczeństwo, energooszczędność, ale…. co najważniejsze, jednolita stylistyka i możliwość dostosowania do indywidualnego charakteru budynku. FAKRO zmienia koncepcję Twojego domu, tworząc we wnętrzu miły i przytulny klimat, a na zewnątrz urzekając nowoczesnym i ponadczasowym stylem. INNOVIEW to idealna kompilacja estetyki, funkcjonalności i ergonomii, dzięki któremu zyskujemy zupełnie nowe spojrzenie na domową przestrzeń.


Prysznic bez brodzika - jak zrobić to dobrze?

Prysznic bez brodzika - jak zrobić to dobrze?
artykuł

Zastanawiając się nad funkcjonalnym wyposażeniem łazienki, mamy do wyboru bogatą ofertę różnorodnych produktów. We współczesnych realizacjach wnętrz, także w aranżacjach łazienek, często króluje minimalizm i lekkość. Jednym z rozwiązań, które wpisuje się w ten trend, jest prysznic bez brodzika. Kabina prysznicowa tego typu, odpowiednio dobrana i wkomponowana w przestrzeń łazienki, optycznie ją powiększy i doda lekkości. Sprawdź, jak zrobić prysznic bez brodzika, jakimi zaletami wyróżnia się kabina bez brodzika, jaką kabinę wybrać, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej przestrzeni? W artykule prezentujemy także przykładowe aranżacje łazienek z prysznicem bez brodzika.


„Dom w cieszyniankach 14 (GE)” | Nowoczesna parterówka z wentylacja mechaniczną w standardzie

„Dom w cieszyniankach 14 (GE)” | Nowoczesna parterówka z wentylacja mechaniczną w standardzie
projekt

Interesujący projekt domu zwieńczony czterospadowym dachem w kolorze antracytu prezentuje funkcjonalny układ pomieszczeń na jednej kondygnacji. Garaż jednostanowiskowy wysunięty został na frontowej ścianie, a główne wejście znajduje się pod praktycznym zadaszeniem. Komfortowe wnętrze domu obejmuje salon z kominkiem i wyjściem na narożny taras w podcieniu oraz jadalnię z dużym stołem. Kuchnia wzbogacona została o wyspę i spiżarnię. Do dziennej części domu dołącza toaleta, kotłownia dostępna z garażu oraz garderoba należąca do wiatrołapu. Prywatna strefa rodziny mieści sypialnię z garderobą, łazienkę, pralnię, dwa pokoje dla dzieci oraz dodatkowe, wspólne pomieszczenie na odzież.


oglądasz stronę   z 10
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?