Ściana szczytowa – definicja oraz budowa i ocieplenie

Ściana szczytowa – definicja oraz budowa i ocieplenie
artykuł

Ściana szczytowa to fragment bocznej ściany zewnętrznej spotykany w architekturze domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych, odgrywający kluczową rolę w przenoszeniu ciężaru więźby dachowej oraz pokrycia dachowego. Jest także elementem, którego wykończenie wpływa na estetykę i odbiór wizualny bryły. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy bliżej zagadnienie, wyjaśniamy, czym dokładnie jest ściana szczytowa, jakie są jej główne cechy konstrukcyjne, a także, jakie techniki i materiały są wykorzystywane do jej budowy i ocieplenia. Dowiesz się również, jakie są typowe błędy podczas budowy ściany szczytowej i jak ich uniknąć.


Dom w kosaćcach 21 (G2) | Komfortowa parterówka z efektownym tarasem

Dom w kosaćcach 21 (G2) | Komfortowa parterówka z efektownym tarasem
projekt

Odkryj ten wyjątkowy projekt domu parterowego, który łączy nowoczesny design z funkcjonalnością i jest idealną propozycją dla rodzin szukających jasnych i przestronnych wnętrz. Strefa dzienna urzeka efektownym przeszkleniem i częściowo otwartym stropem do połaci dachu. Wygodną pracę podczas przygotowywania posiłków oraz przechowywanie gwarantuje kuchnia z półwyspem i przyległą spiżarnią. Cztery komfortowe pokoje, w tym sypialnia główna z garderobą, zapewniają idealne miejsce do prywatnego wypoczynku w strefie nocnej. Układ funkcjonalny dopełniają dwie łazienki oraz pralnia. Z bryłą połączono dwustanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej oddziela wiatrołap.


Dom w kasjopejach (E) OZE | Duet nowoczesnej elegancji i funkcjonalności

Dom w kasjopejach (E) OZE | Duet nowoczesnej elegancji i funkcjonalności
projekt

Interesujący projekt domu z poddaszem, idealnie wpisujący się w potrzeby nowoczesnych rodzin. Zaprojektowany z dbałością o detale, oferuje przestronne, pomysłowo zorganizowane wnętrze. Jasna elewacja z drewnianą okładziną idealnie współgra z antracytowym dachem i stolarką. Parter to nowoczesna strefa dzienna z wysokim sufitem nad jadalnią, funkcjonalną kuchnią i szerokimi przeszkleniami, które zapewniają płynną komunikację z tarasem i ogrodem. Dodatkowy pokój może służyć jako aneks salonu lub strefa dla gości. Poddasze to przestrzeń prywatna z trzema sypialniami, dużą garderobą i luksusową łazienką. W standardzie zastosowano pompę ciepła i rekuperację


Ściana nośna - czym jest i jak ją rozpoznać?

Ściana nośna - czym jest i jak ją rozpoznać?
artykuł

Ściany nośne odgrywają kluczową rolę, będąc „kręgosłupem” każdego budynku. Ściana nośna, różniąca się znacząco od ściany działowej, jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku, odpowiedzialnym za przenoszenie obciążenia stropów i dachu, zapewniającym stabilność. Sprawdź, czym dokładnie jest ściana nośna, jak można rozpoznać ten rodzaj ściany, czy można wyburzyć ścianę nośną. Poznaj różnice między ścianami nośnymi a ścianami działowymi, dowiedz się, jakie są standardowe grubości ścian nośnych, z jakich materiałów są zazwyczaj wykonane, a także, jak technologia budowy budynku wpływa na ich funkcję. Zapraszamy do lektury artykułu!


Dom w jastrunach 2 (GE) OZE | Energooszczędny, efektowny, komfortowy

Dom w jastrunach 2 (GE) OZE | Energooszczędny, efektowny, komfortowy
projekt

Przestronny dom z użytkowym poddaszem, oferujący w ramach nowoczesnej i efektownie wykończonej bryły komfortowe wnętrze z apartamentem. Elewację poddasza zaakcentowano grafitowym tynkiem, który pięknie kontrastuje z bielą parteru oraz drewnianą okładziną. Dwuspadowy dach bezokapowy dodaje charakteru i podkreśla smukłą formę bryły. Instalacja pompy ciepła oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozytywnie wpływają na koszty eksploatacyjne. Na parterze obok otwartej strefy dziennej mieści się także gabinet do pracy, przez wiatrołap dostępny jest jednostanowiskowy garaż. Apartament oraz dwie sypialnie dla dzieci, łazienka i pralnia to ustawna strefa nocna domu.


Jak uszczelnić drzwi w domu?

Jak uszczelnić drzwi w domu?
artykuł

Drzwi wejściowe są nie tylko wizytówką strefy frontowej domu, ale także kluczowym elementem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo. Odpowiednie uszczelnienie drzwi jest niezwykle ważne, szczególnie podczas chłodnych miesięcy, kiedy chcemy zachować ciepło w budynku i zmniejszyć koszty ogrzewania. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym piszemy o tym, jak skutecznie uszczelnić drzwi domowe – wewnętrzne i zewnętrzne, aby zwiększyć ich wydajność energetyczną i poprawić komfort mieszkania. Dowiesz się także, jakie są metody, by zdiagnozować nieszczelności drzwi oraz jakie materiały są potrzebne, by prawidłowo wykonać uszczelnienie.


Dom w daglezjach (G2E) OZE | Nowoczesność i energooszczędność w harmonii z naturą

Dom w daglezjach (G2E) OZE | Nowoczesność i energooszczędność w harmonii z naturą
projekt

Zapraszamy do poznania wyjątkowego projektu domu, który harmonijnie łączy nowoczesny design z ekologicznymi rozwiązaniami. Dom oferuje aż pięć pokoi, zapewniając komfortową przestrzeń dla całej rodziny, a także dwustanowiskowy garaż dostępny przez wiatrołap. Salon z kominkiem zwraca uwagę otwartym do połaci dachu stropem, kuchnia z dużą wyspą i nowoczesnymi rozwiązaniami zachęca do rodzinnego gotowania i wspólnego spędzania czasu. Oszczędną eksploatację umożliwiają: pompa ciepła i system rekuperacji. Sypialnia główna z osobistą garderobą, dwie sypialnie dla dzieci współtworzą strefę nocną na poddaszu, w której przewidziano także łazienkę i dużą pralnię.


Dom w wanilii 2 (E) OZE | Prosta bryła z optymalnym wnętrzem

Dom w wanilii 2 (E) OZE | Prosta bryła z optymalnym wnętrzem
projekt

Nowoczesny, energooszczędny dom z poddaszem użytkowym, idealny dla rodziny z dziećmi. Układ funkcjonalny obejmuje sześć pokoi, w tym gabinet na parterze, którego przeznaczenie można dostosować do potrzeb domowników. Jasne wnętrza dzięki dużym przeszkleniom zyskały słoneczną, przyjemną atmosferę. Taras z pergolą to urocze miejsce relaksu, dostępny jest z różnych części parteru. Dom wyposażony jest w pompę ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją, co obniża koszty eksploatacyjne. Kominek dodaje przytulności, a osobna pralnia ułatwia organizację domowych prac. „Dom w wanilii 2 (E) OZE” to idealny wybór dla osób, ceniących nowoczesność i ekologię.


Dom w pelargoniach 4 (E) OZE | Energooszczędny dom z antresolą

Dom w pelargoniach 4 (E) OZE | Energooszczędny dom z antresolą
projekt

Nowoczesny budynek z użytkowym poddaszem, urzekający piękną estetyką wykończenia, zawierający w standardzie pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Atrakcyjną ozdobą bryły jest zaprojektowana nad tarasem pergola, oferująca przyjemny półcień podczas relaksu na świeżym powietrzu. We wnętrzu zaprojektowano pięć przestronnych pokoi, w tym gabinet na parterze, kuchnię z obszernym półwyspem, dwie łazienki i pralnię. Antresola na poddaszu to idealne miejsce na aranżację strefy do pracy z wygodnymi biurkami dla dwóch osób. Projekt łączy nowoczesność, funkcjonalność i ekologię, stanowiąc idealny wybór dla wielu planujących budowę domu Inwestorów.


Dom w kasjopejach 2 (E) OZE | Nowoczesny dom w stylu stodoły

Dom w kasjopejach 2 (E) OZE | Nowoczesny dom w stylu stodoły
projekt

Efektowny, funkcjonalny dom jednorodzinny, wyróżniający się minimalistycznym designem wykończenia z drewnianą okładziną, antracytowym dachem oraz połączeniem jasnego i grafitowego tynku. Posiada klimatyczną pergolę nad tarasem, zapewniającą półcień oraz ekologiczne rozwiązania w standardzie, takie jak pompa ciepła i wentylacja z rekuperacją. Wnętrze oferuje przestronny salon ponad 30 m² z dużymi przeszkleniami, otwarty na ogród oraz kuchnię z wyspą. Salon umożliwia różne aranżacje, w tym z dwustronną kanapą lub zestawem wypoczynkowym w kształcie litery U. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, garderoba oraz łazienka z wanną i prysznicem.


Zbrojenie kompozytowe - co to jest i czy warto go zastosować?

Zbrojenie kompozytowe - co to jest i czy warto go zastosować?
artykuł

Zbrojenie kompozytowe to technika wzmacniania konstrukcji budowlanych, polegająca na zastosowaniu prętów wykonanych z materiałów kompozytowych zamiast tradycyjnych prętów stalowych. Wykorzystując zaawansowane materiały kompozytowe, inżynierowie są w stanie znacząco poprawić wytrzymałość i trwałość budynków projektowanych, jak i istniejących. Sprawdź, jakie rodzaje włókien stosuje się w produkcji zbrojenia kompozytowego, na czym polega ta technologia, jakie są zalety i potencjalne wady zbrojenia kompozytowego, kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować, jakie wiążą się z tym koszty, a także czym zbrojenie kompozytowe różni się od tradycyjnego zbrojenia stalowego.


„TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Nowa edycja konkursu z wyjątkowymi nagrodami firmy SAMSUNG

„TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Nowa edycja konkursu z wyjątkowymi nagrodami firmy SAMSUNG
artykuł sponsorowany

Serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym czekają cztery wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę SAMSUNG. Za I miejsce można zdobyć telewizor zewnętrzny The Terrace 55’’ o wartości 10 199 zł, a za II, III, IV projektory mobilne The Freestyle Gen.2 z dedykowanym powerbankiem – każdy o wartości 4 598 zł. To wyjątkowe produkty, dzięki którym można zaaranżować prywatną salę kinową na świeżym powietrzu i spędzać rodzinnie czas przy seansach filmowych, w zaciszu swojego tarasu lub ogrodu. Już dziś sfotografuj swój dom, zbudowany wg projektu ARCHON+, wyślij piękne zdjęcia i wygraj! Konkurs trwa do 31.03.2024 r.


Dom w żeniszkach 2 | Prosty, nowoczesny, tani w budowie

Dom w żeniszkach 2 | Prosty, nowoczesny, tani w budowie
projekt

To funkcjonalny dom o niewielkich rozmiarach, charakteryzujący się osłoniętym wejściem, dużymi przeszkleniami w strefie dziennej i dwupoziomową konstrukcją. Zadaszony taras z pergolą i narożne przeszklenie w jadalni zapewniają atrakcyjne miejsce do relaksu i możliwość podziwiania ogrodu w szerokim kadrze. Centralnie zlokalizowany kominek tworzy przytulną atmosferę w całej strefie dziennej. Kuchnia z dużym półwyspem i wysoką zabudową, a także spiżarnia pod schodami, gwarantują komfortowe warunki do pracy i przechowywania, a dodatkowy pokój w części frontowej budynku to idealne pomieszczenie na gabinet. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, w tym główna z garderobą.


Dom w złotlinie 2 | Komfortowy dom na wąską działkę

Dom w złotlinie 2 | Komfortowy dom na wąską działkę
projekt

Nowoczesny, funkcjonalny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o zwartej bryle z elegancką kompozycją elewacji, której styl podkreślono białym i szarym tynkiem oraz drewnianą okładziną. Prosty w wykonawstwie dwuspadowy dach sprzyja ekonomicznej i sprawnej realizacji. Projekt jest interesującą propozycją na wąskie działki. Osłonięty podcieniem taras oferuje idealne miejsce do relaksu. Parter zawiera przestronny salon z kominkiem, dużą kuchnię ze spiżarnią, a także dodatkowy pokój. Na poddaszu przewidziano sypialnię główną z garderobą, dwa pokoje dzieci, łazienkę i pralnię. Szerokie portfenetry umożliwiają doskonałe doświetlenie pomieszczeń na poddaszu.


Rodzaje grzejników - jaki rodzaj grzejnika wybrać do domu?

Rodzaje grzejników - jaki rodzaj grzejnika wybrać do domu?
artykuł

Wybór odpowiedniego grzejnika do domu to istotna decyzja, wpływająca na komfort cieplny i efektywność energetyczną. Różnorodność dostępnych opcji umożliwia dopasowanie idealnego rozwiązania do konkretnego domu, jego wielkości, konstrukcji systemu grzewczego oraz indywidualnych preferencji estetycznych. Dobierając grzejnik, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wydajność i sposób podłączenia, ale także na aspekty takie jak odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwość konserwacji oraz wpasowanie w ogólny wystrój wnętrza. W artykule omawiamy różne rodzaje grzejników, znajdziesz w nim także wskazówki w kwestii dopasowania grzejnika do stylu aranżacji. Zapraszamy do lektury.


Dom pod jodłami 3 (E) OZE | Harmonia nowoczesności z funkcjonalnością

Dom pod jodłami 3 (E) OZE | Harmonia nowoczesności z funkcjonalnością
projekt

Energooszczędny dom jednorodzinny z dwuspadowym dachem i poddaszem użytkowym, zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły. Design elewacji harmonizuje z otoczeniem, wnętrze oferuje komfort i funkcjonalność. Na parterze znajduje się ustawny salon, jadalnia otwarta do połaci dachu oraz kuchnia z wyspą i spiżarnią. W pobliżu strefy wejściowej mieści się gabinet, a na poddaszu zaprojektowano cztery sypialnie. Dom wyposażony jest w pompę ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją, co obniża koszty użytkowania. Taras z pergolą i kominek dodają uroku, a pralnia ułatwia organizację codziennych obowiązków domowych. To idealna propozycja do realizacji na wąskich działkach.


Dom w stylu wiejskim - charakterystyka

Dom w stylu wiejskim - charakterystyka
artykuł

Styl wiejski to trend, będący wyrazem prostoty i naturalności. Projekty domów w stylu wiejskim czerpią inspirację z architektury tradycyjnej, wykorzystują elementy, które tworzą charakterystyczną, bliską naturze estetykę. Łączą także tradycję z nowoczesnością, oferując funkcjonalne i przytulne przestrzenie. Sprawdź, czym wyróżnia się architektura w stylu rustykalnym, w jaki sposób można podkreślić integrację domu wiejskiego z otaczającym krajobrazem, a także jakie dekoracje i detale pozwolą nadać aranżacjom wnętrz rustykalny klimat. W artykule znajdziesz także projekty domów ARCHON+, które zawierają elementy nawiązujące od stylu wiejskiego.


Dom w afaskach 2 (E) OZE | Tania w budowie i energooszczędna parterówka

Dom w afaskach 2 (E) OZE | Tania w budowie i energooszczędna parterówka
projekt

Nowoczesny dom parterowy, będący połączeniem komfortu i elegancji. Tarasowy podcień oferuje przytulną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu, która jest płynnie dostępna zarówno z części dziennej, jak i nocnej domu. Przewidziana w standardzie projektu pompa ciepła oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją sprzyjają oszczędnej eksploatacji. Przemyślany układ pomieszczeń zapewnia wygodę i przestrzeń dla każdego domownika. Układ funkcjonalny obejmuje cztery pokoje, w tym ustawny salon oraz sypialnię rodziców z garderobą. Kuchnia daje możliwość aranżacji obszernej wyspy, a praktyczna garderoba przy wiatrołapie ułatwia utrzymanie porządku w strefie wejściowej.


Dom w kosaćcach 18 (E) OZE | Nowoczesna bryła w stylu stodoły

Dom w kosaćcach 18 (E) OZE | Nowoczesna bryła w stylu stodoły
projekt

To projekt domu, łączący nowoczesny styl z ekologią. Budynek charakteryzuje się prostą formą, ciemną kolorystyką elewacji, którą zestawiono z naturalną okładziną. W standardzie uwzględniono pompę ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wnętrze wyróżnia się atrakcyjną strefą dzienną z wysokim salonem i przeszkleniem, zapewniającym szeroki widok na ogród. Duży półwysep w kuchni to wielofunkcyjne miejsce do przygotowywania potraw, powierzchnię do przechowywania uzupełnia spiżarnia pod schodami. W drugiej części parteru mieszczą się dwie sypialnie, łazienka i apartament. Na poddaszu zaprojektowano strych i antresolę, którą można zaaranżować jako strefę rekreacyjną.


Dachówka fotowoltaiczna - jak działa i czy warto wybrać ją zamiast paneli?

Dachówka fotowoltaiczna - jak działa i czy warto wybrać ją zamiast paneli?
artykuł

Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie energii odnawialnej, jakim jest dachówka fotowoltaiczna. Dowiesz się, jak wygląda nowoczesna dachówka fotowoltaiczna, czym różni się od fotowoltaicznych paneli pod względem żywotności oraz wydajności energetycznej, kosztów zakupu i montażu, a także, jak jej zastosowanie wpływa na estetykę budynku. Poznaj zalety i potencjalne wady dachówek fotowoltaicznych, sprawdź, jak należy wykonać ich montaż, aby zapewnić ich prawidłowe działanie i trwałość całej instalacji oraz na co zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego typu dachówek fotowoltaicznych.


Dom w medinillach (G) | Prosta bryła z poddaszem i antresolą

Dom w medinillach (G) | Prosta bryła z poddaszem i antresolą
projekt

Projekt domu polecany na płytkie działki, który przypadnie do gustu Inwestorom, ceniącym nowoczesną estetykę. Prosta bryła efektownie prezentuje się w oprawie stonowanej kolorystyki tynków, które urozmaicono drewnianą okładziną. Dwuspadowy dach kryje płaska, antracytowa dachówka. Osłonięta podcieniem strefa wejściowa prowadzi do ustawnego wnętrza z otwartą do połaci dachowej jadalnią. Z salonu oraz kuchni dostępny jest kącik kawowy na tarasie. W ramach parteru przewidziano spiżarnię pod schodami, prowadzącymi na poddasze oraz garderobę przy wiatrołapie. W strefie nocnej mieszczą się cztery komfortowe sypialnie, łazienka z miejscem na wannę i prysznic, garderoba i obszerna pralnia.


Dom w renetach 2 (G) | mała parterówka z optymalnym wnętrzem

Dom w renetach 2 (G) | mała parterówka z optymalnym wnętrzem
projekt

Interesujący projekt domu parterowego z garażem, zwracający uwagę pięknym wykończeniem elewacji w nowoczesnym stylu. Kompozycja jasnego tynku z grafitowymi akcentami i kamienną okładziną prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Strefa wejściowa została osłonięta głębokim podcieniem, podobnie jak ulokowany od strony ogrodu taras, będący przytulnym miejscem letniego relaksu. Wnętrze domu jest doskonale doświetlone, co gwarantują odpowiednio rozmieszczone przeszklenia. Ustawny salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia to wygodna strefa dzienna, w części nocnej mieszkańcy mają do dyspozycji trzy sypialnie oraz łazienkę. Praktycznym rozwiązaniem jest garderoba przy wiatrołapie.


Farba ceramiczna - zalety, wady, właściwości i zastosowanie

Farba ceramiczna - zalety, wady, właściwości i zastosowanie
artykuł

Farba ceramiczna to produkt, który dzięki swoim właściwościom i wszechstronnemu zastosowaniu cieszy się dużą popularnością. Farby ceramiczne doskonale sprawdzają się, gdy liczy się trwałość, odporność na zabrudzenia i uszkodzenia, a także estetyczne wykończenie powierzchni. Mimo że farbę ceramiczną cechuje wyższy koszt w porównaniu z innymi produktami, to jednak jej atuty sprawiają, że jest atrakcyjnym wyborem dla wielu Inwestorów. O tym, czy warto zastosować farbę ceramiczną w swoim domu, ile kosztuje farba ceramiczna, jakie są jej właściwości, zalety, a także potencjalne wady przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!


Dom w balsamowcach 2 (G2E) OZE | z efektowną lukarną frontową

Dom w balsamowcach 2 (G2E) OZE | z efektowną lukarną frontową
projekt

Projekt domu z poddaszem użytkowym, wentylacją mechaniczną w standardzie oraz pompą ciepła. Drewniana okładzina wprowadza naturalny akcent i podkreśla charakter wykończenia elewacji. W bryle zaprojektowano obszerny dwustanowiskowy garaż, nad tarasem przesłonę tworzy nowoczesna pergola. Strefa dzienna na parterze obejmuje komfortowy salon z jadalnią, oferującą szeroki widok na ogród. W kuchni z narożnym oknem można zastosować zabudowę z barkiem śniadaniowym, układ funkcji dopełnia spiżarnia. Z gabinetu na parterze można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Na poddaszu znajdują się dwa pokoje dziecięce, sypialnia rodziców z garderobą, łazienka i pralnia oraz obszerny strych.


„TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami KOLER!

„TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami KOLER!
artykuł

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym na laureatów czekają wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę KOLER. W trwającej edycji można zdobyć: za I miejsce - grill gazowy Koler Relish v1-Black 16kW o wartości 2899 zł, za II i III miejsce grille gazowe Koler Relish v1 Compact 9,6kW, każdy o wartości 2099 zł. Już dziś sfotografuj swój dom, zrealizowany wg projektu ARCHON+, przyślij piękne zdjęcia i wygraj jedną z tych wyjątkowych nagród! Grille uzupełnią wyposażenie wymarzonej strefy tarasowej oraz pozwolą latem przygotować dla rodziny i gości pełne aromatu potrawy. Konkurs fotograficzny trwa do 31 grudnia 2023 r.


Dom w kostrzewach 10 (G) | Mała parterówka z garażem

Dom w kostrzewach 10 (G) | Mała parterówka z garażem
projekt

Zapraszamy do odkrycia zalet nowej parterówki z rodziny „Kostrzew”, która wyróżnia się nowoczesną architekturą i funkcjonalnością. To niewielki dom, oferujący przemyślany układ wnętrz z klarownym podziałem na dzienną i nocną strefę użytkowania. Zaprojektowany wzdłuż elewacji ogrodowej taras jest bezpośrednio dostępny z salonu poprzez przesuwne, szerokie przeszklenie. Płynne połączenie z tarasem oferują także dwie spośród trzech sypialni, które współtworzą przestrzeń prywatną domu. W każdej uwzględniono powierzchnię do przechowywania, ponadto przewidziano także osobną garderobę. Układ funkcjonalny domu obejmuje również spiżarnię, dwie łazienki oraz kotłownię z pralnią.


Dom w szeferdiach 2 | Komfortowe wnętrze z bogatym układem funkcjonalnym

Dom w szeferdiach 2 | Komfortowe wnętrze z bogatym układem funkcjonalnym
projekt

Prosty w budowie dom z poddaszem użytkowym, idealny dla rodzin ceniących nowoczesną elegancję i komfort. Charakteryzuje się dwuspadowym dachem oraz uroczym podcieniem tarasowym, który umożliwia aranżację przytulnej strefy wypoczynkowej. Wnętrze oferuje bogaty układ funkcjonalny, obejmujący łącznie 6 pokoi, w tym ustawny gabinet na parterze. Salon zachwyca szerokim, przesuwnym przeszkleniem, a kuchnia daje możliwość zastosowania zabudowy z wielofunkcyjną wyspą. Kominek dodaje uroku całej przestrzeni dziennej. W strefie nocnej mieszczą się cztery sypialnie, w tym jedna z indywidualną garderobą. W domu przewidziano także dwie łazienki, pralnię oraz spiżarnię.


Dom w kalimerisach (G2E) OZE | mała parterówka ze strychem do adaptacji

Dom w kalimerisach (G2E) OZE | mała parterówka ze strychem do adaptacji
projekt

Nowoczesny dom parterowy z dachem czterospadowym, obszernym strychem do adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem, który od części mieszkalnej oddziela funkcjonalny wiatrołap z obszerną garderobą. Otwarta strefa dzienna to komfortowa, wspaniale doświetlona przestrzeń, w ramach której zaprojektowano duży salon, jadalnię oraz kuchnię z wyspą. Spiżarnia została w praktyczny sposób skomunikowana z garażem, co ułatwia wniesienie i rozpakowanie zakupów. W strefie nocnej mieszczą się dwie sypianie, w tym pokój rodziców z prywatną garderobą. Układ funkcjonalny domu uzupełnia łazienka oraz pralnia. W standardzie zastosowano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła.


Ocieplenie pianą PUR - zalety i wady oraz koszty ocieplenia pianą PUR

Ocieplenie pianą PUR - zalety i wady oraz koszty ocieplenia pianą PUR
artykuł

Ocieplenie pianą PUR, czyli pianą poliuretanową, to metoda izolacji natryskowej, która zyskuje na popularności wśród Inwestorów prywatnych, jako alternatywa dla szeroko stosowanych ociepleń styropianem czy wełną mineralną. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom tego rodzaju ocieplenia, a także kosztom związanym z ociepleniem domu pianą poliuretanową. Sprawdź, jakie są rodzaje, współczynniki i parametry pianki PUR, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny materiał oraz czego dopilnować podczas aplikacji piany. Porównaj także czym różni się piana PUR od styropianu oraz wełny mineralnej.


Ściana kolankowa – definicja, rodzaje i konstrukcja. Czy warto podnosić ściankę kolankową?

Ściana kolankowa – definicja, rodzaje i konstrukcja. Czy warto podnosić ściankę kolankową?
artykuł

Ściana kolankowa to istotny element konstrukcyjny domu, szczególnie przy projektowaniu poddaszy użytkowych. Definicja ściany kolankowej odnosi się do zewnętrznej ściany pionowej, która znajduje się między połacią dachu a stropem ostatniej kondygnacji budynku. W artykule przeczytasz o różnych rodzajach ścian kolankowych, ich konstrukcji, stosowanych do ich budowy materiałach i technikach budowlanych. Omawiamy także kwestię zasadności podniesienia ścianki kolankowej - czy i kiedy taka decyzja może być korzystna, zarówno z punktu widzenia praktycznego, jak i estetycznego. Analiza ta pozwoli lepiej zrozumieć znaczenie ścianki kolankowej w kontekście budowy domu jednorodzinnego.


oglądasz stronę   z 10
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?