„Dom w rumiankach 4 (A)” | Nowoczesny projekt domu parterowego

„Dom w rumiankach 4 (A)” | Nowoczesny projekt domu parterowego
projekt

Interesująca mała parterówka w stylu nowoczesnej stodoły oferuje atrakcyjny design elewacji, łączący biało-szare tynki i akcenty drewnianej okładziny. Główne wejście z zadaszeniem wprowadza nas do funkcjonalnego holu, łączącego dwie strefy, dzienną i nocną. W pierwszej części znajduje się słoneczny salon z kominkiem i wyjściem na piękny taras w podcieniu. Na jego powierzchni domownicy mogą urządzić komfortową strefę relaksu. Jadalnia oferuje duży stół, a w programie użytkowym kuchni znajduje się barek śniadaniowy i spiżarnia. Z holu można przejść do toalety i kotłowni z funkcją pralni. Strefa nocna obejmuje dwa pokoje dla dzieci z wyjściem na taras, główną sypialnię oraz łazienkę.


Rozpocznij budowę domu jeszcze w tym roku!

Rozpocznij budowę domu jeszcze w tym roku!
promocja

Skorzystaj z okazji i kup PROJEKT z RABATEM 450 zł oraz aktualnym na III kw. 2022 r. kosztorysem budowlanym 150 zł TANIEJ. Zainwestuj w energooszczędne rozwiązania i zamów dodatkowo projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt pompy ciepła - każdy z RABATEM 200 zł. Promocja trwa do środy 5 października 2022 r., do godz. 8:00. Wszystkie projekty ARCHON+ są zgodne z aktualnymi WT, a konstrukcja budynków dostosowana jest do europejskich norm projektowania konstrukcji Eurokod. Poznaj naszą ofertę, liczącą ponad 2400 gotowych projektów parterowych, z poddaszem użytkowym oraz piętrowych, wybierz ten, który spełnia Twoje oczekiwania i krok po kroku zaplanuj budowę swojego domu!


Stan surowy otwarty (SSO) a stan surowy zamknięty (SSZ)

Stan surowy otwarty (SSO) a stan surowy zamknięty (SSZ)
artykuł

Stan surowy otwarty oraz stan surowy zamknięty to określenia, które z pewnością każdy zna ze słyszenia, jednak co tak naprawdę kryje się pod tymi pojęciami? Jakie prace wchodzą w zakres stanu surowego otwartego, a co trzeba zrobić, by zrealizować dom w stanie surowym zamkniętym? Z naszego artykułu dowiesz się, czym różni się SSO od SSZ, jakich błędów unikać podczas budowy domu, w jaki sposób zabezpieczyć budowę domu w stanie surowym otwartym przed zimą, od czego zależą koszty budowy SSO i ile kosztuje budowa domu w stanie surowym zamkniętym, a także jaka jest różnica pomiędzy stanem surowym zamkniętym a stanem deweloperskim. Zachęcamy do lektury.


„Dom pod jarząbem 12 (N)” | Nowoczesny projekt małego domu parterowego z poddaszem do adaptacji

 „Dom pod jarząbem 12 (N)” | Nowoczesny projekt małego domu parterowego z poddaszem do adaptacji
projekt

Atrakcyjna parterówka o prostej bryle, przykrytej czterospadowym dachem i elewacji zachowanej w modnej kolorystyce, która podkreśla charakter budynku. Centralnie zlokalizowane wejście główne zaakcentowano drewnianą okładziną oraz ciekawą ramą, w kolorze grafitowym, która osłania strefę przed zmienną pogodą. Na układ strefy dziennej przypada słoneczny salon, który oferuje wygodną kanapę, klimatyczny kominek oraz przesuwne wyjście na taras pod pergolą. Jadalnia płynnie łączy się z kuchnią, w której programie przewidziano półwysep oraz spiżarnię. Z holu można przejść do toalety oraz funkcjonalnej kotłowni, natomiast dalej otwiera się widok na strefę nocną domu. W tej części mieszczą się trzy wygodne sypialnie, w tym dwie z wyjściem na taras oraz nowoczesna łazienka z prysznicem i wanną.


To już ostatnie dni konkursu „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE”

To już ostatnie dni konkursu „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE”
artykuł

Jeżeli mieszkasz w domu zrealizowanym według projektu ARCHON+ to serdecznie zapraszamy Cię do udziału w naszym konkursie „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE”. W tej edycji na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę KOLER, a są nimi: za I i II miejsce - ekskluzywne gazowe Grille Koler Relish v1 Black – każdy o wartości 2.399 zł, oraz za III miejsce - elegancki gazowy Grill Koler Relish v1 Silver o wartości 2299 zł. Grille z pewnością uzupełnią wyposażenie strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu oraz dodadzą rodzinnym biesiadom moc wyjątkowych aromatów i smaków. Konkurs trwa tylko do piątku 30 września 2022r., dlatego już teraz zgłoś w nim swój udział, zaprezentuj zdjęcia swojej inwestycji i pokaż, jak pięknie mieszkasz.


„Dom w lilijkach 2 (A)” | NOWY Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy

„Dom w lilijkach 2 (A)” | NOWY Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy
projekt

Prezentujemy atrakcyjny projekt małego domu z poddaszem użytkowym o prostej bryle przykrytej dwuspadowym dachem w kolorze antracytu. Szerokie przeszklenia oraz boczne portfenetry pięknie doświetlają wnętrze domu i dodają lekkości wizualnej projektowi. Drewniana okładzina modnie koresponduje z biało-szarymi tynkami na elewacji. Strefa dzienna obejmuje salon z kominkiem i wyjściem na taras pod pergolą, jadalnię oraz kuchnię. Spiżarnia zaplanowana została pod schodami, a hol otwiera dostęp do kotłowni z funkcją pralni oraz pokoju gościnnego z wyjściem do ogrodu. Na poddaszu przewidziano dwa komfortowe pokoje dla dzieci, łazienkę z wanną i prysznicem oraz główną sypialnię z garderobą.


„Dom w winnikach 2 (GE)” | NOWOŚĆ Projekt domu z gabinetem na parterze i garażem jednostanowiskowym

„Dom w winnikach 2 (GE)” | NOWOŚĆ Projekt domu z gabinetem na parterze i garażem jednostanowiskowym
projekt

Interesujący projekt domu z użytkowym poddaszem oraz wentylacją mechaniczną w standardzie. Lekka kompozycja odcieni bieli i drewnianej okładziny na elewacji idealnie łączy się z szerokimi przeszkleniami oraz antracytowym dachem czterospadowym. Wejście w podcieniu otwiera widok na słoneczny salon z kominkiem i otwartym stropem do połaci dachowej. Jadalnia sąsiaduje z kuchnią, w której programie przewidziano półwysep oraz praktyczną spiżarnię. Atrakcyjny taras w podcieniu dostępny z każdego pomieszczenia od strony ogrodu oferuje przestrzeń do wspólnego relaksu. Przedpokój umożliwia przejście do apartamentu oraz toalety. Kotłownia dostępna jest z wejściem przez garaż i ogród. Na układ strefy nocnej przypadają cztery sypialnie, łazienka oraz pralnia z wejściem na strych.


„Dom w aurorach 22 (GE)” | NOWY Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie

„Dom w aurorach 22 (GE)” | NOWY Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Nowoczesny projekt domu z użytkowym poddaszem i garażem jednostanowiskowym wpisanym w bryłę, idealnie reprezentuje nowoczesny design. Biało-szare tynki łączą się z akcentami drewnianej okładziny i atrakcyjnie korespondują z dwuspadowym dachem w kolorze antracytu. Główne wejście otwiera dostęp do funkcjonalnej strefy dziennej, w której salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia z półwyspem i spiżarnią zostały płynnie połączone. Taras pod pergolą dostępny z tej części umożliwia na aranżację komfortowej strefy wypoczynku. Hol pozwala przejść do łazienki, garażu i kotłowni. Na poddaszu w nocnej strefie domu mieści się druga łazienka, pralnia oraz trzy ustawne sypialnie, każda z prywatną garderobą.


„Dom w rumiankach 4” | Nowoczesny projekt domu parterowego

„Dom w rumiankach 4” | Nowoczesny projekt domu parterowego
projekt

Atrakcyjna parterówka o prostej bryle z dwuspadowym dachem w kolorze antracytu i praktyczną ramą o strukturze betonu, osłaniająca strefę wejściową domu. Białe i szare tynki, pięknie łączą się z drewnianą okładziną, dając tym samym nowoczesny efekt wizualny. Funkcjonalne wnętrze obejmuje nocną i dzienną strefę, w której salon z kominkiem, płynnie łączy się z jadalnią i wyjściem na taras w podcieniu. Kuchnia posiada w programie barek śniadaniowy oraz spiżarnię. Z holu można przejść do toalety, kotłowni z funkcją pralni oraz nocnej strefy domu. W tej części zaprojektowano główną sypialnię, łazienkę z wanną i prysznicem oraz dwa pokoje dla dzieci z wyjściem na taras.


Obszar oddziaływania obiektu - czym jest i jak go określić?

Obszar oddziaływania obiektu - czym jest i jak go określić?
artykuł

Pojęcie obszaru oddziaływania obiektu jest znane uczestnikom procesu inwestycyjnego, zarówno Inwestorom, jak i projektantom. Wielu przyszłych Inwestorów pozna ten termin i jego znaczenie na etapie projektowym oraz ubiegania się o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie rozpoczęcia budowy. Przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane uzależniają tryb pozyskiwania prawa do rozpoczęcia budowy od zasięgu obszaru oddziaływania obiektu, który ma powstać na działce lub terenie. Sprawdź, czym jest obszar oddziaływania budynku, kto i w jaki sposób go ustala oraz jakie mogą być konsekwencje błędnego ustalenia obszaru oddziaływania obiektu.


„Dom w smagliczkach 2 (G2)” | Nowoczesny projekt domu z garażem dwustanowiskowym

„Dom w smagliczkach 2 (G2)” | Nowoczesny projekt domu z garażem dwustanowiskowym
projekt

Atrakcyjny projekt domu z użytkowym poddaszem o interesującej bryle z wysuniętym na frontowej ścianie garażem i komfortowym tarasem z betonową pergolą przysłaniającą wypoczynkową przestrzeń. Biało-szare tynki na elewacji pięknie łączą się z drewnianą okładziną, nadając projektowi wyjątkowy design. Jasne wnętrze obejmuje strefę dzienną, gdzie przestronny salon i jadalnia, płynnie połączone zostały z kuchnią wzbogaconą o funkcjonalną wyspę, spiżarnię i pomieszczenie gospodarcze. Efektowny kominek nadaje wnętrzu przytulny klimat. Korytarz umożliwia dostęp do toalety oraz wygodnego gabinetu. Na poddaszu przewidziano trzy pokoje dla dzieci, łazienkę, główną sypialnię z garderobą, pralnię oraz dodatkowe pomieszczenie do przechowywania ubrań.


„Dom w gałuszkach (G2)” | NOWY Projekt domu parterowego z garażem dwustanowiskowym

„Dom w gałuszkach (G2)” | NOWY Projekt domu parterowego z garażem dwustanowiskowym
projekt

Prezentujemy atrakcyjną parterówkę z elewacją zachowaną w białych tynkach z akcentami o strukturze betonu. Walorem wizualnym jest drewniana okładzina zastosowana w obrębie strefy wejściowej i tarasowej. Garaż dwustanowiskowy częściowo wysunięto przed linię elewacji frontowej, dzięki czemu strefa wejściowa zyskała bardziej zaciszny charakter. W obrębie strefy dziennej znajduje się salon z wyjściem na taras i kominkiem, dalej znajduje się jadalnia z dużym stołem oraz kuchnia z półwyspem i spiżarnią. Do programu użytkowego dołącza również łazienka i kotłownia z funkcją pralni i wyjściem do ogrodu. Na układ strefy nocnej przypadają dwa pokoje dla dzieci połączone garderobą, łazienka oraz główna sypialnia z prywatną garderobą.


„Dom w lilijkach 2” | Nowoczesny projekt domu z gabinetem na parterze

„Dom w lilijkach 2” | Nowoczesny projekt domu z gabinetem na parterze
projekt

Uroczy dom z użytkowym poddaszem o prostej bryle zwieńczonej dwuspadowym dachem w kolorze antracytowym. Modna elewacja to połączenie biało- grafitowego tynku z akcentem drewnianych elementów zastosowanych przy wejściu głównym i tarasie. Strefa dzienna to słoneczny salon z kominkiem i jasną jadalnią. Kuchnia w swoim programie posiada spiżarnię zlokalizowaną pod schodami. Hol otwiera dostęp do łazienki z możliwością aranżacji pralni oraz gościnnej sypialni z wyjściem na taras. Poddasze mieści nocną strefę domu obejmującą dwa pokoje dla dzieci, łazienkę oraz główną sypialnię z garderobą.


„Dom pod hebanowcem 2 (G)” | NOWOŚĆ Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym

„Dom pod hebanowcem 2 (G)” | NOWOŚĆ Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym
projekt

Prezentujemy uroczą parterówkę, otwierającą nową rodzinę domów jednokondygnacyjnych. Atrakcyjna bryła w stylu nowoczesnej stodoły, przykryta bezokapowym dachem dwuspadowym w kolorze antracytu, pięknie prezentuje się w oprawie biało-szarych tynków i drewnianej okładziny zaakcentowanej na elewacji domu. Garaż został wpisany w bryłę, a funkcjonalne wnętrze obejmuje dwie strefy, wyraźnie od siebie oddzielone. Część dzienna to słoneczny salon z kominkiem i wyjściem na komfortowy taras pod pergolą, jadalnia oraz jasna kuchnia z wyspą i spiżarnią. Z korytarza dostępna jest również toaleta. W układzie nocnej strefy domu mieszczą się trzy wygodne sypialnie, każda z dostępem do tarasu oraz nowoczesna łazienka. Ostatnim pomieszczeniem w projekcie jest kotłownia z funkcją pralni.


"Dom w malinówkach 21 (E) OZE" | Projekt domu na wąską działkę z pompą ciepła i wentylacją mechaniczną w standardzie

"Dom w malinówkach 21 (E) OZE" | Projekt domu na wąską działkę z pompą ciepła i wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Nowoczesny projekt domu z użytkowym poddaszem o jasnej elewacji, pięknie korespondującej z ciemną stolarką oraz antracytową dachówką. Wejście do budynku znajduje się na ścianie szczytowej, zostało osłonięte podcieniem i wprowadza nas do komfortowego wnętrza. Strefa dzienna obejmuje salon z narożną sofą, kuchnię z półwyspem i spiżarnią oraz jadalnię z płynnym wyjściem na atrakcyjny taras pod pergolą. Do układu pomieszczeń na parterze dołącza gabinet, łazienka oraz kotłownia z możliwością aranżacji pralni. Na poddaszu przewidziano prywatną strefę domowników, gdzie mieści się ustawna sypialnia rodziców z garderobą, dwa pokoje dla dzieci oraz łazienka. Do wspólnego użytku pozostaje dodatkowe pomieszczenie mogące, służyć jako druga garderoba.


Balustrada - wymiary, rodzaje, style i przykłady aranżacji

Balustrada - wymiary, rodzaje, style i przykłady aranżacji
artykuł

Prawidłowo wykonana i zamontowana balustrada gwarantuje domownikom komfort i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po schodach. Konstrukcja balustrady jest niezbędna przy wykończeniu balkonów, portfenetrów, a także tarasów. Balustrady nie tylko chronią przed upadkiem z wysokości, ale mogą także stanowić ozdobny detal, który doda atrakcyjności inwestycji. W zależności od tego, jakie style aranżacji wnętrz oraz elewacji preferujemy, możemy zastosować balustrady wykonane z różnych materiałów, które będą spójnie korespondować z pozostałymi elementami i charakterem budynku oraz jego wnętrzem. Sprawdźmy, jaki wymiar powinna mieć balustrada, w jaki sposób należy ją zamontować, z jakich materiałów wykonać balustradę, by podkreślić charakter wnętrza. Zapraszamy do lektury artykułu.


„Dom w przylaszczkach 2 (E)” | NOWOŚĆ Nowoczesny projekt domu z gabinetem na parterze

„Dom w przylaszczkach 2 (E)” | NOWOŚĆ Nowoczesny projekt domu z gabinetem na parterze
projekt

Interesujący projekt domu z poddaszem użytkowym i wentylacją mechaniczną w standardzie. Efektownie wykończona bryła z przestronnym narożnym tarasem i ciekawie wkomponowanym balkonem, zwieńczona została bezokapowym dachem dwuspadowym, a blacha łączona na rąbek zabezpiecza także ściany zewnętrzne poddasza. Modna kolorystyka elewacji łączy biało-szare tynki i drewnianą okładzinę. Funkcjonalne wnętrze oferuje na parterze dzienną strefę, gdzie otwarta przestrzeń łączy salon z kominkiem oraz jadalnię z aneksem kuchennym, wzbogaconym o spiżarnię. Z korytarza można przejść do łazienki, gabinetu i kotłowni z funkcją pralni. Poddasze mieści w pełni wyposażoną łazienkę i trzy komfortowe sypialnie, w tym jedną z prywatną garderobą.


„Dom w zielistkach (G2E) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie

„Dom w zielistkach (G2E) OZE” | Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Prezentujemy projekt domu z poddaszem użytkowym o klasycznej bryle i nowoczesnej kompozycji stonowanych tynków i drewnianej okładziny na elewacji. Szerokie przeszklenia dodają lekkości wizualnej. Dwustanowiskowy garaż został wpisany w bryłę domu, a wejście główne w podcieniu wprowadza nas do funkcjonalnego wnętrza. Strefa dzienna obejmuje otwarty salon z jadalnią wraz z wyjściem na piękny taras z miejscem na zestaw ogrodowy do relaksu. Kuchnia w programie użytkowym posiada praktyczną spiżarnię. Z korytarza można przejść do łazienki oraz kotłowni. Strefa nocna na poddaszu mieści cztery wygodne sypialnie, w tym dwie z prywatnymi garderobami. Do wspólnego użytku pozostaje łazienka oraz pralnia.


„Dom w irysach 5” | NOWY Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy

„Dom w irysach 5” | NOWY Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy
projekt

Interesujący projekt domu z użytkowym poddaszem o prostej bryle przykrytej bezokapowym dachem dwuspadowym w kolorze antracytu, który pięknie koresponduje z modnymi biało-szarymi tynkami na elewacji. Główne wejście pod zadaszeniem wprowadza nas do funkcjonalnego wnętrza strefy dziennej, w której przewidziano salon z kominkiem, jadalnię z wyjściem na atrakcyjny taras oraz kuchnie wzbogaconą o wyspę z dwoma siedziskami. Do dyspozycji pozostaje gościnna sypialnia oraz nowoczesna łazienka. Na poddaszu mieści się prywatna część domu i trzy komfortowe sypialnie wraz z łazienką do wspólnego użytku. Przestrzeń nocnej strefy oferuje również pomieszczenie na kotłownię oraz szeroki korytarz z pojemnymi szafami i miejscem na biurko.


„Dom w bylicach 5 (B)” | NOWOŚĆ Projekt do zabudowy bliźniaczej

„Dom w bylicach 5 (B)” | NOWOŚĆ Projekt do zabudowy bliźniaczej
projekt

Atrakcyjny projekt domu z użytkowym poddaszem, wyróżniający się nowoczesną stylistyką wykończenia elewacji, która łączy w sobie biało-szare tynki i elementy naturalnej okładziny drewnianej. Frontowe i ogrodowe portfenetry doświetlają atrakcyjnie wnętrze użytkowego poddasza, a prostokątne lukarny dodają pomieszczeniom przestronności. Jeden segment obejmuje strefę dzienną, w której salon oferuje wyjście na atrakcyjny taras, jadalnia posiada widok na efektowny kominek i płynne przejście do funkcjonalnej kuchni. Z holu dostępna jest również toaleta, a wiatrołap posiada pojemne szafy na odzież wierzchnią. Na poddaszu zaprojektowano nocną strefę domu, która mieści dwa pokoje dla dzieci, łazienkę oraz sypialnię rodziców.


Histereza - co to jest i jak ją ustawić w ogrzewaniu domu?

Histereza - co to jest i jak ją ustawić w ogrzewaniu domu?
artykuł

Wybierając projekt domu, zwracamy uwagę na zewnętrzną architekturę budynku i funkcjonalność wnętrz. Z pewnością analizujemy również koszty budowy, a także koszty, jakie będzie generować w przyszłości nasza inwestycja. Ważną pozycję na liście wydatków eksploatacyjnych zajmuje ogrzewanie, stąd tak istotne jest lepsze poznanie funkcji histerezy i możliwości, jakie oferuje. Dowiedz się, co to jest histereza, co oznacza pojęcie pętli histerezy i w jaki sposób wpływa ona na koszty ogrzewania, a także zapoznaj się z zagadnieniami takimi jak: histereza kotła CO, histereza CWU, histereza pieca olejowego, histereza pieca na pellet, histereza sterownika pokojowego, histereza ogrzewania pokojowego.


„Dom w heliotropach 2” | NOWOŚĆ Projekt domu z użytkowym poddaszem

„Dom w heliotropach 2” | NOWOŚĆ Projekt domu z użytkowym poddaszem
projekt

Minimalistyczny projekt domu o bryle w stylu nowoczesnej stodoły, z podcieniem ochraniającym strefę wejściową i tarasową. Dominującą kolorystyką jest biały tynk, a w akcentach pojawia się grafit, idealnie współgrający z tonacją stolarki i łączonej na rąbek blachy. Część dzienna domu łączy salon z jadalnią i oferuje klimatyczny kominek oraz wyjście na przestronny taras. Kuchnia z wyspą i siedziskami w programie użytkowym posiada obszerną spiżarnię. Dopełnieniem parteru jest kotłownia oraz łazienka. Na poddaszu zaplanowano nocną strefę domu, gdzie mieści się apartament rodziców, dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu, łazienka oraz dwa wygodne pokoje dla dzieci.


Patio - co to jest i czym różni się od tarasu?

Patio - co to jest i czym różni się od tarasu?
artykuł

Przydomowe patio, odpowiednio usytuowane i zaaranżowane z powodzeniem spełni funkcję zewnętrznej strefy relaksu, gdzie będzie można oddać się błogiemu odpoczynkowi w otoczeniu zieleni. W naszym artykule przeczytasz o tym, co to jest patio i w jaki sposób można je zbudować. Poznasz największe zalety patio, dowiesz się, czym patio różni się od tarasu, podpowiemy również, jakie materiały sprawdzą się przy budowie ogrodowego patio, a także jak wykończyć i zaaranżować tego typu przydomowy letni salon w ogrodzie oraz jakimi dodatkami udekorować jego przestrzeń?


„Dom w kruszczykach 10” | NOWOŚĆ Mała parterówka w stylu nowoczesnej stodoły

„Dom w kruszczykach 10” | NOWOŚĆ Mała parterówka w stylu nowoczesnej stodoły
projekt

Urocza parterówka z bezokapowym dachem dwuspadowym w kolorze antracytu, który pięknie koresponduje z biało-szarą elewacją. Szerokie przeszklenia oraz drewniana okładzina dodaje lekkości wizualnej projektowi. Główne wejście pod zadaszeniem otwiera dostęp do wiatrołapu z pojemnymi szafami, gdzie można przejść do kotłowni z funkcją pralni. Dzienna strefa domu, wyraźnie oddzielona od części nocnej, obejmuje salon z jadalnią i kuchnią, z wystarczającą ilością miejsca do swobodnej komunikacji. Kominek uatrakcyjnia wnętrze strefy wypoczynkowej, która została również przedłużona o przestrzeń zewnętrzną – taras. Z holu można płynnie przejść do łazienki oraz prywatnej strefy domu, gdzie mieszczą się trzy wygodne sypialnie, w tym dwie z wyjściem na taras oraz łazienka.


Działka leśna - co można na niej postawić? Budowa domu na działce leśnej

Działka leśna - co można na niej postawić? Budowa domu na działce leśnej
artykuł

Spełniając swoje marzenia o własnym domu, warto zacząć od zakupu odpowiedniej działki, która jeśli to możliwe będzie optymalnie dostosowana do preferencji Inwestora, nie tylko pod względem wielkości, ale także usytuowania czy kształtu. Dla wielu Inwestorów budowa domu na działce leśnej może się wydawać doskonałym pomysłem. Natura na wyciągnięcie ręki, bliskość miejsc do spacerowania, piękne otoczenie – to kuszące cechy działki, niemniej budowa domu w takich okolicznościach nie zawsze jest możliwa. Sprawdź, czy warto kupić działkę leśną, czy na działce leśnej można postawić dom, jak przekształcić działkę leśną w budowlaną i ile kosztuje przekształcenie działki leśnej na budowlaną. Zapraszamy do lektury!


„Dom w złocieniach 2 (GE)” | NOWY Projekt domu z garażem jednostanowiskowym

„Dom w złocieniach 2 (GE)” | NOWY Projekt domu z garażem jednostanowiskowym
projekt

Prezentujemy nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i wentylacją mechaniczną w standardzie. Modnie dobrana kolorystyka elewacji idealnie koresponduje z antracytowym dachem dwuspadowym i ażurową pergolą nad tarasem. Wysunięty na frontowej ścianie garaż, tworzy praktyczne zadaszenie nad atrakcyjną strefą wejściową. Otwarta przestrzeń salonu i jadalni oferuje wygodną kanapę, duży stół oraz klimatyczny kominek. Kuchnia z funkcjonalną wyspą w swoim programie posiada spiżarnię. Do układu strefy dziennej dołącza jeszcze łazienka, gabinet oraz kotłownia dostępna z garażu. Wszystkie pomieszczenia po stronie ogrodu, posiadają wyjście na obszerny taras. Prywatna część domu zaplanowana na poddaszu obejmuje trzy ustawne pokoje dla dzieci, łazienkę, pralnię oraz wygodną sypialnię rodziców z prywatną garderobą.


„Dom w gujawach 2 (G2E)” | NOWOŚĆ Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie

„Dom w gujawach 2 (G2E)” | NOWOŚĆ Projekt domu z wentylacją mechaniczną w standardzie
projekt

Interesujący projekt domu z wysuniętym na frontowej ścianie garażem dwustanowiskowym, wyróżnionym klinkierową okładziną. Na elewacji budynku połączono również białe i szare tynki, a wizualnym walorem projektu są akcenty drewnianej okładziny. Zadaszona strefa wejściowa wprowadza nas do funkcjonalnego wiatrołapu i słonecznej strefy dziennej, gdzie przestronny salon z kominkiem i wyjściem na atrakcyjny taras pod pergolą, płynnie łączy się z jadalnią. Kuchnia wzbogacona została o funkcjonalną wyspę i spiżarnię. Parter obejmuje również gabinet, łazienkę oraz kotłownię dostępną z garażu. Wszystkie pomieszczenia od strony ogrodu, posiadają wyjście na taras. Na poddaszu przewidziano nocną część domu, gdzie mieści się apartament, dwa pokoje dla dzieci z wyjściem na balkon, w pełni wyposażoną łazienkę, wspólną garderobę oraz pralnię.


Konkurs „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Do wygrania grille ogrodowe firmy KOLER!

 Konkurs „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Do wygrania grille ogrodowe firmy KOLER!
artykuł

Przypominamy, że do 30 września 2022 r. czekamy na zgłoszenia w konkursie „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”. Uczestnicy mają szansę wygrać wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę KOLER, którymi są: za I i II miejsce - ekskluzywne gazowe Grille Koler Relish v1 Black – każdy o wartości 2.399 zł, oraz za III miejsce - elegancki gazowy Grill Koler Relish v1 Silver o wartości 2299 zł. Grille uzupełnią wyposażenie strefy tarasowej oraz pozwolą uraczyć rodzinę i gości wykwintnymi smakami. Jeżeli mieszkasz w wymarzonym domu wg projektu ARCHON+, już dzisiaj zgłoś udział w konkursie! Sfotografuj bryłę domu oraz jego wnętrza i wygraj jedną z tych wyjątkowych nagród.


„Dom w lucernie 10” | Nowoczesny projekt o prostej bryle z garażem jednostanowiskowym

„Dom w lucernie 10” | Nowoczesny projekt o prostej bryle z garażem jednostanowiskowym
projekt

Atrakcyjny projekt domu z poddaszem użytkowym, bocznymi portfenetrami oraz garażem jednostanowiskowym wpisanym w bryłę projektu. Elewacja łączy biało – szare tynki z akcentami naturalnej stolarki, co podkreśla modny design projektu. Dom zwieńczony został dwuspadowym dachem w kolorze antracytu, który idealnie koresponduje z szerokimi przeszkleniami i ażurową pergolą nad tarasem. Strefa dzienna to słoneczny salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia oddzielona barkiem śniadaniowym i wzbogacona o spiżarnię. Do programu użytkowego dołącza toaleta oraz kotłownia z miejscem na sprzęty ogrodowe lub sportowe. Na poddaszu przewidziano nocną strefę domu, gdzie mieszczą się trzy komfortowe sypialnie, łazienka oraz pralnia.


Przedpokój - inspiracje. Zobacz najciekawsze inspiracje na piękny przedpokój

Przedpokój - inspiracje. Zobacz najciekawsze inspiracje na piękny przedpokój
artykuł

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Gdy wybudujemy swój wymarzony dom, pragniemy, aby nasza przestrzeń nie tylko była komfortowa, ale również cieszyła oko domowników oraz ich gości. Przedpokój to wizytówka domu i wnętrza, dlatego chcąc zadbać o jej efektowny wygląd, warto zastanowić się, jakie elementy dodadzą jej wizualnej atrakcyjności i funkcjonalności. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy różne kwestie dotyczące aranżacji przedpokoju. Podpowiadamy między innymi, jak urządzić przedpokój, jakie wybrać meble i kolory do przedpokoju, czym wykończyć ściany i podłogę, a także, w jaki sposób optycznie powiększyć wąski przedpokój.


oglądasz stronę   z 10
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?