Blog założony przez jozka_168.
Projekt: Dom w nawłociach (G2). Na blogu 26 wpisów, 75 zdjęć, 31 komentarzy.

Gniazdka, włączniki, przełączniki...

Zakupiliśmy osprzęt elektryczny. Wybraliśmy Schneider, model Asfora, białe. Skusiła nas ich estetyka, bardzo pasują do naszej wizji prostych i nowoczesnych wnętrz.

 

 

 

Dodaj komentarz

Ocieplanie granulatem celulozy

23/05/2019 - 40 cm izolacji pochodzącej z papieru gazetowego otuliła całe poddasze. Wszystko równomiernie opadło, tworząc kołderkę. 

 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zima nam nie straszna.

Cieszy mnie każda nowa rzecz w domku.

Przyszedł czas na zamontowanie wkładu kominkowego ARYSTO A11WWL[675+455]/510 DJ H  z płaszczem wodnym przystosowany do pracy w domach z rekuperacją. Kominek pojawił się rekreacyjnie i dla miłego klimatu w zimie... Liczę, że nie będzie tylko meblem zbierającym kurz lub jako półeczka na klucze... Jest elementem wystroju, z którego nie chcę rezygnować. Od 15 marca mamy zamontowaną pompę ciepła. Po długich kalkulacjach i czytaniu opinii wybór padł na Hewalex PCCO SPLIT 13kW z grzałką 6 kW  z zasobnikiem cwu 250l.

White
White
Dodaj komentarz

Szaro-buro, ale optymistycznie

Po długim wyczekiwaniu mamy posadzkę wykonaną w standardowej technologii, koszt 5000 zł

White
White
White
Dodaj komentarz

Kolejny etap

Ostatni wpis przed posadzkami poświęcam hydraulikowi. Człowiek z polecenia... kolejny z tych, co jak powiedzą, tak robią. Obiecał i wykonał. Bez zbędnych słów sami zobaczcie. Pozdrawiam...  

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Małymi kroczkami...

Siedem dni wystarczyło ekipie by wykonać tynki. Bałaganu w trakcie prac mnóstwo. Po zakończeniu prac tynkarze posprzątali wszystko i jest powiedzmy czysto :)

White
White
White
Dodaj komentarz

WIEŚCI Z BUDOWY

29/11/2018 r - rozpoczęły się prace tynkarskie. pierwszego dnia zwożono sprzęt na budowę, zabezpieczano co trzeba...

Przed tynkowaniem zrobiłam zdjęcia przebiegu kabli, tak, by w razie potrzeby wiedzieć, gdzie się one znajdują.

Drugi dzień - nałożenie szprycy potem mocowanie narożników ... itp.

Wyszło 499 m2 ... 35 zł /m2 tynk maszynowy cementowo wapienny z Doliny Nidy - lekki (cena z materiałem)

White
Dodaj komentarz

Drzwi zewnętrzne

Drzwi VETRO z Dostawką otwieraną w kolorze Antracyt z Czarnym Lakobelem.

White
Dodaj komentarz

Bez prądu ani rusz

Minął już tydzień odkąd elektryk działa na budowie, kabli przybywa. Ustaliliśmy gdzie, jakie gniazdka itp. Wyszło 112 pkt. Po kilku dniach kucia, wiercenia, wyznaczania rozdzielnia elektryczna jest na ukończeniu...

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Brama garażowa

Zamówiona kilka miesięcy temu brama garażowa Protect dotarła wraz z montażem. Nadproże i węgarki były wytynkowane przed montażem. Każdemu zależy, żeby jego brama pracowała długo i bezawaryjnie. Z tego też powodu musieliśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworu przed jej montażem. Brama w naszym domku już pięknie się prezentuje, mamy 2 piloty.

 

White
Dodaj komentarz

Maj… sporo przybyło na budowie.

Dachówka DURATOP PRO GÖTEBORG. Już teraz prezentuje się ciekawie. Wybraliśmy rynny z PCV BRYZA 125.  

W środę 09 maja przyjechała ekipa zamontować nam okna z firmy Oknoplast, które zamówiliśmy w lipcu... Koniec z przeciągami, można śmiało wchodzić do domu drzwiami. Wewnątrz domu okna są białe, na zewnątrz antracyt:

  • ilość okien do zamontowania 12 szt + wyjście tarasowe
  • potrójne szyby
  • szkło: U=0,5

System kominowy Firend. Obróbka komina przy użyciu taśmy Wakaflex. Daszki kominowe są ze stali kwasoodpornej. Pozdrawiam wszystkich Inwestorów i życzę owocnych prac.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

365 dni za nami.

Od rozpoczęcia fizycznej budowy minął rok, budujemy pomału i etapami.  Budowa domu była przeplatana łzami zarówno szczęścia, gdy dom rósł jak i złości, bo równocześnie było wiele chwil o których zwyczajnie chcielibyśmy zapomnieć. To co najważniejsze już widać i cieszy Do końca pozostało jednak mnóstwo pracy. Dlatego nie poprzestajemy i działamy dalej. Są osoby, które dużo nam pomogły. ( nie da się domu wybudować samemu, potrzebni są ludzie do pomocy). Jeszcze rok temu było tak...

White
Dodaj komentarz

W oczekiwaniu na dach

10 marca na szczycie naszego domu zawisła wiecha. Symboliczne drzewko zaakcentowało zakończenie budowy konstrukcji dachu. Obecnie dom pokryty został trójwarstwową membraną "Parotec kappa" o gramaturze 220 g. 

Na dzień  (24.03.2018) dach jest przygotowany pod dachówkę. Nareszcie widać całą bryłę domu i ogrom pracy.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Drenaż wokół domu

Przygotowujemy się do wykonania drenażu wokół domu. Drenaż okazał się być w naszym przypadku niezbędny. W poniedziałek 8 stycznia zostały umieszczone studzienki drenarskie. Rurki ładnie zawinięte w geowłókninę i obsypane kamieniem.

White
White
Dodaj komentarz

Radość przez łzy...

Witam serdecznie.

Dnia 13 grudnia br., ruszyły wyczekiwane prace. Została dołożona izolacja z polistyrenu ekstrudowanego dla uzyskania na etapie elewacji cokołu. Wykonano wieniec z kształtek  Ytong  U z dodatkowymi zazębieniami w mur.  Moja wiara w fachowość ekip budowlanych na nowo odżyła.

Podziękowania dla "ekipy".

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Podłączenie szamba

...zabraliśmy się za prace na zewnątrz. Podłączyliśmy szambo, gdyż na razie nici z obiecywanej kanalizacji, kto wie...może kiedyś się doczekamy.

 

White
White
Dodaj komentarz

Nieuczciwy wykonawca

Wykonawca przestał się pojawiać... Z początku odbierał telefon tłumacząc się różnymi losowymi zdarzeniami... Byli wciąż zajęci, przekładali termin, albo w końcu umawiali się i nie przyjeżdżali. Niestety zostaliśmy oszukani przez firmę budowlaną i podobno nie jesteśmy jedyni... Panowie zaczęli się ociągać z pracą, tak że nie udało się jej zakończyć w terminie. Okazało się, że wykonawca nie ma pieniędzy ani materiałów i wypoczywa w Klinice Psychiatrii. Im dłużej o tym myślę stwierdzam, że na stanie surowym zarabia się najwięcej w najkrótszym czasie. Inwestor. najmniej się wtrąca, i najhojniej płaci, bo jeszcze ma pieniądze...

My musimy kontynuować pracę ze względu na zaciągnięty kredyt. Co zrobimy, uczymy się na błędach już nie ma co się bać tylko ruszać do przodu trzeba zakończyć budowę nie ma odwrotu.

W tej chwili szukamy firmy budowlanej której powierzymy dokończenie budowy domu.

Dodaj komentarz

WYKOP POD SZAMBO 10M3

Kolejny krok za Nami. Bezodpływowy zbiornik na ścieki zamontowany (30 sierpień 2017) Dodatkowe koszty: koparka 300zł i transport z montażem 800zł

White
White
Dodaj komentarz

Montaż zbiornika betonowego

Zdecydowaliśmy się na zbiornik betonowy o pojemności 10m3, który kosztował  2 900 zł z dowozem.

Montaż szamba przebiegać miał w teoretycznie dwóch etapach:

  •  wykonanie odpowiedniego wykopu (13 lipiec 2017 ) - 250zł
  •  montaż szamba przez firmę sprzedającą szambo (14 lipiec )

Człowiek planuje sobie jedno a wychodzi coś innego.

Przyjechał dźwig z szambem, wszystko poszło dobrze tylko… po wykonaniu otworu w ziemi zrobił się basen:) Wodę z wykopu trzeba było odpompować. Po kolejnej próbie montażu okazało się że zbiornik trzeba będzie wymienić na inny...

White
Dodaj komentarz

Ruszyły prace murarskie.

Cieszył nas wygląd działki po wycince drzew później fundamenty, ale najbardziej cieszą ściany konstrukcyjne, które od poniedziałku pną się w górę... Widać już jak duże będą okna.

 

White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty ukończone.

09.06.2017r. Zakończono murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych wraz z wykonaniem izolacji pionowej 2x dysperbit.

13.06.2017r. Zasypano przestrzeń pomiędzy ścianami fundamentowymi ziemią zasypową.Na działkę przyjeżdżały kolejne ciężarówki wypełnione po brzegi piaskiem. W sumie sześć wywrotek. W tym czasie operator koparki wsypywał piach do wnętrza ścian fundamentowych. 

Zostały zamontowane rury kanalizacyjne.

14.06.2017r. Wykonano izolację termiczną ścian fundamentowych styropianem gr. 10 cm. „Aqua” oraz udało się wylać chudziaka

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wylewanie ław fundamentowych

... udało się ruszyć z pracami na budowie.

24.05.2017r. Po usunięciu piasku który zsunął się do środka wykonano deskowanie i ułożono zbrojenie.

01.06.2017r. Rozpoczęliśmy zalewanie ław fundamentowych. Do betonowania ław fundamentowych użyto betonu b-25. 

01.06.2017r.  Możemy się pochwalić, że mamy studnię głębinową 28m. wraz z montażem pompy głębinowej. Koszt wykonania opinii geotechnicznej 900 PLN

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wykop pod fundament w wodzie.

Rozpoczęliśmy pierwsze kroki w stawianiu naszego domku i od razu napotkaliśmy na problem. Czas na ułożenie zbrojenia, a następnie zalanie wszystkiego betonem.

Okazało się, że są tzw. wody podskórne. Miał być zalewany fundament, ale pogoda zweryfikowała nasze plany. Fundament został wprawdzie zalany terminowo tylko że niestety wodą zamiast betonu...

Aktualnie poprawa pogody i cała woda ładnie wysycha...

White
White
Dodaj komentarz

Wytyczenie budynku i pierwsze wykopy.

11.04.2017r. - długo wyczekiwany dzień.

Geodeta zajął się wyznaczaniem linii tak, aby domek był dopasowany do działki. Niby niewiele, a jednak coś zaczyna się dziać. Wytyczenie budynku poszło sprawnie. Koparka z dużą dokładnością robiła wykopy pod nasze fundamenty, a w tym czasie chłopaki z ekipy budowlanej mogli już przygotowywać zbrojenie ław fundamentowych.

Teraz nie ma już odwrotu i możemy oficjalnie powiedzieć: „Budujemy wymarzony dom”.

White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowanie placu budowy

Plac budowy został ogrodzony ogrodzeniem tymczasowym.

Umieszczono tablicę informacyjną.

Została usunięta warstwa humusu z obszaru obrysu budynku.

 

White
Dodaj komentarz

Marzenia, plany, rzeczywistość.

Podjęliśmy decyzję o budowie naszego własnego domu. Generalnie nie wierzyłam w to, aż do momentu, kiedy podpisaliśmy wszystkie zgody, papiery i stanęliśmy w tym miejscu, trochę zarośniętym, ale z ogromnymi możliwościami, naszym własnym miejscu…

Dom będzie budowany wg projektu: Dom w nawłociach (G2) w województwie Zachodniopomorskim.

Prace wykonywane będą w większości systemem gospodarczym

Pozdrawiam

White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?