Blog założony przez jozka_168.
Projekt: Dom w nawłociach (G2). Na blogu 28 wpisów, 75 zdjęć, 33 komentarze.

Gniazdka, włączniki, przełączniki...

Zakupiliśmy osprzęt elektryczny. Wybraliśmy Schneider, model Asfora, białe. Skusiła nas ich estetyka, bardzo pasują do naszej wizji prostych i nowoczesnych wnętrz.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zima nam nie straszna

Od 15 marca mamy zamontowaną pompę ciepła. Po długich kalkulacjach i czytaniu opinii wybór padł na Hewalex PCCO SPLIT 13kW z grzałką 6 kW  z zasobnikiem cwu 250l. Wygląda imponująco.Jest kominek, ale bardziej rekreacyjnie i dla miłego klimatu w zimie...

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wkład kominkowy

Przyszedł czas na zamontowanie wkładu kominkowego ARYSTO A11WWL[675+455]/510 DJ H  z płaszczem wodnym przystosowany do pracy w domach z rekuperacją

 

White
White
Dodaj komentarz

Szaro-buro, ale optymistycznie

Po długim wyczekiwaniu mamy posadzkę wykonaną w standardowej technologii, koszt 5000 zł

White
White
White
Dodaj komentarz

Kolejny etap

Ostatni wpis przed posadzkami poświęcam hydraulikowi. Człowiek z polecenia... kolejny z tych, co jak powiedzą, tak robią. Obiecał i wykonał.

Bez zbędnych słów sami zobaczcie, Pozdrawiam...  

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Małymi kroczkami...

To już przestaje być budowa, to już prawie DOM. Efekt tynków jeszcze bardziej uświadomił nam, że jesteśmy co raz bliżej celu. Siedem dni wystarczyło ekipie by wykonać tynki. Bałaganu w trakcie prac mnóstwo, ale po zakończeniu prac tynkarze posprzątali wszystko i jest powiedzmy czysto :)

Ekipę z czystym sumieniem możemy polecić.

 

White
White
White
Dodaj komentarz

WIEŚCI Z BUDOWY

W czwartek (29 listopada 2018 r,) rozpoczęły się prace tynkarskie. Tynkarz wraz z pomocnikami pierwszego dnia zwoził sprzęt na budowę, zabezpieczał, co trzeba...

Przed tynkowaniem zrobiłam zdjęcia przebiegu kabli, tak, by w razie potrzeby wiedzieć, gdzie się one znajdują.

Drugi dzień - nałożenie szprycy potem mocowanie narożników ... itp.

Wyszło 499 m2 ... 35 zł /m2 tynk maszynowy cementowo wapienny z Doliny Nidy - lekki (cena z materiałem)

Nasza rada?

Bierzcie sprawdzonych wykonawców poleconych przez innych budujących i kontrolujcie, ale z drugiej strony nie stojąc nad kimś, bo każdy lubi mieć poczucie że się go docenia :)

White
Dodaj komentarz

Drzwi zewnętrzne

Drzwi VETRO z Dostawką otwieraną w kolorze Antracyt z Czarnym Lakobelem

Efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania 

White
Dodaj komentarz

Bez prądu ani rusz

Minął już tydzień odkąd elektryk działa na budowie, kabli przybywa. Ustaliliśmy gdzie, jakie gniazdka itp. Wyszło 112 pkt. Po kilku dniach kucia, wiercenia, wyznaczania rozdzielnia elektryczna jest na ukończeniu...

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kominy

System kominowy Firend. Obróbka komina przy użyciu taśmy Wakaflex. Daszki kominowe są ze stali kwasoodpornej. Na tym etapie przyszedł również moment na decyzję odnośnie tego czym wykańczamy komin. Po zastanowieniu się, planujemy zrobić komin pod kolor elewacji.

Obecnie mamy problem z osami...

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Brama garażowa

Zamówiona kilka miesięcy temu brama garażowa Protect dotarła wraz z montażem. Nadproże i węgarki były wytynkowane przed montażem. Każdemu zależy, żeby jego brama pracowała długo i bezawaryjnie. Z tego też powodu musieliśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworu przed jej montażem. Brama w naszym domku już pięknie się prezentuje, mamy 2 piloty.

 

White
Dodaj komentarz

Kropka nad i - Dach

Przyszedł czas na dokonanie rozeznania w temacie pokrycia dachu. W każdym bądź razie, zdecydowaliśmy się na dachówkę DURATOP PRO GÖTEBORG. Czy się sprawdzi okaże się niestety dopiero za parę lat, ale za to już teraz prezentuje się ciekawie. Podsumowując, my z wyboru jesteśmy zadowoleni. Wybraliśmy rynny z PCV BRYZA 125. Jeśli chodzi o trwałość (odporność mechaniczną), to przecież nikt nie będzie po nich się wspinał, ani chodził :)

Pozdrawiam wszystkich Inwestorów i życzę owocnych prac.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Maj… sporo przybyło na budowie.

W środę 09 maja przyjechała ekipa zamontować nam okna z firmy Oknoplast, które zamówiliśmy w lipcu... Koniec z przeciągami, można śmiało wchodzić do domu drzwiami. Wewnątrz domu okna są białe, na zewnątrz antracyt:

  • ilość okien do zamontowania 12 szt + wyjście tarasowe
  • potrójne szyby
  • szkło: U=0,5

Kiedy patrze na nasz dom, naprawdę robi to na mnie ogromne wrażenie. Jak z niczego, powstało coś tak dużego i ważnego. Poza tym miło spędziliśmy czas na działce :)

White
White
White
Dodaj komentarz

365 dni za nami.

Od rozpoczęcia fizycznej budowy minął rok, budujemy pomału i etapami. Po drodze wiele się wydarzyło. Budowa domu była przeplatana łzami zarówno szczęścia, gdy dom rósł jak i złości, bo równocześnie było wiele chwil o których zwyczajnie chcielibyśmy zapomnieć.

Ogromnie się cieszę, że spełniamy marzenia, ale z drugiej strony czuję się nie pewnie. Boję się, czy damy radę finansowo i psychicznie, czy dobre decyzję podjęliśmy. To się okażę, ale trzeba być dobrej myśli. Marzenia nie spełniają się ot tak, w tym cała ich magia, że są wyczekane... To co najważniejsze już widać i cieszy :) Do końca pozostało jednak mnóstwo pracy, dlatego nie poprzestajemy i działamy dalej. 

Są osoby, które dużo nam pomogły. ( z resztą nie da się domu wybudować samemu, potrzebni są ludzie do pomocy)

Jeszcze rok temu było tak:

White
Dodaj komentarz

W oczekiwaniu na dach

Z radością informujemy, że 10 marca na szczycie naszego domu zawisła wiecha. Symboliczne drzewko uroczyście zaakcentowało zakończenie budowy konstrukcji dachu. Obecnie dom pokryty został trójwarstwową membraną "Parotec kappa" o gramaturze 220 g. 

Na dzień  (24.03.2018) dach jest przygotowany pod dachówkę. 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Drenaż wokół domu

Przygotowujemy się do wykonania drenażu wokół domu.

Drenaż okazał się być w naszym przypadku niezbędny. W poniedziałek 8 stycznia zostały umieszczone studzienki drenarskie. Rurki ładnie zawinięte w geowłókninę i obsypane kamieniem.

White
White
Dodaj komentarz

Radość przez łzy...

Witam serdecznie.

Dnia 13 grudnia br., ruszyły wyczekiwane prace. Została dołożona izolacja z polistyrenu ekstrudowanego dla uzyskania na etapie elewacji cokołu. Wykonano wieniec z kształtek  Ytong  U z dodatkowymi zazębieniami w mur.  Moja wiara w fachowość ekip budowlanych na nowo odżyła.

Podziękowania dla "ekipy".

Pozdrawiamy wszystkich obserwujących i budujących

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Podłączenie szamba

 Z pomocą… zabraliśmy się za prace na zewnątrz. Podłączyliśmy szambo, gdyż na razie nici z obiecywanej kanalizacji, kto wie...może kiedyś się doczekamy.

 

White
White
Dodaj komentarz

Nieuczciwy wykonawca

Wykonawca przestał się pojawiać, mimo naszych starań nie kontynuowano prac...  Z początku odbierał telefon tłumacząc się różnymi losowymi zdarzeniami... Byli wciąż zajęci, przekładali termin, albo w końcu umawiali się i nie przyjeżdżali. zamiast jasno nam powiedzieć o co chodzi. Niestety zostaliśmy oszukani przez firmę budowlaną i podobno nie jesteśmy jedyni... Wyłudzono od nas spore pieniądze niby na materiał. Panowie zaczęli się ociągać z pracą, tak że nie udało się jej zakończyć w terminie. Okazało się, że wykonawca nie ma  pieniędzy ani materiałów i wypoczywa w Klinice Psychiatrii.  Im dłużej o tym myślę stwierdzam, że na stanie surowym zarabia się najwięcej w najkrótszym czasie. A inwestor po pierwsze najmniej się wtrąca (bo o betonie, zaprawach i zbrojeniu zwykle ma słabe pojęcie), a po drugie – najhojniej płaci, bo jeszcze ma pieniądze...

My musimy kontynuować pracę ze względu na zaciągnięty kredyt. Co zrobimy, uczymy się na błędach już nie ma co się bać tylko ruszać do przodu trzeba zakończyć budowę nie ma odwrotu.

W tej chwili szukamy firmy budowlanej której powierzymy dokończenie budowy domu dla naszej rodziny. Okazuje się, że nie jest to takie proste...

Dodaj komentarz

WYKOP POD SZAMBO 10M3

Kolejny krok za Nami. Bezodpływowy zbiornik na ścieki zamontowany (30 sierpień 2017) Dodatkowe koszty: koparka 300zł i transport z montażem 800zł

White
White
Dodaj komentarz

Montaż zbiornika betonowego

Zdecydowaliśmy się na zbiornik betonowy o pojemności 10m3, który kosztował  2 900 zł z dowozem.

Montaż szamba przebiegać miał w teoretycznie dwóch etapach:

  •  wykonanie odpowiedniego wykopu (13 lipiec 2017 ) - 250zł
  •  montaż szamba przez firmę sprzedającą szambo (14 lipiec )

Jak zwykle to bywa, człowiek planuje sobie jedno a wychodzi coś innego.

Przyjechał dźwig z szambem, wszystko poszło dobrze tylko… ze względu na wysoki poziom wód gruntowych po wykonaniu otworu w ziemi zrobił się basen:) Wodę z wykopu trzeba było  odpompować. Po kolejnej próbie montażu okazało się że zbiornik trzeba będzie wymienić na inny...

White
Dodaj komentarz

Ruszyły prace murarskie.

Cieszył nas wygląd działki po wycince drzew później fundamenty, ale najbardziej cieszą ściany konstrukcyjne, które od poniedziałku pną się w górę... Widać już jak duże będą okna.

 

White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty ukończone.

W końcu pogoda nam pozwoliła dokończyć prace przy fundamencie.

09.06.2017r. Zakończono murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych wraz z wykonaniem izolacji pionowej 2x dysperbit.

13.06.2017r. Zasypano przestrzeń pomiędzy ścianami fundamentowymi ziemią zasypową.Na działkę przyjeżdżały kolejne ciężarówki wypełnione po brzegi piaskiem. W sumie sześć wywrotek. W tym czasie operator koparki wsypywał piach do wnętrza ścian fundamentowych. 

Zostały zamontowane rury kanalizacyjne.

14.06.2017r. Wykonano izolację termiczną ścian fundamentowych styropianem gr. 10 cm. „Aqua” oraz udało się wylać chudziaka

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wylewanie ław fundamentowych

Po wielu dniach oczekiwania na poprawę pogody udało się ruszyć z pracami na budowie.

24.05.2017r. Po usunięciu piasku który zsunął się do środka wykonano deskowanie i ułożono zbrojenie.

01.06.2017r. Rozpoczęliśmy zalewanie ław fundamentowych naszego domku. Do betonowania ław fundamentowych użyto betonu b-25. 

01.06.2017r.  Możemy się pochwalić, że mamy studnię głębinową 28m. wraz z montażem pompy głębinowej. Prace postępowały bardzo sprawnie.

Koszt wykonania opinii geotechnicznej (dla zainteresowanych: 900 PLN)

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wykop pod fundament w wodzie.

Rozpoczęliśmy pierwsze kroki w stawianiu naszego domku i od razu napotkaliśmy na problem. Czas na ułożenie zbrojenia, a następnie zalanie wszystkiego betonem.

Okazało się, że są tzw. wody podskórne. Miał być zalewany fundament, ale pogoda zweryfikowała nasze plany. Fundament został wprawdzie zalany terminowo tylko że niestety wodą zamiast betonu...

Aktualnie poprawa pogody i cała woda ładnie wysycha...

White
White
Dodaj komentarz

Wytyczenie budynku i pierwsze wykopy.

11.04.2017r. - długo wyczekiwany dzień.

Geodeta zajął się wyznaczaniem linii tak, aby domek był dopasowany do działki. Niby niewiele, a jednak coś zaczyna się dziać. Wytyczenie budynku poszło sprawnie. Koparka z dużą dokładnością robiła wykopy pod nasze fundamenty, a w tym czasie chłopaki z ekipy budowlanej mogli już przygotowywać zbrojenie ław fundamentowych.

Teraz nie ma już odwrotu i możemy oficjalnie powiedzieć: „Budujemy wymarzony dom”.

White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowanie placu budowy

Plac budowy został ogrodzony ogrodzeniem tymczasowym.

Umieszczono tablicę informacyjną.

Została usunięta warstwa humusu z obszaru obrysu budynku.

 

White
Dodaj komentarz

Marzenia, plany, rzeczywistość.

Podjęliśmy decyzję o budowie naszego własnego domu. Generalnie nie wierzyłam w to, aż do momentu, kiedy podpisaliśmy wszystkie zgody, papiery i stanęliśmy w tym miejscu, trochę zarośniętym, ale z ogromnymi możliwościami, naszym własnym miejscu…

Dom będzie budowany wg projektu: Dom w nawłociach (G2) w województwie Zachodniopomorskim.

Prace wykonywane będą w większości systemem gospodarczym

Pozdrawiam

White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?