Zakupiliśmy osprzęt elektryczny. Wybraliśmy Schneider, model Asfora, białe. Skusiła nas ich estetyka, bardzo pasują do naszej wizji prostych i nowoczesnych wnętrz.
Od 15 marca mamy zamontowaną pompę ciepła. Po długich kalkulacjach i czytaniu opinii wybór padł na Hewalex PCCO SPLIT 13kW z grzałką 6 kW z zasobnikiem cwu 250l. Wygląda imponująco.Jest kominek, ale bardziej rekreacyjnie i dla miłego klimatu w zimie...
Przyszedł czas na zamontowanie wkładu kominkowego ARYSTO A11WWL[675+455]/510 DJ H z płaszczem wodnym przystosowany do pracy w domach z rekuperacją
Po długim wyczekiwaniu mamy posadzkę wykonaną w standardowej technologii, koszt 5000 zł
Ostatni wpis przed posadzkami poświęcam hydraulikowi. Człowiek z polecenia... kolejny z tych, co jak powiedzą, tak robią. Obiecał i wykonał.
Bez zbędnych słów sami zobaczcie, Pozdrawiam...
To już przestaje być budowa, to już prawie DOM. Efekt tynków jeszcze bardziej uświadomił nam, że jesteśmy co raz bliżej celu. Siedem dni wystarczyło ekipie by wykonać tynki. Bałaganu w trakcie prac mnóstwo, ale po zakończeniu prac tynkarze posprzątali wszystko i jest powiedzmy czysto :)
Ekipę z czystym sumieniem możemy polecić.
W czwartek (29 listopada 2018 r,) rozpoczęły się prace tynkarskie. Tynkarz wraz z pomocnikami pierwszego dnia zwoził sprzęt na budowę, zabezpieczał, co trzeba...
Przed tynkowaniem zrobiłam zdjęcia przebiegu kabli, tak, by w razie potrzeby wiedzieć, gdzie się one znajdują.
Drugi dzień - nałożenie szprycy potem mocowanie narożników ... itp.
Wyszło 499 m2 ... 35 zł /m2 - tynk maszynowy cementowo wapienny z Doliny Nidy - lekki (cena z materiałem)
Nasza rada?
Bierzcie sprawdzonych wykonawców poleconych przez innych budujących i kontrolujcie, ale z drugiej strony nie stojąc nad kimś, bo każdy lubi mieć poczucie że się go docenia :)
Drzwi VETRO z Dostawką otwieraną w kolorze Antracyt z Czarnym Lakobelem
Efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania
Minął już tydzień odkąd elektryk działa na budowie, kabli przybywa. Ustaliliśmy gdzie, jakie gniazdka itp. Wyszło 112 pkt. Po kilku dniach kucia, wiercenia, wyznaczania rozdzielnia elektryczna jest na ukończeniu...
System kominowy Firend. Obróbka komina przy użyciu taśmy Wakaflex. Daszki kominowe są ze stali kwasoodpornej. Na tym etapie przyszedł również moment na decyzję odnośnie tego czym wykańczamy komin. Po zastanowieniu się, planujemy zrobić komin pod kolor elewacji.
Obecnie mamy problem z osami...
Zamówiona kilka miesięcy temu brama garażowa Protect dotarła wraz z montażem. Nadproże i węgarki były wytynkowane przed montażem. Każdemu zależy, żeby jego brama pracowała długo i bezawaryjnie. Z tego też powodu musieliśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworu przed jej montażem. Brama w naszym domku już pięknie się prezentuje, mamy 2 piloty.
Przyszedł czas na dokonanie rozeznania w temacie pokrycia dachu. W każdym bądź razie, zdecydowaliśmy się na dachówkę DURATOP PRO GÖTEBORG. Czy się sprawdzi okaże się niestety dopiero za parę lat, ale za to już teraz prezentuje się ciekawie. Podsumowując, my z wyboru jesteśmy zadowoleni. Wybraliśmy rynny z PCV BRYZA 125. Jeśli chodzi o trwałość (odporność mechaniczną), to przecież nikt nie będzie po nich się wspinał, ani chodził :)
Pozdrawiam wszystkich Inwestorów i życzę owocnych prac.
W środę 09 maja przyjechała ekipa zamontować nam okna z firmy Oknoplast, które zamówiliśmy w lipcu... Koniec z przeciągami, można śmiało wchodzić do domu drzwiami. Wewnątrz domu okna są białe, na zewnątrz antracyt:
Kiedy patrze na nasz dom, naprawdę robi to na mnie ogromne wrażenie. Jak z niczego, powstało coś tak dużego i ważnego. Poza tym miło spędziliśmy czas na działce :)
Od rozpoczęcia fizycznej budowy minął rok, budujemy pomału i etapami. Po drodze wiele się wydarzyło. Budowa domu była przeplatana łzami zarówno szczęścia, gdy dom rósł jak i złości, bo równocześnie było wiele chwil o których zwyczajnie chcielibyśmy zapomnieć.
Ogromnie się cieszę, że spełniamy marzenia, ale z drugiej strony czuję się nie pewnie. Boję się, czy damy radę finansowo i psychicznie, czy dobre decyzję podjęliśmy. To się okażę, ale trzeba być dobrej myśli. Marzenia nie spełniają się ot tak, w tym cała ich magia, że są wyczekane... To co najważniejsze już widać i cieszy :) Do końca pozostało jednak mnóstwo pracy, dlatego nie poprzestajemy i działamy dalej.
Są osoby, które dużo nam pomogły. ( z resztą nie da się domu wybudować samemu, potrzebni są ludzie do pomocy)
Jeszcze rok temu było tak:
Z radością informujemy, że 10 marca na szczycie naszego domu zawisła wiecha. Symboliczne drzewko uroczyście zaakcentowało zakończenie budowy konstrukcji dachu. Obecnie dom pokryty został trójwarstwową membraną "Parotec kappa" o gramaturze 220 g.
Na dzień (24.03.2018) dach jest przygotowany pod dachówkę.
Przygotowujemy się do wykonania drenażu wokół domu.
Drenaż okazał się być w naszym przypadku niezbędny. W poniedziałek 8 stycznia zostały umieszczone studzienki drenarskie. Rurki ładnie zawinięte w geowłókninę i obsypane kamieniem.
Witam serdecznie.
Dnia 13 grudnia br., ruszyły wyczekiwane prace. Została dołożona izolacja z polistyrenu ekstrudowanego dla uzyskania na etapie elewacji cokołu. Wykonano wieniec z kształtek Ytong U z dodatkowymi zazębieniami w mur. Moja wiara w fachowość ekip budowlanych na nowo odżyła.
Podziękowania dla "ekipy".
Pozdrawiamy wszystkich obserwujących i budujących
Z pomocą… zabraliśmy się za prace na zewnątrz. Podłączyliśmy szambo, gdyż na razie nici z obiecywanej kanalizacji, kto wie...może kiedyś się doczekamy.
Wykonawca przestał się pojawiać, mimo naszych starań nie kontynuowano prac... Z początku odbierał telefon tłumacząc się różnymi losowymi zdarzeniami... Byli wciąż zajęci, przekładali termin, albo w końcu umawiali się i nie przyjeżdżali. zamiast jasno nam powiedzieć o co chodzi. Niestety zostaliśmy oszukani przez firmę budowlaną i podobno nie jesteśmy jedyni... Wyłudzono od nas spore pieniądze niby na materiał. Panowie zaczęli się ociągać z pracą, tak że nie udało się jej zakończyć w terminie. Okazało się, że wykonawca nie ma pieniędzy ani materiałów i wypoczywa w Klinice Psychiatrii. Im dłużej o tym myślę stwierdzam, że na stanie surowym zarabia się najwięcej w najkrótszym czasie. A inwestor po pierwsze najmniej się wtrąca (bo o betonie, zaprawach i zbrojeniu zwykle ma słabe pojęcie), a po drugie – najhojniej płaci, bo jeszcze ma pieniądze...
My musimy kontynuować pracę ze względu na zaciągnięty kredyt. Co zrobimy, uczymy się na błędach już nie ma co się bać tylko ruszać do przodu trzeba zakończyć budowę nie ma odwrotu.
W tej chwili szukamy firmy budowlanej której powierzymy dokończenie budowy domu dla naszej rodziny. Okazuje się, że nie jest to takie proste...
Kolejny krok za Nami. Bezodpływowy zbiornik na ścieki zamontowany (30 sierpień 2017) Dodatkowe koszty: koparka 300zł i transport z montażem 800zł
Zdecydowaliśmy się na zbiornik betonowy o pojemności 10m3, który kosztował 2 900 zł z dowozem.
Montaż szamba przebiegać miał w teoretycznie dwóch etapach:
Jak zwykle to bywa, człowiek planuje sobie jedno a wychodzi coś innego.
Przyjechał dźwig z szambem, wszystko poszło dobrze tylko… ze względu na wysoki poziom wód gruntowych po wykonaniu otworu w ziemi zrobił się basen:) Wodę z wykopu trzeba było odpompować. Po kolejnej próbie montażu okazało się że zbiornik trzeba będzie wymienić na inny...
Cieszył nas wygląd działki po wycince drzew później fundamenty, ale najbardziej cieszą ściany konstrukcyjne, które od poniedziałku pną się w górę... Widać już jak duże będą okna.
W końcu pogoda nam pozwoliła dokończyć prace przy fundamencie.
09.06.2017r. Zakończono murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych wraz z wykonaniem izolacji pionowej 2x dysperbit.
13.06.2017r. Zasypano przestrzeń pomiędzy ścianami fundamentowymi ziemią zasypową.Na działkę przyjeżdżały kolejne ciężarówki wypełnione po brzegi piaskiem. W sumie sześć wywrotek. W tym czasie operator koparki wsypywał piach do wnętrza ścian fundamentowych.
Zostały zamontowane rury kanalizacyjne.
14.06.2017r. Wykonano izolację termiczną ścian fundamentowych styropianem gr. 10 cm. „Aqua” oraz udało się wylać chudziaka
Po wielu dniach oczekiwania na poprawę pogody udało się ruszyć z pracami na budowie.
24.05.2017r. Po usunięciu piasku który zsunął się do środka wykonano deskowanie i ułożono zbrojenie.
01.06.2017r. Rozpoczęliśmy zalewanie ław fundamentowych naszego domku. Do betonowania ław fundamentowych użyto betonu b-25.
01.06.2017r. Możemy się pochwalić, że mamy studnię głębinową 28m. wraz z montażem pompy głębinowej. Prace postępowały bardzo sprawnie.
Koszt wykonania opinii geotechnicznej (dla zainteresowanych: 900 PLN)
Rozpoczęliśmy pierwsze kroki w stawianiu naszego domku i od razu napotkaliśmy na problem. Czas na ułożenie zbrojenia, a następnie zalanie wszystkiego betonem.
Okazało się, że są tzw. wody podskórne. Miał być zalewany fundament, ale pogoda zweryfikowała nasze plany. Fundament został wprawdzie zalany terminowo tylko że niestety wodą zamiast betonu...
Aktualnie poprawa pogody i cała woda ładnie wysycha...
11.04.2017r. - długo wyczekiwany dzień.
Geodeta zajął się wyznaczaniem linii tak, aby domek był dopasowany do działki. Niby niewiele, a jednak coś zaczyna się dziać. Wytyczenie budynku poszło sprawnie. Koparka z dużą dokładnością robiła wykopy pod nasze fundamenty, a w tym czasie chłopaki z ekipy budowlanej mogli już przygotowywać zbrojenie ław fundamentowych.
Teraz nie ma już odwrotu i możemy oficjalnie powiedzieć: „Budujemy wymarzony dom”.
Plac budowy został ogrodzony ogrodzeniem tymczasowym.
Umieszczono tablicę informacyjną.
Została usunięta warstwa humusu z obszaru obrysu budynku.
Podjęliśmy decyzję o budowie naszego własnego domu. Generalnie nie wierzyłam w to, aż do momentu, kiedy podpisaliśmy wszystkie zgody, papiery i stanęliśmy w tym miejscu, trochę zarośniętym, ale z ogromnymi możliwościami, naszym własnym miejscu…
Dom będzie budowany wg projektu: Dom w nawłociach (G2) w województwie Zachodniopomorskim.
Prace wykonywane będą w większości systemem gospodarczym
Pozdrawiam
Tynki
przez Judyta
Ogrodzenie
przez Piotr
22. Między świętami
przez Joanna i Wojciech
21. Winkielki i pergola
przez Joanna i Wojciech
Elewacja zewnętrzna
przez Piotrek
2021 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Dzień dobry,
Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?