Blog założony przez adam8matek.
Projekt: . Na blogu 1 wpis, 1 zdjęcie, 0 komentarzy.

Odwodnienie gruntu

Podczas ulewnych opadów słabo zabezpieczone piwnice i garaże - są zatopione. Na te poziomy woda spływa na wiele sposobów np. niedomknięta brama garażowa, nieszczelne okna w garażu itd. Szczególnie denerwujące są zalania niżej połozonych poziomów domów czego powodem jest przepływ wsteczny. Ażeby ubezpieczyć się przed takimi nieoczekiwanymi problemami, warto zamontować zasuwę burzową http://odwodnienia24.pl/pl/c/Wpusty-podlogowe/59

Podstawowym składnikiem kanalizacji jest zasuwa burzowa, określona w katalogach zaworem zwrotnym. Jedno i drugie określenie doskonale określa funkcję tego urządzenia. Funkcjonowanie zasuwy burzowej spełnia podobną rolę jak zwykły zawór zwrotny w armaturach wodociągowych. Ma uniemożliwiać przepływom wstecznym w czasie skumulowanego przepływu ścieków w instalacji, co najczęściej ma miejsce podczas nawałnicy z gwałtownymi opadami.

Przepływ wsteczny powstaje najczęściej, gdy rozmiar rury kanalizacyjnej jest za mały. Zasuwy burzowe o rozmiarach ø 110 mm i szerszych spełniją swoją rolę i bardzo dobrze zabezpieczają niskie poziomy domów.

Kiedy zapowiada się na nawałnice i przychodzą nieoczekiwane opady deszczu, to w wielu domostwach powstaje problem. Najczęściej tym problemem jest wsteczny przepływ wody. Ogromna suma deszczówli w krótkim czasie spływająca do sieci kanalizacyjnej tworzy to, że błyskawicznie stawała się ona niedrożna. Koniec jest zawsze ten sam - zalana piwnica lub garaż. Taka sytuacja powstała ponieważ wpusty podłogowe i kanalizacja nie posiadają zainstalowanych zasuw burzowych.

Przepływy wsteczne często tworzy się z pospolitych okoliczności którym może być przepełniona kanalizacja.

Kanalizacyjny zawór zwrotny może się okazać użyteczny także jako piecza przed przedostawaniem się gryzoni (na przykład szczurów), rynnami kanalizacyjnymi do gmachu.

Zasady użycia zabezpieczeń przed zalaniem nazwano w bieżącej normie PN-EN-13564 Urządzenia przeciwzalewowe w budynkach – wymagania. Urządzenia takie montuje się na przekrojach horyzontalnych kanalizacji. Może to być odcinek przykanalika – wówczas zasuwę burzową instaluje się w studzience DN800 lub na horyzontalnym odcinku kanalizacji wewnętrznej, przed wyjściem z domu. Istnieje również możliwość montażu zaworów zwrotnych bezpośrednio na odpływach z indywidualnych odbiorników kanalizacyjnych, na przykład wpustów podłogowych czy natrysków usytuowanych poniżej poziomu zalewania.

Głównym błędem jest montaż zasuwy burzowej na centralnej rurze kanalizacyjnej. Powoduj to zalanie pomieszczeń, które powinny być zabezpieczane przed tego typu dokuczliwościami.

Charakterystyka zasuw burzowy sprawia, że w razie problemów dostęp do nich powinien być prosty. Urządzenie wymaga bowiem okresowej konserwacji i nadzoru.

Istnieją inne konstrukcje kanalizacyjnych zaworów zwrotnych:

Zasuwa burzowa ø 50 typ C, Zasuwa burzowa bez dźwigni ø 110, Zasuwa burzowa jednoklapowa ø 160, Zasuwa burzowa wieloklapowa ø 160

White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger  Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?