Projekt ogrzewania kominkowego

Kup Projekt Ogrzewania Kominkowego do swojego projektu domu!

Projekt ogrzewania kominkowego

Ogrzewanie kominkowe na wyciągnięcie ręki!

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Projekcie Ogrzewania Kominkowego ARCHON+ masz gwarancję poprawnego doboru i rozmieszczenia elementów rozprowadzających ciepło, a co za tym idzie, optymalnego wykorzystania ciepła wytwarzanego przez Twój kominek. Projekt Ogrzewania Kominkowego ARCHON+ ułatwi Ci samodzielne wykonanie kominka, pomoże w doborze i zakupie elementów, na jego podstawie dokonasz wyceny wykonania kominka u lokalnych wykonawców. System DGP (dystrybucja gorącego powietrza) efektywnie wykorzysta ciepło produkowane przez kominek do równomiernego ogrzewania domu.

Projekt zawiera:

  • opis techniczny instalacji,
  • rozmieszczenie zastosowanych urządzeń,
  • trasę przewodów.
 

Cena już od 350 zł
Kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na gotowy projekt instalacji.

 

Zobacz przykładowy projekt instalacji ogrzewania kominkowego

Jeżeli wybrałeś projekt domu, który obecnie nie posiada gotowego Projektu Ogrzewania Kominkowego, możesz go zamówić. Napisz do nas! Powiadomimy Cię niezwłocznie o terminie realizacji produktu.

Płać mniej za ogrzewanie swojego domu

Buduj energooszczędnie!
Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie.

Zobacz praktyczny film, który podpowie Ci na co zwrócić uwagę budując energooszczędny dom.

Ogrzewanie Kominkowe w Twoim domu!

Kominek stał się nieodłącznym elementem dekoracyjnym współcześnie budowanych domów jednorodzinnych. Wysokie i stale rosnące ceny najbardziej popularnego paliwa – gazu powodują, że coraz więcej Inwestorów montuje w Swoich domach systemem dystrybucji gorącego powietrza z kominka. Rozwiązanie takie to doskonały sposób na skuteczne i tanie dogrzanie domu.

Schemat instalacji kominkowej zabudowanej w domu jednorodzinnym

Schemat instalacji kominkowej w domku jednorodzinnym

Zasada działania

Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza jest bardzo proste. Ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, który z kolei, oddaje to ciepło powietrzu, które znajduje się w jego pobliżu. Powietrze jest również ogrzewane od rury spalinowej odprowadzającej produkty spalania drewna do komina (dopalanie się gazów powstających wskutek destylacji drewna może nagrzewać rurę nawet do 700oC) rura ta, zwłaszcza jeśli posiada specjalne ożebrowanie – bardzo wydajnie oddaje ciepło. Ogrzane w ten sposób powietrze jest transportowane za pomocą systemu nawiewu DGP do różnych pomieszczeń w budynku.

Budowa rozprowadzenia gorącego powietrza pozwala na stworzenie z kominka skutecznego i taniego systemu grzewczego.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Elementy systemu DGP:

Schemat i elementy instalacji nawiewu świeżego powietrza do kominka Układ nawiewu świeżego powietrza do kominka

1. Układ nawiewu świeżego powietrza do kominka

Jego głównym zadaniem jest doprowadzenie powietrza z zewnątrz do spalania w kominku jak również do “podmieszania” powietrza ogrzewanego. Pomieszczenie, w którym instalujemy kominek powinno mieć kubaturę 4m3/kW nominalnej mocy kominka, lecz nie mniejszą niż 30m3. Pomieszczenie powinno posiadać dopływ co najmniej 10 m3/h na 1 kW mocy kominka. Dlatego niezmiernie ważnym jest doprowadzenie świeżego powietrza do spalania najlepiej bezpośrednio pod palenisko specjalnym przewodem nawiewnym.

2. Układ dystrybucji gorącego powietrza, grawitacyjny lub wymuszony

System przewodów, kształtek i osprzętu pozwalający na dostarczenie ogrzanego przez kominek (w sposób konwekcyjny) powietrza do różnych, nawet odległych od kominka pomieszczeń. Może być to układ działający w sposób naturalny (grawitacyjny wypór powietrza) lub wymuszony (za pomocą wentylatora).

Schemat wymuszonego systemu dystrybucji gorącego powietrza Wymuszony system DGP

Schemat grawitacyjnego układu dystrybucji gorącego powietrza Grawitacyjny system DGP

3. Układ odprowadzania spalin z kominka

Układ pozwalający na bezpieczne wyprowadzenie niebezpiecznych dla zdrowia i życia produktów spalania drewna na zewnątrz budynku. Zbudowany z wysokogatunkowej stali żaroodpornej lub stali czarnej o odpowiedniej grubości, zapewnia odporność na temperaturę i kwaśne związki znajdujące się w spalinach. Poprzez zastosowanie radiatora, przewody odprowadzające spaliny z kominka mogą być również dodatkowym źródłem ogrzewania powietrza w systemie DGP. Dodatkowo dla poprawy i stabilizacji ciągu kominowego a tym samym bezpieczeństwa użytkowania - może być zakończony nasadą kominową.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Narcyzy Które Kochacie
Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?