Dodatkowe rozwiązania energooszczędne dostępne w ARCHON+

Rozwój nowoczesnych technologii daje Inwestorom coraz więcej możliwości podnoszenia standardu energetycznego domu oraz komfortu jego użytkowania. Wyposażając budynek w dodatkowe, współpracujące ze sobą instalacje można zwiększyć efektywność energetyczną domu i ograniczyć koszty związane z jego ogrzewaniem czy przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej.

Uzupełnieniem oferty projektów domów ARCHON+ są projekty nowoczesnych instalacji energooszczędnych, dzięki którym Inwestor jeszcze lepiej przystosuje przyszły dom do swoich potrzeb, zminimalizuje koszty eksploatacji oraz zwiększy standard życia rodziny.

Kupując projekt domu ARCHON+ otrzymasz RABAT 100 zł na każdy gotowy projekt dodatkowej instalacji.

PROJEKTY INSTALACJI PODNOSZĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU:

Projekt wentylacji mechanicznej

Montując system wentylacji z rekuperacją, zapewnimy we wnętrzu właściwą wymianę powietrza, odzyskując znaczną część powietrza wyprodukowanego w budynku. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz, nie mieszając się z nim. We wnętrzu będzie panował przyjemny mikroklimat.Wysoko sprawna wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwoli efektywnie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o ok. 30-50 % w okresie zimowym. Kanały wentylacyjne rozprowadza się w niewidocznych miejscach, ruch powietrza jest delikatny, nie powinien być odczuwalny, ani słyszalny.

Zobacz co zawiera projekt wentylacji mechanicznej >>

Autor projektów: www.rekuperatory.pl

Projekt gruntowej pompy ciepła

To bardzo wydajny system pozyskujący energię z ziemi i transportujący ją do wnętrza budynku. Instalacja z pompą ciepła może być konkurencyjnym rozwiązaniem dla ogrzewania gazowego czy paliwa stałego. Dzięki niej można w znacznym stopniu uniezależnić się od dostawców tradycyjnych paliw i podwyżek cen. Zaletą jest także prosta obsługa, system nie wymaga nadzorowania procesu spalania. Pompa ciepła może również zapewnić ciepłą wodę użytkową, klimatyzację lub wspomagać ogrzewanie basenu, zachowując przy tych wszystkich czynnościach najwyższą sprawność.

Zobacz co zawiera projekt pompy ciepła (powietrze - woda) >>

Projekt instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to system urządzeń, który daje możliwość pozyskiwania promieniowania słonecznego i przetwarzania go na energię elektryczną. Promienie słoneczne docierają do paneli i powodują w nich ruch elektronów, w wyniku czego powstaje prąd stały. Następnie jest on przesyłany do falownika, który przetwarza go na prąd zmienny, wykorzystywany do zasilania domowych urządzeń elektrycznych. System fotowoltaiczny działa bezobsługowo, panele wykazują wysoką wytrzymałość mechaniczną i nie wymagają skomplikowanej konserwacji.

Zobacz co zawiera projekt instalacji fotowoltaicznej >>

Projekt instalacji solarnej

Montując w domu instalację solarną, możemy zmniejszyć udział energii nieodnawialnej w całkowitym zapotrzebowaniu na energię budynku i zminimalizować koszty przygotowywania ciepłej wody w domu. W zależności od powierzchni solarów i wielkości zbiornika na wodę, latem możemy pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę na poziomie ok. 90-100%, a średnio rocznie ok. 50-60 %

Zobacz co zawiera projekt instalacji solarnej >>

Producent i autor projektów instalacji: HEWALEX

Projekt ogrzewania kominkowego

Dzięki tej instalacji skutecznie i oszczędnie można dogrzać dom oraz podnieść parametry energooszczędności budynku. Działanie systemu dystrybucji powietrza jest proste. Ogień w kominku nagrzewa wkład kominkowy, który oddaje to ciepło powietrzu, a następnie ogrzane powietrze jest transportowane za pomocą systemu nawiewu do różnych pomieszczeń. Projekt ogrzewania kominkowego gwarantuje właściwy dobór i rozmieszczenie wszystkich elementów, które rozprowadzają ciepło po domu, tak aby było ono optymalnie wykorzystane, jest również pomocny w dokonaniu wyceny u wykonawcy oraz w zakupie niezbędnych elementów.

Zobacz co zawiera projekt ogrzewania kominkowego >>

Autor projektów i generalny wykonawca: KONKRET Marcin Tworek

PROJEKTY INSTALACJI PODNOSZĄCE KOMFORT BUDYNKU:

Projekt ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego, potocznie nazywana podłogówką, to jeden ze sposobów na oszczędne i komfortowe ogrzewanie całego domu lub wybranych pomieszczeń. Grzejnikiem jest cała podłoga, dzięki czemu ciepło jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu. Jest to instalacja niskotemperaturowa, bardzo wydajna, która dobrze współpracuje z kondensacyjnym kotłem gazowym oraz pompą ciepła. Dodatkowym atutem instalacji ogrzewania podłogowego jest większa swoboda w aranżacji wnętrz, której nie ograniczają wiszące kaloryfery.

Zobacz co zawiera projekt ogrzewania podłogowego >>

Projekt instalacji teletechnicznych

Nikt z nas nie lubi plątaniny kabli, dlatego warto na etapie prac instalacyjnych dokładnie zaplanować miejsca, w których zamontowane będą poszczególne urządzenia teletechniczne i schować przewody w ścianach. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom zawartym w Projekcie Instalacji Teletechnicznych unikniemy błędów i przeróbek, od początku zapewnimy właściwą estetykę wnętrz. Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektroniki użytkowej, a inwestując w zamontowanie okablowania teletechnicznego, poprawimy komfort życia rodziny oraz podniesiemy standard wyposażenia domu.

Zobacz co zawiera projekt instalacji teletechnicznych >>

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?