
Rozwój nowoczesnych technologii daje Inwestorom coraz więcej możliwości podnoszenia standardu energetycznego domu oraz komfortu jego użytkowania. Wyposażając budynek w dodatkowe, współpracujące ze sobą instalacje można zwiększyć efektywność energetyczną domu i ograniczyć koszty związane z jego ogrzewaniem czy przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej.
Uzupełnieniem oferty projektów domów ARCHON+ są projekty nowoczesnych instalacji energooszczędnych, dzięki którym Inwestor jeszcze lepiej przystosuje przyszły dom do swoich potrzeb, zminimalizuje koszty eksploatacji oraz zwiększy standard życia rodziny.
Kupując projekt domu ARCHON+ otrzymasz RABAT 100 zł na każdy gotowy projekt dodatkowej instalacji.
PROJEKTY INSTALACJI PODNOSZĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU:
Montując system wentylacji z rekuperacją, zapewnimy we wnętrzu właściwą wymianę powietrza, odzyskując znaczną część powietrza wyprodukowanego w budynku. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz, nie mieszając się z nim. We wnętrzu będzie panował przyjemny mikroklimat.Wysoko sprawna wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwoli efektywnie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o ok. 30-50 % w okresie zimowym. Kanały wentylacyjne rozprowadza się w niewidocznych miejscach, ruch powietrza jest delikatny, nie powinien być odczuwalny, ani słyszalny.
Zobacz co zawiera projekt wentylacji mechanicznej >>
Autor projektów: www.rekuperatory.pl
Montując w domu instalację solarną, możemy zmniejszyć udział energii nieodnawialnej w całkowitym zapotrzebowaniu na energię budynku i zminimalizować koszty przygotowywania ciepłej wody w domu. W zależności od powierzchni solarów i wielkości zbiornika na wodę, latem możemy pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę na poziomie ok. 90-100%, a średnio rocznie ok. 50-60 %
Zobacz co zawiera projekt instalacji solarnej >>
Producent i autor projektów instalacji: HEWALEX
Dzięki tej instalacji skutecznie i oszczędnie można dogrzać dom oraz podnieść parametry energooszczędności budynku. Działanie systemu dystrybucji powietrza jest proste. Ogień w kominku nagrzewa wkład kominkowy, który oddaje to ciepło powietrzu, a następnie ogrzane powietrze jest transportowane za pomocą systemu nawiewu do różnych pomieszczeń. Projekt ogrzewania kominkowego gwarantuje właściwy dobór i rozmieszczenie wszystkich elementów, które rozprowadzają ciepło po domu, tak aby było ono optymalnie wykorzystane, jest również pomocny w dokonaniu wyceny u wykonawcy oraz w zakupie niezbędnych elementów.
Zobacz co zawiera projekt ogrzewania kominkowego >>
Autor projektów i generalny wykonawca: KONKRET Marcin Tworek
To bardzo wydajny system pozyskujący energię z ziemi i transportujący ją do wnętrza budynku. Instalacja z pompą ciepła może być konkurencyjnym rozwiązaniem dla ogrzewania gazowego czy paliwa stałego. Dzięki niej można w znacznym stopniu uniezależnić się od dostawców tradycyjnych paliw i podwyżek cen. Zaletą jest także prosta obsługa, system nie wymaga nadzorowania procesu spalania. Pompa ciepła może również zapewnić ciepłą wodę użytkową, klimatyzację lub wspomagać ogrzewanie basenu, zachowując przy tych wszystkich czynnościach najwyższą sprawność.
Zobacz co zawiera projekt gruntowej pompy ciepła >>
PROJEKTY INSTALACJI PODNOSZĄCE KOMFORT BUDYNKU:
Instalacja ogrzewania podłogowego, potocznie nazywana podłogówką, to jeden ze sposobów na oszczędne i komfortowe ogrzewanie całego domu lub wybranych pomieszczeń. Grzejnikiem jest cała podłoga, dzięki czemu ciepło jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu. Jest to instalacja niskotemperaturowa, bardzo wydajna, która dobrze współpracuje z kondensacyjnym kotłem gazowym oraz pompą ciepła. Dodatkowym atutem instalacji ogrzewania podłogowego jest większa swoboda w aranżacji wnętrz, której nie ograniczają wiszące kaloryfery.
Zobacz co zawiera projekt ogrzewania podłogowego >>
Wydajny i ekonomiczny sposób na szybkie posprzątanie domu. Instalacja to ukryte w ścianach przewody ze ssącymi gniazdami, do których podpina się końcówkę węża. Gniazda są rozmieszczone w różnych częściach domu, aby zapewnić łatwą obsługę. Zasysany kurz jest transportowany do centralnej jednostki, którą można zamontować w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Zassane z kurzem powietrze, po oczyszczeniu, jest wydmuchiwane na zewnątrz. Zaletą centralnego systemu odkurzania jest całkowita eliminacja cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Nie musimy też często wymieniać worków czy filtrów, cały czas na wysokim poziomie utrzymuje się moc ssania.
Zobacz co zawiera projekt instalacji centralnego odkurzacza >>
Nikt z nas nie lubi plątaniny kabli, dlatego warto na etapie prac instalacyjnych dokładnie zaplanować miejsca, w których zamontowane będą poszczególne urządzenia teletechniczne i schować przewody w ścianach. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom zawartym w Projekcie Instalacji Teletechnicznych unikniemy błędów i przeróbek, od początku zapewnimy właściwą estetykę wnętrz. Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektroniki użytkowej, a inwestując w zamontowanie okablowania teletechnicznego, poprawimy komfort życia rodziny oraz podniesiemy standard wyposażenia domu.
Zobacz co zawiera projekt instalacji teletechnicznych >>
To zintegrowany system automatyki, pracującej w sieci komunikacyjnej, który pozwala w efektywny sposób zarządzać energią w domu. Dzięki inteligentnej instalacji można wygodnie, w sposób najbardziej wydajny i oszczędny sterować wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu, w tym ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem, roletami, oknami dachowymi, systemem alarmowym. Każdy Inwestor ma możliwość dowolnej konfiguracji systemu i dostosowania poszczególnych funkcji sterowania do swoich potrzeb. Zmiany w oprogramowaniu można wprowadzać w dowolnym momencie. Optymalne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi oraz systemem grzewczym i klimatyzacją pozwala na znaczne oszczędności.
Zobacz co zawiera projekt instalacji INTELIGENTNY DOM >>
Autor projektów: Firma Zintech
Już dziś zainwestuj w komfort i wysoki standard energetyczny swojego domu.
Zadzwoń: 12 37 21 900
Wybieramy projekt domu
- 12 najpiękniejszych realizacji Projektów Domów ARCHON+, edycja 2019
- Budowa domu w czasie pandemii
- Budowa domków letniskowych na sprzedaż - sposób na dochodowy biznes!
- Dom na wąską działkę, jaki wybrać?
- Jaki dom na działkę na stoku?
- Dom na działkę z wejściem od południa, jaki wybrać?
- Mały dom, jaki wybrać?
- Poznaj najlepsze projekty ARCHON+
- DORADZTWO ONLINE w 3 KROKACH
- 9 cech idealnego domu - Dom w srebrzykach
- 12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+
- Dom w cenie mieszkania? To możliwe!
- Dobrze zaprojektowany i wygodny dom parterowy – jaki powinien być?
- Większy PUM to większy zysk z Twojej Inwestycji!
- Współczesna stodoła – tradycyjna bryła w nowoczesnym wydaniu
- Jak wybrać idealny projekt domu?
- Pozwolenie na budowę domu
- Poznaj możliwości projektów domów dwulokalowych do intensywnej zabudowy jednorodzinnej!
- 12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+, edycja 2016
- Dodatkowe rozwiązania energooszczędne dostępne w ARCHON+
- Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy?
- Ile kosztuje projekt domu?
- 4 kroki do własnego domu
- Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. Wszystko, co musisz wiedzieć, starając się o Warunki Zabudowy.
- Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!
- ARCHON+ to więcej niż projekt domu
- Bezpłatne konsultacje projektowe w ARCHON+
- Dopasuj projekt do działki
- Jak usytuować dom na działce względem stron świata?
- Zrealizuj marzenia o własnym domu
- Zadaszony taras - 5 inspirujących pomysłów
- Dom tradycyjny czy nowoczesny?
- Jak mieszkać wygodnie - czyli funkcjonalne zaplecze domu
- Jak wykończyć elewację? Wybierz kolory domu
- Garaż w domu jednorodzinnym – razem czy osobno
- Budowa domu w dwóch etapach
- Domy tanie w budowie
- Dom w szkielecie drewnianym
- Indywidualny projekt domu - ile kosztuje?