Kolekcje - projekty domów ARCHON+
1 do 24 z 24 Projektów domów piętrowych z dachem dwuspadowym

Zobacz również

newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów piętrowych z dachem dwuspadowym

Liczne zalety dachu dwuspadowego powodują, że wyposażone w niego domy widujemy bardzo często na polskich ulicach. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych i sprawdzonych rozwiązań w budownictwie jednorodzinnym. Stąd też projekty domów z dachem dwuspadowym występują w kolekcjach ARCHON+ w licznych rodzinach projektów, począwszy od domów z poddaszem użytkowym, parterowych czy właśnie piętrowych. Ta ostatnia kategoria – projekty domów z dachem dwuspadowym – jest szczególnie polecana Inwestorom pragnącym wybudować możliwie obszerny dom na stosunkowo niewielkiej parceli. Projekt domu z dachem dwuspadowym będzie idealnym wyborem bez względu na wymiary działki, bo wpisze się on swobodnie także w działki wąskie. Dodatkowa kondygnacja z kolei to skuteczny sposób na to, by powierzchnia użytkowa domu była maksymalnie rozległa.

Dach dwuspadowy – prosta konstrukcja i szybkie wykonanie

Przyczyną, dla której domy z dwuspadowym dachem są tak popularne jest ich prosta konstrukcja, która z kolei przekłada się korzystnie na tempo prac budowlanych. Mówiąc w dużym uproszczeniu, dach dwuspadowy powstaje w taki sposób, że wznosimy dwie połacie, które przecinają się w kalenicy. Kąt nachylenia dachu dwuspadowego w budownictwie jednorodzinnym to zazwyczaj 40-35 stopni. Stosując go, uzyskujemy bardzo wytrzymały rodzaj dachu, na którego połaciach nie zalega śnieg czy woda opadowa. Im solidniej zadaszony budynek, tym bardziej jest on trwały i niezawodny, także w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak śnieżyce czy gwałtowne burze i wichury. Domy z dachem dwuspadowym mają konstrukcję, która idealnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym, w tym również w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, co znajduje swoje odzwierciedlenie w zróżnicowaniu tego typu projektów powstających w biurze ARCHON+.

Dodaj kondygnację, czyli zalety piętrowego domu z dachem dwuspadowym

Aby zobaczyć, jak można wykorzystać powierzchnię użytkową pod dachem dwuspadowym, warto przeanalizować gotowe projekty ARCHON+ z tym typem zadaszenia, prezentujące zarówno domy piętrowe, jak i domy z poddaszem użytkowym. Koszt ich budowy jest zrównoważony w stosunku do efektów, które można osiągnąć oraz samego tempa budowy. Szybkość wzniesienia dachu dwuspadowego idzie w parze z możliwością swobodnego rozplanowania dostępnej pod nim przestrzeni. Pomieszczenia na piętrze pięknie doświetlimy jeżeli ściany szczytowe na poddaszu staną się miejscem dla dużych okien, również balkonowych, których uzupełnieniem będą mniejsze lukarny. Odpowiednia wysokość budynku piętrowego sprzyja tego rodzaju rozwiązaniom, co dobrze oddają nasze projekty. Domy piętrowe z dachem dwuspadowym zawierają ponadto programy użytkowe, dzięki którym wnętrza są szczególnie ustawne i dają możliwość wydzielenia na piętrze odpowiedniej liczby pokoi.

Domy piętrowe w każdym stylu

Wybór projektów domów piętrowych, które mają dwuspadowy kształt dachu jest niemały, a poszczególne propozycje ARCHON+ są bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym. Mamy więc w tej kategorii projekty domów nowoczesnych w stylu i bardziej tradycyjnych. Zwolennicy tych pierwszych przykryją swój dach płaską blachą, podczas gdy tradycjonaliści znajdą dla siebie szereg projektów przewidujących dach dwuspadowy z klasyczną czerwoną lub czarną dachówką ceramiczną. Jest tyle rozwiązań, ile potrzeb – po analizie propozycji oferowanych przez nasze Biuro każdy wybierze projekt domu spełniający jego oczekiwania, który dodatkowo można dopasować w trakcie adaptacji. Wśród Inwestorów, których działka jest mała, dużym powodzeniem cieszą się projekty domów piętrowych z piwnicą. Jest to rozwiązanie pozwalające na uzyskanie aż trzech kondygnacji, w obrębie których mamy miejsce na aranżację dodatkowych pomieszczeń gospodarczych jak pralnia w domu, spiżarnia w domu czy pokoje gościnne.

Nowoczesna technologia i energooszczędne rozwiązania

Dach dwuspadowy jest zatem punktem wyjścia do wielu praktycznych, sprawdzonych i ekonomicznych rozwiązań. Pamiętajmy, że im prostsza bryła budynku, tym prostsza konstrukcja dachu, a co za tym idzie – mniejsze straty energii. Podobnie, im mniejsza powierzchnia dachu, tym mniejsze straty ciepła. Efekt ten osiągniemy stosując właśnie dach dwuspadowy. Prosty w budowie, a zarazem mniej kłopotliwy niż dach płaski, jest on szczególnie polecany w naszych warunkach klimatycznych. Wybierając zaś dom piętrowy powiększamy jego powierzchnię użytkową poprzez rozbudowanie budynku wzwyż. Dodajmy, że współczesne technologie umożliwiają doskonałą izolację dachu, co pozwala na komfort użytkowania górnej kondygnacji zarówno w czasie zim, jak i coraz bardziej intensywnych letnich upałów.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?