FPP-V preSelect MAX od FAKRO – okno dachowe, które otwiera przestrzeń
Fakro

FAKRO Sp. z o.o.

33-300 Nowy Sącz, ul. Węgierska 144a,
tel. 18 444 04 44, fax 18 444 03 33, infolinia: 0 800 100 052
www.fakro.pl, e-mail: fakro@fakro.pl

Naturalne światło, świeże powietrze, efektywne wykorzystanie przestrzeni czy poczucie kontaktu z otaczającą przyrodą to czynniki ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników budynków. Rozwiązania tech­niczne opracowane przez FAKRO pozwalają je skutecznie łączyć na poddaszu.

Najnowsze rozwiązania stosowane w oknach dachowych można znaleźć w oknie nowej generacji FPP-V preSelect MAX. Jest to okno uchylno-obrotowe o zwiększonych możliwościach użytkowych. Dwa, oddzielone od siebie, sposoby otwierania okna zapewniają maksimum możliwości i komfortu. Dla jeszcze większej wygody, przełącznik funkcji otwierania umieszczono w dolnej części ościeżnicy.

okno Fakro FPP-V preSelect MAX

Otwierając okno uchylnie, wyko­rzystujemy pełnię jego możliwości. Okno FPP-V preSelect MAX pozwala nam na otwarcie skrzydła aż do kąta 45° – to prawie o 30% więcej niż w poprzedniej generacji. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń na poddaszu i swobodę w podejściu do krawędzi otwartego okna, przez co możemy się cieszyć nieograniczonym widokiem na okolicę. Korzystając z funkcji obrotowej, skrzydło okna możemy obracać o 180 stopni. Dzięki temu, po zablokowaniu go zasuwką, wygodnie umyjemy zewnętrzną szybę okna.

Zakres otwarcia okna dachowego
Przełącznik otwierania okna

 

 

 

Komfort codziennego użytkowa­nia jest bardzo ważny, ale podczas projektowania tego okna nie zapomniano również o jego parame­trach technicznych. Zadaniem okien dachowych jest nie tylko dostarcze­nie naturalnego światła na poddasze, ale także skuteczna termoizolacja, co w konsekwencji przekłada się na oszczędność energii. Ponadto innowacyjna konstrukcja uchylno-obrotowego okna FPP-V preSelect MAX pozwala na jego pro­dukcję w dużych rozmiarach (nawet 134x140 cm) z pakietem trzyszybo­wym. Dzięki temu okna te zapewniają jednocześnie wysoki poziom doświe­tlenia na poddaszu jak i doskonały parametr izolacyjności cieplnej. Wśród zalet okien uchylno-obroto­wych FAKRO nowej generacji należy również wymienić automatyczny nawiewnik V40P, który umożliwia napływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza na poddasze. W oknie za­stosowano system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna, a także technologię thermoPro, która pod­nosi jakość i parametry produktu.

 

 

 

Warto podkreślić, że okno posiada bezterminową gwarancję odporności szyb hartowanych na gradobicie. W przypadku rozbicia szyby przez grad cały pakiet zostanie bezpłatnie wymieniony. Dopełnieniem zalet nowego okna FAKRO jest możliwość zastosowania różnych dodatków wewnętrznych i zewnętrznych, mo­gących zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów.

 

 

 

Zalety okna Fakro FPP-V preSelect MAX

 

 

 

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect MAX wykonane jest z naj­wyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo. Dodatkowo impregnacja próżniowa, która wnika w głąb drewna na głębokość 10mm utrzymuje drewniane ramy okna zabezpieczone przez długie lata. W obecnych czasach, kiedy tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, to właśnie drewno, jako surowiec odnawialny i ekologiczny, jest coraz częściej cenionym materia­łem do produkcji stolarki okiennej. Okna drewniane, z odpowiednio przygotowanego materiału, zacho­wują długą żywotność, a użytkownicy mają poczucie bycia EKO i dbania o przyszłość naszych dzieci. Co ważne, FAKRO w procesie produk­cji wykorzystuje drewno z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie i z szacun­kiem do natury.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?