Projekt instalacji fotowoltaicznej
Projekt instalacji solarnej

Zamów projekt instalacji fotowoltaicznej do swojego domu i zacznij oszczędzać. 


Projekt obejmuje:
- opis techniczny, 
- zalecenia dotyczące instalacji fotowoltaicznej, 
- rysunki techniczne instalacji oraz schematy
(schemat jednokreskowy instalacji, lokalizacja urządzeń, rozmieszczenie paneli na dachu),
- ochronę przeciwporażeniową i przepięciową.

Proponujemy Państwu zakup Projektu instalacji fotowoltaicznej w cenie już od 390 zł
Dodatkowo kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na gotowy projekt instalacji.

Zobacz przykładowy projekt instalacji fotowoltaicznej

Jeżeli wybrałeś projekt domu, który obecnie nie posiada gotowego Projektu Instalacji Fotowoltaicznej, możesz go zamówić. Napisz do nas! Powiadomimy Cię niezwłocznie o terminie realizacji produktu.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA - zostań niezależnym dostawcą własnego prądu

Projekt domu Dom w mirabilisach (G2)

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby podczas eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego użytkowanie. Panele fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych. Ogniwa fotowoltaiczne, które umożliwiają przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną to bezpłatne źródło czystej energii, którą można wykorzystywać do ogrzewania budynku oraz zasilania domowych urządzeń. Panele fotowoltaiczne pracują cały rok, przy czym w okresie letnim działają najbardziej efektywnie.

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo proste. Panele fotowoltaiczne umieszczone najczęściej na dachu domu, budynku gospodarczego, garażu czy altany, ale również na konstrukcji samonośnej zlokalizowanej na działce, pozyskują energię z promieniowania słonecznego i przetwarzają ją w energię elektryczną. Prąd stały, który powstaje w modułach fotowoltaicznych po przejściu przez inwerter zostaje zamieniony na prąd zmienny, odpowiedni do zasilania urządzeń elektrycznych. Nadwyżki wyprodukowanej energii przesyłane są do operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), a dzięki zamontowanemu licznikowi dwukierunkowemu dokładnie wiemy ile energii pobraliśmy, a ile oddaliśmy do sieci. Operatora systemu dystrybucyjnego (OSD) traktujemy jako taki nasz własny magazyn energii

Zasada działania

Skorzytaj z dofinansowania

Program "Mój prąd" ruszył 30 sierpnia 2019 roku i będzie realizowany w latach 2019-2025. Program ten zastąpił niejako dotychczasowy program Prosument, zakończony 31.12.2018r. W pierwszych dwóch edycjach programu Mój Prąd prywatni inwestorzy mogli uzyskać dotację do 50% kosztu inwestycji w fotowoltaikę, nie więcej jednak niż 5 000 zł na jedno przedsięwzięcie. Dotacja obejmowała instalacje fotowoltaiczne o mocy 2 – 10 kW. Koszt instalacji znacznie przekracza 10 000 zł, zatem każdy wnioskodawca mógł otrzymać maksymalną kwotę dofinansowania.

W trzeciej edycji programu przedział mocy instalacji fotowoltaicznej podlegającej dotacji będzie utrzymany na poziomie od 2 kW do 10 kW. Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które zawarły kompleksową umowę regulującą kwestie związane z wprowadzaniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Osoby te będą mogły skorzystać z dofinansowania na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub dodatkowe elementy służące autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej. Warunkiem otrzymania dotacji jest zakończenie przedsięwzięcia i podłączenie do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego).

Czytaj więcej https://www.archon.pl/instalacja-fotowoltaiczna-z-dofinansowaniem-art-10347

Zachęcamy Państwa do zakupu!

Projekt dodatkowych instalacji jest rozwiązaniem alternatywnym w stosunku do projektu typowego – jego zastosowanie może wpłynąć na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie typowym.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Arkadie Które Kochacie
Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?