Projekt instalacji solarnej

Zamów Projekt Instalacji Solarnej do swojego domu i płać mniej za ogrzewanie!

Projekt instalacji solarnej

Projekt instalacji solarnej

Pozwala na zmniejszenie udziału energii nieodnawialnej w całkowitym zapotrzebowaniu na energię budynku, co spowoduje polepszenie jego charakterystyki energetycznej.

Projekt obejmuje: opis techniczny instalacji, specyfikację urządzeń, schemat technologiczny systemu solarnego, rozmieszczenie kolektorów wraz ze szczegółowym sposobem ich mocowania.

Proponujemy Państwu zakup Projektu instalacji solarnej w cenie już od 350 zł
Dodatkowo kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na gotowy projekt instalacji.

Zobacz przykładowy projekt instalacji solarnej

Jeżeli wybrałeś projekt domu, który obecnie nie posiada gotowego Projektu Instalacji Solarnej, możesz go zamówić. Napisz do nas! Powiadomimy Cię niezwłocznie o terminie realizacji produktu.

Program PROSUMENT

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat „Prosument” skierowany do Inwestorów indywidualnych lub wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych mikroprodukcją prądu i ciepła z odnawialnych źródeł energii. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż małych instalacji proekologicznych (OZE), w postaci preferencyjnej pożyczki, która pokrywa nawet do 100% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.
Czytaj więcej o programie PROSUMENT >>


Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie.

SOLARY - energia ze słońca!

Instalacje solarne

Ekologia

Słońce jest niewyczerpalnym, powszechnie dostępnym, całkowicie czystym i największym źródłem energii. Wykorzystanie odnawialnej energii słonecznej wiąże się z ograniczeniem zużycia paliw w tradycyjnych systemach grzewczych, opartych na wyczerpujących się złożach. Najlepszym sposobem na wykorzystanie energii promieniowania słonecznego są kolektory słoneczne.

Korzystając z energii odnawialnej, każdy z nas przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Oszczędność

Promienie słoneczne, dzięki instalacji solarnej, są w stanie zaspokoić rocznie ponad 60% zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania wody użytkowej. Kolektory słoneczne są tanim sposobem na czerpanie korzyści ze źródeł odnawialnych. Wiele krajów, wspierając powszechność stosowania energii odnawialnej, obejmuje instalacje solarne znacznymi dopłatami i ulgami finansowymi. Dzięki temu stają się one jeszcze bardziej dostępne, a ich stosowanie bardziej opłacalne.

Kolektory słoneczne to prosty sposób na oszczędności w Twoim domu.

Przyszłość

Dbałość o środowisko naturalne ma bezpośredni wpływ na naszą wspólną przyszłość. Szansą na zapewnienie przyszłym pokoleniom życia w czystym i przyjaznym otoczeniu są kolektory słoneczne. Niezmiennym priorytetem firmy HEWALEX jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i stosowanie najnowszych technologii. Zapewnia to długotrwałe działanie i wysoką sprawność produkowanych urządzeń.

Nowoczesne kolektory słoneczne to przyszłość w pozyskiwaniu energii.

Instalacje solarne - dobór i działanie

Zasada działania instalacji solarnej

Zasada działania instalacji solarnej

Działanie instalacji solarnej wygląda następująco: kolektory słoneczne, umieszczone zazwyczaj na dachu budynku, zamieniają promieniowanie słoneczne na energię cieplną. Przy pomocy krążącego w orurowaniu nośnika ciepła, najczęściej niezamarzanego, nieszkodliwego roztworu glikolu, energia jest przekazywania do podgrzewacza. Podgrzewacz jest umieszczany przeważnie w pobliżu kotła CO, aby w razie konieczności dogrzać wodę do wymaganej temperatury.

W podgrzewaczu ciepło oddawane jest poprzez wymiennik do wody użytkowej. Schłodzony czynnik grzewczy powraca orurowaniem do kolektora słonecznego i tam postaje ponownie podgrzany – cykl zostaje zamknięty. Nad prawidłową i bezobsługową pracą instalacji czuwa odpowiednia automatyka sterująca. Prawidłowo dobrana i wykonana instalacja jest w stanie zmniejszyć wydatki na ciepłą wodę nawet o 60% rocznie.

Projekt dodatkowych instalacji jest rozwiązaniem alternatywnym w stosunku do projektu typowego – jego zastosowanie może wpłynąć na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie typowym.

Producent i autor projektów instalacji:
HEWALEX
ul. Słowackiego 33
43-502 Czechowice-Dziedzice

Infolinia: 801 000 810
e-mail: hewalex@hewalex.pl
www.hewalex.pl

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Kruszczyki Które Kochacie
Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?