Porównanie! Dom zwykły a inteligentny

Podstawowa różnica między zwykłym a inteligentnym domem polega na tym, że o ten pierwszy musisz się ciągle troszczyć, a ten drugi zadba zarówno o siebie, jak i o Ciebie. Najlepiej obrazuje to sytuacja wyjazdu na wakacje. Opuszczając zwykły dom, dokładnie sprawdzasz wszystkie instalacje i urządzenia, a mimo to cały urlop martwisz się, czy właśnie nie ma miejsca awaria lub włamanie. Z domem inteligentnym nie ma takiego problemu. Możesz spokojnie wypoczywać na drugim końcu świata ze świadomością, że dom spokojnie na Ciebie czeka. Odstrasza złodzieja, symulując Twoją obecność, chroni się przed skutkami awarii instalacji dzięki sieci czujników i do tego pielęgnuje ogród. Czy to nie brzmi jak najbardziej udane wakacje życia?

Funkcjonalność inteligentnego domu

Przytłaczająca ilość pilotów, sterowników i aplikacji jest domeną zwykłego domu, do którego właściciel postanowił wprowadzić technologię ułatwiającą codzienne życie. Problem w tym, że robiąc to w tak nieprzemyślany sposób, można pogubić się we własnych pomysłach i nie skorzystać z połowy funkcjonalności. Częste używanie tych wszystkich sterowników wymagałoby przecież nie lada zaangażowania i sporo czasu. Korzyści? Żadnych. Zamiast optymalizacji i ułatwienia codziennych obowiązków, otrzymujesz mnóstwo gadżetów, które ze sobą nie współpracują. W efekcie oznacza to niepotrzebnie wydane pieniądze i frustrację z powodu chybionych inwestycji. Nie chcemy tego dla Ciebie.

W Twoim inteligentnym domu większość instalacji i urządzeń jest ze sobą połączonych przez system Deimic One. Umożliwia to łatwe i wygodne sterowanie wszystkimi technologiami smart home za pomocą jednej aplikacji, z której możesz korzystać również zdalnie. W zwykłym domu każda inteligentna instalacja lub urządzenie pełniło jedną, określoną rolę, a w systemie Deimic One współpracuje z innymi i rozwija możliwości domu. Przykładowe sterowanie światłem to już nie tylko funkcja włącz-wyłącz, ale też sceny świetlne, symulacja obecności oraz harmonogram oświetlenia ogrodu i podjazdu. Zarządzanie domem z systemem marki Deimic sprawi Ci więcej przyjemności i żadnego problemu.

Zacznij od inteligentnego domu

Wprowadzenie systemu do nieruchomości powinno nastąpić przed jej zbudowaniem. Nie marnuj więc czasu na projektowanie tradycyjnego domu, który już teraz planujesz w przyszłości rozbudować o inteligentne technologie. Oczywiście możesz w nim zainstalować system w późniejszym terminie, ale żeby osiągnął on pełnię swych możliwości, potrzebny jest generalny remont i kucie ścian. Jest to jednak strasznie uciążliwe dla domowników i istotnie obciążające finansowo. Jeśli od razu zaczniesz od budowy inteligentnego domu, całe okablowanie i rozmieszczenie systemu bezproblemowo wkomponujesz w budynek i żaden remont w tym celu nie będzie już potrzebny. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu, stresu i pieniędzy.

Cena domu zwykłego a inteligentnego

Budowa inteligentnego domu jest droższa od budowy zwykłego budynku raptem o 2% wszystkich kosztów. Oznacza to, że rezygnując z technologii smart home, oszczędzasz bardzo niewiele, a skazujesz się na drogi remont w przyszłości. Wyposażenie tradycyjnego domu w inteligentny system sterowania to nie tylko koszt kucia ścian i kolejnej wykończeniówki, ale też zakup drogich urządzeń, czujników i sterowników, które najlepiej, aby ktoś Ci pomógł właściwie dobrać i zainstalować.

Inteligentny dom już od pierwszych chwil swojego funkcjonowania generuje oszczędności, które zauważasz w comiesięcznych rachunkach. Zwykły budynek raczej nie pomaga Ci aż tak skutecznie oszczędzać i jest znacząco droższy w utrzymaniu. Dodając do tego stopniowe wprowadzanie do niego inteligentnych technologii, tylko zwiększysz kwotę konieczną do zainwestowania. Czy to się opłaca? Raczej nie. Zdecydowanie więcej zyskasz, od razu decydując się na smart home. Komfort, bezpieczeństwo i oszczędności będą z Tobą już od pierwszych dni po wprowadzeniu się do nowego domu.

Deimic sp. z o.o.

ul. Polna 105, 87-100 Toruń
tel. +48 886 660 909
www.deimic.pl

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?