Dom na działkę z wejściem od południa, jaki wybrać?

Działka budowlana, z wjazdem zlokalizowanym od strony południowej jest bardzo reprezentacyjna ze względu na ogród, przylegający do ulicy, który podkreśla atrakcyjność elewacji frontowej.

Miejsce na salon

Aby zrealizować takie założenie konieczne będzie wybranie projektu domu, który będzie miał salon zlokalizowany obok wejścia do domu, aby główne pomieszczenie do codziennego przebywania domowników było dobrze doświetlone. Przygotowaliśmy ponad 260 projektów domów pasujących do takich działek, różniących się układami funkcjonalnymi, wielkością i stylistyką. Projekty domów z wjazdem od południa zostały zgrupowane w kategorii Projekty domów z wejściem od południa.

Przykładowe projekty domów z wejściem od południa wraz z rzutami parterów: Dom w ananasach 2, Dom w wisteriach, Dom w awokado

Miejsce na kuchnię

Wybierając projekt domu z wjazdem od południa warto zastanowić się nad lokalizacją kuchni. Do wyboru są zarówno kuchnie z widokiem na wejście do budynku np: Dom w ananasach 2, doświetlone światłem zachodzącego słońca np: Dom pod gunnerą, jak też zlokalizowane w części północnej domu np: Dom w kalateach 4. Praktycznym przedłużeniem salonu jest taras, który w pogodne dni skupia życie całej rodziny. Może on być skierowany w stronę ulicy, czyli na południe, ale często jest on umieszczany wzdłuż zachodniej elewacji, lub schowany całkowicie od strony zacienionej, północnej elewacji. Stopniowe ocieplenie się klimatu spowodowało, że inwestorzy coraz częściej szukają w domu cienia i ochłody.

Projekt Domu w idaredach - wersja podstawowa i odbicie lustrzane. Rzuty przedstawiają lokalizację salonu, tarasu i kuchni

Miejsce na garaż

W domu na działce z wejściem od południa, ważne jest również znalezienie optymalnego miejsca na garaż. Lokalizacja wjazdu do garażu będzie już zależała od wielkości i kształtu działki oraz preferencji gospodarzy. Trzeba jednak umiejętnie oddzielić podjazd do garażu od części rekreacyjnej ogrodu, aby te rejony nie kolidowały ze sobą. Wybierając projekt garażu wolnostojącego, sąsiadującego z domem, trzeba pamiętać o takiej lokalizacji, która umożliwi sprawną komunikację, a przenoszenie zakupów z bagażnika samochodu do kuchni nie będzie sprawiało problemu.

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe do budynku najlepiej umieścić w elewacji frontowej, ewentualnie z boku domu, wtedy strefa dzienna znajdzie się od strony południowo-zachodniej lub południowo wschodniej.

Wybierając projekt domu z oferty ARCHON+ warto wziąć pod uwagę możliwość zamówienia dowolnego projektu w lustrzanym odbiciu.

 

Zobacz kolekcję projektów domów z wejściem od południa.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?