Projekty domów z garażem doklejonym z boku - poznaj nasze propozycje z tym rozwiązaniem

Projekty domów z garażem doklejonym z boku, w tym domy parterowe i z poddaszem użytkowym cieszą się popularnością wśród osób planujących budowę własnego domu. Garaż doklejony z boku domu stanowi harmonijne połączenie z bryłą budynku, tworząc z nią spójną i estetyczną całość. Takie projekty są idealne dla osób ceniących sobie komfort i funkcjonalność. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej zaletom domów z garażem doklejonym z boku oraz różnorodności dostępnych projektów, które zaspokoją indywidualne potrzeby i preferencje każdego Inwestora.

Dlaczego garaż z boku budynku?

Projekty domów jednorodzinnych, w tym projekty domów parterowych, piętrowych, jak i projekty domów z poddaszem użytkowym mogą posiadać garaż na elewacji bocznej. Budowa garażu doklejonego z boku budynku jest rozwiązaniem, które wymaga szerszej działki, aby zapewnić wygodny wjazd i dostęp do garażu od strony drogi, co jest szczególnie ważne w kontekście funkcjonalności całego obiektu. Niektóre projekty domów oferują możliwość zagospodarowania przestrzeni nad garażem, np. na taras, co może być ich dużym atutem, stanowiąc dodatkowe miejsce do aranżacji kącika wypoczynkowego na świeżym powietrzu. Decydując się na konkretny projekt, warto zastanowić się, czy preferujemy tradycyjną estetykę, czy nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Różnorodność projektów z garażem doklejonym z boku od ARCHON+ sprawia, że Inwestorzy znajdą projekt dopasowany do swoich oczekiwań, ale także do specyfiki działki. Garaż doklejony z boku domu oferuje wiele kluczowych zalet, które sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu właścicieli domów. Poniżej omówimy najważniejsze z nich.

Kluczowe zalety garażu doklejonego z boku domu

Projekty domów z garażem oferują duże możliwości, a także wpływają na funkcjonalność i komfort użytkowania nie tylko pomieszczenia garażowego, ale całego domu. Gotowe projekty domów z garażem doklejonym z boku domu posiadają kluczowe zalety, do których należą przede wszystkim:

Wartość nieruchomości: Domy z garażem doklejonym z boku często są postrzegane jako  atrakcyjne i funkcjonalne, co może przekładać się na ich wyższą wartość rynkową nieruchomości.

Elastyczność projektowa: Garaż z boku domu pozwala na większą elastyczność w projektowaniu zarówno samego garażu, jak i domu. Możliwość dostosowania rozmiaru, stylu, a także funkcji dodatkowych, takich jak pomieszczenie gospodarcze czy warsztat, jest dużym atutem. Niektóre projekty domów oferują możliwość aranżacji tarasu nad garażem, co może być idealnym rozwiązaniem dla właścicieli działek z mniejszym ogrodem i ograniczoną przestrzenią na aranżację strefy relaksacyjnej.

Funkcjonalność i wygoda: Garaż umieszczony bezpośrednio przy domu, w tym także garaż zlokalizowany z boku budynku, zapewnia łatwy dostęp z części mieszkalnej do samochodu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, co jest szczególnie cenne w niekorzystnych warunkach pogodowych. To rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania na co dzień.

Dodatkowa przestrzeń magazynowa: Oprócz funkcji garażowej, przestrzeń ta może być wykorzystywana do przechowywania różnych przedmiotów, takich jak rowery, narzędzia ogrodowe, meble ogrodowe czy sprzęt sportowy.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Od tradycji do nowoczesności - przykłady domów z garażem doklejonym z boku

Domy ewoluują, odzwierciedlając zarówno zmieniające się gusty, jak i potrzeby mieszkaniowe. Szczególnie interesującym aspektem tej ewolucji jest integracja garażu z bryłą budynku, co stanowi nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także często wpływa na ostateczny wygląd i charakter całej nieruchomości. Przyjrzyjmy się teraz różnorodnym przykładom domów z garażem doklejonym z boku, prezentując jak ten element może harmonijnie współgrać z różnymi stylami architektonicznymi – od tradycyjnych po nowoczesne.

Projekty domów tradycyjnych z garażem doklejonym z boku

Dom w kaliach 3 (G2P) to wyjątkowa propozycja dla osób poszukujących przestronnego i funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, w tradycyjnym stylu. To projekt domu z garażem dwustanowiskowym doklejonym z boku, który stanowi integralną część bryły budynku, tworząc z nim spójną i harmonijną całość. Garaż dwustanowiskowy oferuje wystarczająco dużo miejsca na samochody oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, co jest praktycznym rozwiązaniem dla rodzin ceniących porządek i funkcjonalność. Projekt domu zapewnia przestronne i dobrze doświetlone wnętrza. Dom zaprojektowano z myślą o komforcie i wygodzie mieszkańców, oferuje cztery pokoje, obszerny salon z jadalnią i otwartą kuchnią, dwie łazienki, spiżarnię, kotłownię oraz pralnię. Dodatkowo, projekt uwzględnia piwnicę, która może służyć jako dodatkowa przestrzeń gospodarcza lub rekreacyjna.

Dom w kaliach 3 (G2P)

Dom w lucernie 3 to dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, odpowiednio oddzielonym od części mieszkalnej, z dostępem przez kotłownię. W garażu wygospodarowano także miejsce na regał, przydatny do przechowywania samochodowych akcesoriów. Na parterze domu zaprojektowana została kuchnia, jadalnia, salon z wygodnym wyjściem na taras, gabinet i łazienka. Kominek nadaje wnętrzu przytulny klimat. Na poddaszu znajdują się cztery pokoje, w tym duża sypialnia rodziców z własną garderobą i wyjściem na balkon, oraz komfortowa łazienka z prysznicem i wanną. Projekt charakteryzuje się spójną, harmonijną bryłą, urozmaiconą stylową lukarną nad wejściem.

Dom w lucernie 3

Dom w rododendronach 18 (G2T) to wyjątkowa propozycja dla osób marzących o przestronnym i eleganckim domu w stylu tradycyjnym. Projekt z garażem doklejonym z boku budynku oferuje nie tylko wygodne miejsce na samochód, ale również dodaje estetycznego charakteru całej bryle budynku. Garaż posiada dwie niezależne bramy wjazdowe, które harmonijnie współgrają z kolorem stolarki okiennej, a tym samym dopełniają projekt elewacji. Garaż jest wygodnie dostępny z części mieszkalnej domu przez wiatrołap i kotłownię. Zaprojektowany w domu układ przeszkleń gwarantuje we wnętrzu dużą ilość naturalnego światła, tworząc jednocześnie płynne przejście między wnętrzem a otaczającym dom ogrodem. Projekt ten idealnie odpowiada na potrzeby rodzin z dziećmi, oferuje przemyślane rozwiązania funkcjonalne, takie jak praktyczna spiżarnia przy kuchni, komfortowa łazienka na każdym z poziomów czy dodatkowy pokój na parterze, który może służyć jako gabinet lub pokój gościnny.

Dom w rododendronach 18 (G2T)

Projekty domów współczesnych z garażem doklejonym z boku

Dom w malinówkach 11 (G) to zaprojektowany z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, który doskonale wpisuje się w oczekiwania Inwestorów, poszukujących domu o niewielkiej powierzchni użytkowej. Garaż wygodnie dostępny z części mieszkalnej poprzez wiatrołap i kotłownię to jedna z kluczowych cech tego projektu, zapewniająca dodatkową wygodę i funkcjonalność. Garaż jednostanowiskowy, zintegrowany z bryłą domu, oferuje nie tylko miejsce na samochód, ale również przestrzeń na przechowywanie sprzętu ogrodowego czy rowerów, co jest szczególnie cenne dla rodzin ceniących aktywny tryb życia. Parter oferuje przestronną strefę dzienną z salonem, jadalnią i otwartą kuchnią, a także gabinet i łazienkę. Poddasze wyróżnia się optymalną organizacją przestrzeni, oferując dużą sypialnię rodziców z dostępem do tarasu nad garażem, dwa pokoje dla dzieci, komfortowo wyposażoną łazienkę i pralnię.

Dom w malinówkach 11 (G)

Bryła domu w projekcie Dom w rozchodnikach (GE) OZE została zaprojektowana z myślą o harmonijnym połączeniu nowoczesności z funkcjonalnością. Wyróżniającym elementem tego projektu jest jednostanowiskowy garaż, umiejscowiony z boku budynku, który oferuje przestronne i dobrze zaplanowane wnętrze. Garaż ten nie tylko zapewnia bezpieczne miejsce dla samochodu, ale również może służyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania z miejscem na regały. Garaż jest połączony z kotłownią, dysponującą niezależnym wyjściem na zewnątrz domu. Powierzchnia użytkowa domu została zaprojektowana tak, aby każdy metr kwadratowy był funkcjonalnie zaplanowany, zapewniając jednocześnie przestronne i jasne wnętrza, dzięki dużym przeszkleniom. Parter domu oferuje wygodny salon z wyjściem na zewnętrzny taras. Otwarta przestrzeń salonu połączona jest z jadalnią i nowoczesną kuchnią z wielofunkcyjnym półwyspem. Dodatkowo, na parterze znajduje się pokój, który może służyć jako domowe biuro lub pokój gościnny, oraz łazienka. Poddasze to przestrzeń prywatna, na którą składają się trzy komfortowe sypialnie, w tym apartament z własną garderobą i prywatną łazienką.

Dom w rozchodnikach (GE) OZE

Dom w berberysach 2 (G2) to wyjątkowa propozycja dla osób poszukujących projektu domu parterowego. Charakteryzuje się nowoczesnym designem, dużymi przeszkleniami, które nie tylko wprowadzają do wnętrza dużą ilość naturalnego światła, ale również otwierają widok na piękny ogród otaczający dom. Jednym z kluczowych elementów tego projektu jest dwustanowiskowy garaż doklejony z boku, który stanowi integralną część bryły. Garaż, zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników, oferuje przestronne miejsce na dwa samochody oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z osobnym wyjściem, co zwiększa jego funkcjonalność. Elewacja "Domu w berberysach 2 (G2)" łączy jasne tynki z elementami z betonu architektonicznego i drewnianą okładziną, tworząc nowoczesny i przytulny wygląd. Zadaszony podcień nie tylko chroni wejście główne, ale również dodaje elegancji całej konstrukcji. Wnętrze domu zaprojektowano z myślą o maksymalnej funkcjonalności i komforcie. Parterowy układ obejmuje przestronną strefę dzienną z salonem, jadalnią i otwartą kuchnią, zapewniając płynne przejście między poszczególnymi częściami domu. Dodatkowo projekt oferuje cztery pokoje, dwie łazienki oraz praktyczną spiżarnię.

Dom w berberysach 2 (G2)

Projekty domów nowoczesnych z garażem doklejonym z boku

Dom w kosaćcach 9 (GN) prezentuje się jako wyjątkowa propozycja dla osób marzących o domu parterowym, który łączy w sobie elegancję nowoczesnego designu z praktycznym układem przestrzennym. Garaż jednostanowiskowy, integralnie złączony z bryłą budynku, zapewnia nie tylko funkcjonalne miejsce na pojazd, ale również dodaje całości spójności architektonicznej. Z garażu istnieje możliwość wyjścia do strefy ogrodowej. Rozmiar garażu pozwala na wygospodarowanie miejsca do przechowywania rowerów. Ten gotowy projekt domu wyróżnia się wyjątkowym projektem elewacji, który łączy nowoczesność z elementami naturalnymi, tworząc niepowtarzalny i harmonijny wygląd zewnętrzny. Elewacja charakteryzuje się zastosowaniem grafitowego tynku, który kontrastuje z ciepłymi akcentami drewnianych okładzin, nadając budynkowi nowoczesny, a zarazem przytulny charakter. Duże przeszklenia w salonie gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrza, ale również umożliwiają harmonijną komunikację z pięknym ogrodem. Dom parterowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających wygody na jednym poziomie, bez konieczności pokonywania schodów. Układ funkcjonalny obejmuje salon z jadalnią, kuchnię, trzy sypialnie, w tym jedną z wydzieloną garderobą, dwie łazienki oraz spiżarnię.

Dom w kosaćcach 9 (GN)

Dom w peperomiach (G) to efektowny budynek parterowy z jednostanowiskowym garażem oferującym także miejsce do majsterkowania oraz przechowywania. Zaprojektowany z dbałością o detale dom, charakteryzuje się płaskim dachem, który nadaje mu nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu. Elewacja tworzy harmonijną całość z otaczającym krajobrazem. Centralną część parteru stanowi otwarta strefa dzienna, która łączy w sobie salon, jadalnię i kuchnię. Panoramiczne okna nie tylko umożliwiają podziwianie widoku na ogród, ale także rozszerzają przestrzeń wizualnie, łącząc wnętrze z zewnętrznym tarasem. Kuchnia, wyposażona w wyspę kuchenną, stanowi serce domu, zachęcając do wspólnego gotowania i spędzania czasu w gronie najbliższych. Przylegająca spiżarnia zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania. Sypialnie, usytuowane z dala od części dziennej, oferują mieszkańcom komfortowe miejsce do odpoczynku i regeneracji. Pokój dla rodziców posiada dostęp do własnej garderoby i wyjście na taras. Dodatkowe sypialnie mogą służyć jako pokoje dla dzieci, gości lub jako domowe biuro lub pracownia. Nowocześnie wyposażone łazienki zapewniają funkcjonalność i komfort użytkowania. Pomieszczenie gospodarcze, dostępne z holu, oferuje praktyczne miejsce do przechowywanie i organizację domowych potrzeb.

Dom w peperomiach (G)

Projekt domu Dom w szyszkowcach 8 (G2E) OZE to dom z poddaszem użytkowym w stylu nowoczesnej stodoły, w którym kąt nachylenia dachu dwuspadowego wynosi 40 stopni. Dom posiada dwustanowiskowy garaż, doklejony z boku budynku, który harmonijnie komponuje się z architekturą domu. W garażu zadbano o miejsce na pojemne regały, a także o przestrzeń na przechowywanie sprzętu sportowego i ogrodowego. Z garażu istnieje możliwość przejścia do kotłowni i dalej, do holu domu. Otwarta strefa dzienna składa się z wygodnego salonu i jadali z możliwością wyjścia na taras oraz kuchni. Wygodnym rozwiązaniem jest zaprojektowana pod schodami spiżarnia. Projekt parteru uwzględnia dodatkowo łazienkę i pokój z przeznaczeniem na domowe biuro. Strefa prywatna na poddaszu składa się z czterech sypialni, w tym jednej z prywatną garderobą. Układ funkcjonalny tej części domu dopełnia łazienka i druga, ogólnodostępna garderoba.

Dom w szyszkowcach 8 (G2E) OZE

Dopasowanie projektu do Twoich potrzeb

Dopasowanie projektu domu do indywidualnych potrzeb i specyfiki działki jest kluczowym etapem w procesie planowania budowy, wymagającym starannego przemyślenia. Odpowiedni projekt powinien uwzględniać odpowiednią orientację budynku względem stron świata, aby optymalnie wykorzystać światło słoneczne, a także naturalne ukształtowanie terenu, ale co najważniejsze musi być zgodny z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy. Wybierając projekt, należy wziąć pod uwagę wielkość rodziny i styl życia, co pozwoli na dopasowanie przestrzeni do potrzeb wszystkich domowników, w tym zapewnienia miejsca na pracę z domu czy hobby. Budżet jest kolejnym istotnym aspektem, obejmującym zarówno koszty budowy, jak i przyszłe wydatki eksploatacyjne, związane na przykład z energooszczędnością domu. Mowa tu o rozważeniu zastosowania w domu dodatkowych instalacji, takich jak np. wentylacja mechaniczna z rekuperacją, czy pompa ciepła, które pozytywnie oddziałują na efektywność energetyczną domu i w dłuższej perspektywie czasu pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania.

Wybór projektu domu w ARCHON+ to satysfakcja i bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji marzenia o własnym domu, nasze projekty umożliwiają łatwą adaptację i bezproblemową budowę. Dokumentacja projektowa wyróżnia się szerokim zakresem opracowania, a projekty są zgodne z aktualnymi przepisami budowlanymi. Nasz Zespół Projektowy służy pomocą i radą, od wyboru projektu po jego realizację.

Ile kosztuje budowa domu z garażem doklejonym z boku?

Koszty budowy domu, w tym domu z garażem doklejonym z boku, zależą od różnych czynników: powierzchni domu, garażu, liczby kondygnacji w budynku, układu dachu, wybranych materiałów budowlanych, technologii budowy czy złożoności bryły. Dużym udogodnieniem dla Klientów ARCHON+, są skrócone zestawienia kosztów budowy dla poszczególnych projektów, prezentowane na stronie www. Przedstawiają one rzeczywiste ceny, bazujące na aktualnych kosztorysach szczegółowych wg stawek Sekocenbud, Inwestor może je szybko sprawdzić i porównać wydatki dla wybranych, gotowych projektów domów Pracowni. 

Wybierz swój idealny dom z garażem doklejonym z boku

Decydując się na budowę domu, a potem wybierając projekt domu, warto rozważyć opcję z garażem doklejonym z boku. Taka konfiguracja oferuje nie tylko praktyczne rozwiązania dla codziennego użytkowania, ale również wpływa pozytywnie na estetykę całej bryły budynku, tworząc spójny i atrakcyjny wizualnie dom. Projekty gotowe z garażem doklejonym z boku są idealnym wyborem dla osób poszukujących funkcjonalności.

Decyzja o wyborze projektu domu z takim elementem, jak garaż doklejony z boku otwiera przed Inwestorami szereg możliwości. Nie tylko zapewnia bezpieczne miejsce dla pojazdu, ale również może służyć jako dodatkowa przestrzeń magazynowa czy warsztat. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesne, minimalistyczne bryły, czy też cenisz sobie bardziej tradycyjne formy architektoniczne, możesz znaleźć projekt, który spełni Twoje oczekiwania.

Wybór projektu domu z garażem doklejonym z boku to decyzja, która łączy w sobie praktyczne korzyści z unikalnym stylem. Taki dom może stać się idealnym miejscem do życia, oferującym nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, ale również przyjemność płynącą z dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Zachęcamy do rozważenia tej opcji jako doskonałego rozwiązania dla Twojego przyszłego domu, które z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?