Afriso

AFRISO Sp. z o. o.

infolinia: +48 (32) 330 33 55
www.afriso.pl
zok@afriso.pl

Budując nowy dom szybko staniemy przed koniecznością podjęcia decyzji co do kształtu i wyposażenia kotłowni. Takie miejsce, jeżeli jest dobrze zaprojektowane i wykonane, staje się przecież gwarancją bezpieczeństwa i komfortu dla wszystkich domowników. Jak zbudować nowoczesną, wydajną kotłownię, która posłuży nam długie lata bez niespodziewanych problemów i nadprogramowych wydatków, a jednocześnie będzie miejscem, które dobrze wpasuje się w nasz nowy dom?

AFRISO | Przykładowy wygląd kotłowni z wykorzystaniem zestawu hydraulicznego AFRISO PrimoBox
AFRISO | Przykładowy wygląd kotłowni z wykorzystaniem zestawu hydraulicznego AFRISO PrimoBox

Dlaczego wybór kotłowni jest tak istotny?

Wyboru systemu grzewczego trzeba dokonać jak najszybciej, po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich możliwych opcji. Warto mieć na uwadze, że decyzja, którą podejmiemy, będzie miała wpływ na ogólne koszty budowy i wyposażenia naszego wymarzonego domu. Nierzadko musimy brać pod uwagę także czynniki zewnętrzne, na przykład czy teren w otoczeniu inwestycji jest uzbrojony w linię przesyłową gazu. Należy również pamiętać, że powierzchnia, wyposażenie i umiejscowienie kotłowni w projekcie nieruchomości będą różnić się w zależności od tego, jaki rodzaj ogrzewania zamierzamy zastosować.

Dzisiejsze kotłownie różnią się diametralnie od tych, które znamy z przeszłości. Coraz częściej odchodzi się od dużych, niefunkcjonalnych pomieszczeń na rzecz mniejszych, bardziej kompaktowych, które mogą być adaptowane także do innych celów, na przykład na pralnię czy wózkownię. Na szczęście dziś sytuacja zmieniła się na lepsze – mamy coraz więcej możliwości na urządzenie kotłowni odpowiadającej na nasze różnorakie potrzeby.

Jaka powinna być nowoczesna kotłownia?

Jakiej kotłowni oczekuje współczesny inwestor? Na co zwraca szczególną uwagę przy projektowaniu tego miejsca? Bardzo istotnym, a jednocześnie na pierwszy rzut oka nieoczywistym czynnikiem jest przestrzeń. Według badań przeprowadzonych na grupie inwestorów, którzy zbudowali dom w ostatnich kilku latach, aż 70% z nich uważa po pewnym czasie, że mogli lepiej wykorzystać przestrzeń w swoich kotłowniach, by służyły również innym celom. Kotłownie są sercem całego systemu ogrzewania centralnego, wskutek czego najczęściej ulokowane są na parterze, nierzadko przylegając do garażu. Ważne jest zatem, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Każdy zaoszczędzony metr kwadratowy kotłowni to więcej pieniędzy pozostających w portfelu oraz powiększenie powierzchni użytkowej, którą można wykorzystać w inny sposób. Zdarzyło Wam się w domach znajomych obserwować pralki ograniczające miejsce w łazience, lub wózki dziecięce blokujące przedpokój? Nowoczesna kotłownia powinna być miejscem, które bezproblemowo umożliwi wykorzystanie przestrzeni na takie rzeczy.

Drugi, często poruszany przez inwestorów argument to proste rozwiązania. Oczywiście ma to niebagatelne znaczenie także dla instalatora. Wyobraźmy sobie komputer stacjonarny; znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego, już złożonego urządzenia niż mozolne kompletowanie zestawu część po części. Podobnie rzecz ma się w przypadku kotłowni: dużą oszczędnością czasu będzie zainstalowanie gotowego, prefabrykowanego rozwiązania. Dlatego opłaca się poszukać urządzeń, które charakteryzują się możliwością szybkiego, bezproblemowego montażu w kotłowni, a przy tym odpowiadają w stu procentach naszym oczekiwaniom.

Kompaktowe i estetyczne rozwiązanie do kotłowni

Każdy inwestor zwraca uwagę na estetykę wykonania całej instalacji. Skoro kotłownia staje się integralną częścią domu, nie może być odseparowanym pomieszczeniem, tylko powinna w jakimś stopniu wpasowywać się w wystrój otoczenia. Coraz częściej spotkać można nowocześnie wykonane kotłownie z kafelkami na ścianach i podłodze, innymi słowy: wykonanymi tak, żeby to miejsce nie było powodem do wstydliwego zamykania na klucz z uwagi na mało reprezentacyjną plątaninę rur i kabli. Utrzymanie takiej kotłowni w czystości jest o wiele łatwiejsze, co ma istotne znaczenie na przykład w u domowników cierpiących na alergie.

Jeśli stoicie przed wyborem wyposażenia kotłowni i kierujecie się powyższymi argumentami, dobrym rozwiązaniem będą produkty firmy AFRISO. Jednymi ze sztandarowych produktów AFRISO, idealnie dopasowanych do wymogów nowoczesnych kotłowni, są zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach.

Na czym polega innowacyjność rozwiązań zestawów PrimoBox? Przede wszystkim odpowiadają na potrzeby inwestorów, którzy potrzebują oszczędzić jak największą ilość przestrzeni w swoich kotłowniach. Zestawy hydrauliczne PrimoBox nie zajmują wiele miejsca i jednocześnie skutecznie zastąpią skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami oraz układami mieszającymi. Innymi słowy, 80% całego wyposażenia kotłowni zmieści się w jednej kompaktowej szafce. Naturalnie pozwala to na zaadaptowanie pomieszczenia kotłowni również do innych celów.

AFRISO | Kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach
AFRISO | Kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach

Kolejnymi zaletami zestawów PrimoBox są: niezawodność oraz fakt, że poddawane są skrupulatnym testom szczelności, gwarantującymi prawidłowe działanie produktu. Dodatkowo, zestawy PrimoBox w całości pochodzą od jednego, doświadczonego producenta, przez co w przypadku jakichkolwiek problemów kwestie serwisowe są znacznie uproszczone, a cały produkt objęty jest 36-cio miesięczną gwarancją. Zestawy mogą być montowane zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. Z uwagi na wykorzystanie elementów prefabrykowanych, jest to gotowe rozwiązanie przystosowane od razu do montażu na ścianie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat zestawów hydraulicznych AFRISO PrimoBox, przygotowaliśmy dla Was interesującą ofertę: wystarczy napisać na adres marketing@afriso.pl, w treści maila podając hasło PORADNIK INWESTORA, a w zamian otrzymacie wyczerpujące materiały na temat zestawów hydraulicznych PrimoBox oraz dostęp do porad Zespołu Wsparcia Technicznego AFRISO, który kompleksowo pomoże w przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat urządzeń, które powinny znaleźć się w Waszych kotłowniach!

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?