Karta Dużej Rodziny

Biuro Projektów ARCHON+ przystąpiło do grona partnerów rządowego programu wsparcia rodzin wielodzietnych – Karta Dużej Rodziny. Teraz, każdemu posiadaczowi KDR oferujemy rabat w wysokości 5% na projekt domu jednorodzinnego i dwurodzinnego z kolekcji ARCHON+1. Projekt z rabatem można zamówić dzwoniąc na numer 12 37 21 900 lub kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres e-mail: archon@archon.pl).

 

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

 

Karta Dużej Rodziny

Posiadaczem Karty Dużej Rodziny może zostać każda rodzina z co najmniej trójką dzieci, bez względu na wysokość dochodów. Kartę może otrzymać każdy członek takiej rodziny pod warunkiem, że dzieci nie ukończyły 18 lub 25 lat w sytuacji kontynuowania nauki w szkole średniej lub wyższej. Ograniczenia wiekowe nie obowiązują w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Rodzice mogą korzystać z kart dożywotnio, natomiast dzieci zgodnie z wyżej wymienionymi progami wiekowymi. Osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności otrzymują KDR na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Kartę dożywotnio mogą otrzymać także rodzice zastępczy lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka. Jest przyznawana również dzieciom umieszczonym w rodzinnej pieczy zastępczej na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Karta Dużej Rodziny upoważnia do korzystania z wielu zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych jak i firmach prywatnych, które przystąpiły do programu.2

Dom jest symbolem bezpieczeństwa i jedności rodziny. To miejsce, do którego chętnie się wraca, w którym u boku najbliższych człowiek czuje się szczęśliwy. Każdy potrzebuje prywatności i intymności, którą odnajduje w swoim domu. Jednak każda rodzina jest inna, dlatego też każdy dom to indywidualnie zaaranżowana przestrzeń dostosowana do konkretnych potrzeb jej mieszkańców. Duża rodzina to wielka radość i jednocześnie wyzwanie, aby stworzyć jej komfortowe warunki do życia, wspomóc budowanie więzi i dobrych relacji.

Gotowe projekty domów ARCHON+ powstają zawsze z myślą o wygodzie i komforcie rodzin, które będą je budować i użytkować jako swoje domy marzeń. Architekci stawiają sobie za cel projektowanie domów pięknych i funkcjonalnych, w taki sposób, aby Inwestor łatwo mógł je dostosować do potrzeb rodziny.

Oferta ARCHON+ to paleta projektów, zróżnicowana pod względem metrażu, kształtu bryły, stylistyki zewnętrznej elewacji. Wyróżniają je oryginalne rozwiązania architektoniczne i przemyślane ergonomiczne układy funkcjonalne.

Kolekcja domów małych i tanich w budowie skierowana jest dla rodzin małych z 2 lub 3 dzieci. Ofertę uzupełniają projekty domów tradycyjnych i nowoczesnych. Do wyboru są również projekty domów parterowych oraz z użytkowym poddaszem.

 

Domy dwupokoleniowe

Właśnie z myślą o wygodzie dużych rodzin powstała kolekcja: projekty domów dwupokoleniowych oraz domów z senioratką, czyli samodzielnym mieszkaniem dla starszych rodziców lub dziadków w ramach jednego dużego domu jednorodzinnego. Senioratka może być również wygodnym mieszkaniem dla usamodzielniających się dzieci lub przyjeżdżających na dłużej gości. Projekty takie zyskują coraz większą popularność wśród Inwestorów. Dają możliwość, by w jednym domu komfortowo mogli zamieszkać rodzice, dzieci a także dziadkowie. Rodzice mogą zaopiekować się seniorami oraz jednocześnie skorzystać z ich pomocy w wychowaniu dzieci. A pomoc dziadków, zwłaszcza przy gromadce pociech jest bezcenna.

*****

Poniżej przedstawiamy wybrane projekty domów dwupokoleniowych oraz domów z senioratką gwarantujące dużym rodzinom pełną wygodę i niezależność. Od teraz wszystkie projekty domów jednorodzinnych dla Klientów z Kartą Dużej Rodziny tańsze o 5%!

Dom w kamach
Dom w kamach
Dom w kamach
Dom w kamach

 

"Dom w kamach" to komfortowy, przytulny i ekonomiczny dom dwupokoleniowy, przeznaczony również do realizacji na wąskich działkach oraz działkach z wejściem od południa. Zgrabną, zwartą bryłę zdobi przeszklony wykusz. Na dwóch poziomach usytuowano dwa niezależne mieszkania z pełnymi programami funkcjonalnymi. Mieszkanie na parterze to strefa dzienna z salonem, kominkiem, jasną jadalnią w wykuszu i wygodną kuchnią. Z korytarza dostępna jest sypialnia, łazienka oraz kotłownia. Mieszkanie na poddaszu mieści salon, kuchnię, dwie sypialnie oraz łazienkę. Z salonu i jednej sypialni dostępny jest balkon. To ekonomiczny w realizacji i utrzymaniu dom należący do kolekcji domów tanich w budowie.

Dom w bławatkach (N)
Dom w bławatkach (N)
Dom w bławatkach (N)
Dom w bławatkach (N)
Dom w bławatkach (N)
Dom w bławatkach (N)

 

"Dom w bławatkach (N)" to nowoczesny i ekonomiczny w budowie dwupokoleniowy dom z poddaszem użytkowym. Świeżość jasnej elewacji podkreślają drewniane okładziny i szklane balustrady. Wspólne wejście prowadzi do dwóch mieszkań zaprojektowanych na odrębnych kondygnacjach. Mieszkanie na parterze o pow. 67,93 m2 tworzy jasny, otwarty na taras salon, jadalnia w przeszklonym wykuszu oraz kuchnia z nowoczesnym, narożnym oknem. Strefa nocna parteru to jasna sypialnia rodziców oraz dodatkowy pokój. Przy wejściu do domu zaprojektowano łazienkę i schowek. W mieszkaniu na poddaszu o powierzchni 66,09 m2 zaprojektowano podobny program funkcjonalny oraz dodatkowo 2 pokoje dla dzieci, usytuowane nad garażem. Wiatrołap, garaż i kotłownia stanowią część wspólną mieszkańców(27,90 m2).

Dom w bławatkach 2 (N)
Dom w bławatkach 2 (N)
Dom w bławatkach 2 (N)
Dom w bławatkach 2 (N)

 

"Dom w bławatkach 2 (N)" to powiększona wersja projektu "Dom w bławatkach (N)", dodatkowo z dwustanowiskowym garażem. Elewacja zwraca uwagę surowymi, naturalnymi okładzinami, które doskonale współgrają z jasnym tynkiem. Wspólne wejście prowadzi do dwóch mieszkań zaprojektowanych na odrębnych kondygnacjach. W mieszkaniu na parterze ustawna kuchnia, jadalnia oraz salon otwarty na zadaszony taras tworzą wygodną i funkcjonalną przestrzeń. Strefa prywatna to dwie sypialnie i jasna łazienka. Dostępna z wiatrołapu klatka schodowa prowadzi do drugiego mieszkania na poddaszu, w którym zaprojektowano niemal identyczny układ funkcjonalny, powiększony o praktyczną garderobę i dwie sypialnie nad garażem. Każda z nich posiada wyjście na taras, który stanowi dodatkowa strefę rekreacyjną. Wspólna część gospodarcza dla obu mieszkań to duży garaż oraz obszerna kotłownia na paliwo stałe z miejscem na składowanie i osobnym wyjściem na zewnątrz.

Dom w mniszkach
Dom w mniszkach
Dom w mniszkach
Dom w mniszkach

 

"Dom w mniszkach" to reprezentacyjny dom dwupokoleniowy o bogatym programie funkcjonalnym, przeznaczony również do realizacji na działkach z wjazdem od południa. Wykończenie elewacji takimi materiałami jak kamień, szkło i drewno sprawia, że dom idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz. W domu zaprojektowano dwa mieszkania z osobnymi wejściami. Mniejsze o pow. 39,81 m2 zlokalizowane na parterze tworzy jasna strefa dzienna z otwartą kuchnią i salonem prowadzącym na taras. Strefa prywatna to przytulna sypialnia oraz łazienka. Drugie mieszkanie o pow. 116,35 m2 zaprojektowano na dwóch poziomach. Strefę dzienną na parterze, doskonale doświetloną dużym przeszkleniem, stanowi przestronny salon jadalnia oraz kuchnia. Poddasze to trzy komfortowe sypialnie, wygodna łazienka oraz garderoba. Projekt idealnie nadaje się do zamieszkania dla rodziny z dziećmi oraz seniorami.

Dom w mniszkach 2
Dom w mniszkach 2
Dom w mniszkach 2
Dom w mniszkach 2

 

"Dom w mniszkach 2" to inna odsłona Domu w Mniszkach, o nieco powiększonym i zmodyfikowanym układzie funkcjonalnym. Projekt mieści dwa niezależne mieszkania z osobnymi wejściami. Większe mieszkanie o pow. 125,6 m2 rozplanowano na dwóch poziomach. Parter to bardzo przestronna strefa dzienna. Reprezentacyjny salon obejmuje całe skrzydło domu. Stanowi komfortową strefę wypoczynkową z kominkiem oraz szerokim otwarciem na taras i ogród. Duże okna dobrze doświetlają równiż jadalnię i kuchnię. Przy wejściu umieszczono kotłownię. W strefie nocnej na poddaszu znajdują dwa pokoje dla dzieci, apartament rodziców z własną garderobą i łazienką oraz komfortowa ogólnodostępna łazienka. Mniejsze mieszkanie o pow 41,70 m2 znajduje się na parterze. Jego program to jasna strefa dzienna z otwartą kuchnią i wyjściem na taras, sypialnia oraz łazienka.

Dom w mniszkach 2 (P)
Dom w mniszkach 2 (P)
Dom w mniszkach 2 (P)
Dom w mniszkach 2 (P)

 

"Dom w mniszkach 2 (P)" to projekt domu dwupokoleniowego z piwnicą. Elegancki i nowoczesny charakter bryły z lukarną w wykuszu podkreśla modna chłodna tonacja elewacji harmonizująca z kamienną okładziną. Architekci zaprojektowali dwa niezależne mieszkania z osobnymi wejściami. Mniejsze zlokalizowane na parterze o pow. 45,41 m2 to jasny salon z wyjściem na taras, jadalnia, kuchnia, sypialnia i łazienka, które tworzą komfortowy program funkcjonalny dla seniorów. Większe mieszkanie rozplanowane na dwóch poziomach ma pow.116,81 m2. Salon, jadalnia i kuchnia, stanowią otwartą przestrzeń strefy dziennej, a duże przeszklenia dobrze doświetlają wnętrze i integrują dom z zielenią natury. Część prywatną na poddaszu tworzą trzy przestronne sypialnie z garderobami oraz łazienka. Sypialnia rodziców zaprojektowana została w formie małego apartamentu – poza osobną garderobą posiada ona miejsce na prywatną strefę wypoczynku z kinem domowym. W piwnicach o pow. 91,05 m2 usytuowano strefę gospodarczą, z kotłownią na paliwo stałe, dużą pralnią z miejscem na suszenie i przechowywanie, spiżarnię oraz dwa obszerne pomieszczenia gospodarcze.

Dom w michałkach
Dom w michałkach
Dom w michałkach
Dom w michałkach

 

"Dom w michałkach" to projekt wygodnego domu dwupokoleniowego, z dwoma mieszkaniami na odrębnych kondygnacjach obsługiwanych przez dwa osobne wejścia. Świeżość białej elewacji dodaje bryle lekkości i uwydatnia dekoracyjne elementy z kamienia. Mniejsze mieszkanie na parterze o pow. 76,9 m2 tworzy rozświetlona licznymi przeszkleniami strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią. Pięknie zaaranżowany taras będzie dodatkową strefą relaksu dla mieszkańców. Pozostała część parteru to dwie wygodne sypialnie oraz łazienka. Część gospodarczą stanowi wewnętrzna kotłownia oraz garaż. Drugie mieszkanie na poddaszu o pow.99,90 m2 stanowi przemyślany i bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Nad garażem wygospodarowano sypialnię rodziców z garderobami, a kilka stopni wyżej znajduje się mieszkanie o układzie niemal identycznym jak na parterze - dwa ładne pokoje, jasna łazienka oraz strefa dzienna z kominkiem i wyjściem na balkon oraz ustawną kuchnią.

Dom w wilcach
Dom w wilcach
Dom w wilcach
Dom w wilcach
Dom w wilcach
Dom w wilcach

 

"Dom w wilcach" to prosty a zarazem elegancki projekt domu dwupokoleniowego, który zapewni komfortowe warunki rodzinie z dziećmi oraz seniorom. Projekt należy również do popularnej kategorii domów tanich w budowie, dzięki czemu spełni także oczekiwania ekonomicznej realizacji inwestycji. Klasyczna bryła zachwyca prostotą i harmonijnie skomponowaną elewacją. Wejście w praktycznym podcieniu prowadzi do dwóch niezależnych mieszkań. Mniejsze mieszkanie o pow. 42,77 m2 zajmuje boczne skrzydło parteru. Tworzy je salon z szerokim wyjściem na taras, aneks kuchenny, sypialnia z garderobą oraz łazienka. Drugie mieszkanie, o pow. 122,27 m2 zaprojektowano na dwóch kondygnacjach. Parter stanowi komfortową strefę dzienną z salonem otwartym na drugi taras, kuchnią i łazienką, natomiast na poddaszu znajdują się cztery wygodne sypialnie i łazienka. Program poddasza uzupełniają praktyczne garderoby. Części wspólnie użytkowane przez domowników to wiatrołap z pojemnymi szafami na ubrania, pomieszczenie z kotłem na paliwo stałe i podręczny schowek.

Dom w borowikach
Dom w borowikach
Dom w borowikach
Dom w borowikach

 

"Dom w borowikach" to przestronny i funkcjonalny dom dwupokoleniowy z poddaszem użytkowym. Dostojna, zwarta bryła wzbogacona detalami architektonicznymi doskonale współgra z jasną kolorystyką elewacji. Wspólna strefa wejściowa prowadzi do dwóch samodzielnych mieszkań, z których każde rozplanowane jest na dwóch kondygnacjach. Uwagę zwraca bogaty program funkcjonalny. W strefie parteru mniejszego mieszkania zaprojektowano salon z wyjściem na własny taras oraz otwarty aneks kuchenny. Z niewielkiego holu wejściowego dostępna jest toaleta oraz schody prowadzące na górę. Strefa prywatna poddasza to dwa pokoje z balkonami oraz łazienka z miejscem na pralkę. Strefę parteru większego mieszkania tworzy przestronny salon z jadalnią w wykuszu oraz kuchnia ze spiżarnią. Liczne przeszklenia sprawiają, że słońce bez przeszkód dociera do wnętrza domu. Na parterze znajduje się również dodatkowy pokój oraz łazienka. Z wiatrołapu dostępna jest kotłownia z funkcją pralni. Strefa nocna większego mieszkania to trzy pokoje - każdy z wyjściem na balkon i jasna łazienka z narożną wanną.

Dom w cynamonie
Dom w cynamonie
Dom w cynamonie
Dom w cynamonie
Dom w cynamonie
Dom w cynamonie

 

"Dom w cynamonie" to reprezentacyjny dom dwurodzinny z dwustanowiskowym garażem, z kolekcji małych rezydencji w tradycyjnej odsłonie. Okazałą bryłę zdobią lukarny i wykusze, które podkreślają wyjątkowy charakter budynku. Efektowne wejście prowadzi do dwóch samodzielnych mieszkań, dostępnych ze wspólnego wiatrołapu. Ergonomiczne rozwiązania i funkcjonalnie wykorzystana przestrzeń zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Każde mieszkanie rozplanowane jest na dwóch poziomach. Strefa parteru większego mieszkania tworzy atrakcyjną, dobrze doświetloną przestrzeń. Jadalnia w przeszklonym wykuszu łączy się z ustawną kuchnią oraz salonem, który otwiera dom na taras i ogród. Z holu dostępna jest także łazienka i schowek z przejściem do części gospodarczej, garaż na dwa samochody i kotłownia. W strefie prywatnej na poddaszu znajdują się trzy wygodne i dobrze doświetlone pokoje oraz mniejsza łazienka z prysznicem dostępne są ze wspólnego holu. Nad garażem zaprojektowano czwarty pokój, z wejściem z wydzielonego przedpokoju, który może pełnić rolę zacisznego apartamentu z niezależną, komfortową łazienką. Drugie, mniejsze mieszkanie to jasny salon z wyjściem na taras, w wykuszu i kuchnia. Pod schodami usytuowano niewielką toaletę. Strefa prywatna mniejszego mieszkania to wygodna sypialnia z wyjściem na balkon i miejscem na obszerną szafę w zabudowie oraz łazienka.

Rezydencja pod jodłałami (G2)
Rezydencja pod jodłami (G2)
Rezydencja pod jodłami (G2)
Rezydencja pod jodłami (G2)

 

"Rezydencja pod jodłami (G2)" to dostojna rezydencja przeznaczona do zamieszkania dla dwóch rodzin. Rozłożysta bryła z wielospadowych dachem ozdobionym licznymi lukarnami nadają budynkowi reprezentacyjny charakter. Klasyczna biel elewacji i duże przeszklenia dodają lekkości. Mieszkania wyodrębniono zgodnie z podziałem na kondygnacje. Mieszkanie na parterze to komfortowy apartament dla dwuosobowej rodziny. Imponujące łukowe przeszklenie w salonie otwiera wnętrze domu na ogród i daje możliwość nieskrępowanego obserwowania przyrody. Salon jest rozpostarty między dwa skrzydła domu. Usytuowana w wykuszu oryginalna jadalnia na planie koła sąsiaduje z kuchnią. Liczne przeszklenia sprawiają, że wnętrze jest rozświetlone naturalnym światłem. Pozostałe pomieszczenia to sypialnia z garderobą, łazienka i osobna toaleta. Mieszkanie na poddaszu ma podobny układ pomieszczeń, dodatkowe dwie sypialnie i garderoby, natomiast z salonu i jadalni dostępne są dwa tarasy. Oprócz dwóch niezależnych mieszkań dom posiada wspólną część gospodarczą: dwustanowiskowy garaż, strych i niewielką piwnicę, w której umieszczono kotłownię. Rezydencja jest przeznaczona do realizacji na działkach z wjazdem od południa.

 

Rezydencja w Myślenicach (3P)
Rezydencja w Myślenicach (3P)
Rezydencja w Myślenicach (3P)
Rezydencja w Myślenicach (3P)

 

"Rezydencja w Myślenicach (3P)" to reprezentacyjny i okazały dom o charakterze dwurodzinnej rezydencji. Rozrzeźbiona bryła, lukarny, wieżyczki, podcienie nadają rezydencji wyjątkowy i dostojny charakter. Wewnątrz zaprojektowano dwa samodzielne mieszkania z osobnymi wejściami. Mniejsze, zlokalizowane na parterze to komfortowy program funkcjonalny dla seniorów, który obejmuje salon z wyjściem na częściowo zadaszony taras, dobrze doświetloną kuchnię z wydzielonym miejscem do spożywania posiłków, sypialnię, oraz łazienkę i toaletę. Drugie mieszkanie zaprojektowano na trzech kondygnacjach, łącznie z piwnicami. Strefa dzienna parteru to duży, przestronny salon z kominkiem i szerokim otwarciem na taras, jadalnia z miejscem na duży stół rodzinny oraz zimowy ogród w przeszklonym wykuszu. W wykuszu po przeciwległej stronie zaprojektowano dużą kuchnię z wysoką zabudową, barkiem śniadaniowym i spiżarnią. Z holu dostępny jest pokój gościnny oraz łazienka. W strefie poddasza usytuowano komfortowy apartament rodziców z balkonem, własną garderobą i łazienką, dwa pokoje dla dzieci, pokój rekreacyjny oraz pokój kąpielowy z jacuzzi. Program poddasza uzupełniają garderoby. W piwnicach zaprojektowano dodatkową strefę relaksu z miejscem na stół bilardowy, dodatkową kuchnię ze spiżarnią oraz łazienkę. W części piwnic wydzielono strefę gospodarczą z pralnią, kotłownią i pomieszczeniami do przechowywania. Jest to przestronna i funkcjonalna rezydencja, idealna do zamieszkania przez wielopokoleniowe rodziny.

Willa Nadmorska
Willa Nadmorska
Willa Nadmorska
Willa Nadmorska

 

"Willa nadmorska" to luksusowa, piętrowa willa z możliwością zamieszkania dla dwóch rodzin. To doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności. Jasny tynk harmonijnie współgra z klinkierową okładziną, tworząc dostojną i ponadczasową kompozycję. Dzięki licznym przeszkleniom bryła nabrała lekkości. Osobne wejścia wyodrębniają dwa w pełni niezależne mieszkania, z programami funkcjonalnymi na dwóch kondygnacjach. W pierwszym mieszkaniu strefę dzienną parteru tworzy przestronny salon z szerokim przeszkleniem otwierającym wnętrze na taras i ogród, jadalnia z miejscem na duży stół rodzinny oraz ustawna kuchnia z narożnym oknem. Z holu dostępny jest dodatkowy pokój dla gości, łazienka a także kotłownia i garaż. Na piętrze zaprojektowano komfortowy apartament z garderobą i łazienką, trzy jasne sypialnie i ogólnodostępną łazienkę. Drugie mieszkanie w strefie parteru mieści funkcjonalną część dzienną z salonem, jadalnią i narożną kuchnią, oraz pokój gościnny z łazienką. W strefie prywatnej na piętrze znajdują się dwie sypialnie dla dzieci z przynależną łazienką i garderobą, sypialnia rodziców, ogólnodostępna łazienka, pomieszczenie rekreacyjne oraz dodatkowa sypialnia.

 

1Rabat 5% z Kartą Dużej Rodziny nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Biuro Projektów ARCHON+.
2Źródło: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?