Osprzęt elektroinstalacyjny w smart home – jak wybrać, na co zwrócić uwagę.
Kontakt-Simon

Kontakt-Simon S.A.

43-500 Czechowice-Dziedzice, ul. Bestwińska 21
tel. 32 32 46 300
www.kontakt-simon.com.pl

Czym dla Ciebie jest smart home? Nowoczesnym budynkiem dbającym o Twoje bezpieczeństwo? Kontrolowanym w zależności od warunków atmosferycznych ogrzewaniem i klimatyzacją? Roletami, które samoczynnie podniosą się o poranku? A może światłem, które dostosujesz do swojego nastroju?

Obecnie już podczas budowy, czy remontu domu planujemy instalację udogodnień o jakich jeszcze kilka lat temu czytaliśmy na łamach prasy sci-fi. Sterowanie światłem, to już nie samo „Włącz/wyłącz żarówkę”. W przemyślany sposób rozmieszczamy punkty świetlne w całym swoim domu, aby jak najbardziej odpowiadały naszym potrzebom. Ale jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie? Kablowe czy bezprzewodowe?

Kontakt-Simon S.A., firma z ponad 100 letnim doświadczeniem, we współpracy z firmą Blebox, stworzyła innowacyjne produkty z serii Simon 54 GO. Z nimi dostosujesz swój dom do swoich potrzeb, dzięki oparciu tego rozwiązania o Wifi lub Z-Wave.

Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) „wypruwać” kabli ze ścian i zmieniać instalacji, bezprzewodowy wariant będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli jednak Twój system jest bardziej złożony, o dużej rozpiętości oraz ilości oświetlenia, wówczas zdecyduj się na rozwiązanie kablowe.

Niezależnie jednak, który wariant wybierzesz, wszystkim zasterujesz standardowo (łączniki na ścianach), poprzez dedykowaną aplikację zainstalowaną na swoim urządzeniu mobilnym lub przy pomocy asystenta głosowego (Alexa, Google Assistant). Co więcej, możesz stworzyć scenariusz, który będzie odpowiadał za oświetlenie, sterowanie roletami, markizami, czy panelami ledowymi RGB. Wyjazd na wakacje? Żaden problem – wybierz scenariusz i ciesz się urlopem, mając świadomość, że Twoje „gniazdko” jest nie tylko bezpieczne lecz również EKO. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi Ci funkcjonowanie w Twoim własnym domu, ale i zaspokoi Twoje potrzeby estetyczne!

Sterowniki z serii Simon 54 GO pasują do ramek Simon Premium oraz Nature. Oznacza to ogromny wybór produktów z różnych materiałów od szkła, czy drewna po czystą, minimalistyczną estetykę. Łączą one w sobie rozwiązania zapewniające umieszczenie obok siebie różnych modułów (USB, łącznik, gniazdko). Oznacza to, że twój dom może nie tylko być inteligentny, ale i stylowy.

kontakt-simon
kontakt-simon
kontakt-simon

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?