FAKRO - Łazienka na poddaszu
Fakro

FAKRO Sp. z o.o.

33-300 Nowy Sącz, ul. Węgierska 144a,
tel. 18 444 04 44, fax 18 444 03 33, infolinia: 0 800 100 052
www.fakro.pl, e-mail: fakro@fakro.pl

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się swoistym trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co często możliwe jest wyłącznie poprzez zastosowanie okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

Zespolone okna dachowe

Zespolenie okien dachowych FAKRO to większa ilość światła na poddaszu, która w połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększy niewielką łazienkę na poddaszu. Okna malowane białym lakierem poliuretanowym z oferty FAKRO przeznaczone są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Minimalizm w działaniu

Minimalizm utożsamiany jest z elegancją. Aby nie przytłoczyć łazienki zaleca się stosowanie na skosach jasnych i gładkich tekstur.

Głównym problemem występującym podczas planowania łazienki na poddaszu są skosy zajmujące dużą powierzchnię pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości w strategicznych punktach łazienki. Trudno dostępną powierzchnię pod skosami warto wykorzystać w sposób funkcjonalny lokalizując w niej dodatkowe szafki lub wannę.

Wykończenie łazienki

Zastosowanie różnych materiałów wykończeniowych i kolorów pozwoli nadać indywidualnego charakteru każdej łazience. Dopełnieniem wnętrza jest światło, które wpada w tym przypadku przez odporne na zawilgocenie okna aluminiowo-tworzywowe FAKRO.

Planując wnętrze, należy również zadbać o dobór odpowiednich barw i materiałów wykończeniowych. Stosując kilka prostych zasad, stworzymy ciepłą, przyjazną i łatwą do utrzymania w czystości łazienkę.

Ustawienie wanny

Zlokalizowanie wanny pod skosem pozwoli zaoszczędzić przestrzeń na poddaszu, a umieszczenie okna dachowego nad wanną pozwoli rozkoszować się gwiazdami podczas długich wieczornych kąpieli.

Barwy dominujące w tym pomieszczeniu powinny być jasne. Pozwoli to wykreować lekką i powiększoną optycznie przestrzeń, która nabierze indywidualnego charakteru dzięki zastosowaniu kontrastujących odcieni i zróżnicowanych materiałów wykończeniowych na fragmentach ścian. Należy jednak unikać stosowania ciemnych barw i wzorzystej ceramiki na całych ich długościach, szczególnie na skosach. Efektem takiego zbiegu może stać się wizualne przytłoczenie wnętrza. Oprócz doświetlenia łazienki oknami dachowymi FAKRO, warto również zaprojektować we wnętrzu oświetlenie używane nocą, które umieszczone w strategicznych punktach łazienki nada jej niepowtarzalnego klimatu.

Doświetlenie łazienki przy zastosowaniu luster

Duże lustro nie tylko powiększa optycznie pomieszczenie. Zlokalizowane na ścianie przeciwległej do okna dachowego odbije dużo światła i skutecznie doświetli łazienkę, nawet taką, która pełna jest estetycznych, ciemnych wykończeń.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?