Hörmann Polska sp. z o.o.

ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki
tel. 61/ 81 97 300, fax 61/ 810 75 75
Infolinia: 801 500 100
www.hormann.pl

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących i modernizujących domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem są oferowane przez firmę Hörmann drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła. Mistrzowską klasę izolacyjności cieplnej łączą one z pakietem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych oraz nowoczesnym wzornictwem. Podobnie jak inne energooszczędne - aluminiowe i stalowe - drzwi marki Hörmann.

Drzwi energooszczędne ThermoCarbon Drzwi ThermoCarbon

Drzwi do domów pasywnych

Współczynnik przenikania ciepła drzwi ThermoCarbon - UD nawet 0,47 W/(m2K) - prawie dwukrotnie przekraczający  poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych, to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil - wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego - oraz aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną tworzą tak skuteczną barierę cieplną. Zapewniają ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także 3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne. Za swoje niepowtarzalne walory drzwi ThermoCarbon zostały nagrodzone Złotym Medalem Targów Budma 2014.

Przekrój drzwi energooszczędnych Hörmann Przekrój płyty drzwiowej: po lewej - płyta drzwi ThermoCarbon, po prawej - ThermoSafe

Drzwi do domów energooszczędnych

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanym termicznie - aluminiowemu profilowi skrzydła i aluminiowej ościeżnicy oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie współczynnika UD na poziomie 0,8 W/(m2K).

Na każdą kieszeń

Identyczny lub zbliżony poziom izolacyjności cieplnej osiągają stalowe drzwi firmy Hörmann, oferowane w bardzo przystępnych cenach. Świetny współczynnik przenikania ciepła UD - nawet 0,82 W/(m2K) dla drzwi ThermoPro Plus i 1,1 W/(m2K) dla drzwi ThermoPro – to efekt przemyślanej konstrukcji. Zarówno stalowa płyta, jak i aluminiowa ościeżnica oraz próg wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego, posiadają przegrodę termiczną. Skrzydła obu typów drzwi oraz ościeżnicę drzwi ThermoPro Plus wypełnia pianka poliuretanowa. Ucieczce ciepła zapobiegają także uszczelki umieszczone na wszystkich krawędziach płyty drzwiowej.

Sposób na złodzieja

Energooszczędne drzwi firmy Hörmann są jednocześnie bezpieczne. ThermoCarbon posiadają w standardzie 9-punktowe, a ThermoSafe, ThermoPro i ThermoProPlus 5-punktowe ryglowanie. ThermoPro Plus mają też aluminiową listwę zabezpieczającą na całej wysokości płyty drzwiowej, a ThermoCarbon – eleganckie, ukryte zawiasy utrudniające podważenie skrzydła. Drzwi stalowe, a także drzwi ThermoSafe  zamówić można w klasie RC 2, a od jesieni drzwi aluminiowe dostępne będą w klasie RC 2 i RC 3.

Drzwi ThermoPro Plus wkomponowane w elewację domu Drzwi ThermoPro Plus

Pełna harmonia

Energooszczędne i bezpieczne drzwi firmy Hörmann cechuje również ciekawe i ekskluzywne wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają m.in. niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W kilku wzorach drzwi ThermoCarbon uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Zarówno drzwi aluminiowe, jak i stalowe oferowane są w wielu wzorach i kolorach, a drzwi stalowe także w kilku okleinach drewnopodobnych. Tak bogata paleta wzornicza pozwala na harmonijne dopasowanie drzwi wejściowych do elementów architektury budynku. Drzwi stają się prawdziwą wizytówką naszego domu.

Elewacja nowoczesnego domu z drzwiami Hörmann

Zobacz również:

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

260 904 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?