Kolekcje - projekty domów ARCHON+

Poznaj wyjątkową kolekcję nowoczesnych i komfortowych projektów domów, odpowiadających założeniom programu "Bezpieczny Kredyt 2%, które zostały zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach Inwestorów.

Sprawdź warunki programu „Bezpieczny Kredyt 2%” i skorzystaj z dofinansowania. Zgodnie z założeniami środki z „Bezpiecznego Kredytu 2%” można przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych z budową domu, a także zakupem nieruchomości gruntowej lub jej części pod budowę domu.

1 do 35 z 1264 projektów domów
gotowy projekt Dom w sasankach (A)
do 70m² zabudowy
Dom w sasankach (A)
jednorodzinny z poddaszem, ze stropem teriva
79,93
Koszty budowy : 167 100 zł
3 370 zł z VAT 23%
(2 739,84 zł netto)
gotowy projekt Dom w lucernie 10
Dom w lucernie 10
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
99,68 + 18,46 + 6,72
Koszty budowy : 234 200 zł
3 970 zł z VAT 23%
(3 227,64 zł netto)
gotowy projekt Dom w kronselkach
do 70m² zabudowy
Dom w kronselkach
jednorodzinny z poddaszem
89,62 + 4,30
Koszty budowy : 214 300 zł
3 720 zł z VAT 23%
(3 024,39 zł netto)
oglądasz stronę   z 37
newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów - Bezpieczny Kredyt 2%

Własny dom to komfortowa przestrzeń, o której marzy wiele rodzin. Planując budowę, należy starannie przygotować całe przedsięwzięcie, w tym wybrać najlepszy projekt domu, odpowiadający uwarunkowaniom lokalizacyjnym posiadanej działki, potrzebom funkcjonalnym przyszłych mieszkańców, a także założeniom finansowym. Budowa domu jest sporym wydatkiem i nie każdy Inwestor ma możliwość zrealizować ją z własnych oszczędności. Najczęściej realizacja marzeń o własnym domu wspomagana jest środkami z kredytów hipotecznych, które oferują poszczególne banki.

Od 1 lipca 2023 r. istnieje możliwość uzyskania środków finansowych na budowę domu na preferencyjnych warunkach, w ramach programu znanego pod nazwą "Bezpieczny Kredyt 2%". Dla wielu rodzin jest to doskonała okazja, by móc wybudować wymarzony dom. Prognozuje się, że w porównaniu ze standardowymi kredytami hipotecznymi, "Bezpieczny Kredyt 2%" z dopłatami od państwa, pozwoli zwiększyć zdolność kredytową nawet o 40%, otwierając tym samym drzwi do własnego domu lub mieszkania licznej grupie Inwestorów.

Aby skorzystać z "Bezpiecznego Kredytu 2%", należy spełnić określone wymagania, o których piszemy poniżej.

W prezentowanej kolekcji zgrupowaliśmy wybrane gotowe projekty domów, których koszty budowy mieszczą się w założeniach programu i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Zachęcamy także do kontaktu z doradcami projektowymi ARCHON+, którzy udzielą fachowych odpowiedzi na pytania, związane z budową domu oraz służą pomocą w wyborze projektu, spełniającego konkretne założenia.

Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać "Bezpieczny Kredyt 2%" i jaka jest maksymalna kwota ?

"Bezpieczny Kredyt 2", będący elementem programu "Pierwsze Mieszkanie", jest kredytem mieszkaniowym z gwarantowanym stałym oprocentowaniem kredytu 2% i dopłatami od państwa przez okres 10 lat. Zgodnie z założeniem programu państwo dopłaca do rat kredytu mieszkaniowego i pokrywa różnicę pomiędzy założoną stawką 2% a oprocentowaniem rynkowym o stałej stopie. Wysokość stałej stopy ustalana jest na podstawie średniego oprocentowania kredytów o stałej stopie w bankach, które udzielają kredytów.

Ze środków uzyskanych w ramach "Bezpiecznego Kredytu 2%" można sfinansować zakup mieszkania (pierwszego mieszkania) oraz koszty budowy domu, w tym również te związane z jego wykończeniem, a także zakupem nieruchomości gruntowej lub jej części pod budowę domu jednorodzinnego.

O "Bezpieczny Kredyt 2%" mogą ubiegać się osoby do 45. roku życia, które nie mają, ani wcześniej nie miały mieszkania, domu, ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Jeżeli o kredyt starają się małżeństwa lub rodzice co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek ten musi spełnić przynajmniej jedno z nich. Aby uzyskać środki, kredytobiorcy muszą wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, analogicznie, jak w przypadku standardowego kredytu hipotecznego. Niezbędny jest również wkład własny. W przypadku "Bezpiecznego Kredytu 2%" określono, że wkład własny kredytobiorcy nie może być wyższy niż 200 tys. zł. Istnieje możliwość uzyskania gwarancji wkładu własnego poprzez połączenie z programem "Mieszkanie bez wkładu własnego", który oferowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W takim przypadku suma gwarancji oraz wkładu własnego nie może wy większa niż 200 tys. zł i nie może przekroczyć 20% całkowitej kwoty wydatków, na które udzielony zostanie kredyt. Jako wkład własny kredytobiorca może wnieść nieruchomości gruntową, która nie jest obciążona kredytem, a Bezpieczny Kredyt będzie udzielany na budowę domu na tej działce. W sytuacji, gdy wartość działki przekroczy 200 tys. zł, wówczas nie ma możliwości wniesienia innego wkładu własnego w formie środków pieniężnych.

Kwota kredytu, jaką może uzyskać jedna osoba to 500 tys. zł, natomiast małżeństwa lub rodzice z dzieckiem mogą maksymalnie otrzymać kredyt w wysokości 600 tys. zł.

Zobacz projekty domów ARCHON+, które odpowiadają założeniom programu "Bezpieczny Kredyt 2%"

W bogatej i różnorodnej kolekcji gotowych projektów ARCHON+ każdy Inwestor znajdzie dla siebie wiele interesujących i odpowiednich propozycji. Tworzymy projekty pięknych i funkcjonalnych domów z myślą o różnych, indywidualnych potrzebach rodzin, tak by umożliwić im realizację marzeń o komfortowej, idealnie dopasowanej do stylu i oczekiwań przestrzeni. Dzięki swojej różnorodności oferta ARCHON+ odpowiada rozmaitym wymogom Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, czy Warunków Zabudowy. Przygotowaliśmy projekty na różne typy działek, w tym projekty domów na wąskie działki, czy projekty domów z wejściem od południa. W ramach prezentowanej kategorii dostępne są wyjątkowe projekty domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów piętrowych, a także projekty domów z piwnicą. W kolekcji znajdują się projekty domów w wersjach bez garażu lub z garażem w bryle, który w zależności od potrzeb może mieścić jeden lub dwa samochody. Przygotowaliśmy także szereg interesujących propozycji z kolekcji: projekty domów tanich w budowie, które dzięki prostym rozwiązaniom konstrukcji bryły i dachu umożliwiają ekonomiczną realizację inwestycji. Atutem naszej oferty są kosztorysy budowlane, które oferujemy do poszczególnych projektów domów. Dzięki kosztorysom, dostępnym w formie intuicyjnego w obsłudze programu, łatwiej zorganizować i prowadzić budowę, zamawiać materiały i kontrolować wydatki. Kosztorysy bazują na cenach krajowych Sekocenbud, są systematycznie raz na kwartał aktualizowane, dzięki czemu odzwierciedlają rzeczywiste koszty budowy. Skrócone zestawienia z kosztorysów prezentujemy na poszczególnych stronach produktowych, dzięki czemu na etapie wyboru projektu można szybko sprawdzić i porównać koszty budowy domu oraz dostosować decyzję do indywidualnych założeń finansowych. Wśród proponowanych projektów domów przygotowaliśmy także projekty zawierające w standardzie energooszczędne instalacje takie jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją, a także pompa ciepła jako źródło ogrzewania. Projekty z dodatkowymi instalacjami dostępne są w różnych wariantach i w zależności od wersji uwzględniają zarówno obie te instalacje jednocześnie lub każdą z osobna. Warto także przypomnieć, że projekty dodatkowych instalacji jako opracowania alternatywne można zamawiać do każdego projektu domu z oferty ARCHON+.

Poznaj naszą kolekcję, odkryj atuty projektów ARCHON+ i zbuduj wymarzony Dom z „Bezpiecznym Kredytem 2%”!

oglądasz stronę   z 37
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?