The Frame – telewizor obraz
Samsung

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
tel.: +48 22 460 05 00
news.samsung.com/pl/

Samsung The Frame to telewizor, który udowadnia, że największy domowy ekran może stać się efektownym elementem każdego wnętrza. Dzięki niemu czarny ekran wyłączonego telewizora nie będzie już dłużej „straszył” w salonie, a może być obrazem, galerią zdjęć i doskonałym domowym kinem. To tylko część funkcji tego niezwykłego i innego od pozostałych, dostępnych na rynku telewizorów. Unikatowy Design Obrazu, rozbudowane możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb – wymienne ramki i różne opcje montażu otwierają przed użytkownikami The Frame wiele nowych możliwości aranżacji przestrzeni. To także doskonały telewizor Smart TV wyposażony we wszystkie najważniejsze aplikacje filmowe, sportowe czy umożliwiające wykorzystanie konsoli czy granie przez internet. Jednym z wielu wyróżników The Frame jest też Matowa Powłoka Ekranu, dzięki której nawet w jasnych pomieszczeniach wyświetlane dzieła prezentują się imponująco, a efekty są naprawdę spektakularne.

Projekt wnętrza

The Frame we wnętrzu

Wielokrotnie, gdy The Frame był prezentowany między „analogowymi” dziełami sztuki czy zdjęciami, budził zaskoczenie, gdy okazywało się, że to telewizor. Oglądający widzieli spękania farby, fakturę materiału, na którym wykonano akwarelę. Z Trybem Sztuka, w którym wyświetlane są dzieła, domowy salon staje się prywatną galerią sztuki, a prezentowane obrazy są perfekcyjną kopią oryginału, bez względu na to czy będzie to fotograficzna odbitka czy akwarela lub obraz na płótnie. Możemy mieć w domu „Gwiaździstą Noc” autorstwa Vincenta Van Gogha czy „Mona Lisę” Leonarda da Vinci, ale też „Pocałunek” Gustava Klimta czy „Okna” Egona Schielego.

Wśród opinii pozostawionych przez nabywców na stronie samsung.com znajdziemy takie stwierdzenia:

„Możliwość wyświetlania obrazów, kiedy telewizor nie jest włączony to coś niesamowitego. Napisałbym, że to redefinicja telewizora. W miejsce czarnej plamy na ścianie możemy mieć dzieło sztuki, które będzie cieszyć nasze oko”.

„Urzekł nas swoim wyglądem, designem. Zaciekawiła technologia wykonania (dodatkowy kabel łączący tv z one connect). Zaskoczył fantastycznym odbiorem kanałów telewizyjnych oraz prostą obsługą i Trybem Sztuka”.

„Pięknie prezentuje się na ścianie w trybie sztuka. Łatwa obsługa przy użyciu aplikacji Smart Things. Ograniczenie kabli do minimum. Łatwa, intuicyjna obsługa. Rodzina zadowolona. Wrażenia podczas oglądania filmu jak w kinie.”

The Frame pozwala wyświetlić też swoje własne zdjęcia w ciekawej formie – do wyboru jest passe-partout w 5 wzorach i 16 wariantach kolorystycznych. Daje także możliwość skorzystania z ponad 2000 dzieł pochodzących z najbardziej renomowanych galerii na świecie takich jak Luwr w Paryżu, Prado w Madrycie, Albertina w Wiedniu czy galerii Tate Modern w Londynie, które oferowane są w ramach sklepu ze sztuką Art Store. Po wykupieniu abonamentu do wyboru jest sztuka klasyczna, nowoczesna, a także fotografie i grafiki. Realizmu dodaje właśnie Matowa Powłoka Ekranu i zintegrowany czujnik światła, który na bieżąco analizuje oświetlenie w pomieszczeniu i automatycznie dopasowuje jasność optymalnie do wyświetlanego obrazu. Czujnik ruchu wyłączy The Frame, gdy przez określony przez nas czas nikt nie poruszy się w salonie.

Projekt wnętrza

Jak i gdzie powiesić, postawić The Frame?

Projektanci wnętrz i designerzy pokochali The Frame ze względu na wiele możliwości personalizacji. Otrzymujemy telewizor który ma w zestawie specjalny Dopasowany Uchwyt do montażu na ścianie. Dzięki niemu możemy powiesić tak telewizor, że będzie odstawał od ściany na zaledwie kilka milimetrów. Spod niego będzie wychodził tylko Jeden Prawie Niewidoczny Przewód o długości 5 metrów. Łączymy nim telewizor z zewnętrznym modułem One Connect, do którego wyprowadzono dużą część elektroniki i wszystkie złącza. Możemy ukryć go w komodzie, tam też podłączymy zasilanie, antenę, modem, konsolę czy inne urządzenie. Przygotowywanie specjalnych kanałów na przewody nie jest tu więc czymś niezbędnym.

The Frame możemy postawić na nóżkach, które znajdują się w zestawie i umieścić na komodzie, ale do wyboru mamy jeszcze Studio Stand jako dodatkowe akcesorium. Można je wykorzystać, gdy chcemy umieścić The Frame na środku salonu. Możemy też zdecydować się na obrotowy stojak Studio Stand, gdy który po naciśnięciu przycisku pilota obróci The Frame z poziomu w pion. Podobne rozwiązanie możemy też zastosować na ścianie.

Projekt wnętrza

Personalizacja

The Frame to chyba jedyny telewizorów, który ma tak wiele możliwości dostosowania go do swoich potrzeb. Oprócz wielu opcji montażu, opisanych wyżej, doboru treści, które chcemy oglądać, możemy zastosować wymienne ramki i jeszcze bardziej zbliżyć się do kolorystki, czy klimatu naszego wnętrza. Do wyboru są dwa style, nowoczesny i klasyczny oraz kilka opcji kolorystycznych, więc można dopasowywać go elastycznie do naszego wnętrza. Ramki są magnetyczne, dzięki czemu wymiana jest szybka i intuicyjna. Możemy też dobierać różne kolory i rozmiary Passe Partout na ekranie lub z niego zrezygnować w ogóle. To nie koniec, możemy określać temperaturę barwową, natężenie kolorów, sposób wyświetlania i włączyć w nasz inteligentny dom. Co więcej, będziemy mogli na jego ekranie podczas oglądania filmów czy telewizji otrzymywać informacje np. o tym czy pralka skończyła pranie, czy drzwi do lodówki są otwarte i jaką temperaturę osiągnął piekarnik. Ale to tylko i tak część możliwości dzięki któremu z The Frame możemy naprawdę stworzyć nasz własny, niepowtarzalny telewizor. Inny niż wszystkie.

Projekt wnętrza

Technologia i sztuka zawsze są blisko

The Frame ma do zaoferowania bardzo dużo, jeśli chodzi o domową rozrywkę. Jest dostępny w 7 rozmiarach: 85, 75, 65, 55, 50, 43, 32 cale. Doskonałą, jakość obrazu zapewnia ekran w technologii QLED z kropką kwantową w połączeniu ze 100% Natężeniem Kolorów, który oddaje miliard perfekcyjnych kolorów, i to niezależnie od jasności. Samsung zastosował tu także wydajny procesor AI Quantum 4K, który odpowiada m.in. za skalowanie obrazu do 4K z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia. Dzięki temu wyświetlane treści, których źródło jest np. w Full HD można oglądać w rozdzielczości zbliżonej do 4K. Z kolei funkcja Komfort dla Oczu automatycznie dopasuje jasność obrazu oraz temperaturę kolorów, w zależności od pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego.

Dostęp do rozrywki oprócz odbioru naziemnej telewizji cyfrowej i zapewnia szeroka gama rozwiązań zawartych w Smart Hub. To centrum zarządzania i sposób na wyszukiwanie ulubionych filmów i programów z poziomu wygodnego menu. Do wyboru są popularne aplikacje VOD, takie jak Netflix, HBO Max czy Player i wiele innych filmowych, związanych ze sportem czy informacyjnych. Takie aplikacje jak Xbox Game GeForce NOW czy Utomik udostępniają ponad 2000 gier w chmurze. Od 2023 roku w telewizorach The Frame znajdziemy też Hub IoT, który pozwala sterować urządzeniami inteligentnego domu.

Wrażenia z oglądania potęguje mocny dźwięk. Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem i wbudowany system głośników (2.0.2) wraz z technologią Dolby Atmos® pozwolą doświadczyć niezwykle realistycznego dźwięku przestrzennego.

Sterować The Frame możemy za pomocą pilota z modułem solarnym doładowującym akumulator lub za pomocą aplikacji Smart Things dostępnej dla systemów Android i iOS.

Projekt wnętrza

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?