STIGA

Stiga sp. z o.o.

62-081 Baranowo, ul. Rzemieślnicza 87
www.stiga.pl

Prawdziwa praca w ogrodzie trwa cały rok - niezależnie od pory roku czy temperatury powietrza. Dobre rozplanowanie prac ogrodowych i wyposażenie się w odpowiednie narzędzia pozwoli Ci zadbać o wszystko z wyprzedzeniem, a Twój ogród będzie cieszyć oko niezależnie od miesiąca. Warto więc zacząć planowanie i rozpocząć działania jak najwcześniej.

O czym warto pamiętać, gdy temperatura spada poniżej zera

Zimą ze szczególną troskę powinieneś zadbać o wrażliwsze gatunki roślin, aby nie zmarzły. Możesz również oddać się pracom pielęgnacyjnym takim jak np. bielenie lub opryski. Podczas pierwszego śniegu pamiętaj, że możesz również użyć dmuchawy do liści i w kilka chwil odśnieżyć ganek lub kamienną ścieżkę. Przy cięższych opadach śniegu i dużej przestrzeni do odśnieżania warto zastanowić się nad zakupem odśnieżarki. Odśnieżarka akumulatorowa ST 300 AE bezproblemowo usuwa śnieg o głębokości do 15 cm z podjazdów, tarasów i schodów. Teleskopowy trzon umożliwia dostosowanie wysokości łopaty do własnych preferencji, a regulowany kierunek wyrzutu umożliwia zmianę w dowolnym momencie kierunku padania śniegu w odległości do nawet 5 metrów – dzięki czemu możesz pracować bardzo blisko drzwi lub ogrodzenia bez przypadkowego wyrzucania śniegu na werandę lub ogród sąsiada.

Odśnieżarka

Zanim ruszy wegetacja

Ilość prac w ogrodzie zależy od pory roku, jednak to na późną zimę/wczesną wiosnę przypadają pierwsze poważne zadania, takie jak przycinanie drzew i krzewów, przygotowanie ziemi czy robienie rozsad. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie działania dopasować do panującej pogody. Pierwsze ciepłe dni nie zawsze zwiastują wiosnę, a wręcz przeciwnie - zwykle po nich następuje fala mrozów, która niekorzystnie wpłynie na stan roślin, a nawet może je zniszczyć.

Zima to też moment, w którym powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie “Jak ma wyglądać mój ogród?”. Dzięki szczegółowemu zaplanowaniu nasadzeń, wielkości trawnika, liczby drzew oraz krzewów będziesz mógł również zaplanować jakie urządzenia będą Ci potrzebne do utrzymania ogrodu w nienagannym stanie. Zwykle potrzebujemy kilku podstawowych produktów, takich jak: podkaszarka, pilarka, sekator, dmuchawa czy oczywiście - kosiarka.

Kosiarka

Porządkujemy

Gdy ładna pogoda zadomowi się u nas na dobre i przymrozki nie będą już nam straszne, możesz zacząć myśleć o przycinaniu, sadzeniu, sianiu i rozkwicie roślin. W tym okresie szczególnie przydatna okaże się dmuchawa lub zamiatarka, ale również rozdrabniacz. STIGA ma w swojej ofercie produkty dopasowane do każdego ogrodu, szczególnie polecamy model VS 100e czyli tegoroczną nowość która będzie idealna jeśli lubisz korzystać z urządzeń “kilka w jednym”. To mocne bezprzewodowe narzędzie może pełnić rolę dmuchawy do liści, odkurzacza i automatycznego rozdrabniacza. Łatwo się przełącza między wydmuchiwaniem a odkurzaniem, na bieżąco zbierając i rozdrabniając odpady. Bogata w składniki odżywcze ściółka jest kierowana prosto do tekstylnego worka o pojemności 45 l, zajmując jedną dziesiątą swojej pierwotnej objętości. Gdy skończysz, po prostu otwórz worek i wysyp zawartość na glebę lub umieść w kompostowniku. Maszyna ma niewielkie wymiary, jest idealnie wyważona (waży zaledwie 2 kg), a miękka rączka sprawia, że nawet czasochłonne prace w skomplikowanych przestrzeniach nie męczą rąk. Wystarczy dostosować prędkość powietrza do do wykonywanego zadania, bez obaw, że solidny 600-watowy bezszczotkowy silnik się przegrzeje.

Dmuchawa

Natomiast STIGA SWP 355 to zamiatarka, która zamiatane zanieczyszczenia przenosi bezpośrednio do zbiornika o pojemności 20 L. Perfekcyjna czystość zagwarantowana została dzięki szczotkom talerzowym, które pracują na obszarze roboczym o szerokości 55 cm. Co ważne, wysokość szczotki można regulować na poziomie 3 pozycji a cały mechanizm został wyposażony w napęd bezpaskowy. Do tego jeszcze rozdrabniacz BIO MASTER 2200 umożliwia przerobienie odpadów na ściółkę. Dwa odwracalne noże umożliwiają cięcie gałęzi o średnicy do 40 mm na małe kawałki, które można następnie wykorzystać w ogrodzie np. jako ściółkę lub wyrzucić do kompostownika. BIO MASTER 2200 to elektryczny rozdrabniacz napędzany silnikiem o mocy 2200W. Jest łatwy w montażu i demontażu, kompaktowy i wyposażony w 50-litrowy worek oraz koła, co sprawia, że jest zawsze gotowy do pracy.

Myjka ciśnieniowa

Podczas wiosennych miesięcy powinniśmy też pomyśleć o odświeżeniu kostki brukowej. Zielone osady potrafią zniszczyć nawet najpiękniejszy ogród. Do tego przyda Ci się myjka wysokociśnieniowa, za pomocą której uwiniesz się w kilka chwil. STIGA HPS 345 R umożliwia wygodne i łatwe czyszczenie powierzchni średniej wielkości. Jest ona napędzana indukcyjnym silnikiem elektrycznym o mocy 2100 W, który umożliwia uzyskanie maksymalnego ciśnienia 145 barów i natężenia przepływu 450 l/godz. Dostarczony z myjką wąż wysokociśnieniowy o długość 9 m zbrojony oplotem stalowym. Jest lekka, bardzo stabilna i łatwa w transporcie dzięki dwóm gumowanym kółkom i teleskopowemu uchwytowi z miękkim, antypoślizgowym pokryciem. Myjka wysokociśnieniowa HPS 345 R wyposażona jest w bęben na wąż i praktyczny schowek na części oraz akcesoria. HPS 345 R doskonale sprawdzi się w przypadku niezbyt skomplikowanych prac dotyczących czyszczenia między innymi narzędzi ogrodowych, tarasów i schodów, rowerów, motocykli, samochodów i chodników, ścieżek i skrzynek na narzędzia.

Ogród na akumulator - system e Power

W STIGA zależy nam, aby użytkowanie naszych urządzeń było jak najbardziej komfortowe dlatego oferujemy system wymiennych akumulatorów ePower, które zasilają wszystkie urządzenia z danej serii, a nawet są kompatybilne pomiędzy seriami 3, 5, 7 i 9. Zasilanie akumulatorowe oznacza cichą pracę bez emisji spalin i zmniejszenie drgań, które są typowe dla narzędzi spalinowych.

Wymienne akumulatory

Akumulatory STIGA zostały opracowane specjalnie z myślą o urządzeniach, które wyposażają i czynnościach, jakie będą one wykonywać - takich jak koszenie, podkaszanie czy przycinanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dowolnie wymieniać baterię pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami.

Urządzenia akumulatorowe sprawiają, że praca jest łatwiejsza. Dodatkowo takie sprzęty całkowicie eliminują emisję spalin oraz redukują poziom hałasu podczas pracy. Podziękuje Ci za to nie tylko Twoja rodzina, ale i sąsiedzi.

W stronę lata

Przy planowaniu ogrodu należy pamiętać nie tylko o jego ułożeniu i nasadzeniach, ale również o tym, jakich prac pielęgnacyjnych będzie od nas wymagał. Jak zatem dodatkowo cieszyć się efektami prac w naszych zielonych terenach? Dobrze dobrane urządzenia z zaawansowanymi technologiami stojącymi za produktami STIGA sprawiają, że oszczędzamy czas, a prace w ogrodzie staną się przyjemnością.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?