STIGA

Stiga sp. z o.o.

62-081 Baranowo, ul. Rzemieślnicza 87
www.stiga.pl

Sezon w pełni! Każdego dnia doglądamy nasze ogrody, pielęgnujemy zieleń i czekamy na efekty wykonanych działań. Człowiek zawsze był blisko natury i nie zmieniło się to do dziś. Współcześnie elementem łączącym ludzkość i przyrodę jest technologia, która umożliwia dopasowanie zielonego świata do naszych potrzeb i stylu życia, zwłaszcza kiedy mamy na myśli swój własny kawałek ziemi. Dlaczego więc nie korzystać w pełni z dobrodziejstw technologii w aspekcie codziennych prac w ogrodzie? Rzućmy zatem okiem na interesujące nowości firmy STIGA.

Nadaj koszeniu swój kierunek!

Stiga Fulcrum

Czy rozmyślaliście kiedyś nad tym, jak istotnym elementem w kosiarce jest kierownica? Standardowe kosiarki muszą nie tylko dobrze spełniać swoje podstawowe zadanie, ale również oferować użytkownikowi jak największą wygodę. Wielu ogrodników posiada duże połacie trawników, a wciąż z różnych powodów pozostaje przy zwykłych kosiarkach. Chyba każdy przyzna, że koszenie trawy to niesamowity relaks, ale nawet przy tak dobrze spędzonym czasie powinniśmy zadbać o nasz komfort.

W zarówno wielogodzinnych jak i krótkich sesjach koszenia przyjazna użytkownikowi okaże się kierownica STIGA Fulcrum. Zaawansowana regulacja wysokości i odchylenia sprawia, że Fulcrum można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Pozycję kierownicy można odchylić w lewo, o 25 stopni, ułatwiając operowanie kosiarką przy żywopłotach czy ścianach. Fulcrum składa się w łatwy sposób i nie zajmuje dużo miejsca, przez co jest łatwa do przechowywania - także dzięki dźwigni szybkiego zwalniania uchwytu.

Kosiarka unosząca się w powietrzu? Czy jesteśmy w przyszłości?

Nie, jesteśmy w teraźniejszości! Poznajcie STIGA Aero - pierwszą bezprzewodową, zasilaną akumulatorem kosiarkę poduszkową, unoszącą się w powietrzu. Wszystko to dzięki w pełni opatentowanej, innowacyjnej technologii. Aero sprawdzi się idealnie w małych ogrodach o powierzchni do 100 m2. Manewrowanie nią nawet w trudnych warunkach jest wyjątkowo proste i niewymagające większego wysiłku. Aero nie straszny jest także nierówny czy stromy teren.

Urządzenie zasilane jest dwoma akumulatorami STIGA ePower 20V (4 Ah), a więc do jej działania niepotrzebne są żadne kable. Zyskujemy tym samym bezpieczeństwo użytkowania, jednocześnie otrzymując wysoką wydajność - silnik Aero oferuje bowiem 750W mocy, co jest wystarczającą mocą do pielęgnacji powierzchni do 100 m2. Dzięki niewielkiej wadze (zaledwie 7 kg bez baterii) kosiarkę można łatwo powiesić na ścianie, oszczędzając przy tym sporo miejsca.

Zdmuchuj lub zbieraj - wybór należy do Ciebie!

Stiga VS 100e

Pamiętaj jednak, że martwą materię roślinną warto wykorzystać jako naturalny nawóz do grządek kwiatowych i warzywnych. Po przycinaniu żywopłotów czy drzew nie musisz zatem pozbywać się odpadów. Użyj rozwiązania dwa w jednym, czyli dmuchawy-odkurzacza akumulatorowego VS 100e.

To mocne, bezprzewodowe urządzenie może pełnić rolę dmuchawy do liści, odkurzacza i automatycznego rozdrabniacza. Bogata w składniki odżywcze ściółka jest kierowana prosto do tekstylnego worka o pojemności 45 l, zajmując jedną dziesiątą swojej pierwotnej objętości. Gdy skończysz, po prostu otwórz worek i wysyp zawartość na glebę lub umieść w kompostowniku. VS 100e jest przy tym bardzo lekki (5 kg) i wygodny dzięki perfekcyjnemu wyważeniu. Nawet podczas długich prac nie odczujesz zmęczenia rąk. Urządzenie zasilane jest dwoma akumulatorami STIGA ePower 20V, które mogą być zastosowane w innych narzędziach z serii 1, choćby wspominanej wcześniej kosiarce Aero.

Rozsiądź się wygodnie, Gyro to gamechanger w świecie koszenia

Stiga Gyro

STIGA Gyro to rewolucyjny traktor ogrodowy z napędem “drive-by-wire”, sterowany joystickiem, przeznaczony do użytku przydomowego. Gyro łączy wydajne cięcie, doskonałą ergonomicznie konstrukcję i niezrównaną zwrotność. A do tego jest również napędzany akumulatorami ePower - nie są to jednak wymienne ogniwa jak w przypadku traktora Swift czy też szerokiej gamy urządzeń ręcznych i kosiarek. Gyro radzi sobie świetnie w dużych i skomplikowanych ogrodach i może obsłużyć powierzchnie do 8000 m2.

Cała konstrukcja i technologie użyte w Gyro zostały zastosowane z myślą o maksymalnej wygodzie użytkownika. System STIGA eMotion to unikalny system elektroniczny opracowany w celu niemal bezwysiłkowego sterowania kierunkiem i prędkością jazdy. Wystarczy użyć intuicyjnego i bardzo precyzyjnego joysticka, którym obsłużymy urządzenie. Z kolei posiadacze skomplikowanych ogrodów docenią fakt, że ten traktor ogrodowy jest niesamowicie zwrotny. Użytkownicy Gyro dopasują różne prędkości i tryby koszenia oraz jazdy dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu. Zwinność, kontrola i precyzja łączą się z najlepszym w swojej klasie bezpieczeństwem i komfortem, gwarantując doskonałe efekty.

Zamień przyszłość w teraźniejszość razem z rozwiązaniami STIGA

Nie musisz czekać na przyszłość w dziedzinie pielęgnacji ogrodu, bo ona już tu jest. STIGA to ponad 100 lat doświadczenia i rozwoju technologicznego. Dziś skupia się z powodzeniem na innowacyjnych rozwiązaniach, które są bliskie środowisku i troski nie tylko o nasze ogrody, ale i wspólne dobro.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?