Termo Organika - kolory Omeny Mensah
Logo Termo Organika

TERMO ORGANIKA Sp. z o.o.

ul. Bolesława Prusa 33, 30-117 Kraków
tel. 12 427 07 40, fax 12  427-27-21
www.termoorganika.pl

Omenaa Mensah, specjalnie dla Termo Organiki, wybrała osiem najmodniejszych w 2017 roku kolorów z palety ponad 260 barw Colors of Termo Organika.

Kolory Omeny Mensah

Omenaa podzieliła swoje kolory na dwie grupy dedykowane miłośnikom kreatywnych i odważnych rozwiązań oraz sympatykom klasyki. W pierwszej grupie znajdują się ciepłe kolory, nawiązujące do egzotycznego afrykańskiego klimatu, a w drugiej stonowane szarości i beże, które zawsze są modne, uniwersalne i doskonale pasują do polskiej architektury i otoczenia. Z palety barw Colors of Termo Organika Omenaa wybrała te kolory, które wyeksponują walory architektoniczne budynku i zapewnią wkomponowanie bryły w okoliczny krajobraz. Dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej, możemy zrealizować na ścianach wewnętrznym najśmielsze kreacje. Z kolei system ociepleń w tym tynk na elewacji może zostać wykonany w dowolnie wybranym kolorze.

Dlaczego styropian i cały system ociepleń ścian zewnętrznych powinien pochodzić od jednego producenta?

Systemy zewnętrznego izolowania fasad budynków na bazie płyt styropianowych, są sprawdzonym rozwiązaniem od ponad 31 lat. Ich zgodność z Aprobatą Techniczną gwarantuje uzyskanie odpowiedniej ochrony cieplnej budynku, w tym zachowanie trwałości i estetyki docieplenia, tylko wówczas, jeśli pochodzą od jednego producenta, a ich aplikacja jest wykonana zgodnie z wytycznymi poprawnego wykonania. Kilkudziesięcioletnia praktyka stosowania systemów ociepleń na świecie potwierdza ich skuteczność. Dobrze wykonane ocieplenie materiałami pochodzącymi z kompletnego systemu będzie trwałe i zapewni odpowiednią ochronę cieplną budynku. Izolacja termiczna ze styropianu jest trwała i zachowuje niezmiennie swoje właściwości podczas eksploatacji budynku. Warunkiem uzyskania dużej trwałości całego ocieplenia jest jednak bezbłędne wykonawstwo i wzajemna zgodność poszczególnych elementów składowych zarówno pod względem mechanicznym jak i chemicznym. Potwierdzeniem kompatybilności poszczególnych składników jak styropian, tynki, farby, kleje, i innych materiałów tworzących system ociepleń są np. Rekomendacje Techniczne wydawane przez Instytut Techniki Budowlanej.

Producenci oferujący kompletny system ociepleń jak Termo Organika na bieżąco badają poszczególne surowce, których używają do produkcji swoich wyrobów. Każda zmiana komponentów jest najpierw weryfikowana w laboratoriach, a ich wpływ, na ostateczne właściwości produktów końcowych, regularnie kontrolowany. Dodatkowo szanujący się producent zapewnia fachową pomoc doradców technicznych, a zamontowane ocieplenie może być objęte wieloletnią gwarancją. Takiej ochrony nie uzyskamy kupując poszczególne elementy systemu ociepleń pochodzące od różnych firm. Dobór poszczególnych składników systemu ociepleń i niewłaściwa aplikacja mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na trwałość oraz bark spełnienia wymagań prawnych dotyczących ochrony cieplnej i bezpieczeństwa pożarowego budynków.

Ocieplenie budynku to inwestycja na lata – niska cena, która może przemawiać za wyborem poszczególnych „niesystemowych” elementów z pewnością nie zrekompensuje zalet wyboru systemu ociepleń pochodzącego od jednego – doświadczonego producenta. Ocieplając dom jednorodzinny metodą „niesystemową”, czyli kompletując najtańsze materiały, można zaoszczędzić na etapie inwestycji kilkaset złotych. Oszczędności te zostaną jednak szybko skonsumowane przez naprawy, które trzeba będzie niedługo potem wykonać lub przez dużo wyższe rachunki za ogrzewanie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dla osób przebywających w budynku i w jego bliskości, by w wyniku „pseudooszczędności” nie doszło do obrażeń i szkód w wyniku samoczynnego odpadnięcia warstwy ocieplenia. Warto dokładnie policzyć czy groszowe oszczędności na etapie inwestycji nie przełożą się bardzo szybko na dodatkowe wysokie wydatki już na etapie eksploatacji.

Kompletny System Ociepleń Termo Organika

Dlaczego warto stosować Kompletny System Ociepleń Termo Organika

System jednego producenta – gwarancja kompatybilności i jakości. Tylko kompletny system ocieplania ścian zewnętrznych (ETICS), składający się: z zapraw klejących, płyt styropianowych, siatki, gruntów, tynku i farby, daje gwarancję, że poszczególne elementy składowe będą prawidłowo ze sobą współpracowały, współtworząc ocieplenie o najlepszych parametrach.

Oszczędność. Wybór Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika to gwarancja oszczędności, zarówno w trakcie wykonywania ocieplenia, bo będzie ono sprawnie zrobione, w czasie jego eksploatacji, bo nie będzie wymagać czasochłonnych i kosztownych napraw oraz najważniejsza oszczędność z tytułu ochrony cieplnej: bo przez długie lata styropiany wchodzące w skład systemu gwarantują ochronę cieplną, a wydatki na ogrzewanie domu będą niskie.

Odporność. Wchodzące w skład systemu poszczególne materiały są produkowane w oparciu o nowoczesne technologie i surowce najwyższej jakości, dzięki czemu wykonane ocieplenie jest estetyczne, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Ochrona. Stanowiące podstawę systemu ociepleń płyty styropianowe zapewniają odpowiednią ochronę cieplną budynku, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców do produkcji innowacyjnych płyt styropianowych.

Estetyka. Colors of Termo Organika – bardzo szeroka gama kolorystyczna oferowanych tynków i farb stwarza nieograniczone możliwości wizualne w kreowaniu wyglądu zewnętrznego budynku.

Rekomendacja. Kompletny System Ociepleń oraz styropiany wchodzące w skład, posiadają Rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej.

Więcej informacji o tym jak ocieplić dom, jaki styropian wybrać i jaki tynk na elewację zastosować można przeczytać na stronie www.termoorganika.pl

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?