Creaton Polska sp. z o.o.
ul. Wspólna 6, 32-300 Olkusz
tel. 32 624 95 15
www.cedral.pl

Obecnie inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość elementów wykończeniowych. Powinny być one trwałe, odpowiednio odporne na czynniki atmosferyczne oraz dobrze wyglądać. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wykończeń fasad jest zastosowanie deski elewacyjnej wykonanej z włóknocementu CEDRAL.

CEDRAL to doskonałe rozwiązanie zarówno na elewacji budynku, jak i do różnego rodzaju wykończeń, zwłaszcza tych elementów, których regularna konserwacja jest trudna. Produkowana z niezwykle odpornego materiału, jakim jest włóknocement przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Bardzo elastyczna, o dogodnych wymiarach, jej zaletą jest odporność na zmianę koloru spowodowaną promieniowaniem UV. Dzięki wszechstronnemu wykorzystaniu, nadaje się ona do budynków nowych, jak i remontowanych. Idealnie sprawdza się w przypadku elewacji wentylowanych, do budownictwa szkieletowego, domków letniskowych, balkonów, zadaszeń oraz w formie podbitki dachowej czy deski czołowej. Jako niezwykle trwały materiał, zachowuje swoje właściwości oraz walory estetyczne, nawet po wielu latach użytkowania i przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Deski elewacyjne Cedral
Deska elewacyjna - Cedral

Produkt ten dzięki strukturze drewna cedrowego jest świetną alternatywą dla rozwiązań z tworzywa sztucznego czy wyrobów naturalnych. CEDRAL nie wymaga konserwacji, nie osadzają się na nim w tak dużym stopniu zanieczyszczenia i jest wystarczająco zabezpieczony przed negatywnym wpływem różnego rodzaju szkodników. Ewentualne delikatne zabrudzenia, które mogą pojawić się na desce łatwo można usunąć przy wykorzystaniu zwykłego domowego detergentu lub roztworu mydlanego i wody.

CEDRAL jest materiałem niepalnym A2-s1, d0, nie ma tu niebezpieczeństwa zapłonu lub rozprzestrzeniania się ognia. Ponadto jest wodoszczelna i odporna na chemikalia oraz gnicie, dzięki czemu można ją stosować do wykończeń okiennic, lukarn lub kominów. Zapewnia dobrą izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku sąsiedztwa ruchliwych ulic. Jest także przyjazna dla środowiska i nie emituje szkodliwych gazów. To wszystko w połączeniu z niezwykle estetycznym wyglądem daje znakomity wybór na długie lata.

Zastosowanie CEDRAL jako podbitki dachowej czy deski czołowej

CEDRAL idealnie nadaje się do zastosowania jako podbitka dachowa. Musimy jednak pamiętać, aby w tym przypadku zachować co najmniej 2 mm szczelinę na pracę podkonstrukcji. Przy wykorzystaniu deski jako podbitki nie występują krzywizny, ani złącza pióro wpustu. Dzięki temu uzyskujemy idealnie równą, estetycznie wyglądającą płaszczyznę, której nie będzie trzeba konserwować.

CEDRAL idealnie nadaje się do zastosowania również jako deska czołowa. Mimo iż narażony jest na oddziaływanie warunków atmosferycznych, nie wymaga konserwacji co biorąc pod uwagę miejsce przyrynnowe może uchronić od wielu problemów w przyszłości.

Deski elewacyjne Cedral
Deska elewacyjna - Cedral

Bogactwo kolorów…

Kolejnym atutem produktu jest niezwykle szeroka kolorystyka - obejmuje ona 30 odcieni. Co ważne inwestor może zakupić także deskę w odcieniu naturalnym, którą łatwo przemalować na dowolnie wybrany kolor przy pomocy farb do materiałów z włóknocementu, bez obawy o ewentualną utratę nasycenia barwy.

Łatwy montaż

W zakresie montażu deski mamy do wyboru dwa warianty - mocowanie na podkonstrukcji drewnianej lub aluminiowej. Sposób montażu desek elewacyjnych jest bardzo zróżnicowany (układ poziomy lub pionowy, na zakładkę, ze szczelinami, po łuku, bądź też skośnie ) i pozwala uzyskać ciekawe efekty wykończeń. Instalowanie materiałów jest szybkie i łatwe - w zależności od stelażu występują tu różne rodzaje elementów mocujących. Dla podkonstrukcji drewnianych są to wkręty do niewidocznego montażu, wkręty do widocznego mocowania w kolorze deski oraz gwoździe. Natomiast dla aluminiowej najbardziej odpowiednie są nity.

Deski elewacyjne Cedral
Deska elewacyjna - Cedral

Ciekawy efekt wizualny, modne kolory, trwałość i niskie koszty utrzymania w połączeniu z 10-letnią gwarancją, dają doskonałe rozwiązanie i elewację, która pozostanie piękna na długie lata.

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

243 294 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?