Afriso

AFRISO Sp. z o.o.

Szałsza, ul. Kościelna 7, 42-677 Czekanów
tel. 32 330 33 55
afriso.pl/
zok@afriso.pl

Co musisz wiedzieć o instalacjach sanitarnych w nowym domu?

Skoro budujesz dom, to na pewno szukasz informacji o instalacjach sanitarnych. To jedna z kluczowych rzeczy przy budowie. Chciałbyś wiedzieć jak je zaprojektować, na co zwracać uwagę, jak się do tego zabrać.

Kłopot w tym, że w Internecie znajdziesz mnóstwo bardziej lub mniej przydatnej wiedzy rozrzuconej w wielu miejscach. Trudno wszystko zebrać w sensowną całość.

Jest na to sposób: kompletna porcja informacji zebrana w jednym miejscu. Informacji podanych w najlepszej formie, czyli filmów, które pokazują krok po kroku każde rozwiązanie.

kanał o instalacjach

Największy kanał o instalacjach na świecie

AFRISO to producent gotowych rozwiązań do ogrzewania i chłodzenia domów jednorodzinnych. Wyróżnia się na rynku rozwiązaniami user friendly i wysoką jakością produktów.

W 2014 AFRISO założyło kanał na YouTube, żeby pomagać instalatorom w problemach technicznych. Od początku kanał dostarczał sprawdzoną, profesjonalną treść – aż w niedługim czasie stał się największym i najbardziej wpływowym medium branżowym na świecie.

Pojawiły się też prośby, żeby przy okazji kręcenia filmów dla instalatorów powstały poradniki dla ludzi budujących domy. AFRISO temat podjęło i stworzyło nową serię: Buduj z AFRISO.

Po rozmowach z inwestorami, instalatorami i sprzedawcami urządzeń instalacyjnych udało się skonkretyzować założenia nowej serii:

A. Prostym językiem opowiadać o trudnych sprawach – bez niedomówień. Nie każdy inwestor ma czas i ochotę zagłębiać się w tematy stricte techniczne.

B. Obiektywnie pokazywać wady i zalety wszystkich rozwiązań. To nie jest kanał reklamowy, tylko poradnikowy. Nie ma miejsca na natarczywe lokowanie urządzeń AFRISO – obronią się same jakością i prostotą obsługi.

C. W miarę możliwości (wiadomo co dzieje się z cenami na rynku) przedstawiać koszty wykonania usług budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych.

D. Podpowiadać na co zwracać uwagę przy odbieraniu konkretnych prac. Błędy na poszczególnych etapach budowy najlepiej wyłapywać od razu – potem może być za późno, albo ich naprawa będzie bardzo droga.

Co znajdziesz w serii Buduj z AFRISO?

seria Buduj z AFRISO

AFRISO jest z kamerą na każdym etapie budowy domu. To najlepszy sposób na pokazanie, kiedy zadziałać z daną częścią instalacji sanitarnej.

Wybór źródła ciepła – odcinek kręcony „na fundamentach”. Decyzję o źródle ciepła trzeba podjąć już na etapie projektu domu. Przedstawione wady i zalety: pomp ciepła, kotłów na ekogroszek, kotłów na pellet i kotłów gazowych, razem z kosztami zakupu tych urządzeń.

Podłogówka i grzejniki – porównanie najbardziej popularnych systemów ogrzewania razem z plusami i minusami każdego z tych rozwiązań, wszystko pod kątem różnych źródeł ciepła.

Chłodzenie domu – rozwiązania na chłodzenie wykorzystując istniejący system grzewczy (np. podłogówka albo grzejniki) i przedstawienie budowy niezależnego układu chłodzącego.

Wodociąg czy studnia? – o tym, jak zapewnić sobie dostęp do wody. Porównanie najlepszych rozwiązań do domu jednorodzinnego i omówienie jak takie przyłącze wygląda pod kątem przepisów.

Szambo czy kanalizacja? – jak odprowadzić nieczystości z domu i co w świetle przepisów trzeba z nimi potem zrobić.

Jaką wentylację wybrać? – wybór najlepszego systemu wentylacji do domu razem z porównaniem wentylacji naturalnej i mechanicznej.

Wentylacja z rekuperacją – koszty, najczęściej popełniane błędy przy montażu i wykonanie całego układu. Dodatkowo porady jak dobrze wybrać centralę wentylacyjną i na jakim etapie budowy pomyśleć o wentylacji.

Błędy w montażu podłogówki – kompletna instrukcja krok po kroku jak odebrać wykonanie instalacji podłogowej i jakie są najczęstsze błędy.

Wszystko o wylewkach na podłogówkę – jak odebrać takie prace, na co zwracać uwagę przy odbiorze, jak powinny być wykonane prawidłowe wylewki, żeby można było potem bezproblemowo położyć na nich podłogówkę.

AFRISO nie zatrzymuje się z tematami na kanale – wciąż jest mnóstwo rzeczy do opowiedzenia i porad do przekazania, by budowa Twojego domu była możliwie jak najłatwiejsza.

Zajrzyj na Buduj z AFRISO i subskrybuj kanał, żeby nie przegapić nowego odcinka serii!

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?