Dom energooszczędny czy pasywny

DOM ENERGOOSZCZĘDNY CZY PASYWNY

Dom energooszczędny

W ślad za szeroko rozumianą ekologią i w trosce o środowisko naturalne, od wielu lat w polskim budownictwie coraz bardziej wyrazisty jest trend w kierunku projektowania i wznoszenia budynków energooszczędnych. Jego istotą jest dążenie do zwiększenia efektywności energetycznej nowo budowanych domów poprzez ograniczenie ich zapotrzebowania na energię. Do rosnącego zainteresowania Inwestorów domami energooszczędnymi przyczyniły się także podwyżki cen energii i wzrost kosztów związanych z eksploatacją domu.

Czytaj więcej
Energooszczędność budynku - wymagania prawne

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU - WYMAGANIA PRAWNE

Dom energooszczędny

W 2010 roku została przyjęta przez Parlament i Radę Unii Europejskiej nowa wersja przekształconej Dyrektywy 2002/91/WE z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z jej założeniami państwa członkowskie zostały zobowiązane do wprowadzenia zmian prawnych, mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynkach.

Czytaj więcej
Rozwiązania zwiększające energooszczędność budynku

ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Jeżeli zbudujesz energooszczędny dom, to będziesz płacił mniej za jego ogrzewanie.

Czytaj więcej
Poradnik energooszczędny

PORADNIK ENERGOOSZCZĘDNY

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Zobacz na co zwrócić uwagę budując energooszczędny dom oraz czym charakteryzuje się dom z zastosowanym Pakietem Energooszczędnym.

Czytaj więcej
Projekt ogrzewania kominkowego

PROJEKT OGRZEWANIA KOMINKOWEGO

Dom energooszczędny

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Projekcie Ogrzewania Kominkowego ARCHON+ masz gwarancję poprawnego doboru i rozmieszczenia elementów rozprowadzających ciepło, a co za tym idzie, optymalnego wykorzystania ciepła wytwarzanego przez Twój kominek.

Czytaj więcej
Projekt ogrzewania podłogowego

PROJEKT OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Dom energooszczędny

Ogrzewanie podłogowe, potocznie nazywane podłogówką, jest jednym ze sposobów na komfortowe i oszczędne ogrzanie całego domu, lub tylko wybranych pomieszczeń. W upalne letnie dni, za pomocą ogrzewania podłogowego łatwo można również wnieść do domu przyjemny chłód.

Czytaj więcej
Projekt pompy ciepła

PROJEKT POMPY CIEPŁA

Dom energooszczędny

Skorzystaj z odnawialnych źródeł energii i zainwestuj w alternatywny sposób ogrzewania Twojego domu. Możesz w prosty i efektywny sposób wykorzystać energię geotermalną do ogrzewania budynku poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła Sofath.

Czytaj więcej
Projekt instalacji solarnej

PROJEKT INSTALACJI SOLARNEJ

Dom energooszczędny

Promienie słoneczne, dzięki instalacji solarnej, są w stanie zaspokoić rocznie ponad 60% zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania wody użytkowej. Kolektory słoneczne są tanim sposobem na czerpanie korzyści ze źródeł odnawialnych.

Czytaj więcej
Projekt wentylacji mechanicznej

PROJEKT WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Dom energooszczędny

Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok. Przeczytaj o jego zaletach!

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

268 465 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?