Dom energooszczędny

Dom energooszczedny top

Dom energooszczędny czy pasywny

Dom energooszczędny

W ślad za szeroko rozumianą ekologią i w trosce o środowisko naturalne, od wielu lat w polskim budownictwie coraz bardziej wyrazisty jest trend w kierunku projektowania i wznoszenia budynków energooszczędnych. Jego istotą jest dążenie do zwiększenia efektywności energetycznej nowo budowanych domów poprzez ograniczenie ich zapotrzebowania na energię. Do rosnącego zainteresowania Inwestorów domami energooszczędnymi przyczyniły się także podwyżki cen energii i wzrost kosztów związanych z eksploatacją domu.

Czytaj więcej
Top buduj energooszczednie

Nowe przepisy 2017

Dom energooszczędny

1 stycznia 2017 roku weszła w życie nowelizacja Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Po raz kolejny zmienione zostały wymagania odnośnie energooszczędności. Dla projektów domów jednorodzinnych składanych do pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2017 r. wartość wskaźnika zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może być większa niż 95 kWh/(m2*rok)

Czytaj więcej
Straty ciepla

Rozwiązania zwiększające energooszczędność budynku

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Jeżeli zbudujesz energooszczędny dom, to będziesz płacił mniej za jego ogrzewanie.

Czytaj więcej
Poradnik energo art

Poradnik energooszczędny

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Zobacz na co zwrócić uwagę budując energooszczędny dom oraz czym charakteryzuje się dom z zastosowanym Pakietem Energooszczędnym.

Czytaj więcej
Domek duzy

Projekt ogrzewania kominkowego

Dom energooszczędny

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Projekcie Ogrzewania Kominkowego ARCHON+ masz gwarancję poprawnego doboru i rozmieszczenia elementów rozprowadzających ciepło, a co za tym idzie, optymalnego wykorzystania ciepła wytwarzanego przez Twój kominek.

Czytaj więcej
Projekt ogrzewania podlogowego 9730

Projekt ogrzewania podłogowego

Dom energooszczędny

Ogrzewanie podłogowe, potocznie nazywane podłogówką, jest jednym ze sposobów na komfortowe i oszczędne ogrzanie całego domu, lub tylko wybranych pomieszczeń. W upalne letnie dni, za pomocą ogrzewania podłogowego łatwo można również wnieść do domu przyjemny chłód.

Czytaj więcej
Zasada dzilania

Projekt pompy ciepła

Skorzystaj z odnawialnych źródeł energii i zainwestuj w alternatywny sposób ogrzewania Twojego domu. Możesz w prosty i efektywny sposób wykorzystać energię geotermalną do ogrzewania budynku poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła Sofath.

Czytaj więcej
Soalry zdjecia

Projekt instalacji solarnej

Promienie słoneczne, dzięki instalacji solarnej, są w stanie zaspokoić rocznie ponad 60% zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania wody użytkowej. Kolektory słoneczne są tanim sposobem na czerpanie korzyści ze źródeł odnawialnych.

Czytaj więcej
Projekt wentylacji mechanicznej 346

Projekt wentylacji mechanicznej

Dom energooszczędny

Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok. Przeczytaj o jego zaletach!

Czytaj więcej