Dom energooszczędny czy pasywny

DOM ENERGOOSZCZĘDNY CZY PASYWNY

W ślad za szeroko rozumianą ekologią i w trosce o środowisko naturalne, od wielu lat w polskim budownictwie coraz bardziej wyrazisty jest trend w kierunku projektowania i wznoszenia budynków energooszczędnych. Jego istotą jest dążenie do zwiększenia efektywności energetycznej nowo budowanych domów poprzez ograniczenie ich zapotrzebowania na energię. Do rosnącego zainteresowania Inwestorów domami energooszczędnymi przyczyniły się także podwyżki cen energii i wzrost kosztów związanych z eksploatacją domu.

Czytaj więcej
Projekt instalacji fotowoltaicznej

PROJEKT INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

ZAMÓW PROJEKT INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ DO SWOJEGO DOMU! Zostań niezależnym dostawcą własnego prądu i zacznij oszczędzać.

Czytaj więcej
OZE - odnawialne źródła energii. Domy z odnawialnymi źródłami energii

OZE - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII. DOMY Z ODNAWIALNYMI ŹRÓDŁAMI ENERGII

Z roku na rok nowo budowane domy są coraz bardziej energooszczędne. Nie jest to efekt krótkotrwałej, proekologicznej mody, ale rosnącej świadomości Inwestorów oraz troski o środowisko naturalne. Bo przecież ZIEMIA to nasz wspólny DOM! Z jednej strony do budowy coraz cieplejszych domów obligują nas obowiązujące przepisy, ale niezależnie od wyznaczonych norm sami chętnie poszukujemy dodatkowych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli użytkować nasze domy niemal bezkosztowo. Takie właśnie możliwości dają nam odnawialne źródła energii OZE. Sprawdźmy, co kryje się pod pojęciem OZE oraz w jaki sposób możemy wykorzystać odnawialne źródła energii w swoim domu, by tym samym przyczynić się do poprawy klimatu i przeciwdziałać skutkom globalnego ocieplenia.

Czytaj więcej
Instalacja fotowoltaiczna z dofinansowaniem

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA Z DOFINANSOWANIEM

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie ekologicznymi źródłami energii, które w skuteczny sposób podnoszą standard energetyczny domu i pozwalają ograniczyć wydatki eksploatacyjne. Duże możliwości w tym zakresie daje instalacja fotowoltaiczna, przetwarzająca energię słoneczną na elektryczną. Można dzięki niej wytworzyć darmowy prąd, który posłuży do zasilania urządzeń domowych, a także do ogrzewania. Z pewnością warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w domu jednorodzinnym, tym bardziej że można skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”, dzięki czemu inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Czytaj więcej
Projekt centralnego ogrzewania zasilanego z pompy ciepła (powietrze - woda)

PROJEKT CENTRALNEGO OGRZEWANIA ZASILANEGO Z POMPY CIEPŁA (POWIETRZE - WODA)

Rozwiązania wykorzystujące energię pochodzących z odnawialnych źródeł cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z jednej strony wpływ ma na to mają rosnące koszty utrzymania budynków, z drugiej zwiększająca się ekologiczna świadomość społeczeństwa. W budownictwie systematycznie wprowadzane są energooszczędne technologie oraz rozwiązania techniczne, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań tym samym ograniczając zużycie nieodnawialnych źródeł energii (gaz węgiel itp.) na rzecz tych odnawialnych.

Czytaj więcej
Energooszczędność budynku - wymagania prawne

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU - WYMAGANIA PRAWNE

Dom energooszczędny

Parlament i Rada Unii Europejskiej zgodnie z Dyrektywą 2002/91/WE z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, zobowiązała państwa członkowskie do wprowadzenia zmian prawnych, mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynkach.

Czytaj więcej
Rozwiązania zwiększające energooszczędność budynku

ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Jeżeli zbudujesz energooszczędny dom, to będziesz płacił mniej za jego ogrzewanie.

Czytaj więcej
Poradnik energooszczędny

PORADNIK ENERGOOSZCZĘDNY

Dom energooszczędny

Już na etapie budowy domu warto zastanowić się jak usytuować dom na działce oraz jakie rozwiązania zastosować, aby na etapie eksploatacji płacić mniejsze rachunki za jego ogrzewanie. Zobacz na co zwrócić uwagę budując energooszczędny dom oraz czym charakteryzuje się dom z zastosowanym Pakietem Energooszczędnym.

Czytaj więcej
Projekt ogrzewania kominkowego

PROJEKT OGRZEWANIA KOMINKOWEGO

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Projekcie Ogrzewania Kominkowego ARCHON+ masz gwarancję poprawnego doboru i rozmieszczenia elementów rozprowadzających ciepło, a co za tym idzie, optymalnego wykorzystania ciepła wytwarzanego przez Twój kominek.

Czytaj więcej
Projekt ogrzewania podłogowego

PROJEKT OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Ogrzewanie podłogowe, potocznie nazywane podłogówką, jest jednym ze sposobów na komfortowe i oszczędne ogrzanie całego domu, lub tylko wybranych pomieszczeń. W upalne letnie dni, za pomocą ogrzewania podłogowego łatwo można również wnieść do domu przyjemny chłód.

Czytaj więcej
Projekt instalacji solarnej

PROJEKT INSTALACJI SOLARNEJ

Promienie słoneczne, dzięki instalacji solarnej, są w stanie zaspokoić rocznie ponad 60% zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania wody użytkowej. Kolektory słoneczne są tanim sposobem na czerpanie korzyści ze źródeł odnawialnych.

Czytaj więcej
Projekt wentylacji mechanicznej

PROJEKT WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Dom energooszczędny

Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok. Przeczytaj o jego zaletach!

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?