Ile kosztuje projekt domu?

Marzenia o własnym domu kiełkują często w głowach przyszłych Inwestorów nawet kilka lat. Jak mógłby wyglądać ich przyszły dom? Na jakiej działce mógłby być zbudowany? W jakiej okolicy? Inwestorzy zadają sobie także pytania: ile kosztuje projekt domu? Jaki projekt jest najlepszy? Co zawiera projekt domu?

Zanim zaczniemy szukać odpowiedzi na pytanie, ile wynosi cena projektu domu, powinniśmy określić, jakie mamy potrzeby i oczekiwania względem naszego przyszłego domu. Poznanie naszych wymagań oraz lokalnych warunków zabudowy sprawi, że łatwiej będzie nam wybrać spośród gotowych projektów. Klienci, mogą wybierać spośród wielu kategorii, w zależności od parametrów, które są dla nich interesujące. Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie można szybko znaleźć dokładnie te projekty domów, które spełniają nasze kryteria. Wśród wielu parametrów, przydatnych podczas selekcji oferty, znajdują się takie opcje wyszukiwania jak: powierzchnia domu, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, dodatkowy pokój na parterze, ilość pokoi w domu, ilość łazienek, czy rodzaj zadaszenia tarasu.

Wybór gotowego projektu daje Inwestorom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wiedzą oni od samego początku jak będzie wyglądał ich dom, jakie rozwiązania funkcjonalne są w nim zastosowane, a dzięki temu mogą łatwiej wyobrazić sobie budynek i jego umiejscowienie na działce. Dzięki zdjęciom z realizacji, które publikowane są na stronie, zdecydowanie łatwiej Inwestorom podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego domu. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z rekomendacji osób, które kupiły już projekty i wymienić się doświadczeniami na forum, a także na dedykowanych grupach na Facebooku, których aktualnie jest już ok. 300.

Dołącz do naszej społeczności na fecebooku

W Pracowni ARCHON+ dbamy o to, aby każdy nasz Klient czuł się zaopiekowany i poprowadzony przez wszystkie etapy wyboru projektu domu. Nasz Zespół służy pomocą i doradztwem technicznym. Klientom wybierającym gotowy projekt domu zapewniamy gwarancję jakości, sprawdzone rozwiązania, profesjonalną obsługę, kosztorys budowy, a także wizualizacje projektu.

Klientom ARCHON+, którzy wahają się pomiędzy wyborem kilku gotowych projektów lub potrzebują fachowej porady przy wyborze idealnego projektu domu, architekci Pracowni służą pomocą. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania, także te dotyczące adaptacji projektu, jak i samej budowy. Aby uzyskać poradę, wystarczy przesłać mapę działki z Warunkami Zabudowy lub aktualny wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Bardzo dużym udogodnieniem dla klientów, którzy decydują się na gotowe projekty domów, ale potrzebują większej personalizacji i modyfikacji projektu, jest możliwość uzyskania porady odnośnie modyfikacji dokumentacji technicznej w taki sposób, aby spełniała wymagania i oczekiwania przyszłych domowników. Gotowy projekt domu Klient może dostosować do swoich wymogów na etapie adaptacji, która jest konieczna, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Zobacz, na czym polega adaptacja gotowego projektu domu.

W Pracowni ARCHON+ wiemy, jak wiele emocji wiąże się zakupem projektu domu i jak wiele decyzji Inwestorzy muszą podjąć, zanim zdecydują się na finalny zakup. Dlatego wychodzimy im naprzeciw, oferując możliwość zwrotu gotowego projektu do 30 dni, a wymiany na inny nawet do 3 miesięcy. To duży komfort i zdecydowana przewaga wyboru projektu typowego. Podobnie jak czas realizacji zamówienia. Projekty gotowe zamówione w dniu roboczym do godz. 13:00 staramy się wysyłać naszym Klientom kurierem jeszcze tego samego dnia, a przesyłki na terenie Polski są bezpłatne.

Klienci, którzy zdecydują się na projekt gotowy domu, mogą wybierać spośród licznych kolekcji pracowni ARCHON+. Najpopularniejsze z nich to projekty domów parterowych, projekty domów z poddaszem, projekty domów małych, projekty domów tanich w budowie, a także projekty domów z kosztorysem.

Projekty domów jednorodzinnych

Co zawiera gotowy projekt domu ARCHON+ ?

Zgodna z aktualnym Prawem budowlanym kompletna dokumentacja projektowa ARCHON+ obejmuje: projekt architektoniczno - budowlany (3 egzemplarze) i projekt techniczny (3 egzemplarze). Projekt architektoniczno - budowlany stanowi część projektu budowlanego, który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Projekt budowlany obejmuje: projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny, projekt zagospodarowania działki, który wykonuje osoba adaptująca oraz opinie i uzgodnienia.

Planując budowę domu, Inwestorzy mają w ARCHON+ do wyboru różnorodną kolekcję ponad 2800 gotowych projektów, wśród których każdy ma szanse znaleźć swój wymarzony dom. Dokumentacja projektowa ARCHON+ wyróżnia się szerokim zakresem opracowania, co jest dla Inwestorów ogromnym ułatwieniem. Zawiera szczegółowo opracowaną część architektoniczną, projekt konstrukcyjny, projekt wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych, CO i gazu oraz projekt wewnętrznych instalacji elektrycznych. Klienci pracowni mogą także liczyć na bezpłatne, profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru projektu oraz możliwości dostosowania gotowego projektu domu do swoich potrzeb.

Szczegółowy opis zawartości projektu znajdziesz w artykule: Co zawiera gotowy projekt domu.

 

Ile kosztuje gotowy projekt domu?

Gotowe projekty domów różnią się znacząco pod względem ceny od projektów opracowanych na indywidualne zamówienie. Koszt projektu domu z oferty Pracowni ARCHON+ to cena już od około 2 500 zł — w zależności od wielkości domu. Cena jest zatem bardzo konkurencyjna w stosunku do ceny projektów indywidualnych. W tej cenie Inwestor otrzymuje dokumentację bardzo wysokiej jakości i szerokim zakresem opracowania. W przypadku gotowych projektów domów niezbędna jest adaptacja projektu do konkretnych uwarunkowań lokalizacyjnych. Uwzględniając ten dodatkowy koszt, decyzja o wyborze typowego projektu nadal jest korzystna cenowo i terminowo w stosunku do projektu indywidualnego. W ramach adaptacji projektant adaptujący może wprowadzić w projekcie także zmiany, które pozwolą jeszcze lepiej dostosować gotowy projekt do indywidualnych potrzeb Inwestora. Do każdego gotowego projektu ARCHON+ jest wpisana zgoda na wprowadzenie standardowych zmian. Wprowadzenie niestandardowych zmian jest oczywiście możliwe, wymaga jednak uprzedniej konsultacji z naszym biurem.

Sprawdź, jakie można wprowadzić zmiany w gotowym projekcie domu.

W Pracowni ARCHON+ Inwestorzy mogą także zamówić indywidualny projekt domu. Koszt projektu domu na zamówienie jest każdorazowo ustalany indywidualnie dla Inwestora,  po dokładnym określeniu założeń i omówieniu szczegółów projektu. Projekt indywidualny wymaga od Inwestora poświęcenia większej ilości czasu na tym wstępnym etapie przygotowań do realizacji inwestycji. Koszt indywidualnego projektu domu uzależniony od kilku czynników: wielkości projektowanej powierzchni użytkowej, zastosowanych rozwiązań technologicznych czy niestandardowych pomysłów.

Już teraz zobacz pełną ofertę ARCHON+ w kategorii: projekty domów jednorodzinnych i wybierz ten idealny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?