Kompletna dokumentacja projektowa ARCHON+  to najlepszy przepis na wymarzony dom!

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się wymaganiami działki, potrzebami użytkowymi mieszkańców oraz upodobaniami estetycznymi, bo wymarzony dom musi nam się także podobać. Warto jednak również zwrócić uwagę na zawartość gotowej dokumentacji projektowej oraz sprawdzić przed zakupem projektu, co dokładnie ona obejmuje. Kompletna dokumentacja to szczegółowy projekt, według którego realizować będziemy nasz wymarzony dom. Projekt, w którym wszystkie zagadnienia są przemyślane, skoordynowane i policzone. Profesjonalnie opracowana, kompletna dokumentacja projektowa zawierać powinna część architektoniczną, konstrukcyjną i instalacyjną, gdyż tylko taka zagwarantuje Inwestorowi płynną i bezproblemową budowę.

Dlaczego warto wybierać kompletną dokumentację projektową?

Dostępne na rynku gotowe projekty domów zawierają różny zakres opracowania dokumentacji. Nie każdy Inwestor na etapie wyboru projektu domu zadaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma zawartość i jakość dokumentacji projektowej. Kompleksowe, wszechstronne opracowanie to dla Inwestora ogromne ułatwienie. Dysponując projektem, który zawiera szczegółowo rozrysowaną i opisaną zarówno część architektoniczną, jak i konstrukcyjną i instalacyjną można wiele zyskać. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Unikniemy błędnych decyzji i przeróbek

Posiadając gotowy projekt domu, będący kompleksowo przygotowaną i skoordynowaną branżowo dokumentacją, Inwestor uniknie błędów, które mógłby popełnić z powodu braku doświadczenia i podjęcia niewłaściwych decyzji. W trakcie budowy zazwyczaj brakuje już czasu na analizy i spokojne przemyślenia. Korzystając z pełnej, profesjonalnej dokumentacji mamy pewność, że wszystkie najważniejsze kwestie zostały w niej w optymalny sposób rozwiązane i zaprojektowane. Warto, już na etapie planowania budowy i poszukiwań odpowiedniego projektu, zwrócić uwagę właśnie na ten aspekt i wybierać kompletne dokumentacje, opracowane przez doświadczonych architektów i inżynierów.

Bezproblemowa adaptacja gotowego projektu domu

Każdy gotowy projekt domu wymaga obowiązkowej adaptacji, czyli przystosowania do konkretnych wymagań działki, zapisanych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub określonych w Warunkach Zabudowy. Wykonuje ją projektant, posiadający odpowiednie uprawnienia, należący do Izby Zawodowej. Podczas adaptacji Inwestor może również wprowadzić zmiany, dzięki którym gotowy projekt zostanie w optymalny sposób dopasowany do oczekiwań użytkowników domu. Dysponując kompleksowo opracowaną dokumentacją, zawierającą również szczegółową część techniczną z rysunkami i opisem rozwiązań konstrukcyjnych oraz instalacyjnych w budynku, łatwiej wprowadzać ewentualne modyfikacje. Mając przewidziane w projekcie wszystkie punkty poszczególnych instalacji mamy pewność, że podczas zmian nic nie zostanie pominięte.

Znany zakres wszystkich prac

Bazując na gotowej dokumentacji architektoniczno – budowlanej łatwiej także zorganizować cały proces realizacji inwestycji. Inwestor od początku zna pełny zakres prac, jakie muszą być wykonane na każdym etapie budowy, dzięki czemu poszukując wykonawców, szybko może porównać proponowane wyceny i wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Umowę z wykonawcą podpisuje się na zakres prac przewidziany w projekcie. Wiedząc, jakie roboty na danym etapie budowy mają być wykonane łatwiej kontrolować przebieg realizacji i egzekwować zakres prac u wykonawcy.

Co zawiera gotowy projekt domu ARCHON+?

Kupując gotowy projekt domu ARCHON+ każdy Inwestor otrzymuje produkt najwyższej klasy. Pracownia przykłada ogromną wagę do jakości oferowanych projektów, które są pełną, profesjonalnie przygotowaną dokumentacją. Wybierając projekt domu z oferty ARCHON+ Inwestor ma pewność, że otrzyma pełnobranżowy projekt zawierający szczegółowo opracowaną i starannie przemyślaną cześć architektoniczną, projekt konstrukcyjny oraz projekty instalacji wewnętrznych. Dokumentacja ARCHON+ zawiera projekt instalacji wod.-kan., C.O., gazowej, elektrycznej i odgromowej, do których wykonane zostały szczegółowe opisy, wszystkie niezbędne obliczenia oraz rysunki techniczne. Ponadto do każdego projektu Inwestor bezpłatnie otrzymuje zestawienie stolarki, więźby dachowej, stali a także pełne zestawienie materiałów budowlanych, które jest częścią szczegółowego kosztorysu budowlanego. Pełną zawartość projektu domu ARCHON+ prezentujemy w artykule: Co zawiera projekt domu

Budowa domu jest wieloetapowym procesem i jedną z najważniejszych życiowych inwestycji. Chcemy, by w trakcie realizacji swojego wymarzonego domu każdy Klient ARCHON+ miał poczucie bezpieczeństwa i pewność, że korzystając z naszych szczegółowo opracowanych projektów zarówno adaptacja, jak i budowa będą przebiegać sprawnie i bezproblemowo, ponieważ wszystko zostało w nich dokładnie przemyślane, sprawdzone i policzone.

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Jesteśmy teraz dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?