Myślenicki Klub Szachowy ARCHON+

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni"

Myślenicki Klub Szachowy

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" powiedział kiedyś Paul Morphy. Patrząc na szereg korzyści będący konsekwencją gry w szachy, trudno nie zgodzić się z tym znanym amerykańskim szachistą. Umiejętność logicznego myślenia, pamięć, wytrwałość i panowanie nad sobą, szacunek dla przeciwnika, koncentracja – to tylko niektóre z aspektów rozwijanych w trakcie rozgrywek szachowych. Cechy te szczególnie w dzisiejszych czasach warto rozbudzać i aktywować u młodzieży, dlatego od 2010 r. Biuro Projektów ARCHON+ wspiera jako sponsor główny działalność Myślenickiego Klubu Szachowego.

Myślenicki Klub Szachowy organizuje szkolenia i imprezy sportowe na swoim terenie, bierze też z powodzeniem udział w imprezach ogólnokrajowych. Członkowie Klubu w każdej grupie wiekowej mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi. Wysoki poziom nauczania oraz aktywność Klubu w wielu imprezach sportowych daje zawodnikom szereg okazji do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności.

Młodzi szachiści z Myślenic podczas turnieju
Młodzi szachiści z Myślenic podczas rozgrywek

Cykliczne imprezy organizowane przez stowarzyszenie przyciągają coraz większą grupę zainteresowanych.

Spotkania Szachowe na Myślenickim Rynku to przykład wydarzenia, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Wsparcie patronów oraz sponsorów sprawiło, że w tegorocznym, piątym już turnieju, wzięła udział rekordowa liczba zawodników (140 osób).

Rozgrywki Turnieju Szachowego na myślenickim rynku
Turniej szachowy na rynku w Myślenicach

Wielkim sukcesem Klubu były rozgrywane w maju 2014 r. V Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego Szkół i Przedszkoli. Do rywalizacji w Mistrzostwach stanęło 121 osób w czterech grupach wiekowych. Reprezentanci MLKSz Myślenice zajęli 10 z 12 miejsc na podium.

W tym samym miesiącu gracz Klubu – Kuba Suder – wziął udział w II Sesji Szkoleniowej dla członków Akademii Szachowej (grupa Młodych Talentów), zorganizowanej przez Polski Związek Szachowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jest to wielkie osiągnięcie Kuby, będące efektem jego pracy i ambitnego podejścia do gry.

Działalność Klubu została nagrodzona przez władze samorządowe Miasta i Gminy Myślenice. Za swoje wyniki indywidualne i grupowe, organizację imprez sportowych oraz popularyzację szachów Klub oraz jego członkowie zostali uhonorowani nagrodami Burmistrza w dziedzinie kultury i sportu za 2013 r. Nagrodą tą wręczono również Darkowi Dziewońskiemu za zajęcie 8 miejsca w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków. Ten reprezentant Klubu zdobył też II miejsce w Plenerowym Turnieju Szachowym w Staniątkach rozgrywającym się 2 sierpnia 2014 r.

Więcej informacji o działalności Klubu i jego osiągnięciach znajdą Państwo na stronie: www.mlksz.myslenice.pl

 

Biuro Projektów ARCHON+ jest również partnerem Górskiego Festiwalu Runmageddon w Myślenicach

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?