Myślenicki Klub Szachowy ARCHON+

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni"

Myślenicki Klub Szachowy

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" powiedział kiedyś Paul Morphy. Dlaczego szachy? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i każdy, kto pozna smak tej dyscypliny sportu, zakochuje się w niej i chce rozwijać swoją pasję poprzez ciągłe doskonalenie się. Gra w szachy rozwija pamięć, logiczne myślenie, poprawia zdolność koncentracji i długiego wysiłku umysłowego. Uczy umiejętności analizowania, przewidywania i rozwiązywania problemów. Ponadto szachy kształtują też pozytywne cechy charakteru, uczą opanowania, cierpliwości i odporności na stres, a także umiejętności radzenia sobie z porażką, która może spotkać każdego, kto staje do konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem. 

 

 

Cechy te warto rozbudzać oraz aktywować u dzieci i młodzieży, dlatego od 2010 r. Biuro Projektów ARCHON+ wspiera, jako sponsor główny, działalność myślenickich szachistów - aktualnie Klub Szachowy MAT Myślenice. 

 

Turniej szachowy
Młodzi szachiści

 

Szachy na terenie Myślenic cieszą się długoletnią tradycją. Klub Szachowy MAT Myślenice obecnie ma pod swoimi skrzydłami ponad 200 pasjonatów królewskiej gry. Są to dzieci i młodzież z terenu Powiatu Myślenickiego, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności, biorą także z powodzeniem udział w imprezach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Członkowie Klubu w każdej grupie wiekowej mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi. Wysoki poziom nauczania oraz aktywność Klubu w wielu imprezach sportowych daje zawodnikom szereg okazji do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności.

 

Puchar i dyplom

 

Wielu utalentowanych młodych szachistów reprezentuje Myślenice na arenie ogólnopolskiej, odnosząc mnóstwo sukcesów. Myślenicki Klub Szachowy aktualnie ma drużynę w Ekstralidze Juniorów - znajdujemy się wśród 10 najlepszych Klubów w Polsce. To historyczny sukces zawodników i trenerów, a awansu dokonali podczas udziału w I Lidze Juniorów 2022. 

 

Drużyna juniorów

 

Drużyny juniorów aktualnie reprezentują też klub w V, IV i III Małopolskiej Lidze Szachowej Juniorów. Utalentowane dzieciaki i  młodzież wspaniale radzą sobie na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zawodnicy MAT Myślenice  to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów i różnorodnych Międzynarodowych Turniejów.

 

Turniej szachowy

 

Klub MAT Myślenice poza stałymi zajęciami szachowymi oferuje także udział w obozach szachowych, półkoloniach, cyklicznych imprezach lokalnych takich jak szachowe mikołajki, szachowe spotkania na Myślenickim Rynku, karnawałowy turniej szachowy, Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli, Szachy NieDzielą, turnieje klasyfikacyjne, na których można podnieść swoje kategorie szachowe. Organizuje również wyjazdy integracyjne na turnieje zewnętrzne. 

 

Myślenicka Akademia Talentów

 

Szachiści tworzą lokalne środowisko szachowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania Szachowe na Myślenickim Rynku, to przykład wydarzenia, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Wsparcie patronów oraz sponsorów sprawia, że z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku 2022 w tym spotkaniu wzięło udział ponad 190 szachistów.
 
Naukę gry w szachy można rozpocząć w każdym wieku. Podstawy gry mogą opanować już dzieci 4-5 letnie, ale można też zacząć grać, będąc nastolatkiem lub osobą dorosłą. W szachach nie ma barier, to gra dla każdego, a dla wielu staje się też pasją na całe życie. 

Więcej informacji o działalności Klubu i jego osiągnięciach znajdą Państwo na Facebooku Klubu Szachowego MAT Myślenice.

Biuro Projektów ARCHON+ partnerem Górskiego Festiwalu Runmageddon w Myślenicach

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?