Uroczystość otwarcia nowej siedziby ARCHON+

6 listopada 2009 r. na uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby ARCHON+ przybyli przedstawiciele władz miasta Myślenice, przedstawiciele mediów oraz współpracujące z ARCHON+ firmy. Oficjalnego otwarcia dokonała arch. Barbara Mendel – właścicielka Biura Projektów ARCHON+. Inauguracyjne spotkanie poprzedzało Dni Otwarte, przygotowane z myślą o mieszkańcach małopolski i Myślenic zainteresowanych budową domu.

Dni Otwarte zawsze są doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Miasta nie tylko aktualnej oferty firmy, ale także przybliżenia jej historii oraz zaprezentowania osiągnięć i wyróżnień, które firma gromadzi przez lata działalności. "W trakcie Dni Otwartych nasi goście poznali drogę jaką musieliśmy przejść, aby znaleźć się na obecnej pozycji w branży gotowych projektów domów" – mówi arch. Barbara Mendel właścicielka Biura Projektów ARCHON+. Już prawie 20 lat minęło od założenia firmy, która początkowo skupiała się jedynie na projektowaniu według indywidualnych zamówień Klientów. Stopniowo oferta została powiększona o wykonawstwo, nadzory budowlane i sprzedaż materiałów wykończeniowych.

Kilkuletnia praca z bardzo wymagającymi Inwestorami sprawiła, że funkcjonalność domu stała się priorytetem w opracowywaniu wszystkich projektów domów. Budowa domów, kontrola jakości wykonania oraz poznanie trudów budowy pozwoliło dopracować wiele szczegółów projektowych, niezwykle ważnych podczas realizacji domów – wspomina arch. Barbara Mendel. Biuro Projektów ARCHON+ realizowało zlecenia projektowe dla Klientów instytucjonalnych z Myślenic oraz całego powiatu. Projektowaliśmy szkoły, zajazdy, budynki handlowe oraz siedziby firm. Wiele z tych realizacji zostało już dawno ukończonych jak choćby zajazd „Krakowiacy i Górale” w Jaworniku, siedziba firmy „Remad” w Myślenicach, czy Fabryka Mebli „Ryś” w Krzywaczce.

Uroczyste przecięcie wstęgi
Pani Barbara Mendel

Domy jednorodzinne projektowaliśmy wtedy na indywidualne zlecenia Klientów, czyli raczej okazjonalnie - mówi arch. Barbara Mendel. Intensywny rozwój działalności skierowanej do Klienta planującego budowę domu, rozpoczął się pod koniec lat 90-tych, kiedy zaprojektowaliśmy pierwszy gotowy projekt "Dom na górce", który zresztą wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wtedy też zdecydowaliśmy się na wydanie własnego katalogu z projektami domów pod tytułem „Domy Które Kochacie”. Reakcja Klientów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że projekty domów z Myślenic spodobały się Polakom z całego kraju! W oparciu o rozmowy z naszymi Klientami, zaczęliśmy systematycznie poszerzać naszą ofertę projektową. Jednocześnie coraz bardziej rozwijaliśmy działania marketingowe, aby docierać z ofertą wszędzie tam, gdzie Inwestorzy poszukiwali projektów domów. Doskonaliliśmy nasz katalog poprawiając jego grafikę oraz publikując coraz więcej artykułów przydatnych Inwestorom rozpoczynającym budowę domu. Aby móc przedstawić jak najwięcej informacji o projektach uruchomiliśmy stronę internetową archon.pl. Od samego początku chcieliśmy być firmą, która kompleksowo realizuje potrzeby Klientów.

Chcieliśmy dostarczać projekty, które Inwestorzy będą szybko, bezproblemowo a zarazem tanio budować. Obecnie jako jedyna pracownia projektowa w Polsce, mamy wdrożony system jakości ISO 9001, który daje Klientom pewność, że wybierają projekty najwyższej jakości, wielokrotnie sprawdzane na każdym etapie ich przygotowywania. Myśląc również o portfelach naszych Klientów, jako pierwsza firma w branży, zaczęliśmy publikować koszty budowy wszystkich projektów domów. Dodatkowo chcieliśmy, żeby koszty budowy były często aktualizowane i uwzględniały istniejącą w Polsce inflację. Udało nam się wypracować metodę systematycznej aktualizacji kosztów budowy wszystkich projektów, którą publikujemy co kwartał na stronie www.archon.pl. Staramy się nieustannie rozwijać w branży projektowej i dostosowywać do naszych odbiorców.

Uroczystości

Ostatnie 5 lat działania naszej firmy to intensywny wzrost zatrudnienia w naszym biurze – mówi arch. Barbara Mendel. Nasi pracownicy to nasz główny kapitał – dlatego stawiamy na Ich systematyczny rozwój poprzez szkolenia, abyśmy mogli lepiej radzić sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku w Polsce. Zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play w roku 2007 i 2008. W ostatniej edycji konkursu zostaliśmy wyróżnieni specjalną statuetką, przyznawaną za wybitne zaangażowanie w działania prospołeczne skierowane do Rodzin Zastępczych i pomoc dzieciom osamotnionym, pozbawionym z różnych przyczyn opieki rodzicielskiej, które realizujemy poprzez działalność Fundacji ARCHON+ Dzieci Które Kochacie.

Mając ponad 650 gotowych projektów domów cały czas szukamy nowych rozwiązań. Odpowiedzią na zmieniające się gusty naszych Inwestorów jest wprowadzenie obszernej kolekcji domów o nowoczesnej stylistyce. Mamy świadomość, że coraz młodsi Klienci rozpoczynają budowę własnego domu – podkreśla arch. Barbara Mendel – więc staramy dostarczać im produkty nowoczesne, ale również energooszczędne i komfortowe. Wiemy, że naszą rolą jest również edukacja Klientów i proponowanie rozwiązań projektowych, które wybiegają o kilka lat do przodu. Staramy się również nieustannie doskonalić jakość obsługi Klienta, wprowadzając systemy ułatwiające wybór projektu domu, szkoląc Doradców Projektowych i starając się projektować zgodnie z wytycznymi naszych Klientów.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do nowej siedziby ARCHON+ w Myślenicach przy ul Słowackiego 86, gdzie będziemy mogli porozmawiać o własnym domu w – mam nadzieję – w bardzo komfortowych warunkach. Zapraszamy również dzieci, dla których jest stworzony specjalny kącik zabaw, z którym sporo pociech zdążyło się już zapoznać w miniony weekend. Mam nadzieję, że nasza nowa siedziba będzie sprzyjała projektowaniu zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami przyszłych Inwestorów.

Zobacz zdjęcia z uroczystości otwarcia nowej siedziby ARCHON+

Pani Barbara Mendel
Zespół ARCHON+
Zespół ARCHON+
Zespół ARCHON+
Poczęstunek
Zespół ARCHON+

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?