ARCHON+ - 33 lata doświadczenia
33 lata doświadczenia

Pracownia ARCHON+ Biuro Projektów została założona przez arch. Barbarę Mendel 30 listopada 1990r i obecnie ma silną i ugruntowaną pozycję na rynku. Aktualnie o jakość dokumentacji technicznych, ciekawą ofertę produktową i sprawną obsługę Klienta dba zespół złożony z ponad 100 osób.

Zespół ARCHON+

Misja firmy

Głównym przesłaniem towarzyszącym naszej pracy jest zaspokajanie potrzeb Klientów. Postrzegamy zadowolenie Klienta jako własną wygraną i powód do satysfakcji. Dlatego słuchamy naszych Klientów i uwzględniamy ich uwagi przy opracowywaniu kolejnych, udoskonalonych projektów. W ten sposób opracowaliśmy wiele ciekawych rozwiązań projektowych. Proces projektowania architektoniczno - budowlanego zgodny jest ze standardami normy ISO 9001, więc zapewnia najwyższą jakość oferowanych projektów domów.

Nasza oferta

W ofercie mamy dziś ponad 2600 projektów domów i cały czas szukamy nowych rozwiązań. Odpowiedzią na zmieniające się gusty naszych Inwestorów jest wprowadzenie obszernej kolekcji domów o nowoczesnej stylistyce, prezentowanej w drukowanym katalogu „Projekty Domów Nowoczesnych” oraz na naszej stronie, w kategorii projektów domów nowoczesnych. Mamy świadomość, że coraz młodsi Klienci rozpoczynają budowę własnego domu. Staramy się więc dostarczać im produkty nowoczesne, ale również energooszczędne i komfortowe.

Skromne początki

Początki były skromne. Skupiliśmy się na projektowaniu domów według indywidualnych zamówień Klientów. Stopniowo oferta została powiększona o wykonawstwo, nadzory budowlane i sprzedaż materiałów wykończeniowych.  Kilkuletnia praca z bardzo wymagającymi Inwestorami sprawiła, że funkcjonalność domu stała się priorytetem w opracowywaniu wszystkich projektów domów. Budowa domów, kontrola jakości wykonania oraz poznanie trudów budowy pozwoliło dopracować wiele szczegółów projektowych, niezwykle ważnych podczas realizacji domów.

Pierwsze sukcesy

Intensywny rozwój działalności rozpoczął się pod koniec lat 90-tych, kiedy zaprojektowaliśmy pierwszy gotowy projekt "Dom na górce". Wtedy też zdecydowaliśmy się na wydanie własnego katalogu z projektami domów pod tytułem „Domy Które Kochacie” W oparciu o rozmowy z naszymi Klientami, zaczęliśmy systematycznie poszerzać ofertę projektową. Jednocześnie coraz bardziej rozwijaliśmy działania marketingowe, aby docierać z ofertą wszędzie tam, gdzie Inwestorzy poszukiwali projektów domów. Doskonaliliśmy nasz katalog poprawiając jego grafikę oraz publikując coraz więcej artykułów przydatnych Inwestorom, rozpoczynającym budowę domu.

Coraz szybciej

Od samego początku chcieliśmy być firmą, która kompleksowo realizuje potrzeby Klientów. Chcieliśmy dostarczać projekty, które Inwestorzy będą szybko, bezproblemowo, a zarazem tanio budować. Obecnie jako jedyna pracownia projektowa w Polsce, mamy wdrożony system jakości ISO 9001, który daje Klientom pewność, że wybierają projekty najwyższej jakości, wielokrotnie sprawdzane na każdym etapie ich przygotowywania.

Myśląc również o portfelach naszych Klientów, jako pierwsza firma w branży, zaczęliśmy publikować koszty budowy wszystkich projektów domów. Dodatkowo chcieliśmy, żeby koszty budowy były często aktualizowane i uwzględniały istniejącą w Polsce inflację. Udało nam się wypracować metodę systematycznej aktualizacji kosztów budowy wszystkich projektów, którą publikujemy co kwartał w serwisach internetowych.

Intensywny rozwój

Ostatnie kilka lat działania naszej firmy to intensywny rozwój. Stawiamy na zatrudnienie najlepszej klasy specjalistów oraz Ich systematyczny rozwój poprzez szkolenia i programy motywacyjne. Dzięki bardzo dobrze przygotowanej kadrze możemy lepiej radzić sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku projektów domów w Polsce. Jesteśmy firmą zaangażowaną społecznie, realizującą również cele pozabiznesowe. W 2006 r. założyliśmy Fundację Dzieci Które Kochacie, której misją jest wspieranie Rodzicielstwa Zastępczego i pomoc dzieciom osamotnionym, pozbawionym z różnych przyczyn opieki rodzicielskiej. Za tą działalność zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play w roku 2007 i 2008. W edycji konkursu w 2009r otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie: statuetkę, przyznawaną 15 firmom spośród 850 startujących w konkursie.

Kalendarium ARCHON+

1990 r. - Barbara Mendel zakłada Biuro Projektów ARCHON+

Na początku lat 90-tych projektowanie obejmowało jedynie zlecenia na indywidualne zamówienia Klientów. Tak powstała m.in. "Rezydencja w Myślenicach" imponujący projekt domu o powierzchni 290,7m2

1995 r. - Powstaje oferta gotowych projektów domów

Budowa domów, kontrola jakości wykonania oraz poznanie trudów budowy pozwoliło dopracować wiele szczegółów projektowych, niezwykle ważnych podczas realizacji domów. Zaczyna się kształtować nasz niepowtarzalny styl, który obecnie jest tak chętnie wybierany przez Inwestorów.

1999 r. - Projekt domu "Dom na górce" podbija rynek

Był to jeden z kilkudziesięciu projektów z naszej oferty przedstawiony na targach budowlanych oraz w ogólnopolskich katalogach prezentujących projekty domów. Aktualnie mamy w ofercie ponad 2600 projektów domów pięknych, trwałych i funkcjonalnych, zaprojektowanych z myślą o późniejszejszych kosztach codziennego użytkowania.

2000 r. - Zmieniamy siedzibę

ARCHON+ przenosi swoją siedzibę do dużego budynku handlowo-usługowego – pierwszego budynku komercyjnego, który powstał wg projektu architektów ARCHON+.

2001 r. - Wydajemy pierwszy katalog "Domy Które Kochacie"

Dziesięcioosobowy Zespół zdecydował się na wydanie ogólnopolskiego katalogu pt."Domy Które Kochacie", zawierającego 30 gotowych projektów domów. Przez następne lata skupiliśmy się na docieraniu do Klienta oraz zaspokajaniu jego potrzeb poprzez wprowadzenie innowacji m.in.: kolorników i kosztorysów. Projekty domów ARCHON+ cieszą się coraz większym powodzeniem. Ciągły rozwój firmy prowadzi do systematycznego zwiększania udziału ARCHON+ w rynku sprzedaży projektów gotowych w Polsce.

2002 r. - Początek ekspansji na rynki zagraniczne

Od 2002r. Biuro Projektów ARCHON+ wprowadza nowoczesne technologie i europejski design na rynek ukraiński. Rosnąca popularność projektów domów ARCHON+ sięga również do wielu innych krajów. Można wśród nich wymienić np. Szwecję, Niemcy, Włochy, Rosję, Białoruś, Mołdawię i Wielką Brytanię. Mamy nadzieję, że liczba Klientów zainteresowanych projektami domów z kolekcji ARCHON+ będzie stale rosła, dzięki czemu będziemy mieć swój udział w kształtowaniu krajobrazu Europy.

2004 r. - Wdrażamy System Zarządzania Jakością ISO 9001

Wdrożony System Zarządzania Jakości zgodny ze standardami ISO 9001 potwierdził, że proces projektowania architektoniczno-budowlanego w ARCHON+ jest systematycznie monitorowany i doskonalony zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości.

2006 r. - Powstaje Fundacja ARCHON+ "Dzieci Które Kochacie"

Barbara Mendel, właściciel Biura Projektów ARCHON+, podejmuje decyzję o założeniu Fundacji "Dzieci Które Kochacie" (której celem jest wspieranie Rodzin Zastępczych oraz propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego) uznając, że tylko rodzina zapewnia miłość i poczucie bezpieczeństwa dzieciom skrzywdzonym przez los. W 2007 roku Fundacja "Dzieci Które Kochacie" uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

2007 r. - Przedsiębiorstwo FAIR PLAY 2007 i Firma nieprzeciętnie przyjazna Matkom

Biuro Projektów ARCHON+ podczas jubileuszowej X Gali Finałowej programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości otrzymało tytuł i certyfikat "Przedsiębiorstwo FAIR PLAY 2007". Nasza firma została również laureatem konkursu Rzeczpospolitej "MAMA w PRACY" jednocześnie uzyskując certyfikat "Firmy nieprzeciętnie przyjaznej Matkom".

2009 r. - Premiera nowego katalogu "Projekty Domów Nowoczesnych"

Katalog „Projekty Domów Nowoczesnych” to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie Klientów poszukujących domów o atrakcyjnej stylistyce i nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni mieszkalnej. W pierwszym numerze zaprezentowaliśmy 34 wyjątkowe projekty domów nowoczesnych, charakteryzujące się prostą bryłą, wyszukanym detalem i przemyślanym układem funkcjonalnym. Do wybranych projektów domów przygotowaliśmy również wizualizacje wnętrz.

2010 r. - Mija 20 lat od zarejestrowania Biura Projektów ARCHON+

Wieloletnie doświadczenie ARCHON+ zaowocowało zaufaniem kilku tysięcy Inwestorów. Aby utrzymać to zaufanie prowadzimy ciągłe badania oczekiwań i wymagań Klientów, zwiększamy szybkość obsługi zapewniając tym samym wysoką jakość naszych produktów i usług.

2011 r. - Finał Wielkiej Loterii

W Finale Wielkiej Loterii na 20-lecie ARCHON+ Pani Katarzyna z Torunia wygrała samochód OPLA ASTRĘ!

2013 r. - ArchonHome

Otwarcie sklepu internetowego ArchonHome.pl z produktami do budowy i wyposażenia domu.

2015 r. - Już 25 lat projektujemy dla Was!

Jubileusz to ważny moment w życiu każdej firmy, tym bardziej uroczysty i wyjątkowy, jeżeli firma świętuje swoje 25 urodziny. Uznanie i zaufanie tysięcy Klientów, którzy zdecydowali, że właśnie na podstawie naszego projektu domu chcą realizować marzenie o posiadaniu własnego domu jest dla nas szczególnie ważne. Rzetelność poparta doświadczeniem i profesjonalizmem sprawiły, że dziś ARCHON+ cieszy się pozycją lidera na rynku gotowych projektów domów. Aktualna oferta ARCHON+ to ponad 2600 gotowych projektów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych o różnorodnej stylistyce i kubaturze, które spełniają indywidualne upodobania Inwestorów.
 

"Sensem naszej pracy jest zaspokajanie potrzeb naszych Klientów" - mówi architekt Barbara Mendel.


Plany na przyszłość to dalsza, konsekwentna budowa marki, doskonalenie i poszerzenie oferty projektów i ciągłe podnoszenie jakości produktu oraz usług. Badamy oczekiwania naszych Klientów i obecne trendy. Słuchamy opinii. Więcej i mocniej niż dotychczas komunikujemy się z naszymi Klientami poprzez "nowe media". Można nas znaleźć m.in. na Facebook,, YouTube, Twitter, Pinterest, Behance, Instagram.

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?